Setari Cookie-uri

Barfa....

Hello...am o problema shi ma gandeam la ceva sfaturi ;).Am avut o relatie de 5 ani cu el,apoi ne-am despartit vreo 4 luni (timp in care el a avut o alta relatie),shi dupa s-a intors la mine.Eu il iubesc,logic....dar dupa ce ne-am impacat imi tot spune ca lui ii e cam frica...ptr ca el a auzit niste vb de la cineva despre mine,nu tocmai frumoase,iar ca el nu accepta asa ceva(noi suntem vecini),ptr ca nu vrea sa rada lumea de el.Ideea e ca eu nu mai suport acuzatiile astea.Adik mi se pare total deplasat sa te simti bine cu o femeie,sa o iubesti cu tot sufletul(ptr ca ma cam adora) dar sa insisti pe niste barfe :(..... Acum imi spune ca el ce face...daca eu dupa cativa ani il insel ?! Am mare nevoie de voi ;)
swe3tdl0nby5
Postat pe 21 Decembrie 2008 22:57
Daca se ia dupa barfe nu prea are incredere in tine.Ce ai putea face e sa-l rogi sa iti aduca in fata persoana care te barfeste si lamuriti lucrurile.
Pe lumea asta se gasesc destule persoane care fac din barfa,o ocupatie


andreea1976
Postat pe 21 Decembrie 2008 23:09
Vorbele pe care el le-a auzit despre tine sunt adevarate ? daca nu sunt, el trebuie sa creada in tine...o relatie se bazeaza si pe incredere..atata timp cat el a stat 5 ani cu tine, nu te cunoaste ? eu zic ca 5 ani nu au fost degeaba...trebuie sa ai o discutie serioasa cu el...el trebuie sa creada in primul rand in tine, nu in ce zic toti oamenii de rand. Bafta

Postat pe 21 Decembrie 2008 23:10
Atacul e cea mai buna aparare. Esti sigura ca relatia aia a lui s-a incheiat?
Aladiah
Postat pe 21 Decembrie 2008 23:16
hai sa ti spun ceva... pt un barbat e mult mai greu sa treaca peste o barfa care ii ameninta reputatia de unic barbat in viatza partenerei sale - ma ref aici strict la cazul tau ( despartire cateva luni, apoi impacare). e vb de orgoliu, nu d faptul k nu shi ar iubi partenera. dar barbatii sunt ceva mai inflexibil in astfel de situatii :( asha sunt ei. e vb de posesivitate, de simtul proprietatii... ei gandesc cu totul altfel decat noi femeile, sunt mult mai transanti, mai ales cand e vb de imaginea lor publica. faptul k el a avut o alta relatie in aceste 4 luni nu demonstreaza nimik anume; nici k nu te a iubit in acesti 5 ani de relatie, nici k nu te ar mai iubi shi acum. ai putea f bine sa contracarezi remarcile lui folosindu te de acest lucru: in aceste 4 luni nu ati mai format un cuplu si fiecare a facut ce a vrut. chiar dc nu e adevarat nimik din aceasta barfa, el oricum nu va crede 100%. si inca ceva... fara foc nu iese fum... deci, eu cred k barfa respectiva are ceva la baza... altfel nu ar fi aparut, nu?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 22 Decembrie 2008 11:01

Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:19

Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:19
De la: swe3tdl0nby5, la data 2008-12-21 22:57:10Hello...am o problema shi ma gandeam la ceva sfaturi ;).Am avut o relatie de 5 ani cu el,apoi ne-am despartit vreo 4 luni (timp in care el a avut o alta relatie),shi dupa s-a intors la mine.Eu il iubesc,logic....dar dupa ce ne-am impacat imi tot spune ca lui ii e cam frica...ptr ca el a auzit niste vb de la cineva despre mine,nu tocmai frumoase,iar ca el nu accepta asa ceva(noi suntem vecini),ptr ca nu vrea sa rada lumea de el.Ideea e ca eu nu mai suport acuzatiile astea.Adik mi se pare total deplasat sa te simti bine cu o femeie,sa o iubesti cu tot sufletul(ptr ca ma cam adora) dar sa insisti pe niste barfe :(..... Acum imi spune ca el ce face...daca eu dupa cativa ani il insel ?! Am mare nevoie de voi ;)



...ori povestea cu tine adevarata,cea cu vorbele,ori omu are scoala,cum se zice.....adiiikkkkkk....a fost o relatie de 5 ani.timp suficient in care sa poti cunoaste un om,nu poti sa te iei dupa gura lumii...asa simplu cand tu stii ce poate omu ala si ce nu.................pe bune cred ka e mai mult vrajeala din partea lui,sa te scoata pe tina cumva tap ispasitor in toata povestea voastra ......tipic barbatilor....
nirvana_cukramel
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:10
nu vrea si cu asta basta. da-l incolo. next.
cristi_nne
Postat pe 27 Martie 2009 12:10
pai nu e bine sa te iei dupa barfa... asta e o prostie.. mai bine dai papuci
_dulcik_
Postat pe 27 Martie 2009 13:23
e greu sa-l lase daca il iubeste! in locul tau l-as pune sa-mi spuna cine i-a zis ccea ce i-a zis si apoi mergeti amandoi la respectiva persoana si pune-l sa demonstreze ca e adevarat ce a spus!sa vedem daca poate.In alta ordine de idei,ce il freaca grija de ce ai facut tu cat ati fost despartiti?Si daca tot se crede lupul moralist spune-i ca si tu ai auzit lucruri si mai rele despre el dar treci cu vederea pt ca nu te intereseaza ce a facut cat nu erati impreuna.Daca si dupa asta tot comenteaza trimite-l de unde a venit-in mamicuta lui!si gaseste-ti altul care sa se poarte cum trebuie!
deea_20
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:53
Buna ! daca a aflat despre tine ceva ce nu i-ai spus atunci este indreptatit sa i-ti reproseze dar daca nu atunci trebuie sa ai cu el o discutie serioasa si sa puneti la punct unele lucruri adevarate si neadevarate si sa puneti punct odata la toate. In rest viata merge inainte si timpul le rezolva pe toate. Te salut si sa ai o zi buna si mult noroc.
nicolaedavid2000
Postat pe 28 Mai 2009 10:05
Ce barfe a auzit in primul rand?Dk cineva ii spune despre tine ca esti criminal in serie ...el crede?Probabil barfele se refera la faptul ca tu ai fi fost cu altul sau ceva de genul?!!!
Dar asta n-ar fi problema lui,pt ca el a avut pe alta cat ati stat despartiti
Intr-o relatie increderea in cel de langa tine,e f importanta!Confrunta-l si roaga-l sa o cheme pe barfitoarea de serviciu sa-ti spuna ce noroi improasca si cu ce drept!Sa-si vada fiecare paiul din ochi mai bine si sa se ocupe de vietile lor!Al tau n-are drept de viatza asupra ta,dk vrea sa creada ce-i spui u,bine,dk nu.....sa ramana cu gura lumii!
PS-cel mai aiurea e sa se spuna despre tine o gramada de chestii cu care n-ai nicio legatura(nici n-ai cum sa t aperi si nici nu trebuie,tu iti stii mai bine viatza decat ceilalti)!Cand eram copii pot sa spun (14ani),aveam niste vecini in alt bloc,cu care ma stiam doar din vedere....deci nici nu vorbeam,....si la un mom dat am aflat ca ma culcasem cu cel putin jum dintre ei,asa se laudau ei intre ei....si am fost socata cand am auzit asta mai ales k am ramas virgina pana tarziuuuu la 27! ,crezi k m-am mi-am pierdut timpul sa conving p altii care ascultau asemenea ineptii ,k nu e adevarat?!!NU!Deci.....e si dureros uneori dar si amuzant sa vezi cum se pot spune tot felul de rahaturi cu care tu n-ai nicio legatura!
Ai grija de u!Spune-i lui sa transmita barfitorului sa nu-si muste limba ,k s-ar putea sa moara otravit!
luyyzz
Postat pe 28 Mai 2009 12:22
Buna , eu as zice sa te gandesti bine , si pe viitor , daca dupa ce va casatoriti aude o barfa , atunci cum veti pune problema .
Eu cred ca la baza unei relatii , sta increderea si respectul reciproc.
Mai gandestete in privinta lui
kudika024328
Postat pe 28 Mai 2009 18:20
spune-i ca cuplul e format doar din 2 pesoane.............nu conteaza ce spun ceilalti..si pt ce ii e frica? sa te piarda? sau mai mult sa nu vb lumea? lumea oricum vorbeste........Si nu are nici o treaba el cu tine atata timp cat ati fost despartiti puteai sa ai si 10 prieteni..nu e treaba lui.....si el probabil a avut o alta persoana langa el, sa fim seriosi

Postat pe 8 Iulie 2009 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare sa chiar iubesc din nou ? 9 De la: kudika098645 16 Iunie 2010 00:00
Cu dusmanul in pat. 48 De la: _oktober_ 31 Ianuarie 2011 12:54
uni oameni sunt mult prea tacuti... 34 De la: rubya_healthy 15 Septembrie 2011 04:50
Astept pareri de la voi.. 3 De la: kitty_krieger 30 Aprilie 2010 01:11
cum sa-l fac sa ma remarce? 35 De la: soniaa 15 August 2009 12:49