Setari Cookie-uri

Planuri pentru noul an!

Ce ne dorim, ce nu ne dorim, ce am vrea sa facem, ce am vrea sa ni se intample... in 2009!

Eu una sper sa fie cel putin la fel de bun ca 2008, sa am la fel de mult noroc in dragoste si multe impliniri pe plan profesional.

Voi?
Kudika
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:41
Nu-mi doresc nimic special...pentru mine,pt altii mai multa intelepciune.....mai putina saracie.......sanatate multa.....si sa invatam sa trecem peste orice obstacol......care ne face sa stagnam.....sau ne irita.......
sa invatam sa iubim......sa fim fericiti......mai buni sufleteste.....darnici........sa ne bucuram de orice zi din an.....
Sarbatori fericite Kudika!!!!

Postat pe 22 Decembrie 2008 10:47
hmmmmm.....io as vrea sa fie mai bun k 2009
alina_luminita
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:47
De la: alina_luminita, la data 2008-12-22 10:47:48hmmmmm.....io as vrea sa fie mai bun k 2009[/Pardon, 2008
alina_luminita
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:48
vreau sa fie mult mai bun decat 2008 ....anul 2008 a fost total aiurea pt mn ....sa speram k anul 2009 va fi mai bun ....Sarbatori Fericite tuturor

Postat pe 22 Decembrie 2008 20:01
sa fiu sanatoasa....sa avansez pe plan profesional....si daca nu cer prea mult...un pic de iubire
babe02
Postat pe 22 Decembrie 2008 20:08
vreau la job, la ambele...sa dispara santierul de la noi din casa...sa mergem din nou la mare...la sfarsitul anului urmator sa fim la fel de sanatosi si fericiti...

Postat pe 23 Decembrie 2008 00:11
In 2009 vreau sanatate multa mie si familiei si sa fie un an mai bun decat cel care curand va trece si mai rau decat cel care va veni(2010).Altceva,doar iubire si intelegere in familie.
Craciun Fericit!
Marina_20
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:43
Eu imi doresc FOARTE multa sanatate familiei, (de asemenea si voua) iar in ceea ce ma priveste , doar multa putere sa trec peste lucrurile ce vor urma.
happypill
Postat pe 26 Decembrie 2008 07:38
Ce-mi doresc eu in anul 2009?
Liniste sufleteasca, fericire si iubire in familie,bogatie si imbelsugare in buzunare si in casa, buna dispozitie si intelegere la locul de munca
Iar voua tuturor va doresc ceea ce-mi doresc si mie
Ca ceea ce mi-am dorit in 2008 si nu s-a putut realiza din diferite motive sa se realizeze in 2009
dancer
Postat pe 31 Decembrie 2008 07:18
Pe langa pace pe pamant si bunastare ptr toti ..pot sa imi doresc si ceva ptr mine?!:D As vrea ca 2009 sa nu-mi mai beau cafeaua singura ...nu stiu de ce dar nu mai are acelasi gust ca inainte.
Ashadar dragii mei forumisti si forumiste de pe kudika va urez ca Hazardul sa va ajute sa plutiti de fericire si norii toti sa va astearna scara vrajita sub talpi, sa puteti ajunge la coltul de luna de care stau agatate toate implinirile voastre! La Multi Ani!
orhydeea
Postat pe 31 Decembrie 2008 08:29
Pentru mine anul 2008 a fost un an banal, mi-a mers bine la inceput, primele luni, dupa care dezastru total... Ghinioane peste ghinioane, bine ca pana la urma s-au asezat toate la locul lor
Vreau ca anul 2009 sa fie mult mai bun din toate punctele de vedere, sa aduca odata cu el mai multa bucurie, dragoste, fericire, speranta si implinire in sufeltele tuturor!!!
La multi ani
my_melody
Postat pe 31 Decembrie 2008 11:37
Eu, la fiecare sfarsit de an, am un plan: ca din anul urmator sa scot anumite lucruri din viata mea si imi propun noi teluri. Cele pe 2008 le`am implinit, deci a fost un an bun din punctul asta de vedere. Sa vedem ce reusim pe 2009 . In rest, imi doresc si eu ca restul: sanatate, iubire, bani... fericire si pace pt toata lumea.
mainedimineata
Postat pe 31 Decembrie 2008 11:51
Paote la fel imi doream s eu...sanatate k dak ai sanatate le ai pe toate..s sa-l fac cu my best friend s asa a fost vorba kl facem impreuna s azi am aflat k nu mai poate sal faca akolo k fata kare dadea petrecerea nu mai poate, ok facem altundeva n-a vrut ea altundeva si a zis k il face cu mama ei, ok mi sa parut normal..dupa ce am vb la 10 min primesc un msg de la ea"fata suna-ma rpd dak poti" am sunat-o si mia zis k ea il face la un baiat nu ku masa si k nu poate sa ma ia s pe mn k sunt multi eu am spus ok da park nu mam simtit bine...mie mi sa strikat tot revelionu s il las asa kum a cazut...ceo fi o fi...nu mai am alte dorinte...
princess_ruxy_rafinata
Postat pe 31 Decembrie 2008 12:06
eu nu-mi doresc nimic, fie ce-o fi...sa fie mai interesant asa?
maris243
Postat pe 31 Decembrie 2008 12:13
Eu imi doresc o pereche de sosete noi, si de data asta sa fie si de firma caci cele ieftine se rup cam repede, adica nu au tinut un an intreg.
Si-mi mai doresc recesiune, pentru ca sa tina aceasta febra a fetelor care au inceput sa se marite din dragoste.
jenesaispas
Postat pe 31 Decembrie 2008 13:04
Dragoste ii spun ele, da' de fapt se numeste "a gandi in perspectiva"...
Lucia1971
Postat pe 31 Decembrie 2008 13:07
eu imi doresc moderator pe kudika
kitty_krieger
Postat pe 31 Decembrie 2008 20:54
De la: iry24, la data 2008-12-31 20:54:46eu imi doresc moderator pe kudika

sarutama
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:39
LISTA MEA DE DORINTE DIN 2008 RAMANE VALABILA SI PT. 2009:
- Vreau sa nu rad niciodata de visele cuiva; cei ce nu au vise nu au prea multe - vreau sa ma vad prin proprii ochi si nu prin ochii celorlalti astfel voi fi in prezent ceea ce imi doresc sa fiu - vreau sa atrag intentionat o stare de sanatate buna,vitalitate,prosperitate si multe interactiuni pozitive cu ceilalti - vreau sa vad lucrurile asa cum vreau eu sa fie,ca sa pot atrage altele in viata mea, identice dorintelor mele - vreau sa-mi clarific gandurile privind dorintele mele,astf incat sa generez emotii pozitive - vreau sa acord atentie doar lucrurilor placute..care ma inobileaza - intotdeauna sa ma focalizezasupra obiectului dorintei-pt a ma simtii bine;dk ma concentrez asupra lipsei obiectului respectiv-ma voi simtii rau - sa ma felicit zilnic pt ceea ce am realizat pana acum - vreau sa ma bucur de succesul altora pt k doar atunci cand sunt sincer emotionata,sunt pe cale de a inregistra propriul succes - sa constientizez ca toate gandurile mele pot schimba comportamentul oricarei pers cu care intru in contact; pt k cu cat ma simt mai bine cu atat totul se imbunatateste in jurul meu - vreau sa continui sa visez si sa am doar asteptari pozitive pentru ceea ce urmeaza sa se intample - vreau sa rad mai mult si sa plang mai putin - vreau sa-mi pastrez intreaga viata credinta in D-zeu pt k doar El stapaneste cerurile...iara bani care stapanesc doar pamantul si sunt considerati a 3 mana avand talentul de a deschide orice usi..ei chiar dk nu au urechi,aud,chiar dk nu au picioare au viteza de a afce lucrurile sa se intample - vreau sa am copii mei,sa ma pot bucura d privirea de copil care intotdeauna este de vis,pt k cea mai frumoasa dragsote este cea a copiilor;sunt convinsa ca cei ce au multi bani si putini copii nu stiu ce este bogatia,asa cum si cel ce are multi copii dar bani putini,nu poate fi considerat sarac - vreau sa am parte de iubire pt k stiu ca ea este asemeni unei plante de orez,p care oriunde ai sadi-o ,ea creste - vreau sa am intotdeauna speranta pt k ea este hrana oamenilor care cred in viata..asa cum si Noaptea este cel mai potrivit timp pt a crede in Lumina - vreau sa traiesc acea relatie de atasament numita prietenie,cu viitorul meu partener ce-mi va deveni sotz - vreau sa am o casnicie in care barbatul meu sa-mi fie cel mai bun si mai potrivit confident - vreau sa ma casatoresc cu un om caruia ii place sa "deguste" fiecare dorinta - vreau sa reusesc sa-mi pastrez intreaga viata prietenii adevarati p care ii am..pt k nu exista nimeni care sa se fi cocosat din cauza k si-a purtat prietenii p umeri - vreau sa ma casatoresc cu un barbat cu care imi place sa si vorbesc;cu inaintarea in varsta,abilitatea de a conversa va fi mai importatnta dk orice altceva - Vreau sa fiu logodita cel putin 6 luni inainte de casatorie

-vreau sa am o casa de vis,cu piscina si teren de tenis,cu o camera numai pentru jocuri, masa de biliard, sala de cinema,jacuzii,bucatarie mare si moderna, cateva dormitoare cu pat super mare si pufos, sala de fitnes si cateva masini de lux:,BMW,jaguar,porche,volvo
-vreau sa am in cont 100.000.000$

-vreau sa am 2-3 copii superbi si sanatosi (si destepti)
-sa ma simt tot timpul fericita si implinita pe toate planurile finaciar,profesional,sentimental
-vreau sa vad toate locurile frumoase din lume
-vreau sa fie pace in lume si intelegere intre oameni(armonie)
-vreau ca parinti mei sa fie sanatosi si fericiti pana la adanci batraneti
-sa ma pot descurca in orice situatie
- sa ajut si eu la randul meu alti oameni

-vreau ca lumea sa ma iubeasca si aprecieze
-vreau sa nu am griji
-vreau ca fratele meu sa fie fericit,sanatoas si sa aibe cel putin ce-mi doresc eu - vreau sa fiu fericta si pt asta trebuie sa fiu inteligenta , cinstita si dreapta - vreau sa fiu mai sarguincioasa si mai consecventa - vreau sa invat mai mult - vreau sa fac sport si sa mananc cumpatat - vreau sa-mi iubesc apropiatii dar mai ales dusmanii,pt k stiu ca asta ii dezarmeaza - vreau sa nu mai fiu slaba si sa evit compania oamenilor slabi - vreau sa nu ma las influentata si atrasa d nimeni si de nimic - vreau sa nu mai fiu materialista pt k lucrurile marunte au valoare mai mare - vreau ca intotdeauna sa respect ca sa fiu la randul meu respectata - vreau sa nu ma mai implic in discutii murdare cu oameni de nimic - vrau sa nu imi murdaresc corpul si sufletul - vreau sa nu mint - vreau sa ma comport impecabil in orice imprejurare - vreau sa fiu o pers cu ganduri placute,cu trairi entuziaste si senzuale - vreau sa intalnesc in viata mea oameni cu trasaturi sizice,sufletesti placute,oameni veseli,cu adevarat nerabdatori sa inceapa fiecare zi cu zambetul p buze - vreau sa am luxul unei case mari,curate,aerisita,f spatioasa,moderna ,in care sa ma regasesc prin toate detaliile ei ingenioase,hazli - vreau sa ma casatoresc curand cu cel mai grozav barbat,tandru,intelegator care raspandeste in jurul lui doar armonie - vreau sa am cele mai bune idei pt a reusii sa-mi satisfac sotul si sa fie mandru d mine,atat p plan familial,sexual,profesional cat si social - vreau sa ma un sot ,cu care sa ma inteleag din priviri si care sa ma pretuiasca o viata intreaga
nicoleta801
Postat pe 10 Ianuarie 2009 14:48
Stimabila Nicoleta, se pare ca ai gresit site-ul. Pentru acest fel de dorinte ar fi trebuit sa postezi pe un site al celor care iubesc sa stea pe balta si sa miste un bat, si poate din cand in cand sa mai si prinda ceva.
Cred ca sportul se numeste pescuit iar cei care ajung si la performanta se numesc campioni.
Ei bine, poate acolo se pot gasi si ceva sfaturi despre cum se poate prinde pestisorul de aur, pentru ca altfel 2009 va fi foarte deprimant pentru tine.
Oricum, am auzit ca el, pestisorul, mai de curand indeplineste doar doua dorinte asa ca, nu ai prea multe variante.
Poate ultimele, cu barbatul tandru si bla bla bla, s-ar putea sa se indeplineasca tinand cont ca in ultimul timp doar din acestia s-au nascut.
jenesaispas
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:21
ma ia teama cu anul asta
Calypso23
Postat pe 18 Ianuarie 2009 03:03
in ceea ce ma priveste sper ca anul 2009 sa fie mult mai bun ca a 2-a jumatate a lu' 2008. sa fiu sanatos, sa ma vindec cu spatele si sa imi pot relua antrenamentele in liniste. (macar atat cat se mai poate) :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:53
eu deja am inceput sa`mi indeplinesc din obiective
mainedimineata
Postat pe 25 Ianuarie 2009 23:21
De la: mainedimineata, la data 2009-01-25 23:21:50eu deja am inceput sa`mi indeplinesc din obiective

felicitari!
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Ianuarie 2009 23:50
Eu tot ce vreau in 2009 e sa fiu fericita, sanatoasa si sa iau toate examenele de la facultate, si cel mai important sa fiu mereu alaturi de iubitu meu
_dulcik_
Postat pe 9 Februarie 2009 00:59
De la: Kudika, la data 2008-12-22 10:41:43Ce ne dorim, ce nu ne dorim, ce am vrea sa facem, ce am vrea sa ni se intample... in 2009!

Eu una sper sa fie cel putin la fel de bun ca 2008, sa am la fel de mult noroc in dragoste si multe impliniri pe plan profesional.

Voi?

2007 si 2008 au fost cei mai grei ani din viata mea de pana acum- pierderea parintilor.
2009 sper sa-mi (ne ) aduca sanatate,putere,intelepciune,dragoste,noroc,prosperitate.
nocturnalia
Postat pe 17 Februarie 2009 16:30
hmmm..in afara de faptul k inceputul acestui an mi a adus niste schimbari totale de situatii,s ar putea sa am o lista,poate neinteresanta pentru unii,cu niste lucruri pe care as vrea sa le fac...

1)sa am macar o singura zi in care sa fiu ffffffffff fericita,departe,sa mi inchid tel,sa nu stiu nimik de nimeni...
2)sa stau o saptamana fara sa intru pe kudika(pare imposibil nu )
3)sa ma tina cnv in brate ore in sir fara sa spuna ceva...
4)sa numar intr o noapte stelele de pe cer,fara sa ma opresc...
5)sa ma plimb desculta in ploaie(asta la vara...)
6)sa mai petrec macar o zi cu toti colegii mei de liceu
7)sa plec undeva,fara sa am o destinatie anume...
8)sa fac un om de zapada(k atunci knd ram copil...)
...........................................................................................................................................

astea sunt niste chestii asa de suflet pe care as vrea sa le fac...planuri marete nu mi am facut inka... si nu o sa imi fac...
SweetHappyButterfly
Postat pe 17 Februarie 2009 17:14
Imi doresc doar sa fiu fericita

Postat pe 12 Martie 2009 01:57
pai, sejur la munte: www.piatrasoimului.ro
robo_sr
Postat pe 25 Martie 2009 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neatza va pup pe toit 1 De la: dragutza3710 8 Iulie 2009 09:42
HRISTOS A INVIAT 4 De la: kudika007698 21 Aprilie 2009 16:44
ZILE DE NASTERE 278 De la: granada 13 Aprilie 2010 17:04
cadouri de 1 marie pt barbati?!?? 11 De la: _oktober_ 6 Martie 2009 21:29
vand rochie mireasa A line ivory+accesorii CRAIOVA 1 De la: grace009219 2 Februarie 2011 15:12