Setari Cookie-uri

imi doresc foarte mult sa fiu mamica

dar sunt foarte grasa, nu gasesc niciun barbat care macar sa-mi faca un copil, daramite sa ma iubeasca, sunt virgina la 30 de ani si mi-e teama sa imbatranesc singura. ma gandesc sa infiez un copil... dar nu stiu ce sa zic, parca mi-e teama
Ginutza03
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:40
Problema nu e cum arati, ci cum gandesti. Esti complexata de faptul ca esti mai grasa, si asta se vede. Multi barbati apreciaza mai mult increderea in sine decat un corp perfect. Am si eu o prietena care are cam aceeasi problema ca si tine, e convinsa ca nici un baiat nu se va uita vreodata la ea, si cand cineva ii arata ca o place, face ea ce face si il indeparteaza. Un amic de-al meu chiar s-a indragostit de ea , dar nu l-a crezut, si s-a purtat f urat cu el.
Eu zic sa fii mai deschisa la relatii noi, sa-ti faci cati mai multi prieteni, pe care sa-i lasi sa cunoasca femeia dinauntrul tau. Si nu va dura mult pana cand cineva isi va da seama cat de minunata esti.
Lexy87
Postat pe 12 Ianuarie 2009 00:32
Si io zic la fel. Dar poate mai sunt sanse sa mai slabesti dak te afecteaza atat de mult faptul ca esti mai plinuta. Incearca sa-ti faci un abonament la o sala de fitness, consulta un nutritionist, poate poti slabi astfel incat sa te placi pe tine insuti si cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te placa
romanticbabe
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:56
draga mea aceeasi problema am avut si o am si acum, greutatea! . mereu plangeam ca nu gasesc pe nimeni, ca sunt prea grasa, am tinut f multe cure de slabire, am mai dat ceva jos, dar nimik, se lipea tot de mine, nu cred ca vrei sa stii cate kg am in prezent , dar acum 6 ani l-am cunoscut pe sotul meu, care pur si simplu nu a avut nici un complex la faptul ca sunt asa, el este slabut ,are 1,80 si vreo 75 kg, mie sincer nu mi-a venit sa cred ca un baiat poate "iubi" o fata grasuta, cei mai multi baieti care i-am cunoscut erau complexati in privinta asta, dar nu si el.Nu vreau sa crezi ca este f bine sa fii grasa si sa te culci pe o ureche, incearca sa slabesti in primul rand pt tine, eu incerc acum sa raman insarcinata si greutatea este iarasi o problema . Asa ca multa incredere in tine, incearca sa ai viata pe care ti-o doresti!!
catanaoanasilviu
Postat pe 19 Martie 2009 10:08
cioc cioc...buna ..nu fi suparata...o sa vezi ca o sa-ti gaseti un barbat ...care sa te iubeasca si sa-i faci si un copil..
:D:D nu stiu cum sa zic...dar,daca vrei neapart sa fii mamica... culca-te cu primul barbat care iti cade in brate...si na..atunci cand o sa -i zici ca esti insarcinata...posibilitatea de a ramane cu tine de de 51%....49 .....

bafta
sa ne zice peste 1 an..2..3....ca esti mamica:)....:X:X
e foarte frumos sa ai un bebe...si numai cand ma uit la el...mi se umple inima de bucurie..
iti doresc tot binele din lume..si un bebe frumos...nu fi trista..mai devreme sau mai tarziu va veni...
Karysya
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:20
virgina la 30 de ANI NU PREA CRED .. NU CRED CA ARE VREO IMPORTANTA .. .. GREUTATEA LA O FEMEIE .. EU MA GANDESC DOAR SA VAD CUM GANDESTE O FEMEIE .. .. SA MA INTELEG CU EA SA MA RESPECTE .. SA MI DEMOMSTREZE CAT DE MULT POATE SA MA IUBEASCA .. ... .... IAR EU SUNT SIGUR CA DACA MA IUBESTE CU ADEVARAT SIGUR VA SLABI PUTIN CATE PUTIN ,,, ,,, ,,,,, IAR UN BABY E CEL MAI FRUMOS CADOU CARE IL POATE DARUI DUMNEZEU LA UN CUPLU .. DE INDRAGOSTITI CU ADEVARAT .................
kudika038667
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:25
buna, Ginutza!
daca vrei sa slabesti si crezi ca asta ii face pe barbati sa se uite la tine .... incearca produsele Herbalife, dar ai grija ca nu toti consultantii lor sunt profi. eu am slabit cu produsele lor si ma simt foarte bine. acum arat ca un model si ma amuz cand barbatii care sunt la brat cu nevestele lor intorc capul dupa mine.
Si eu am avut un surplus mare de greutate si plus o serie intreaga de probleme de sanatate, si mai credeam , la fel ca tine , ca asta e motivul pentru care sunt singura.
Am 29 de ani acum si din orgoliu nu accept nici un barbat langa mine. Daca atunci eram prea urata pentru ei, acum sunt prea frumoasa sa ma las tavalita. Copil ? da . dar prin fertilizare in vitro.
daissialle
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:50
De la: Ginutza03, la data 2008-12-22 12:40:38dar sunt foarte grasa, nu gasesc niciun barbat care macar sa-mi faca un copil, daramite sa ma iubeasca, sunt virgina la 30 de ani si mi-e teama sa imbatranesc singura. ma gandesc sa infiez un copil... dar nu stiu ce sa zic, parca mi-e teama


Lexy87 are dreptate. Dar...virgina la 30 de ani....pe bune? oh..come on...e greu de crezut...e chiar imposibil de crezut...fa o schimbare mare in viata...fa si putina cura de slabire...nu strica..ajuta, si e frumos ca vrei sa ai copil...am si eu unul de un anisor la 20 de ani...si de-abia astept sa vina al doilea si al treilea...doar ca eu gandesc mai mult cu inima si barbatul meu cu capul...acuma nu stiu ce-a iesii mergem la voia intamplarii :))
Heavenly_angel
Postat pe 15 Noiembrie 2009 22:40
De la: Ginutza03, la data 2008-12-22 12:40:38dar sunt foarte grasa, nu gasesc niciun barbat care macar sa-mi faca un copil, daramite sa ma iubeasca, sunt virgina la 30 de ani si mi-e teama sa imbatranesc singura. ma gandesc sa infiez un copil... dar nu stiu ce sa zic, parca mi-e teama


Ai cam multe temeri , ai o atitudine de invinsa, pt mine e clar ca te uiti in oglinda si-ti spui sunt grasa, urata, nimeni nu ma vrea, eu de ce i-as dori? Raspunsul meu e mai dur, daca nu incerci sa-ti schimbi atitudinea, vei ajunge intr-adevar,sa imbatranesti singura! Apeleaza intai la ajutorul unui psihiatru, care sa te ajute sa treci peste inhibitii si dupa aceea incearca si niste cure de slabire! Copilul sa fie ultimul pe lista ta de prioritati, intai recapata-ti increderea in tine !
miss_darine
Postat pe 15 Noiembrie 2009 23:15
te-ai gandit vreodata la inseminare artificiala?
mihailpaulcraciun
Postat pe 15 Noiembrie 2009 23:50
De la: Ginutza03, la data 2008-12-22 12:40:38dar sunt foarte grasa, nu gasesc niciun barbat care macar sa-mi faca un copil, daramite sa ma iubeasca, sunt virgina la 30 de ani si mi-e teama sa imbatranesc singura. ma gandesc sa infiez un copil... dar nu stiu ce sa zic, parca mi-e teama


Da, ideea cu infiatul unui copil e foarte buna, pentru ca ai cursuri specializate despre cresterea unui copil, mai ales daca e mic, si poti deveni mama sociala , care e de fapt o meserie si este platita, si ai si vechime in meseria respectiva. oricum daca nu te descurci cu el, poti sa ceri ajutor specializat sau chiar sa -l duci inapoi.

adica in loc sa bagi un car de bani in tratamente cu chimicale si sa bgi chimicale in corp ca sa fac un copil , iei acasa unul dintr-o familie saraca si mai primesti si bani pentru ingrijirea lui .
Bafta
kudika052198
Postat pe 16 Noiembrie 2009 00:03
ITI RECOMAND PRODUSELE HERBALIFE PENTRU SLABIT.CONTACREAZA-MA SI IN CITEVA LUNI VEI GINDI SI ALTFEL.LUMEA E ACEEASI SI PENTRU SULPI SI PENTRU CEI ROTOFEI!
kudika083688
Postat pe 16 Noiembrie 2009 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Infidelitate sau nu ? 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:35
avortul 60 De la: anonimy02 5 Februarie 2013 14:58
De ce? 4 De la: contesina 30 Mai 2011 19:08
Motocicleta Vs. masina 32 De la: alinutza_em 26 Septembrie 2009 08:26
durere in suflet 19 De la: bemm 5 Iulie 2011 10:46