Setari Cookie-uri

rac-leu o relatie imposibila?

imi spune si mie cineva daca voi avea vreo sansa sa mearga relatia mea cu un leu,am uitat sa mentionez k eu sunt rac. eu caut tandrete,imi place sa-l alint,sa-i arat k il iubesc dar el e exact contrariul meu...ma ia la misto in tot ce zic! oare asa sunt toti leii? suntem impreuna de 1 an si jumatate si vad k nu se mai schimba! ce e de facut cu el? cum sa-l mai inbunez?
kudika_cry
Postat pe 16 Mai 2010 19:23
Te axezi prea mult pe zodii.
bgd74
Postat pe 16 Mai 2010 20:10
Daca iti spun ca e imposibila,relatia vostra....ma crezi?pe cuvant?
ankris
Postat pe 16 Mai 2010 21:23
nu te supara dar nu vreau ironii...eu am cerut doar o parere...si dak o ai,dezvolt-o
kudika_cry
Postat pe 18 Mai 2010 11:19
Ce sa faci sa il mai imbunezi e o panta foarte alunecoasa, si sa sfatuiesc sa nu o incerci. A trecut un an si jumate si pentru el - el de ce nu isi face griji cum sa isi imbunatateasca comportamentul fata de tine ? Ai dat o sansa relatiei, timp a fost suficient, poti sa dai vina pe zodii sau pe orice, realitatea e ca tu nu te simti bine asa. Gaseste-ti pe altcineva caruia ii place tandretea la fel de mult ca si tie, nu iti pierde timpul asteptand ca actualul sa se schimbe. A aratat pana acum exact cum este si ce si cat face intr-o relatie.
Bafta !
kudika186043
Postat pe 23 Mai 2010 07:21
Fostul meu prieten este rac, actualul la fel iar eu sunt leoaica. In ambele cazuri a mers ecelent. Racii sunt sensibili, se supara imediat din orice prostioara, dar nu pun la suflet decat decat ceea ce li se pare lor ca este cu adevarat grav.Asa este si prietenul meu, plus ca este calculat, linistit si nu ia niciodata o decizie doar de dragul de a lua.Gandeste la rece si mediteaza toate miscarile. Este sufletist, tandru si are mereu nevoie de afectiune. Eu sunt vulcanica, impulsiva, el ma calmeaza, imi stinge focul cu calmul lui specific. O astfel de relatie merge ecelent din punctul meu de vdere daca ambii invata sa aibe grija de partener si sa ii ofere atentie si tandrete.
Mult succes!
monik_nik22
Postat pe 23 Mai 2010 08:32
eu degeaba incerc sa-l linistesc cand se enerveaza k atunci tipa si mai tare la mine...si ma simt k ultimul om knd imi face asta. el locuieste singur din nainte cu putin timp sa fim impreuna si imi place sa-l ajut in treburile casei(curatenie ,am invatat chiar sa fac si mancare pt el) chiar dak noi nu locuim impreuna si ma doare k nici makr lucrul acesta nu-l apreciaza...chiar nu stiu dak relatia mea ar putea fi vreodata k a ta,sau mai bine spus nu stiu kt voi mai rezista in postura asta...
kudika_cry
Postat pe 23 Mai 2010 09:19
multumesc pt sfat! pana la urma cred k asa voi face. m-am lovit de prea multe ori cu capul de preg si nu am facut nimic....
kudika_cry
Postat pe 23 Mai 2010 09:26
Si eu sunt in aceeasi situatie,nu mai stiu ce e de facut cu leii nostri,parca nimic nu-i intereseaza cand e vorba de sentimente,parca ei nu ar avea,si stim cu totii ca nu e asa dar cum ajungi sa-i faci sa ti le si arate,greu,dar cred eu ca rabdarea e cheia,mai vedem.....si cand te gandesti ca racii au atata nevoie de afectiune.
kudika185363
Postat pe 24 Mai 2010 16:53
De la: kudika_cry, la data 2010-05-16 19:23:06imi spune si mie cineva daca voi avea vreo sansa sa mearga relatia mea cu un leu,am uitat sa mentionez k eu sunt rac. eu caut tandrete,imi place sa-l alint,sa-i arat k il iubesc dar el e exact contrariul meu...ma ia la misto in tot ce zic! oare asa sunt toti leii? suntem impreuna de 1 an si jumatate si vad k nu se mai schimba! ce e de facut cu el? cum sa-l mai inbunez?

Esti sigura ca el e leu si tu esti rac?si nu indvers?ca eo sunt racita si iubitul meu este leu..si inca unul dala dulce,scump,cand nu te astepti este gramda pe tine sa te pupe ori sa te cocoloseasca..si eu sunt aia care are nevoie de spatiu... si il mai tin la distanta sa nu ma sufoce
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 24 Mai 2010 17:03
probabil k tu ink nu il iubesti dak nu iti doresti sa iti arate k tine la tine.....sau relatia voastra e la inceput...asa a fost si el la inceput dar mie imi placea si fiu cocolosita! dar asta a fost doar prima fata a leului pe care a afisat-o in prima parte a relatiei k mai apoi sa poate sa scoata ochii pt tot si sa-si arate a 2 a si adevarata lui fata! cred k in curand ti-o va arata si tie desi sper k leul tau sa fie o exceptie intre lei......
kudika_cry
Postat pe 25 Mai 2010 16:43
Nu e vorba de zodie aici, ci de cum e omul respectiv. Tu tii la om nu la zodie, iubesti un om nu iubesti zodia. Daca te ia la misto poate ca asa e el. Poti sa-i spui sa nu mai fie asa pentru ca te deranjeaza, asa cum pe el il deranjeaza sa...nu stiu, ii dai tu un exemplu din ce stii sigur ca nu-i face placere. Si daca tot nu vrea, ii spui ca: pa pa! n-are rost sa suferi aiurea pentru unii carora nu le pasa de ce simti, corect?
kudika185400
Postat pe 25 Mai 2010 16:49
http://www.youtube.com/watch?v=KIVeyTG9KB0&feature=fvst


_calandrinon_
Postat pe 25 Mai 2010 16:54
Parintii mei sunt rac si leu,si se inteleg de minune, dupa peste 20 de ani de casnicie. Foarte rar se cearta si din cate am inteles la inceput nu s-au certat niciodata. Cred ca un leu te poate ajuta sa iti depasesti timiditatea specifica unui rac, iar tu fiind sensibila o sa il apreciezi, ca tot le place leilor sa fie iubiti si apreciati... dar mai mult decat compatibilitatea dintre zodii conteaza respectul si sinceritatea, ca lucrurile sa mearga bine

demoiselleCoco
Postat pe 26 Mai 2010 17:58
Si eu am iubit si am fost iubita de un leu. Eu sunt tot Rac. Dar din pacate nu am dezvoltat o relatie din cauza ca amandoi eram f timizi eram la liceu, in aceeasi clasa, in timpul orelor sau in pauza ne aruncam tot timpul ocheade, si de fiecare data cand vorbeam cu el i se citea acel "ceva" in privire. De multe ori ramanea fixat cu privirea pe mine, si "tresarea" cand isi dadea seama de acest lucru In final, la finele liceului, am vb pe mess si am ajuns la concluzia ca asa cum a fost a fost frumos si mi-a marturisit ca ia placut mult de mine ( timp de 4 ani nu a avut decat o sg iubita) pe care o mintea la greu. Tin minte ca odata l-am invitat in parc, el era cu prietena lui, si din cauza asta mi-a spus ca nu vine, iar cand l-am intrebat "sigur?" el a spus NU deci iti dai seama incerca sa-si minta prietena ca sa vina sa ma vada Si acum cand ne intalnim, desi se intampla f rar, cand ma vede afiseaza un zambet dinala dulce, si imi spune un "buna" cu f mare drag, desi stiu ca sentimentele lui sau stins. au trecut 3 ani de atunci Deci in concluzie nu te feri de iubirea unui Leu, iti va da tot ce poftesti atata timp cat il ridici in slavi si il lauzi, si esti pe placul lui, ptr ca unui leu ii place sa se mandreasca cu femeia lui Pusi numai bine
eyo_grl
Postat pe 29 Mai 2010 19:15
Scuze ca am deviat un pic de la subiect....Eu cred ca face toate astea ptr ca tu te enervezi, iar lui ii place acest lucru probabil ii pari dulce mai nervoasa Toti leii pe care-i cunosc, au facut intotdeauna un duo puternic cu un rac, in sensul ca aveau in comun nevoia de afectiune si dependenta de "cineva" drag, si intotdeauna cei doi (rac-leu, si crede-ma cunosc destule cupluri sub aceste semne zodiacale) s-au completat f bine. Sunt diferiti ce-i drept, dar stii vorba aia contrastele se atrag La mn a functionat de fiecare data aceasta zicala, indiferent de semnul zodiacal si recunosc ca am avut iubiti dintre cei mai nepotriviti ca semn zodiacal leu, gemeni, sagetator, berbec si cam atat
eyo_grl
Postat pe 29 Mai 2010 19:19
Daca totusi afiseaza aceste semnale de care tu spui, incearca diferite timpuri de comportament (si nepasare, si iubire, si "amical", si cate mai vrei tu) analizeaza-l de fiecare data si vezi la care reactioneaza cel mai bine Sper ca ti-am fost de folos cu ceva
eyo_grl
Postat pe 29 Mai 2010 19:21
Draga mea, eu sunt rac ,iar fostul meu sot este LEU, dar vreau sa-ti spun ca am trait un COSMAR alaturi de el aproape 16 ani,am incercat sa fac tot posibilu ,dar nu am avut cu cine.Era un tip pesimist ,rau ,egoist,zgarcit chiar si cu mine si cu fiul nostru,manca tot se era bun pe ascuns ,,se ferea de copilul lui. FACEA CE VROIA EL,mergea unde vroia,nu avem voie sa zic nimic,ma injosea cand imi era lumea mai draga, era un necioplit, si bee foarte mult,si mai umbla si aiurea.
URASC LEIIIIIII, NICI NU VREAU SA MAI AUD DE IEI. EXACT ASA ESTE SI SOTU UNEI BUNE PRIETENE,DAR SA STIII CA FOARTE GREU SCAPI DE IEI.Sunt ranghinosi .Sunt foarte raiii.
raci se copleteaza bine cu pestii,cu racii,dar nu cu fiarele alea de lui.crede-ma [e cuvnt.
kudika190777
Postat pe 31 Mai 2010 17:18
wow, raspunsuri dintre cele mai variate pe tema asta... eu sunt leoaica si am avut o relatie scurta cu un rac odata.... leul vrea sa primeasca multa atentie, iubire, si tot ce-i mai bun. Dar, fiind una dintre cele mai corecte zodii din horoscop, va sti sa dea la fel de mult. Iar daca tine intr-adevar la celalalt va da si ceva in plus... probabil ca nu s-a hotarat inca asupra ta... sau vorba uneia din fetele care-a comentat inainte, probabil ca i se pare dulce reactia ta cand te supara si n-o face cu rea intentie.
bunatatea si rautatea unei zodii depind de persoana, din pacate, nu neaparat de astre. poate ca el vede lucrurile altfel. Incearca sa-l intelegi si sa vezi lucrurile din punctul lui de vedere si, cu multa rabdare si argumente solide, arata-i punctul tau de vedere.
Eu, de exemplu, sunt foarte capoasa si renunt cu greu la ideile mele, dar o fac daca mi se aduc argumente logice care au sens pentru mine. Poate ca asa e si el.
Comunicarea multa si eficienta e solutia. Daca nu merge... atunci poti spune ca ai facut tot ce-ai putut si vei renunta mai usor. N-a fost sa fie.
Bafta!
nicoleta232005
Postat pe 3 Iunie 2010 10:50
am avut 2 Lei in viata mea,nu a mers ,acum sunt la al doilea divort,NU TE SFATUIESC,iti spun doar nu poate sa mearga relatia,poate la inceput,dar cu timpul e foarte dominant,incep multe lucruri si nu termina nici unul,spun multe dar nu fac nimic
asta e parerea mea
Ai grija,te intreb merita?
Gabitza_Gabriela
Postat pe 4 Iunie 2010 09:10
De la: kudika_cry, la data 2010-05-16 19:23:06imi spune si mie cineva daca voi avea vreo sansa sa mearga relatia mea cu un leu,am uitat sa mentionez k eu sunt rac. eu caut tandrete,imi place sa-l alint,sa-i arat k il iubesc dar el e exact contrariul meu...ma ia la misto in tot ce zic! oare asa sunt toti leii? suntem impreuna de 1 an si jumatate si vad k nu se mai schimba! ce e de facut cu el? cum sa-l mai inbunez?


oohhhh.......vezi ca sunt multe multe............ teme deschise cu maniahoroscop ......te dispera leul nu??????
anastasia_m
Postat pe 4 Iunie 2010 18:36
shi yo am stat cu un leu km 2 ani...a fost dificil, dar mereu era dragastos...cel mai bn e sa ii aratzi k eshti indiferenta la reactziile pe care ziki k le face....sa vezi k o sa ajunga sa vn singur la tn shi o sa ii para raw ptr toata suferinta care tzi`a creat`o pana acum....
Anna_maria92
Postat pe 7 Iunie 2010 10:02
cred k indiferenta doare cel mai tare o sa incerc sa fiu si indiferenta cu el......ori isi revine,ori il pierd dak voi fii indiferenta cu el,ceva tot trebuie sa se intample. sper sa fie bine...
kudika_cry
Postat pe 7 Iunie 2010 16:21
Si eu sunt rac. Am avut o relatie de 2 ani cu un leu.. si ar mai fi continuat, daca nu puneam eu punct :P
Ma loveam de orgoliul lui, mandrie, in rest tinea foarte mult la mine, era foarte grijuliu si atent ... Dar nu a mai mers.


Poate sa mearga o astfel de relatie, depinde de tine, de el ... de voi, de semntimente, de cat stie si poate sa lase fiecare de la el. Conteaza foarte mult comunicarea, altfel relatia moare incet incet, dra sigur.
FilipAna
Postat pe 8 Iunie 2010 09:36
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-05-24 17:03:38
De la: kudika_cry, la data 2010-05-16 19:23:06imi spune si mie cineva daca voi avea vreo sansa sa mearga relatia mea cu un leu,am uitat sa mentionez k eu sunt rac. eu caut tandrete,imi place sa-l alint,sa-i arat k il iubesc dar el e exact contrariul meu...ma ia la misto in tot ce zic! oare asa sunt toti leii? suntem impreuna de 1 an si jumatate si vad k nu se mai schimba! ce e de facut cu el? cum sa-l mai inbunez?

Esti sigura ca el e leu si tu esti rac?si nu indvers?ca eo sunt racita si iubitul meu este leu..si inca unul dala dulce,scump,cand nu te astepti este gramda pe tine sa te pupe ori sa te cocoloseasca..si eu sunt aia care are nevoie de spatiu... si il mai tin la distanta sa nu ma sufoce



Am fost in situatia ta Oxo :))
FilipAna
Postat pe 8 Iunie 2010 09:38
personal,nu recomand relatie fata rac-baiat leu,din experienta proprie,declar ca este foarte greu de multumit un baiat leu,este violent si aduce multe injurii chiar si fara motiv,este extrem de egoist si avid dupa bani,infidel si mincinos,avand la activ 3 relatii esuate cu astfel de persoane,cel putin pentru mine este incheiat un astfel de capitol in ale amorului,depinde mult si de persoana in cauza,de educatie,asteptari,maturitate.fiind rac pun mare pret pe respect reciproc,lucru pe care nu l-am gasit in nici una dintre cele trei relatii si nici protectia pe care am cautat-o,am ajuns la concluzia ca pentru mine este mult mai bine sa fiu pe cont propriu,nu vreau sa infurii pe cei care sunt intr-o relatie cu un leu si sunt foarte happy,nu zic ca toti sunt precum cei pe care i-am cunoscut eu,dar sunt de parere ca cele doua zodii nu se inteleg deloc,au moduri diferite de a privi lucrurile si asta poate aduce multe dezamagiri bietului rac,chiar daca este fata sau baiat.
Va doresc mult noroc in relatiile pe care le aveti si sa stiti sa pretuiti o persoana la momentul potrivit,nu dupa ce o pierdeti.
nelyda_yo
Postat pe 9 Iunie 2010 13:32
...pana acum putin timp nu credeam in zodii...si inca mai sunt de parere k nu poti defini o persoana doar in functie de zodie. sunt de acord,exista elemente general valabile insa nu e de ajuns sa sti ce zodie este ca sa te poti da cu parerea legat de o persoana.caracterul unei persoane este de asemenea dat de educatia pe care a primit-o,de mediul in care a trait...etc.
... eu sunt rac iar iubitul meu este leu si nici nu speram sa gasesc o persoana cu care sa fiu atat de compatibila...aman2 avem nevoie de afectiune si sa fim apreciati si de asemena stim sa oferim....in ciuda faptului k se spune ca leii sunt gelosi,leul meu este cel mai intelegator si iubitor si are incredere in mine ceea ce ma face si pe mn sa am incredere in el...deci,o relatie intre un nativ rac cu un nativ leu este total posibila si are foarte mari sanse de reusita dak exista maturitate,iubire si intelegere din ambele parti
Nu-mi plac mesajele in care leii au fost criticati...pt k leii in momentul in care ajung sa iubeasca si sunt si apreciati...vor oferi tot ce vor putea pentru a-si face iubita fericita si vor fi fideli (dar asta doar dak iubesc!) ...de asemenea dak tot e sa vorbim de zodii,depinde si in ce decada este...deoarece caracteristicile unei zidii depind si de decada...
Oricum...bafta multa si...sunt sigura ca vei face ce e mai bn pt tn si dak deja sti ce e mai bn pt u...nu mai astepta :) ai o singura viata si meriti sa fi fericita! ;)
Ralu__89
Postat pe 10 Iunie 2010 10:08
ia pune piciroul in prag si invata sa spui nu, sa-l neglijezxi...sa vezi ce se trezeste la realitate....
jeanpierre
Postat pe 10 Iunie 2010 19:41
Nici eu nu cred in zodii dar prietenul meu e la fel de mistocar ,tot in zodia Leu ,egoist si dak i-as spune vreo vb dulce la fel m-ar lua la misto..probabil are si legatura un pic cu zodia..
katakriss
Postat pe 10 Iunie 2010 19:50
tu(rac) esti cum esti= sensibila,calma,calda,de casa...
el(leu) este cam asa(si stiu pt k inca suport cu masochism ifosele si fazele) : toti sunt prosti, el e destept, toti sunt contra lui,el tb sa se lupte cu ei...tb in centrul atentiei in schimb..si da,partea cu tipatul o cunosc fff bine..din pacate..
nu prea iti mai recomand sa stai cu el...nici eu mie,dar..nha..se termina pana la urma..k va pleca singur din relatie(indiferenta)...
si tipa ankris chiar a vb serios...doar k ai luat-o aiurea ce a scris:(..are dreptate.
racii in genere sunt sensibili si dak fac ceva mai tb sa fie si apreciati:) ceea ce leul nu face,decat dak e el in centru si ii iese ceva..:(..altul e pe locul..3?sau nu prea mai deloc:(
dragon_fly88
Postat pe 10 Iunie 2010 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parere despre relatia cu un berbec 28 De la: Francesca84 7 Aprilie 2013 11:15
Tarot 1 De la: Eliza_T 3 Mai 2010 15:55
EU TAUR -EL GEMENII 6 De la: kudika088908 28 Decembrie 2009 00:07
merge relatia dintre o femeie pesti si un barbat fecioara...??suntem impreuna de 2 ani si 3 luni dar ne ciondanim mai tot timpul... 29 De la: indriekrisztina 28 Iunie 2009 12:29
Rac 41 De la: kudika077973 6 Noiembrie 2009 03:44