Setari Cookie-uri

cum as putea sa-l uit??

am o relatie de 1 an si aproape 6 luni.nu ne mai intelegem el orice as face nu e bine si orice spun nu e bine si tot asa.el a hotart sa ne despartim.mie mi-se rupe inima cand aud de despartire ptr ca il iubesc enorm de mult.ce a-s putea sa fac ca sa-l uit sau cel putin sa nu ma mai gandesc asa mult la el.va rog sa ma ajutati cu un sfat. :
bybytza
Postat pe 13 Decembrie 2008 06:11
nu vei putea sa-l uiti usor..asta e sigur.oricum,daca el vrea despartirea...incearca sa fii tare si mai ales,fii rece cu el,nu lasa sa se vada ca suferi.Asta e...in viata sunt toate trecatoare...acelasi lucru mi s-a intamplat si mie acu catva timp,orice am incercat,a fost de prisos,dar,...sunt impacata ca am incercat tot ce se putea ca sa-l pastrez.nu s-a putut ,asta e....bafta!!!!!!!!!!!
elena_adina34
Postat pe 13 Decembrie 2008 07:17
Multe femei au trecut prin asta,dar te asigur ca timpul vindeca totul.O sa uiti,eu cand m-am despartit de prima iubire am fost la pamant,am plans,m-am descarcat,si cateva seri luam somnifere ca sa pot dormi pt ca imi aparea in vis,am fost f atasata de el.prima saptamana a fost mai grea,apoi usor usor am revenit pe linia de plutire,si destul de repede.e important sa realizezi motivele despartirii,ca nu va potriviti sau altele daca mai sunt, si ca e mai bine ca fiecare sa mearga pe drumul sau.
DeeaCatalina
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:27
faptul k el nu mai vrea sa fie cu tine acceptal k mai devreme sau mia tarziu despartirea va fi inevitabila
fii tare si vb cu el si spunei ceea ce simti si k iti pare enorm de rau k sentimentele lui sau schimmbat cu trecerea timpului...dar nu vei accepta niciodata sa steie cu tine din mila
incearca sa iesi cu capul sus din relatia asta
si de uitat ...suferi putin si o sa treaca
incearca si cere sprijinul fam. si a prietenilor ei vor sti sa fie langa tine atunci cand ai nevoie
poop si sa ne povestesti cum ....
bestiuitza
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:42
fataaaaaaaaaaaaaaaaa,,,,e plina lumea e animale,,,,,,pardon de barbati ,,,,ce drac tre sa te pui in genunchi sa te inteleaga?????????lasal si gata
sarutama
Postat pe 13 Decembrie 2008 16:46
aseara can a venit de la munca mi-a spus ca vrea sa vb si am acceptat sa vb si dupa discutii multe si lungi si-a cerut iertare si mia promis ca nu o sa mai faca niciodata asa ceva la-am iertat oare am facut bine
?
bybytza
Postat pe 14 Decembrie 2008 09:57
De la: bybytza, la data 2008-12-14 09:57:24aseara can a venit de la munca mi-a spus ca vrea sa vb si am acceptat sa vb si dupa discutii multe si lungi si-a cerut iertare si mia promis ca nu o sa mai faca niciodata asa ceva la-am iertat oare am facut bine
?


hmm...eu zic k mai bine lasa-i lucrurile cum erau pt k timpul e cel mai bun medicament!de ce sa stai cu cineva kre nu te apreciaza cu adev knd sunt o gramada de barbatoi in lumea asta... nush ce sa zic...eu una zic sa fii mai rece akm k poate totusi isi da seama si el...
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 10:33
va multumesc ptr sfaturi vad ca acum ne intelegem un pic mai bn.va pooop dulce si va multumesc mult.
bybytza
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:19
IUBESTE PE CINEVA CARE SA TE MERITE, CARE SA ITI MERITE DRAGOSTEA!!!!!!!!nu accepta prea multe nazuri de felul asta "azi vreau sa ne despartim dar stai putin ca m-am razgandit"!
CLARAC
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:31
Fa-i si tu la fel cand nu se asteapta,incearca,fii indiferenta...sa vezi ce reactie va avea,daca-i va placea...Nu te lasa nici tu ca sa fii "presul "lui. Succes!
sirenasyr
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:30
De la: bybytza, la data 2008-12-13 06:11:34am o relatie de 1 an si aproape 6 luni.nu ne mai intelegem el orice as face nu e bine si orice spun nu e bine si tot asa.el a hotart sa ne despartim.mie mi-se rupe inima cand aud de despartire ptr ca il iubesc enorm de mult.ce a-s putea sa fac ca sa-l uit sau cel putin sa nu ma mai gandesc asa mult la el.va rog sa ma ajutati cu un sfat. :


Aiurea tare. Sper sa va intelegeti bine de acum pentru ca odata ce intervine despartirea apare si frica, frica de a nu face ceva gresit care sa duca din nou la despartire. Eu tocmai m-am despartit de cel pe care l-am iubit enorm de mult (cel care o sa-l iubesc mereu pt ca i-am daruit tot,doar ca sa fie bine). Relatia noastra a durat 9 luni, la distanta. Intradevar pare putin, dar pt mine timpul a avut alt timp...parca il cunosteam de-o viata si totul a fost ok pana am facut 9 luni. Eu am plecat la el sa incerc la facultate acolo. Din pacate nu am intrat la buget si a trebuit sa ma intorc acasa, la 500 km de el...

L-a deranjat foarte tare faptul ca nu am ramas acolo si chiar daca ramaneam la o facultate cu taxa mi-a zis ca tot nu era ok, pt ca as fi facut-o din ambitie si pt noi ceea ce nu i-ar fi convenit. Nu am fost hotarata pe facultate strict ( avusesem si probleme in familie, un deces etc...si nu a putut sa ma inteleaga) si cica el de atunci si-a dat seama ca relatia noastra nu mai poate continua. Timp de 2 saptamani cat am stat la el pt ca nu a vrut sa plec imi scotea ochii pt orice, nimic nu era ok, si chiar si in ziua in care a inceput serviciul, dupa 10 ore de munca, nu i-a convenit ca i-am facut mancare si ca am cheltuit bani...

Ma doare foarte mult. Aseara am vorbit cu el si mi-a zis ca nu mai rezista un an la distanta. Ar rezista relatia doar daca ar vrea si el. Cum ziceam , i-am daruit tot, nu avea ce sa comenteze legat de comportamentul meu, il intelegeam cand nu putea sa vina acasa(locuieste in acelasi oras, e plecat mai departe pt facultate si serviciu), cand intarzia, cand nu suna, cand avea stari din care nu putea iesi(e rac), il ascultam, il consolam si faceam totul pt ca il iubeam. Si acum ce mi-a ramas? Amintirea unui el perfect care nu stie sa aprecieze, care nu tine cont de sentimentele mele ci doar de ce are el in minte.

Ma doare si nu pot sa uit. N-o sa pot sa-l uit oricum. Si-a pus prea mult amprenta pe sufletul meu, chiar mi l-a luat cu totul si nu mi l-a mai dat inapoi . Si totusi il vreau inapoi... I-am zis sa ne intalnim cand vine pe 15 si el mi-a spus ca nu mai are niciun sens. Vreau sa vada din nou ceea ce sunt, sa lupte pt iubirea noastra... Ce pot sa-mi mai fac sa-i deschid ochii?
Kudika228
Postat pe 30 Iulie 2009 11:37
buna...e ciudat k a ales s va despartiti....dar sincer...sper s nu fiu criticata pt ceea c spun...am avut o relatie d 3 ani shi p atunci credeam k va fii pt tot restul vietii...nu a fost asa...ne-am despartit tot din cauza k nu n mai intelegeam...sincer....a fost greu sa-l uit...ink mai am fluturi in stomac knd il vad desi sunt aproape 3 ani d knd ne-am despartit...a fost greu...dar l-am lasat p drumul lui shi eu am mers p drumul meu...nush c s ziq....dak a ales asta...demonstreaza-i k ai orgoliu shi uita-l....gaseste p altcnv...simte-te bn in prezenta altuia...asha il ataci foarte tare dak shi el tine la tine...
anylssa_reyna
Postat pe 30 Iulie 2009 11:53
Incearca si fi exact cum erai cand v-ati cunoscut,ca doar d-asta s-a indragostit de tine si s-a tinut dupa tine pana a reusit sa fiti impreuna... Good luck !
Caliope
Postat pe 1 August 2009 04:42
ce usor e sa vorbesti!!!!....dar,odata ce ai fost cu el nimic nu mai poate fi ca la inceput,asa ca...gaseste altceva.....
elena_adina34
Postat pe 1 August 2009 17:49
ori ii dai delete ori te faci ca il uiti
yumy
Postat pe 1 August 2009 17:52
De la: Caliope, la data 2009-08-01 04:42:43Incearca si fi exact cum erai cand v-ati cunoscut,ca doar d-asta s-a indragostit de tine si s-a tinut dupa tine pana a reusit sa fiti impreuna... Good luck !


Asta incerc sa fac. Dar nu poate sa vada asta decat daca ma vede. Si cum ziceam, vine acasa pe 15 si nu se stie daca ar vrea sa ne intalnim... Mi-a zis ca vrea sa ramanem prieteni, cei mai buni prieteni pentru ca ne stim de aproape 2 ani si ne'am inteles intotdeauna. Acum, cum ziceam, inca un an la distanta i se pare enorm si prefera despartirea. L-am mai sunat zilele astea, cam la doua zile sa nu insist, sa-l intreb ce face si s-a bucurat. Sper sa vada cat imi pasa si sa ia o decizie mai cu cap. Si daca dupa ceva timp el nu da niciun semn asta e...il iubesc enorm si la urma urmei vreau sa fie el fericit, si daca e el voi fi si eu. Nu-i pot cere dragoste cu forta...
Kudika228
Postat pe 2 August 2009 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tipul matur sau cel tanar, sau doar eu? 8 De la: 8 Ianuarie 2013 10:49
cat iti ia sa te indragostesti? 68 De la: oana84onutza 30 Noiembrie 2009 17:23
toata viata fara copii ? 975 De la: andreea_n_x 11 Martie 2010 01:50
Adoptia unui copilas 13 De la: alexandragru 21 Februarie 2016 17:32
Noua constiinta = singuratate? 220 De la: contesina 10 Martie 2011 20:26