Setari Cookie-uri

iubesc un baiat care este hot!!ce sa fac?!

Buna tuturor..dati-mi un sfat daca puteti..locuiesc in roma cu familia mea de vreo 2 ani de zile si suntem o fam obisnuita care munceste normal si la locul ei..anul trecut in aprilie lucram intrun magazin si prin intermediul unor cunostinte l-am cunoscut pe X,29 de ani..foarte frumos baiatul,bine imbracat,aranjat,..mi-a atras atentia dar nimic mai mult,pt ca putin stiam ca nu e prea ortodox in ceea ce face.Au trecut cateva zile si a facut rost de nr meu de tel si incet incet am inceput sa comunicam..am gandit ceva de genul sa nu judec viata nimanui atat timp cat nu ma afecteaza ,si nici am dreptul si am zis ca nu e nimic rau sa ne cunoastem. ne-am imprietenit,am iesit de mai multe ori,a fost o atractie f mare intre noi,si restul intelegeti de la sine ce a urmat..totul a durat circa 1luna,se crease un feeling f misto intre noi,dupa care ma anuntat ca pleaca la paris sa faca rost de bani..imaginati-va cum..va zic doar ca e un baiat f extravagant,ii plac doar lucrurile scumpe,firmate,f multi bani..mmm..cui nu ii plac ..intrun cuvant banii facuti usor....Imaginati-va ca lucrurile scumpe si frumoase imi plac si mie si sa fiu mereu in ton cu moda,dar sa zicem ca la salaruil pe care il am trebuie sa ma moderez si sa mai si visez frumos lla anumite chestii pe care nu mi le pot permite..a plecat la paris,3 zile am vb si dupa nu am mai avut nici un semn de la el pt 3 sapt..ma suna un ofiter de la politie si ma intreaba daca sunt mama lui,zic da,ma informeaza ca X este bine,inchis intrun penitenciar de langa marginea parisului..am avut un soc..si de ciuda ,de nervi,pe el ,pe situatie..pe tot..am primit si prima scrisoare in care isi cere iertare pt ca ma face sa sufar,ca sunt singura persoana la care tine cu adev si pt care ar putea sa se schimbe,ca ma iubeste enorm..bla bla bla si ca o sa stea inkis circa 5 luni pt ceea ce a facut..ce sa ii mai zic,mi-a fost foarte greu perioada aceea,am incercat sa il fac se gandeasca ca nu merita sa continue asa,ca eu nu imi doresc o asemenea pers care nu imi da nici o siguranta langa mine ..au trecut 5-6 luni de scrisori,1 a stat prin romania,si acum in perioada asta a venit la mine la roma ca sa stam impreuna..impreuna dar cu ce bani?ca nu are..eu nici atat pt ca momentan imi ajut mama care nu lucreaza si fratele..deci banii nu sunt nici macar sa ne luam o camera sa stam impreuna..eu il iubesc,mie greu cand ma gandesc la tot,as vrea sa fie alta situatia..e f stresat pe de o parte ar vrea sa stam impreuna,in niste conditii normale,sa imi ofere absolut tot,sa stam bine..dar cum?nu accepta faptul sa lucreze ca orice alt om normal,nu vrea sub nici o forma,umbla doar cu tot felul de combinatii ciudate si strane,a zis ca o sa riste incontinuare,vrea sa faca bani multi si dupa o sa se opreasa.incerc sa il fac sa gandeasca ca nu e bine,ca daca se mai intampla ceva o sa sufere toti cei care tin la el dar nu vrea sa inteleaga...
didy6
Postat pe 28 Decembrie 2008 13:18
De vreme ce baiatul ti-a spus deja ca nu are de gand sa lucreze ca un om normal .....ce sfat vrei sa primesti cand stii deja cu ce te confrunti ?

Daca macar iti promitea marea cu sarea si defapt iti inseala asteptarile altfel statea lucrurile , ai fi putut spera ca ii va veni mintea la cap , ca defapt e un baiat bun sau alte asemenea scuze feminine stupide sa poti sta langa el.

In conditiile astea ai de ales : ramai cu el si risti sa fii sunata peste n luni de un alt politist care iti aduce la cunostiita ca al tau e cine stie prin ce puscarie SAU ii dai papucii si gata.
iris_4_ever
Postat pe 28 Decembrie 2008 13:26
da ai dreptate,..dar pot sa ma gandesc si la varianta de genul ca se va schimba?sa il influentez intr-un fel tipul ''daca nu te schimbi,o terminam''?..el zice ca e intr-o situatie dificila,ca nu mai reuseste sa iasa din cercul asta si ca eu sunt singura sansa sa se schimbe,ca sa il ajut eu intr-un fel ca sa saturat sa umble asa
didy6
Postat pe 28 Decembrie 2008 13:55
De la: didy6, la data 2008-12-28 13:55:49da ai dreptate,..dar pot sa ma gandesc si la varianta de genul ca se va schimba?sa il influentez intr-un fel tipul ''daca nu te schimbi,o terminam''?..el zice ca e intr-o situatie dificila,ca nu mai reuseste sa iasa din cercul asta si ca eu sunt singura sansa sa se schimbe,ca sa il ajut eu intr-un fel ca sa saturat sa umble asa


Tinand cont de ce ai spus prima data nu prea cred sincer ,doar daca esti de acord sa astepti pana da lovitura vietii

Daca vrea sa iasa din cercul respectiv e suficient sa-si gaseasca un loc de munca ca un om normal


De la: didy6, la data 2008-12-28 13:18:08nu accepta faptul sa lucreze ca orice alt om normal,nu vrea sub nici o forma,umbla doar cu tot felul de combinatii ciudate si strane,a zis ca o sa riste incontinuare,vrea sa faca bani multi si dupa o sa se opreasa
iris_4_ever
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:14
daca e sa imi ascult minte,il las balta,...gandindu-ma ca nu avem nici un viitor...inima,merg inainte...
didy6
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:08
Draga mea , nu stiu daca este indicat sa-ti pui in pericol siguranta ta si a familiei pentru cineva care nici macar nu-si doreste sa se schime.

L-ai cunoscut pe tip in aprilie , timp de 5-6 luni si le-a petrecut in puscarie si vii acum sa ceri un sfat.

Imagineaza-ti cum ar fi sa fii acuzata de tainuire de bunuri sau chiar de complicitate .....si apoi vezi daca mai poti gandi cu inima.
Banuiesc ca sta cu tine si familia ...unde crezi ca va duce ceea ce fura ?

De la: didy6, la data 2008-12-28 13:18:08si acum in perioada asta a venit la mine la roma ca sa stam impreuna..impreuna dar cu ce bani?ca nu are..eu nici atat pt ca momentan imi ajut mama care nu lucreaza si fratele..deci banii nu sunt nici macar sa ne luam o camera sa stam impreuna..


Dupa ce ca iti intretii familia acum ai nevoie si de probleme ?
iris_4_ever
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:54
mersi iris..
didy6
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:53
... ideea e ca atunci cand suntem impreuna nu a facut niciodata absolut nimic pt a ma pune in pericol si din modul in care se comporta sper ca nu mi-ar face nici un rau,faza este ca atunci cand e in mijlocul celorlalti cu astfel de preocupari,o ia razna si incepe cu fel de fel de idei pt a face bani..
didy6
Postat pe 28 Decembrie 2008 22:55
acum sta in alta parte dar vrea f mult sa ne mutam impreuna si vorbeste f mult de o familie..familia lui nici ea nu stie ce sa ii mai zica,trag toti speranta la mine ca poate o sa il influentez eu intr-un fel,sa il fac sa gandeasca normal...dar nu stiu cum sa ma comport in situatia asta,azi imi spune ca o sa se schimbe,maine il iau nebunelile din cauza greutatilor si faptului ca nu ii ajung banii sa imi ofere tot ce imi doresc..
didy6
Postat pe 28 Decembrie 2008 23:03
cred k tipul e obsedat de bani...uneori banul are o putere distrugatoare asta in kaz k ne lasam kondusi de el....sh din pakate iubitul tau sufera de aceasta boala...ar trebui sa incerci sa'l schimbi desi va fi foarte greu.....sa'i explici care sunt consecintze faptelor lui...si k sa'r putea ka odata sa'i mearga tare prost si au sa aiba de suferit totzi..incerkatzi varianta unui pshilog poate funktzioniaza...fii tare!)
aleera
Postat pe 7 Februarie 2009 23:11
ai face bine sati iei gindul de la el sti cum se spune cui pe cui se scoate asa ca gaseste repede cuiul care sal inlocuiasca si uital ca mai tirziu vei avea de suferit .......
vali12
Postat pe 14 Februarie 2009 18:43
te inseli singura
sa stai cu cineva doar din dorinta de al schima este a-ti pierde unii dintre cei mai frumosi ani din viata ta pe care nimeni nu tii va da inapoi.
bestiutza_relouded
Postat pe 15 Februarie 2009 01:43
DRAGA MEA VAD CA GANDESTI NORMAL? DAR CE NU MAI GASETI BAETI? CAUTATI OMUL PORIVIT , PAREREA MEA?
gogu1938
Postat pe 15 Februarie 2009 09:04
De la: didy6, la data 2008-12-28 23:03:02acum sta in alta parte dar vrea f mult sa ne mutam impreuna si vorbeste f mult de o familie..familia lui nici ea nu stie ce sa ii mai zica,trag toti speranta la mine ca poate o sa il influentez eu intr-un fel,sa il fac sa gandeasca normal...dar nu stiu cum sa ma comport in situatia asta,azi imi spune ca o sa se schimbe,maine il iau nebunelile din cauza greutatilor si faptului ca nu ii ajung banii sa imi ofere tot ce imi doresc..

Hehe! Vrea o familie in care tu sa fii mamica, nu?
Sa mergi la munca, sa ii aduci bani si el sa stea sa o frece...
Ce sfaturi vrei tu sa auzi, de fapt? Iris ti-a zis ce era de zis, ceea ce stiai si tu... Cumva, vad ca nu te satisfac, insa...
Asa ca iti spun eu ce vrei sa auzi: Stai cu el, baga munca la greu, sau - si mai bine! - cere-i sa te invete cum sa furi si tu! Faceti si un copil, ca de! el vrea familie - nu vrea sa munceasca nici macar pentru el insusi, dar vrea familie ( ) . Si cand vine vremea, il invatati si pe copil "meseria" tatalui... O familie fericita!
Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 09:19
Am trecut printr-o situatie similara si crede-ma tot ceea ce-ti spune e minciuna!! Bucuresti-ul e plin de baietii ca el.....eu l-am intalnit tot in Romana si ma gandesca oare nu e aceeiasi persoana!lol
Oricum nu te merita si crede-ma faza cu inchisoarea e minciuna totala . Move on
Erikka
Postat pe 15 Februarie 2009 11:20
De la: Erikka, la data 2009-02-15 11:20:39Am trecut printr-o situatie similara si crede-ma tot ceea ce-ti spune e minciuna!! Bucuresti-ul e plin de baietii ca el.....eu l-am intalnit tot in Romana si ma gandesca oare nu e aceeiasi persoana!lol
Oricum nu te merita si crede-ma faza cu inchisoarea e minciuna totala . Move on

Bai nu se poate! Multa lume nacajita...
Mai fetitzo, fata a zis Roma... Roma, capitala Italiei, stii?
Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 11:24
Buna,nu vreau sa te dezamagesc..dar ca el sa se schimbe trebuie sa te iubeasca cu adevarat ..daca nu se schimba..renunta pt ca ..EI.. traiesc dupa dictonul ...decat o viata porumbel,mai bine un an vultur ...Sa te ajute Dumnezeu sa vezi realitatea ..si sa intalnesti omul care te iubeste cu adevarat....
farrier
Postat pe 15 Februarie 2009 11:51
De la: farrier, la data 2009-02-15 11:51:58Buna,nu vreau sa te dezamagesc..dar ca el sa se schimbe trebuie sa te iubeasca cu adevarat ..daca nu se schimba..renunta pt ca ..EI.. traiesc dupa dictonul ...decat o viata porumbel,mai bine un an vultur ...Sa te ajute Dumnezeu sa vezi realitatea ..si sa intalnesti omul care te iubeste cu adevarat....

Ei, fleoshc! Sa fii hot de buzunare e "vultur" acum? Pai aia care strabat lumea-n lung si-n lat, cei care fac bani pentru ca au slujbe bine platite sau afaceri bine gandite, ce sunt?
Dar daca vorbim strict de tagma hotilor, cei care sparg conturi bancare pentru ca ii duce capul, aia ce mai sunt?
Astia sunt niste sacali amarati care mananca resturile pe care reusesc sa le ia unor alti amarati cand nu sunt atenti... Atat!
Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 12:48
Pt Dor_a...
draguta Dor-a...cred ca nu intelegi ce vreau sa spun ..citeste cu mai multa atentie...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
farrier
Postat pe 15 Februarie 2009 14:38
Draga!! Departeaza-te de el,cat, m-ai repede1 Niciodata,nu v-a face alceva decat,,ceea ce a invatat! V-a fura! Risti sa -i fii complice sa-ti petreci ,tineretea, la ceva facultati ,,prin strainatati! Nu se v-a schimba niciodata! Furtul este ,,o manie,, de care nu o sa-l scape numai ,,pamantul! Am un ex nepot, a plecat asa in Franta a fost in puscarie, a plecat de acolo in Spania si-a pierdut in Romania casa ,,are o fata de 17 ani si s-au distrus , ea ,,ex sotia e prin Italia sta cu ceva marocan sau cine stie,,,el prin Spania,, cu munca,,, fata acasa cu bunicii, i si face de cap prin oras ca bunicii stau la sat,, a stat la mine un semestru avea 14 ani si venea tarziu si n-am m-ai tinut-o, ca mintea, lipsea de la ore asa ca am chemat-o pe bunica sa (care-i nepoata sotului) sa faca ce vrea cu ea!! I-mi era frica,, sa nu vina cu ,,burta la gura,,! Asa ca ,,fata,, uita aceasta, iubire absurda! Nu s-au terminat baietii, pe ,,Terra! V-a rasari iubirea si n calea ta o sa vezi1 Asculta-ne, ca avem experienta vietii! Sa auzim numai de bine!
Rodri
Postat pe 15 Februarie 2009 15:32
Insusi faptul ca ti-ai pus acesta intrebare demonstreaza ca esti constienta ca nu ar trebui sa intri intr-o astfel de relatie. Nu te lasa amagita de o eventula schimbare, cel putin nu una de durata. Daca a fost sincer si ti-a spus cu ce se ocupa exista posibilitatea sa o fi facut in speranta de a-l accepta asa cum este. Cat despre ai lui, daca acum isi pun sperantele doar in tine asta nu inseamna ca dupa un timp nu iti vor pasa tie si o parte din responsabilitatile si consecintele faptelor lui viitoare. Singurii vinovati de calea pe care a luat-o fiul lor sunt parintii lui. Sfatul meu este urmatorul (si nu este obligatoriu sa tii cont de el; vreau doar sa te gandesti putin): daca tine la tine, el este cel care trebuie sa revina cu picioarele pe pamant pentru ca el este cel care greseste, si nu tu. Trebuie sa inteleaga ca nu are dreptul sa te tarasca intr-o astfel de situatie. Daca te doreste cu adevarat sa faca acest "sacrificiu" si sa renunte la vechile obiceiuri. Lasa-i timp cateva luni sau cat crezi tu de cuviinta sa faca ceva in sensul acesta (sa isi gaseasca un loc de munca stabil daca nu are, sa intrerupa relatiile cu eventualii "prieteni" care au aceleasi obiceiuri, etc). Abia atunci veti putea pasi intr-o relatie normala si sanatoasa, si nu una plina de compromisuri. Fii hotarata si pune-l sa aleaga intre tine si vechea meteahna, iar daca nu te alege pe tine sau invoca tot felul de motive ca sa nu o faca atunci fa si tu ceea ce face un hot atunci cand fura: fugi si nu privi inapoi!
lilicaG
Postat pe 15 Februarie 2009 16:01
gata? Ai rezolvat problema?
dafffne
Postat pe 21 Februarie 2009 10:55
Buna,
Am o intrebare poate grea pentru tine: TI-A FURAT CINEVA CEVA PANA ACUM? si daca raspunsul e nu, mai gandeste-te la viitorul tau.Cauta raspusul in inima ta, si vezi daca merita sa -ti risti viata si viitorul, mai ales ca urmezi un drum destul de greu (ai o familie pe care vrei sa o ajuti, deci faci lucruri bune, pozitive).
El nu se va schimba, oricat va incerca sau mai bine spus oricat iti va promite...dar vei suferi mai mult din cauza oamenilor care au fost furati de prietenul tau, oameni care muncesc pentru ce au, iar tu, care muncesti, vezi cat de greu se obtine ceea ce doresti prin munca cinstita.
Deci: ganeste-te bine pentru ca este viata ta, iar viitorul iti va aduce raspusuri si rezultate la deciziile pe care le iei acum.
carmen24
Postat pe 21 Februarie 2009 11:14
buna..mi-ati confermat ceea ce simt...doar ca nu e deloc usor sa iesi dintr-o situatie de genul..bine eu sunt vinovata...simt ca ma trage in jos totul...si nu reusesc sa pun piciorul in prag..multumesc din suflet pt sfaturi..daca mai aveti alte ganduri va rog scrieti....diana(am achimbat profilul,tot eu sunt)
diana_drac
Postat pe 21 Februarie 2009 19:38
:-(cateodata ne lasam dusi de val si nu mai reusim sa vedem realitatea din jurul nostru...
diana_drac
Postat pe 21 Februarie 2009 19:43
E GREU SA SPUI STOP. O SA FIE GREU SA MENTII CUVANTUL. Dar o sa treaca si o sa fie bine dupa ceva timp. Ai viata innainte dar nu o irosii. ...
dafffne
Postat pe 23 Februarie 2009 12:01
Daca este o iubire adevarata o sa rezistati...poate esti singura care il poate ajuta...nu ar parea corect sa ii iei si ultima speranta.Ar trebui sa puneti bani de o parte si sa incepeti o afacere curata din toate puncetele de vedere.Nu are sens sa renuntati la voi doar din chestia asta.Pana la urma tu ai zis ca el nu te implica.Ai grija la detalii si asigura-te ca nu e asa...si daca nu e asa incearca sa ii fi alaturi :d mai rar citesc sau aud de o astfel de poveste de dragoste.Este una frumoasa si sunt sigura ca impreuna o sa treceti peste toate greutatile....SUNTEM CEEA CE GANDIM :D
kudika059548
Postat pe 29 August 2009 16:38
De la: didy6, la data 2008-12-28 13:18:08Buna tuturor..dati-mi un sfat daca puteti..locuiesc in roma cu familia mea de vreo 2 ani de zile si suntem o fam obisnuita care munceste normal si la locul ei..anul trecut in aprilie lucram intrun magazin si prin intermediul unor cunostinte l-am cunoscut pe X,29 de ani..foarte frumos baiatul,bine imbracat,aranjat,..mi-a atras atentia dar nimic mai mult,pt ca putin stiam ca nu e prea ortodox in ceea ce face.Au trecut cateva zile si a facut rost de nr meu de tel si incet incet am inceput sa comunicam..am gandit ceva de genul sa nu judec viata nimanui atat timp cat nu ma afecteaza ,si nici am dreptul si am zis ca nu e nimic rau sa ne cunoastem. ne-am imprietenit,am iesit de mai multe ori,a fost o atractie f mare intre noi,si restul intelegeti de la sine ce a urmat..totul a durat circa 1luna,se crease un feeling f misto intre noi,dupa care ma anuntat ca pleaca la paris sa faca rost de bani..imaginati-va cum..va zic doar ca e un baiat f extravagant,ii plac doar lucrurile scumpe,firmate,f multi bani..mmm..cui nu ii plac ..intrun cuvant banii facuti usor....Imaginati-va ca lucrurile scumpe si frumoase imi plac si mie si sa fiu mereu in ton cu moda,dar sa zicem ca la salaruil pe care il am trebuie sa ma moderez si sa mai si visez frumos lla anumite chestii pe care nu mi le pot permite..a plecat la paris,3 zile am vb si dupa nu am mai avut nici un semn de la el pt 3 sapt..ma suna un ofiter de la politie si ma intreaba daca sunt mama lui,zic da,ma informeaza ca X este bine,inchis intrun penitenciar de langa marginea parisului..am avut un soc..si de ciuda ,de nervi,pe el ,pe situatie..pe tot..am primit si prima scrisoare in care isi cere iertare pt ca ma face sa sufar,ca sunt singura persoana la care tine cu adev si pt care ar putea sa se schimbe,ca ma iubeste enorm..bla bla bla si ca o sa stea inkis circa 5 luni pt ceea ce a facut..ce sa ii mai zic,mi-a fost foarte greu perioada aceea,am incercat sa il fac se gandeasca ca nu merita sa continue asa,ca eu nu imi doresc o asemenea pers care nu imi da nici o siguranta langa mine ..au trecut 5-6 luni de scrisori,1 a stat prin romania,si acum in perioada asta a venit la mine la roma ca sa stam impreuna..impreuna dar cu ce bani?ca nu are..eu nici atat pt ca momentan imi ajut mama care nu lucreaza si fratele..deci banii nu sunt nici macar sa ne luam o camera sa stam impreuna..eu il iubesc,mie greu cand ma gandesc la tot,as vrea sa fie alta situatia..e f stresat pe de o parte ar vrea sa stam impreuna,in niste conditii normale,sa imi ofere absolut tot,sa stam bine..dar cum?nu accepta faptul sa lucreze ca orice alt om normal,nu vrea sub nici o forma,umbla doar cu tot felul de combinatii ciudate si strane,a zis ca o sa riste incontinuare,vrea sa faca bani multi si dupa o sa se opreasa.incerc sa il fac sa gandeasca ca nu e bine,ca daca se mai intampla ceva o sa sufere toti cei care tin la el dar nu vrea sa inteleaga...

Iubirea poate schimba comportamente....poti sa-i dai un termen: ai o luna sa-ti rezolvi problema cu un job! 2.la prima abatere care implica o infractiune s-a terminat filmul...vezi ce ar vrea sa faca, poate stie sa traiasca si fara riscuri.Poti sa-i dai sansa iubirii si libertatii..am o cunostinta, cu 2 facultati si 2 iubiti ..ambii in puscarii...unul in Cipru ..altul in Romania...baietii foarte inteligenti, cu scoala,,,dar excroci de profesie in ultimii 2 ani...Ea se imparte intre 2 puscarii...vizite, pachete , bani ptr avocati...nu am inteles-o..este tanara ...are o companie puternica....unuia vrea sa-i mai dea o sansa....pe calalat il mai ajuta acum numai cu pachete.....mai cunosc o persoana care a furat ani la rand din germania.Anul trecut s-a intors in Ro si si-a deschis o companie ( constructii si imobiliare)..dar asta a facut-o pentru o femeie care-l iubeste.....depinde cat vrei sa sacrifici .....
pacifista
Postat pe 30 August 2009 16:40
Nu-mi vine sa cred! se spune ca iubirea e oarba, dar nici chiar asa !!

Nu-mi vine sa cred ca o persoana isi petrece cei mai frumosi ani incercand sa ajute pe cineva care nu vrea sa fie ajutat, sperand, asteptand , rugandu-se si gasind scuze si asteptand miracole!

Parerea mea e ca te minti singura incercand sa speri ca se va schimba. Cu cat intelegi asta mai repede cu atat scapi mai repede de el si gasesti pe cineva cu care poti sa traiesti o viata fara sa -ti fie rusine. Ce spune el nu e realizabil nici in visele lui cele mai frumoase.

Sa zicem ca da lovitura vietii lui si se retrage in plina glorie. TU ai fi fericita sa stii ca banii de inelul de logodna voastra sunt bani furati ? ai avea curajul sa folosesti banii pentru cumparaturi pentru casa voastra stiind ca seria bancnotelor a fost data in urmarire? Ai putea sa traiesti toata viata cu gnadul ca politia ar putea veni la usa noaptea ? ai putea sa le explici alor tai sincer cum ati facut rost de bani ? ai putea trai tot timpul in minciuna, stress, indoiala, etc? Ai fi linisitita cand ti-ar spune ca nu sunt martori pentru ca l a omorat pe paznic ? ai fi cu inima usoara cand te gandesti ca unul din amicii lui a luat mai putin bani din prada si e posibil sa se razbune cumva? Ai fi linisita ca daca te desparti de el dupa ce a dat lovitura s-ar putea sa te omoare de frica sa nu-l torni la politie ?

Asta in visele lui frumoase, in cazul sa zicem bun in care nu-l prind ( imediat). Sa fim seriosi e tot mai greu sa furi fara sa fii identificat pana la urma, si daca ar fi fost el vreun geniu, vreun magician , vreun expert in ale tehnicii nu-l prindeau pana acum.

Varianta cea mai putin probabila e ca o sa -si ia un job normal si o sa incearce sa traisca normal de dragul tau . de ce? pentru ca e in firea lui sa alerge dupa bani castigati usor si chair daca o sa fie maturator de strada, tot o sa l tenteze sa umble in sertarul casieriei firmei, nu pentru sute de milioaane, dar pentru niste bani marunti de o haina de firma.

Cu cat intelegi mai repede ca nici in cazul imaginat de el ca fiind cel mai fericit , TU nu o sa fii fericita, cu atat mai repde te orientezi spre ceva mai bun.
Bafta (si multe minte) ca o sa ai nevoie!

kudika052198
Postat pe 30 August 2009 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire imposibila 20 De la: kudika142598 15 Martie 2010 22:49
Nevoie de sfatuuri 1 De la: kudika_4571 7 Aprilie 2012 23:42
Ajutorr!!! 10 De la: kudika_1013997 20 Iunie 2016 12:51
Ajutor fetelor,vreau sfaturi de lA VOI 13 De la: KlaraDolores 3 Aprilie 2014 13:09
cum pot sa repar? 50 De la: ancaaurora_busu 29 Iulie 2009 16:20