Setari Cookie-uri

femeia scorpion-barbatul leu...:D

ce parere aveti despre relatia dintre o femeie scorpion si un barbat leu?:D
b33b33_lau
Postat pe 21 Decembrie 2008 13:39
Cred ca google e raspunsul tau :)
Sabrina_Nede
Postat pe 21 Decembrie 2008 13:42
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-12-21 13:42:21Cred ca google e raspunsul tau :)



iris_4_ever
Postat pe 21 Decembrie 2008 15:16
un esesc total
nor_pufos
Postat pe 21 Decembrie 2008 15:22
De la: b33b33_lau, la data 2008-12-21 13:39:15ce parere aveti despre relatia dintre o femeie scorpion si un barbat leu?:D

eu sunt scorpion iar sotul meu e leu. e o relatie dificila numia pentru cei ce nu se iubesc. daca exista iubire veti ajunge la o cale de mijloc. trebuie sa va doriti amandoi sa mai lasati un pic din orgoliul si dorinta de dominare care va caracterizeaza pe amandoi si o sa fie nu bine ci exceptional. noi am simitit de la rpima intalnire ca suntem sortiti unul altuia si azi , dupa 6 ani de casatorie simtim acelasi lucru. imi este si iubit, si prieten, si confident , si parinte , si copil. noi doi am creat univers in care ne suntem de ajuns unul altuia .nu ne plictisim niciodata impreuna. ce sa mai zic? e o relatie care daca stii s-o pretuiesti te va implini.e nevoie de respect reciproc. restul vine de la sine. mult succes iti doresc.
solitudine
Postat pe 23 Decembrie 2008 10:21
Buna!! Nor_pufos: dami voie sa te contrazic... nu e nici pe aproape esec, ba kiar e o relatie frumoasa... doar ca necesita rabdare! leii sint persoane exceptionale, mai ales barbatii. Eu sint scorpie si am alaturi de ceva timp un leu, si pina acum a tors ca un pisicutz... niciodata nu sia scos coltii si ghearele, luind in consideratie firea lor impulsiva... Cu toate ca ne contrazicem destul de des, si cu toata ca nici eu nu sint mai moale la felul de a fi, reusim sa mentinem flacara, si ne reuseste destul de bine. de kind ma stiu am tot avut de a face cu leii: primul meu iubit a fost leu, al doilea la fel... lantul a fost intrerupt de un racusor dupa care stafeta este iarasi preluata de actualul meu leu b33b33_lau: nu-ti fie frica, pentru ca leii sint doar niste pisici adorabile, care iubesc minghiierile, le place sai ghidili sub barbie si sa-i alinti... fereste-te de coltzisorii lui atunci kind il calci pe coada... defapt, la fel ca si scorpionii, nu?
succese!!
Lady_Shadow
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:40
De la: glossy, la data 2009-01-07 17:40:40Buna!! Nor_pufos: dami voie sa te contrazic... nu e nici pe aproape esec, ba kiar e o relatie frumoasa... doar ca necesita rabdare! leii sint persoane exceptionale, mai ales barbatii. Eu sint scorpie si am alaturi de ceva timp un leu, si pina acum a tors ca un pisicutz... niciodata nu sia scos coltii si ghearele, luind in consideratie firea lor impulsiva... Cu toate ca ne contrazicem destul de des, si cu toata ca nici eu nu sint mai moale la felul de a fi, reusim sa mentinem flacara, si ne reuseste destul de bine. de kind ma stiu am tot avut de a face cu leii: primul meu iubit a fost leu, al doilea la fel... lantul a fost intrerupt de un racusor dupa care stafeta este iarasi preluata de actualul meu leu b33b33_lau: nu-ti fie frica, pentru ca leii sint doar niste pisici adorabile, care iubesc minghiierile, le place sai ghidili sub barbie si sa-i alinti... fereste-te de coltzisorii lui atunci kind il calci pe coada... defapt, la fel ca si scorpionii, nu?
succese!!
cred ca leul este prea mandru sa mangaie o femeie scorpion,leul e un copil capricos ,plin el si infidel ca doar de aia ai avut 3 iubiti lei
nor_pufos
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:02
Nor_pufos: da, am avut 3 iubiti si toti 3 lei, dar relatiile au durat ceva timp, si m-am inteles foarte bine cu toti 3!! pentru ca nici unul nu a fost prea mindru ca sa mangaie o scorpioanca.. sint capriciosi, de acord, doar in momentul in care incepi sa-i plictisesti... ce tine de infidelitate, eu cred ca nu zodia e motivul, cu atit mai mult barbatul leu... oricine devine infidel in momentul kind relatia nu mai merge... dar daca iti satisfaci complet pisicutzul de alaturi, ce altceva ar mai putea face dekit sa toarca...
Lady_Shadow
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:25
Am iubit doi barbati "leu". Sint f.iubitori ,in pat sint jale ,sau ...aproape jale, fitosi, necrutatori.Imi displac total. EGOISMUL LOR E F.BINE CUNOSCUT, DEH REGELE ANIMALELOR. DAR A N I M A L E L O R nu femeilor frumoase, inteligente care nu-s pt.ei; Femeile mediocre li se potrivesc de minune daca stiu sa puna o fusta pe ele, sa fie cit de cit ingrijite. Sa fie si bune la pat pentru ei ...ca ei pt. o femeie ,ma repet sunt jale in asternuturi.

Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:45
Am cunoscut si am trait linga un barbat scorpion; sunt diferiti de lei-spirituali,inteligenti... au atuuri in plus fata de lei

Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:51
pentru a putea fi cu un leu...o scorpie trebuie sa se tempereze...sa accepte dominanta lui:d...si asta e cam greu..:)) eu sunt scorpion...si am pierdut un leu din cauza asta...:( dar sper sa'l recuperez:))

Postat pe 5 Februarie 2009 00:48
Este adevarat ca sunt MANDRI,EGOISTI,CAPRICIOSI,iar aceste CALITATI se intind la extrem la ei, dar fiind eu un SCORPION si el fiind LEUL din batatura mea, daca esti o femeie desteapta asa cum cred ca exista in aceasta zodie a scorpionului,puteti trece peste aceste inconveniente si puteti avea o viata tumultoasa asa cum le place scorpionitelor,nu va veti plictisi niciodata deoarece nu lipsesc nici sarea si nici piperul din aceasta relatie iar modul leilor de a fi mai buni la pat depinde doar de NOI....EU nu am nici un fel de problema in pat, chiar am ajuns la concluzia ca e chiar f bine daca stii cum sa tii fraiele in mana. Va pupic dulcic si multa putere de seductie SCORPIONITELOR!!!!
CERALYNA
Postat pe 20 Februarie 2009 08:14
da chiar nu mai e nimic de spus despre aceasta relatie?
nu cred ca s-a spus chiar tot despre scorpioni si despre relatia lor cu leii si nici nu pot sa cred ca din multitudinea de KUDIKUTE nu se mai afla si alte asemenea cupluri.....mai ales ca nu am vazut nici un leu (barbat) ca sa posteze ceva despre aceasta relatie
CERALYNA
Postat pe 26 Februarie 2009 17:58
Se ca lasa cu intzepaturi otravitoare din partea ei si cu ragete din partea lui, in rest e perfect
Aladiah
Postat pe 26 Februarie 2009 18:04
si care din ei va reusi sa castige disputa?.......deoarece stim destul de bine ca amandoi sunt destul de SEFI .....si vor sa aiba ultimul cuvant?!
CERALYNA
Postat pe 26 Februarie 2009 18:41
SA INTELEG CA RELATIA SI MAI ALES CASATORIA DINTRE SCORPION SI LEU ESTE O RARITATE DE NU MAI POSTEAZA NIMENI PE ACEST TOPIC?EU UNA AS PREFERA SA MAI "VAD" ASTFEL DE CUPLURI....SUNT NEMAIPOMENITE! SI STITI SI VOI.....ZIC DIN EXPERIENTA! VA PUPIC SI ASTEPTAM VESTI MAI PROASPETE!
CERALYNA
Postat pe 18 Martie 2009 12:46
De la: alinacernea77, la data 2009-03-18 12:46:08 SA INTELEG CA RELATIA SI MAI ALES CASATORIA DINTRE SCORPION SI LEU ESTE O RARITATE DE NU MAI POSTEAZA NIMENI PE ACEST TOPIC?EU UNA AS PREFERA SA MAI "VAD" ASTFEL DE CUPLURI....SUNT NEMAIPOMENITE! SI STITI SI VOI.....ZIC DIN EXPERIENTA! VA PUPIC SI ASTEPTAM VESTI MAI PROASPETE!


si ce tipi asa draga?
eu n-am de unde sa stiu ca nu m-am iubit cu nici un leu... sunt prea "inganfati" pt o scorpiuta ca mine!
missalexandra
Postat pe 18 Martie 2009 12:54
de unde stii ca tip.....dragoste?daca nu ai fost cu nici un tip din"leu" de ce iti dai cu parerea?aici e un topic al celor din scorpion care au o relatie cu unul din leu...ce ai?nu toti scorpionii sunt la fel!!!si apropo ....nu stii ce pierzi!!treci la treaba!! ca sa vezi cum e si dupa, te astept sa postezi pe acest topic!!!!uiti ca vb cu un scorpion....banuiesc ca te asteptai sa ripostez!

CERALYNA
Postat pe 18 Martie 2009 19:42
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:27
De la: Lady_Shadow, la data 2009-01-07 18:25:35Nor_pufos: da, am avut 3 iubiti si toti 3 lei, dar relatiile au durat ceva timp, si m-am inteles foarte bine cu toti 3!! pentru ca nici unul nu a fost prea mindru ca sa mangaie o scorpioanca.. sint capriciosi, de acord, doar in momentul in care incepi sa-i plictisesti... ce tine de infidelitate, eu cred ca nu zodia e motivul, cu atit mai mult barbatul leu... oricine devine infidel in momentul kind relatia nu mai merge... dar daca iti satisfaci complet pisicutzul de alaturi, ce altceva ar mai putea face dekit sa toarca...
cred ca daca erau asa buni nu aveai 3 ,te opreai la primul sau la al doilea
nor_pufos
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:57
Fetelor nu tre sa tineti cont de lucrurile astea adica ca nu se dau prea multe sanse relatiei scorpion-leu,ptruk eu sunt casarorita de un an cu un leu si 3 ani de relatie inainte.Ne iubim la maxim si avem incredere unu in altu;Nu pot sa neg ca suntam ff tineri avem doar 21 de ani dar avem multa experienta pentru ca am trecut prin foarte multe nu cred ca are rost sa vb;noi acum ne dorim enorm un bebe ptru dragostea care ne-o purtam.Asa ca eu zic sa va ascultati inima si atat nu sa dati prea multa importanta ce se spune despre aceste zodii!!!va salut cu mult respect si dak aveti intrebari nu ezitati sa le puneti!!!
KARLA_IOANA
Postat pe 20 Iunie 2011 23:31
Eu sunt leu, numele meu este Alex am 24 de ani.
Zicea cineva mai sus citez "am avut 2barbati leu si nu sunt buni la pat" altu " barbati lei nu sunt spirituali"
De unde le scoate'ti pe astea nu am idee..
Dar te asigur ca nu ai cunoscut un leu adevarat!
Ca si religile fasle asa este si leul, unu fals unu adevarat ...
Leu in primu rand este ff atent pe plan spiritual,emotional. Cantarim orice discutie, stim cum sa facem sa iasa ca noi daca asa este corect si daca nu merita stim cand sa ne oprim, nu ne batem capu cu oameni care nu inteleg despre ce vorbim.. Suntem atenti cu persoanele care ne ofera atentie, nici`cum nu vrem noi toata atentia asa cum zic astea. Vrem laude atunci cand stim ca am facut ceva special, in nici un caz nu acceptam laude necuvenite.In general despre mine ca exemplu: Sunt cheltuitor,imi place luxu dar nici prea mult, imi place sa rad sa glumesc nu imi plac persoanele care se plang ba de nush ce ba ca nu au bani.. adica persoanele care nu gandesc pozitiv.. Vrei ceva gandeste ca deja il ai, sau ca o sa il ai in viitorul apropiat.. In rest nu imi fac planuri de luni pe marti, luni este luni , marti este marti.. deci vedem marti nu luni.
Nu sunt genu care sa imi fac programari (asta ar insemna sa fi un software,sau un robot)Deci de la un leu poti sa te astepti la orice... :D
Concluzie suntem aici sa invatam ce inseamna viata cu adevarat si prin faptele noastre suntem diferiti, vedem adevarul mai tot timpul pentru ca analizam cand cineva incepe sa zica ceva si asta este un dar superb. Numai bine.
Marin_Alexandru_1
Postat pe 21 Iunie 2012 06:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Scorpion Barbatul Capricorn 7 De la: lory86_lolo_yahoo_com 10 Noiembrie 2009 15:22
femeia fecioara si barbatul taur este sau nu cea mai buna combinatie? 9 De la: kudika080525 23 Decembrie 2009 20:12
eu Leu, ea Pesti 15 De la: sndr_cristina 25 Noiembrie 2010 14:32
buna 1 De la: ursuletua 29 Iunie 2009 01:37
ce parere aveti despre femeile Sagetator ? 26 De la: ubita_mea2003 15 Martie 2012 23:02