Setari Cookie-uri

Spuneti-mi va rog parerea. Help please

Cu un an si jumatate in urma am cunoscut un tinar foarte deschis si comunicabil,si are un zimbet senzational.Cind suntem in companie este foare vesel si glumet. Insa cind raminem in doi se uita doar in ochi si nu spune nici un cuvint. Poate sa stea si juma de ora fara sa clipeasca, doar sa se uite.Mie imi place mult de el, insa nu stiu ce sa fac si eu. Cind se uita asa drept, ochi in ochi, mi se pierde graiul. Daca stie cineva ce poate sa insemne toata situatia asta si ce ma fac eu, caci...se pare ca tin la el... si vreau sa leg doua vorbe cu el ,insa cind se uita asa de drept in ochi si nu zice nimic, nu mai stiu ce sa fac...
Iryshka
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:20
atractie...asta inseamna!mai lasa l putin sa vezi ce urmeaza...si dak e ia u initiativa cumva..
angel_in_disguise
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:25
A trecut deja un an si jamatate.Verisorii, prietenii imi spun de fiecare data ca el intreaba de mine. Ii cunosc si parintii foarte bine, si ambii la fel se uita la mine lung. Partea buna este ca zimbesc si se uita ca si parintii mei la mine. Maica-sa imi povesteste mereu cite ceva despre el,de cind era mic, si de fiecare data ma face sa zimbesc.Toate bune, toate frumoase, insa el de fiecare cind raminem in doi data parca-parca vrea sa spuna ceva si... renunta si se uita doar in ochi.Am facut si primul pas, rezultatul acelasi. Ce sa fac ca el sa vorbeasca? Sa-mi ascund ochii?
Iryshka
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:47
pff...nasoala situatie...nici nu stiu ce sa crd!incearca sa discuti cu el sa l intrebi ce ascunde de fapt in spatele comportamentului sau...numai el te poate lamuri!!dak dupa atata timp nu a facut nici o miscare n am idee ce are in kp...
angel_in_disguise
Postat pe 12 Decembrie 2008 02:52
probabil ca nu mai sunt necesare cuvintele:)si eu am trecut prin asa ceva si sa sti ca nu am cuvinte sa iti explic.au trecut de atunci aproape 2 ani si sunt fericita ca in fiecare zi constat ca am ce mi-am dorit!incearca sa vb u daca el tot tace...pupici
madalina_morcan
Postat pe 20 Decembrie 2008 02:10
nu stiu ce varsta ai, dar cand eram pustoaica, adik acum 10 ani, daca se purta un baiat in felul asta, insemna ca ma iubeste, cred ca situatia e aceeasi si in situatia ta. Tu trebuie sa spargi gheata, vorbeste cu el orice, deschide un subiect de interes comun si pentru termen lung, si cred ca o sa se ,,rupa,, tacerea.
ebo
Postat pe 10 Februarie 2009 20:55
discuta tu cu el despre ceea ce se intampla... fii tu cea care sparge gheata
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:37
Sparge gheata! Tipul te place dar e foarte timid in momentul in care ramaneti singuri! Ori nu a mai avut o relatie ori nu e sigur de felul in care vei reactiona! Succes!
InDark
Postat pe 15 Martie 2009 20:42
cel mai probil ca el te iubeste si intelegi cind el e cu tine isi pierde mintele , dar poate are ceva ce iti acunde si se teme de urmari , asa ca incearca sai spui si tu ce simti fa primul pas . Succes!!!!!
dj_vita
Postat pe 15 Martie 2009 22:55
Este mai timid el... nu ai ce face... fii tu cea care va sparge gheatza .. poate va iesi ceva frumos
_dulcik_
Postat pe 16 Martie 2009 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cred ca am luat-o razna de tot... 60 De la: Cassey 31 Decembrie 2008 13:53
taica su ma dispera!!! 20 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:55
o nelamurire ... 16 De la: adina234 11 Aprilie 2011 13:13
Viata in impas 8 De la: nadja23 10 August 2012 20:13
cum credeti ca va decurge 16 De la: dulceana_babyblue 17 Mai 2010 22:25