Setari Cookie-uri

dragoste asta la distanta

am cunoscut o pers mai mica cu doi ani decat mine el avea 17 ani si eu 19 ma atras din prima clipa dar nu am avut nimic cu el,eu il observam mereu de la distanta,eu am avut alte relatii si el la fel,prima fiind un dezastru,am decis sa plec din tara ,ce credeti cine ma suna in italia,baiatul de 17 ani care imi era atat de drag,am vb un an de zile la tel,dupa care am intrerupt leg,eu am cunoscut o alta pers cu care am avut o relatie de un an de zile care deasemenea a fost un dezastru,in timpul acestei relatii ma gandeam mereu la baitul acela de 17 ani si ma gandeam ca ce-ar fi fost daca nu intrerupeam leg,acum cateva saptamanim-am despartit de prietenul care il aveam si ce credeti ????apare din nou dar e plecat acum din tara si vb pe mes in fiecare seara,vb despre orice ore in sir zice ca suntem impreuna cam ciudat sa ai o relatie pe internet,zice ca abia asteapta sa vina e ca si cum imi cere sa il astept dar vine abia peste un an,chestia e ca nu stiu ce simt pentru el acum doar ca imi face placere sa vb si mi se face dor de el ,oare sunt nebuna??????practic au trecut aproape 4 ani si jum si noi vb dar nu ne-am vz nu am vb fata in fata practic niciodata.

Postat pe 21 Decembrie 2008 15:05
se pare ca eu iti raspund prima:
nu , nu esti nebuna dar daca nu il vezi in scurt timp .. trebuie sa te decizi odata, ce tot astepti?
si mai exista si skype il poti vedea si el pe tine.. mai e in sc?
sper ca stii ca tu cladesti totul pe o intalnire sau 2 in kre lai vazut 'live', da?
deci de mai esti tot asa cu el, la distanta atunci trebuie sa te decizi:
o fac pana in kpat, pana vine si el :) si punct
sau pun kpat pasiunii asteia kre m-a facut sa ma lase rece toti tipii cu kre am umblat.
decizia e in mana ta
atata pot sa iti spun ca n-ar trebui sa cladesti un sentiment daca nu are baze reale, da?
la urma urmei e cv sufletesc, spiritual intre voi, deci poti sa ai surprize pe plan fizic mai tarziu cand il vezi si surpriza poate fi buna sau rea.
dar`sar putea ca e iubirea pe kre o astepti demult.
Tu decizi!
dezsi_dianna
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:33
NU TINE DRAGOSTEA DE LA DISTANTA ! AU DOVEDIT-O CHIAR SI CUPLURILE CELE MAI STABILE. DEPARTARE= UITARE. CUNOSC UN CAZ PT.CA SINT DIRECT IMPLICATA. ACTUALUL MEU IUBIT A PLECAT DIN TARA CASATORIT FIIND SI CU DOI COPII GEMENI. CIND A PARASIT TARA COPIII AVEAU CITEVA LUNI. S-A-NTORS DUPA 7 ANI IN ROMANIA PT.A DA DIVORT ( cerut de sotie) .SI-A REVAZUT COPIII DUPA 7 ANI DAR SUNT STRAINI unii fata de altii. APOI M-A CUNOSCUT PE MINE SI.... DECI- DEPARTARE= UITARE

Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:08
Dragostea la distanta este foarte posibila!Orice e posibil daca-ti doresti cu-adevarat,dar pentru asta este nevoie e doua persoane ft. bine echilibrate si sa reziste oricarui tip de tentatie,sa-si poti stapani gelozia ,neincrederea si sa infrunte bine intele distanta cu rele si bune.......depende de fiecare imparte ,fiecare caz e unicat..nimic nu se intampla la fel .....
lelia_zet
Postat pe 26 Ianuarie 2009 03:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu reusesc sa il inteleg, un sfat pls 36 De la: anissya 3 Mai 2010 13:48
Dragostea din trecut imi apare ca o fantoma 8 De la: elena1989 2 Aprilie 2013 03:39
eu si el.. in secret? 10 De la: Micael 14 Noiembrie 2010 13:27
Sa raman sau sa-mi vad de viata? 5 De la: kudika027825 25 Aprilie 2010 14:55
si totusi se poate 3 De la: adryyy 17 Septembrie 2012 00:44