Setari Cookie-uri

Crescina sau Vichy contra caderii parului?

Am auzit de noul tratament Crescina contra caderii parului si nu stiu ce sa-mi cumpar. Care este mai bun, Crescina sau Vichy - Foltene, voi ce ziceti?
Adellelove
Postat pe 18 Decembrie 2008 15:25
fiolele de la Revalid sunt cele mai bune.le-am folosit timp de 2 luni..nu numai ca stopeaza caderea parului dar il si regenereaza
mihairxn
Postat pe 18 Decembrie 2008 15:31
Eu zic mai bine sa iei vitamine... intreaba si tu medicul!

Postat pe 18 Decembrie 2008 17:18
Prietena mea cea mai buna a folosit Crescina si parul ei este acum SUPERB - des, stralucitor, nu ii mai cade mult.

Postat pe 22 Decembrie 2008 12:34
De la: mezzy_21, la data 2008-12-22 12:34:33Prietena mea cea mai buna a folosit Crescina si parul ei este acum SUPERB - des, stralucitor, nu ii mai cade mult.


Si eu recomand Crescina forte, este speciala pentru femei sau barbati. Daca ai parul foarte rar poti folosi Crescina 700, daca nu este bine 200 sau 400. Sunt fiole, le aplici dupa ce te speli la cap, se absorb fffoarte repede. Pup

Postat pe 23 Decembrie 2008 18:29
vichy nu e bun. Am, folosit eu de doua ori si nu prea au fost rezultate. Am mai folosit si foltene...acela parca e mai bun desi e mai ieftin un pic...doau un pic...cu vreo 20 lei sau ceva de genul.
Am mai folosit ceva de la Herbagen care nu avea nici pe departe pretul produselor de la vichy si chiar a avut rezultate fff bune.era un sampon si o solutie. cand o sa imi amintesc cum se numeste scriu din nou.

Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:48
aaa...si pentru regenerare e foarte bun uleiul de masline extravirgin..sa il tii o noapte pe cap si dimineata sa te speli ff bine...Dupa doua-trei nopti chinuie chiar se vad rezultatele.

Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:50
eu am o problema cu vopsitu des decolari etc...si parul meu arata mai bn k al celor kre nu se vopsesc si folosesc des placa secretul e uleiul d masline saptamanal...:):
bihanka
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:27
Nu te sfatuiesc sa cuperi.Am luat 3 Crescina 700 pentru femei (pentru sotie) si 3 Crescina 700 pentru barbati(pentru fiul meu de 30 ani),fiecare cu sampon(aproximativ 4000(40 milioane)lei.Crescina 700 este recomandat pentru oprirea caderii si regenerarea parului(cresterea).
REZULTAT - cat a urmat tratamentul (trei luni)caderea s-a oprit dar la o luna dupa intreruperea tratamentului caderea a deveni mai accentuata ca inainte.Eu am folosi doar samponul si m-am procopsi cu matreata de nu pot sa mai scap de ea,
CERSCINA este o mare si foarte scumpa TEAPA

Postat pe 29 Mai 2009 19:16
A folosit o prietena Crescina,fara nici un efect benefic.E produs de o firma SRL.Mie mi s-a parut o mare pacaleala.Eu folosesc o masca: ulei de ricin,ulei masline,vit. din grupa B,Vit A uleioasa,vit.E,toate astea le amestec si masez pielea capului si lungimea parului,acopar cu o casca de dus si un prosop,stau asa toata noaptea.A doua zi spal parul normal si il limpezesc cu apa in care am pus otet de mere si o lingurita de miere,apa recisoara.

Daca nu am timp,prepar alta masca,f buna:2 galbenusuri de ou,ulei de masline,ulei de ricin,alte vitamine si uleiuri de care mai gasesc,masez pielea capului,pe lungime dau cu ulei de masline eventual cu niste vitamine,dar merge si fara,acopar cu o casca si prosop,stau o ora,limpezesc la fel,cu apa,otet de mere si o lgt miere,si gata....

Am incercat dupa baie sa ma dau cu fiole de ginseng,mi s-a parut ca parul a capatat mai multa stralucire.Se gasesc la plafar,e 3,5 lei una.

kudika019386
Postat pe 31 Mai 2009 17:41
De la: kudika019386, la data 2009-05-31 17:41:10 A folosit o prietena Crescina,fara nici un efect benefic.E produs de o firma SRL.Mie mi s-a parut o mare pacaleala.Eu folosesc o masca: ulei de ricin,ulei masline,vit. din grupa B,Vit A uleioasa,vit.E,toate astea le amestec si masez pielea capului si lungimea parului,acopar cu o casca de dus si un prosop,stau asa toata noaptea.A doua zi spal parul normal si il limpezesc cu apa in care am pus otet de mere si o lingurita de miere,apa recisoara.

Daca nu am timp,prepar alta masca,f buna:2 galbenusuri de ou,ulei de masline,ulei de ricin,alte vitamine si uleiuri de care mai gasesc,masez pielea capului,pe lungime dau cu ulei de masline eventual cu niste vitamine,dar merge si fara,acopar cu o casca si prosop,stau o ora,limpezesc la fel,cu apa,otet de mere si o lgt miere,si gata....

Am incercat dupa baie sa ma dau cu fiole de ginseng,mi s-a parut ca parul a capatat mai multa stralucire.Se gasesc la plafar,e 3,5 lei una.



Eu am luat timp de doua luni Vitamine pentru unghii si par de HorizonVita, e o firma mai noua pe piata dar are suplimente de calitate facute in SUA....si pretul e destul de convenabil...dupa doua luni de tratament cu Vitamine pentru unghii si par asociat cu Vitamine antistress, tot de la firma asta (pentru ca stressul e una din cauzele caderii parului), parul meu a inceput sa se regenereze si sa straluceasca....si nu mai cade deloc.Recomand cu caldura aceste produse...ele se gasesc in multe farmacii.Detalii despre produse am gasit pe site-ul www.horizonvita.com.Succes!
kudika037284
Postat pe 19 Iunie 2009 11:20
De la: ianna, la data 2009-01-02 14:50:01aaa...si pentru regenerare e foarte bun uleiul de masline extravirgin..sa il tii o noapte pe cap si dimineata sa te speli ff bine...Dupa doua-trei nopti chinuie chiar se vad rezultatele.


..cel mai bine e sa stai ziua dc poti.si eu sunt multumita de el, desi pe radacini nu prea imi place sa dau pt ca apoi dc e cald afara a doua zi ,se ingrasa urat de tot.Crescina spuneti voi...o sa incerc!e bun si pt parul care se toceste si din aceasta cauza nu ajunge sa fie lung?
mika_i
Postat pe 20 Iunie 2009 08:47
cel mai bun este petrolul,pe timpuri batrinii nostri asta foloseau si se simteau bine si fetele aveau parul pina la fund nu toate prostiile scumpe si iti cade parul si mai tare
kudika033954
Postat pe 20 Iunie 2009 09:06
CE VICHY SAU ALTE PROSTII CARE SUNT SCUMPE?EU AM FOLOSIT CEAI DIN FRUNZA DE NUC SI M-AM CLATITI CU EL DUPA SAMPONARE SI E SUPER BUN.DAR ATENTIE,PENTRU DOAMNELE BLONDE NU E RECOMANDAT PENTRU CA VA FACE PARUL CASTANIU.EU SUNT SATENA.
eleniselenis
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:32
De la: Adellelove, la data 2008-12-18 15:25:40Am auzit de noul tratament Crescina contra caderii parului si nu stiu ce sa-mi cumpar. Care este mai bun, Crescina sau Vichy - Foltene, voi ce ziceti?

sampoanele ajuta oarecum si pt o anumita perioada de timp. orice dezechilibru arata o afectiune. viteminele sunt aiurea, nu rezolva cauza. ca sa nu ai pb mai tarziu si sub alte aspecte iti recomand calduros o vizita 2, 3 cate e nevoie la medici plus analizele recomandate de ei. tratarea aparentelor nu e o solutie.
Diannnnnnna
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:05
FETELOR, INAINTE DE A INCERCA ACESTE PRODUSE CARE SUNT SI SCUMPE SI NICI NU STITI SIGUR DACA DAU REZULTATE, VA RECOMAND SA FOLOSITI CHELSTOP DE LA HOFIGAL. ESTE FOARTE EFICIENT SI ARE UN PRET MAI MULT DECAT CONVENABIL. ESTE FACUT DIN PLANTE SI DA REZULTATE CHIAR DE LA PRIMELE APLICARI. EU MA DECOLOREZ DESTUL DE DES SI INCEPUSEM SA GASESC PPARUL MEU BLOND PRIN TOATA CASA SI PE LA LOCUL DE MUNCA. AM INCEPUT SA FOLOSESC CHELSTOP, SUNT LA A 5 A APLICARE SI E UN PROGRES. CHIAR DIMINEATA CAND M_AM PIEPTANAT AM RAMAS MIRATA SA NU SE MAI UMPLE PERIA DE " PODOABA MEA". VREAU SA PERSEVEREZ SI SPER SA FIE SI MAI BINE! O ZI FRUMOASA VA DORESC !
lavinianicole
Postat pe 20 Octombrie 2009 07:40
Eu am folosit vichy contra caderii parului si n-am fost asa multumita de el...acum mi-am luat revalid sampon, dar am auzit ca si vitaminele de la ei sunt bune.
sybella_
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:51
Eu am folosit o cutie de capsule revalid si nu am vazuti nicio aschimbare...am avut si sampon Revalid pe care l-am dat sa-l testeze altii pentru ca mie imi facea matreata.
Danyell_
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:49
Am folosit si eu odata samponul sotului vichy...deci era pentru barbati....am facut matreata si era aspru , neplacut.
Danyell_
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:50
Multumita sunt de samponul loncolor si hamamelis de la yves rocher.
Pentru par gras este foarte bun samponul ducray si anume elution dar costa in jur de 31 lei acum cateva luni cand l-am cumparat de la farmacie , ca doar acolo e de gasit.
Danyell_
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:53
Eu am incercat pastilutele de la Revalid si chiar au avut efect! Dintre cele doua enuntate de tine chiar nu stiu pe care sa ti-o recomand.Depinde si de parul tau.
Raluca_SA
Postat pe 21 Octombrie 2009 00:30
crescina e foarte bun, dar calitatea se reflecta in pret.Folten doar stopeaza caderea parului
kudika117574
Postat pe 14 Februarie 2010 17:02
De la: Raluca_SA, la data 2009-10-21 00:30:32Eu am incercat pastilutele de la Revalid si chiar au avut efect! Dintre cele doua enuntate de tine chiar nu stiu pe care sa ti-o recomand.Depinde si de parul tau.


si eu am pb cu chelia, sa va zic ce mi-a zis mie doctorita mea
revalit stopeaza caderea parului(indiferent de forma revalidului) iar alopexy il face sa creasca, sa se regenereze
am facut tratament acum vreo 2-3 ani, a mers, dar am decis sa nu mai bag atatea pastile de revalid in
mine si am renuntat, problema a reaparut. am inceput de cateva zile sa fac din nou tratament, dar fac doar cu alopexy, fara revalid...si deja se vad rezultate...doar ca alopexy are 2% monoxidil, am sa studiez piata sa vad ce medicament are 5% minoxidil.
prozatos
Postat pe 29 Martie 2010 23:19
De la: Adellelove, la data 2008-12-18 15:25:40Am auzit de noul tratament Crescina contra caderii parului si nu stiu ce sa-mi cumpar. Care este mai bun, Crescina sau Vichy - Foltene, voi ce ziceti?

mai intai ar trebui sa te gandesti care e motivul pentru care iti cade parul ..
blondiewishes
Postat pe 6 Aprilie 2010 02:08
buna
si eu am pb cu caderea parului, am inceput de o saptamana tratamentul cu crescina (fiole+sampon) si as vrea sa stiu daca la tine a avut efect.
pana acum, rezultatul a fost doar o iritatie a pielii, cam in cat timp da rezultate?
multumesc
kudika313843
Postat pe 13 August 2010 07:53
De la: kudika313843, la data 2010-08-13 07:53:14buna
si eu am pb cu caderea parului, am inceput de o saptamana tratamentul cu crescina (fiole+sampon) si as vrea sa stiu daca la tine a avut efect.
pana acum, rezultatul a fost doar o iritatie a pielii, cam in cat timp da rezultate?
multumesc


Pai, daca ai inceput cu iritatia, cam ce rezultate mai astepti??? Caderea definitiva a parului?????
Ce-ar fi sa vezi intai cum stai cu calciul si magneziul????
kudika226898
Postat pe 13 August 2010 13:24
buna

mi-au zis de la farmacie ca o sa apara o iritatie sau o inrosire a pielii, de fapt asa scris si in prospect

ma interesa daca ai folosit crescina si daca a dat rezultate

multumesc!
kudika313843
Postat pe 13 August 2010 17:16
eu te sfatuiesc sa iti faci analizele ...
roz5blue6lila7
Postat pe 13 August 2010 17:19
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-13 17:19:49eu te sfatuiesc sa iti faci analizele ...






... la ce ? ...
marco918
Postat pe 13 August 2010 17:25
buna ziua,

am vazut pe forum ca ai folosit crescina, am luat si eu de cateva zile si as vrea sa stiu daca la tine a dat rezulate sau daca ai fost nevoita sa-l repeti

sunt foarte speriata ptr ca l-am inceput de o saptamana (am folosit 3 fiole+sampon) si aseara la spalat parca a cazut si mai mult, mai ales la aplicarea balsamului.

multumesc!
kudika313843
Postat pe 13 August 2010 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
placa de par 11 De la: balrog 14 Martie 2011 14:08
L'oreal SUBLIME MOUSSE 6 De la: kudika_11779 26 Iulie 2012 00:20
par creet 3 De la: balrog 14 Martie 2011 13:59
Bruneta?! 21 De la: balrog 14 Martie 2011 14:18
Ce credeti despre "One Tree Hill"? 9 De la: kudika86 13 Septembrie 2009 13:35