Setari Cookie-uri

Rac - Berbec

M-ar interesa si pe mine parerea voastra despre combinatia femeia Rac- barbatul Berbec. Din cate am vazut se spune ca nu ar merge...dar se mai inseala si astrele nu?
Nimwen
Postat pe 21 Decembrie 2008 20:01
buna. nu stiu ce raspuns sa.ti dau..insa ideea e ca ma intereseaza si pe mn aceasta combinatie eu sunt berbec, iar el racul..deci..ce se stie despre asta???
YzzuMik
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:05
nu merge. berbecul e rece, racul cauta caldura
Sweet_Rodica
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:35
sunt chiar foarte calda :))))
Diavolyta_
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:37
De la: Nimwen, la data 2008-12-21 20:01:14M-ar interesa si pe mine parerea voastra despre combinatia femeia Rac- barbatul Berbec. Din cate am vazut se spune ca nu ar merge...dar se mai inseala si astrele nu?



Am sa+ti spun cum e cu combinatia asta fiindca fostul sot era / este:))) berbec

Femeia rac gaseste in barbatu' berbec amantul perfect si cel mai casnic (sotz, ce-o fi ) cu putintza. Cu conditia ca ea sa faca fata posibilelor lui scene (grave) de gelozie, tendintei infinite de-a nu iesi din casa. Barbatul berbec este un tip independent, cu idei bune si berbecoase, da' care este extrem de dragastos si de ....afemeiat. Fata de altzi barbati care insala pe rupte, la asta nu se vede pe comportamentul de acasa.

Este cel care se poate numi si "decorator de interioare, mecanic, repara-tot " al casei. Spre deosebire de multi alti barbati, ptr. care e imp mediul exterior, asta "aduce in casa". E ca un hirciog:)))), tot ce vede la servici si crede ca-i va fi util acasa, aduce acasa.

Femeia rac va rezista !!!! linga el cu conditzia sa nu ia viata CU el in serios (adica sa nu puna la suflet) si sa traiasca (in) paralel cu el. Toti oamenii se jignesc intre ei, da' berbecu' jigneste pina la D-zeu si inapoi, dupa care iti cade la picioare si te pupa toata ziua. Relatia e furtunoasa, dragastoasa (amantul ideal si perfect), iar cea mai imp pretentie la femeia lui e ca asta sa fie cit mai sexy cu putintza...numa' ptr. el.

Deci, daca esti o femeie introvertita careia barabtu' si casa ii este de ajuns, care nu iubeste viata sociala, fara delegatii, fara activitati care sa te implice, careia ii place sa stea 80% acasa....vei avea o rel minunata.

Ca orice cornuta, este un om al interesului (intre colegi si preteni)...atita timp cit are interes la tine, relatiile is ok, cind nu mai are interes "hasta la vista" - sa te bucuri daca te mai cunoaste.

Refuzindu-i un anume interes (fie el si sexual) este ceva de groaza.

Si, o concluzie de tinut minte, daca tot ce fac barbatzii, in general pentru o femeie, adica nu e gratuit, la asta in special.

Romaneste, daca nu sapi dupa el prea mult, ai sa traiesti fericita. Altfel, risti sa te imputzi.

Bafta multa!
blue69fantasy
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:46
draga blue 69
tu ai avut calvar nu casnicie.....eu sunt rac, fetita mea e berbec...alt tip de relatie, parinte - copil
reusesc doar dandu-i initial dreptate si apoi aduc tangent argumente contra de ajunge sa se mire cum de a gandit asa..trebuie sa fii artist ca sa supravietuiesti cornutelor...de cate ori nu am scos rama de la usa cu pumnul .......rabdare e putin spus, e karma grea ....
niro
Postat pe 2 Martie 2009 09:39
Draga mea,

Eu sunt un racushor veritabil, iar sotzul meu cel mai berbec dintre berbeci... Toata lumea mi-a spus inca de la primii pashi ai relatziei noastre k n-o sa functzioneze, k n-o sa rezistam, k suntem firi prea opuse... Dar mergem pe al 7-lea an al casniciei, asha k... nu e kiar asha. Eu sunt mai calma, mai introvertita, mai visatoare, el e activ, energic si nervos kiar shi knd e calm. Bineintzeles k mai ies shi scantei din knd in knd, pt k un berbec veritabil e capos pana in panzele albe, dar pot sa zic k relatzia noastra a mers din bine in shi mai bine. Mai las shi eu de la mine, mai lasa shi el... aici e cheia unei relatzii: compromisul.
Am citit undeva o caracteristica a relatziei dintre o zodie de apa (racul) shi una de foc (berbecul): fie apa stinge focul, fie focul face apa sa clocoteasca... Shi cam asha shi e: knd il mai domolesc eu pe el, knd ma mai anima el pe mine.
Oricum, cea mai importanta e chimia dintre voi... la noi a fost dragoste la prima vedere shi poate de aceea am shi rezistat... asha k dak el e "alesul", zodiile n-au nici un amestec.
Pupici
erbodidna
Postat pe 2 Martie 2009 12:13
De la: Sweet_Rodica, la data 2009-01-22 12:35:53nu merge. berbecul e rece, racul cauta caldura


este oarecum relativa afirmatia ta...berbecii nu sunt nici pe departe reci...poate trebuie sa descoperi caldura din ei...poate vroiai sa spui ca racii sunt prea sensibili pentru puternicul si orgoliosul berbec....asta da! o spun chiar daca sunt nascuta in zodia berbec....
asta e clar....racii nu sunt pentru berbeci insa acolo unde este dragoste este posibil orice ...

o zi frumoasa tuturor.....
lory2006_4u
Postat pe 2 Martie 2009 18:10
eu sunt rac iar prietenul meu este berbec in toata regula si pot sa zic k poate functiona aceasta relatie pt k ne intelegem bine. atata timp cat racul are rabdare si intelegere si exista comunicare intre cei 2 este bine. ni s-a mai spus k nu va merge relatia noastra dar s-au inselat toti cei care ne-au spus acest lucru. berbecul se poate spune k il face pe rac sa nu mai fie asa sensibil si il poate schimba ir racul il mai calmeaza pe berbec. cel puitn noi 2 ne completam unul pe celalalt. el pe mine m-a schimbat foarte mult am vaut k nu trebuie puse la suflet niste lucruri spune la nervi si suparare, etc. intradevar berbecii ranesc cu vorbele la inceput si eu tot timpu ma suparam dar am inceput incetu cu incetu sa nu il mai bag in seama knd ii nervos pt k nu le place sa se simta sufocati. trebuie doar sa cunosti firea omului si sa stii sa il intelegi atunci knd trebuie si vei vedea k ti se va raspunde cu aceeasi moneda.
alina22iulie
Postat pe 4 Martie 2009 14:11
buna fetelor extensii clip on la cel mai bun pret pt detalii biancam225@yahoo.com
biancam225
Postat pe 26 Martie 2009 16:17
blue69fantasy....mai bine de atat nici k puteai sa spui.......
Eu sunt rac si fostul meu prieten era berbec...din pakte nu a mers, ne bateam kp in kp... .
Exact asa e...barbatului berbec tre sa-i kntzi in struna....k dak nu...isi i-a sculele si pleaca !!!


lory_just4u
Postat pe 26 Martie 2009 21:17


nu va potriviti deloc... zii adio mai repede
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 23:57

Buna! Ma bag si eu in seama deoarece sunt berbecuta, sotul meu e berbec si amantul rac .
Am regasit in barbatul rac o tandrete de care aveam mare nevoie , dupa care tanjeam alaturi de un berbec.
Ce sa zic... depinde si de persoana nu doar de zodii , insa racusorul meu are toate calitatile berbecului dar , in plus are si o sensibilitate aparte, stie sa iubeasca , stie sa te faca sa te simti iubita si te pune pe tine inaintea lui .
kudika007605
Postat pe 29 Mai 2009 09:31
Doamne cata dreptate poti avea...... eu sunt rac si el berbec iar dupa 1an jumate de totul miere si zahar acum ca nu simte nimic si ca are nevoie de libertate...... E foarte grea relatia iar cand li se pune pata nu vor sa mai auda nimic racul trebuie sa aiba foarte mare rabdare ca sa poata sa-l suporte
Florya78
Postat pe 11 Iulie 2009 15:18
dar daca barbatul este rac si femeia este berbec crede-ti ca ar merge o asemenea relatie?
kudika063797
Postat pe 29 August 2009 17:39
sal eu sunt rac si ea e berbec sii am mers relatia cam 3 ani de zile.. :) dar acum suntem cam la departare ea e in anglia si eu in romania si nush daca o sa mai mearga asa ca sar putea ca astrele sa aiba toate sansele sa aiba dreptate
kudika171436
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:22
si pe mine m-ar interesa asta eu sunt racul iar prietenul meu berbecul si acuma nu stiu ce sa zic el ma iubeste dar este prea gelos si posesiv si eu tin la el si fac ca el crede-ti ca o sa mearga
kudika324718
Postat pe 7 Octombrie 2010 11:36
hm...eu sunt rac....iar el e berbec si iti pot spune ca ne intelegem perfect...am fost pasionata mereu de astrologie si stiam de la bun inceput k din pctul asta de vedere nu suntem compatibili dar am riscat....si iti pot spune ca sunt foarte fericita alaturi de el....e adv ca este cam incapatanat,posesiv si gelos...si e nevoie de multa rabdare dar asta se cultiva in timp...asa k nu te mai lua dupa nimeni si fa ce iti spune inimioara...tu stii cel mai bine...
kudika326890
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:58
daca sunteti amandoi pe aceeias lungime de unda ..da !
blaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 04:22
eu sunt taur , prietenul meu este leu. mereu am citit ca relatiile taur-leu nu duc nicaieri si ei ca indivizi nu se inteleg. uite ca eu am relatia asta de 2 ani si ceva si ne intelegem bine . nu te lua dupa astre , e ok sa stii caracteristicile zodiilor pt ca in mare masura corespund dar depinde mult si de educatie , de felul de a fi ...nu este litera de lege ca o relatie care nu are viitor din punct de vedere zodiacal...sa nu decurga bine.
MyBlueLight
Postat pe 24 Octombrie 2010 04:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia sagetator!!! 46 De la: alinafrumi 17 Mai 2012 21:13
Eu rac, el scorpion 40 De la: kudika369423 20 Februarie 2011 08:42
balanta-leu????? 3 De la: ella_c 3 Februarie 2009 23:09
Compatibilitate Balanta - Rac 19 De la: wildlife 28 Iulie 2010 00:58
eu scorpion el fecioara 6 De la: naista20 29 August 2009 16:28