Setari Cookie-uri

praf ...

da..azi am trait intens sentimentul de mizantropie...m-am simtit atat de pierduta si cautam cu disperare sa ma ascund,sa nu ma vada nimeni,sa fug,sa nu mai aud voci ,sa nu mai vad oamenii, oamenii astia care imi fac atat de mult rau...totul e efemer...pana si zambetul meu ..pana si speranta mea...sufar dupa un "nimic"...un om care a venit brusc si brutal in viata mea...s-a inchesuit cu tot dinadinsul..si m-a "obligat "sa-l primesc..ca apoi sa fuga nebun..sa ma indeparteze si nu pentru ca nu ma vroia si el ..doar pentru ca el s-a trezit din betia unui fluture ...pe el l-a trezit o ploaie rece si si-a adus aminte ca el acasa are pe cineva...are planuri facute ....si dintr-o data ..cand totul era perfect ...s-a distrus totul..el care simtea mult mai mult decat mine a plecat si a lasat totul pe jos..sa ma aleg eu cu totul..mi-a lasat mie toata suferinta si el a plecat..fara ca macar sa se tina de o promisiune de a se intalni joi cu mine....nici macar "ne vedem joi!" nu si-a mai amintit nici macar cantecul///...mi-a lasat multe in urma dar atat de amestecate si atat de dureroase ca nu le pot valorifica acum pentru ca sufar...si "astepta-ma ca vin la tine "mi-a lasat...nu pot sa traiesc doar cu asta...nu pot sa ma incredere cu toate ca m-a rugat sa am...in ce as putea eu sa am ?intr-un om care nu simte nevoia sa vorbeasca cu mine,care nu vrea sa ma atinga,care nu ma tine in brate?..care imi spune dupa cateva zile ca a privit pozele mele de multe ori..dar in acest timp nu a dat nici macar un raspuns la un mail?....de ce m-a vrut atat de mult daca stia prea bine ca nu ma poate avea..?cum as putea sa inteleg asta vreodata?

printesa_a211
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:36
Praful vine, praful trece. Intrebari fara raspuns. Esti confuza. Totul va trece. Asa e viata
metal
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:43
nu ti spun sa nu te mai gandesti la el..sa l uiti...pt k in clipa asta e aparent imposibil!nu te gandi insa la a-i da o sansa in cazul in kre se intoarce...cu timpul o sa fie totul bine si o sa apara in viata ta un altul care iti va arata k poate fi si mai frumos!nu te lasa calcata in picioare de nimeni pt k tu contezi cel mai mult!ai grija de tine...sarbatori fericite!!
angel_in_disguise
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:45
ma gandesc atat de mult la el si incerc sa-l urasc pentru ca eu am zis..intr-o relatie nu ma bag niciodata..chiar daca am auzit din gura lui ca suntem suflete pereche...eu i-am spus ca nu o sa fac absolut nimic...ma doare ca el nu a fost sincer cu mine...m-a facut s ama indragostesc de el cu toate ca stia ce are acasa...o relatie de 2 ani si ceva...ma doare ca mi-a zis ca nu ma va face sa sufar niciodata ...nu inteleg de ce acum nu ma lasa in pace?ma mai suna din cand in cand ...sa vada ce mai fac sau cand ma vede ...lucram in aceeasi companie..doar sa nu il iut..ii e frica ca eu pot sa-l uit...dar el nu face nimic sa fie cu mine....doar astepata-ma...
printesa_a211
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:50
nu i mai raspunde la tel pt k iti rasucesti singura cutitul in rana...ignora l desi ti e greu...e mai bine pt tn!la un moment dat se va intoarce roata...
angel_in_disguise
Postat pe 19 Decembrie 2008 15:18
Totul e trecator in viata...orice trece, orice durere oricat ar fi de mare, cu timpul se cicatrizeaza...si ramane doar o amintire..stai linistita , gandeste-te ca in viata ni se ofera sanse , iar atunci cand crezi ca totul s-a sfarsit, de fapt nu e asa..va aparea o alta speranta pt tine
liza24_84
Postat pe 19 Decembrie 2008 15:25
da asta m-am hotarat si eu sa fac...ideea ca imi si schimb nr in perioada asta..stiu ca si lui ii e frica ...ii e frica ca poate nu-l astept//dar nu mi-a oferit nimic care sa ma faca sa am inredere in el...doar a plecat ca un las...de obicei, de felul meu ma indragostesc greu si asta ma doare cel mai rau...ca el m-a "obligat" sa-l iubesc..si nu am putut intelege de ce a facut asta daca stia prea bine situatia lui...eu nu stiam ca are o relatie,si nici macar nu credeam a are..de atsa socul a fost atat de mare..
dar una peste alta e barbatul facut special pentru mine chiar daca nui o sa fie niciodata al meu..am simtit ce inseamna sa fi iubita intradevar...
printesa_a211
Postat pe 19 Decembrie 2008 15:27
Fiecare cadere e precedata de o renastere si fiecare renastere de o cadere, e inevitabil, ai sa-ti dai seama de asta cu timpul, e valabil pentru toate varstele

Postat pe 19 Decembrie 2008 23:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
analiza trecutului 9 De la: kudika326948 24 Octombrie 2010 22:46
singura de sarbatori 125 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 15:36
apendicita 2 De la: Dor_a 14 Noiembrie 2010 11:56
Adevarul MEU! 30 De la: crifeli 9 Ianuarie 2011 19:50
de ce nu EU? 12 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 19:39