Setari Cookie-uri

gemeni cu gemeni???

suntem amandoi nascuti in aceeasi zi,zodia gemeni dar in ani diferiti.
ce sanse are relatia asta?
mi se pare ca suntem atat de ...asemanatori...
roxxanna8
Postat pe 28 Decembrie 2008 21:20
acelasi subiect de discutie am postat si eu si din pacate nu mi-a raspuns nimeni.
si eu sunt in aceeasi situatie: eu gemeni, el gemeni. ne intelegem intuitiv. ca relatia sa reziste trebuie foarte multa dragoste sa ai de unde sa scazi inconvenientele facute de celalalt geaman. daca crezi ca sunteti asemanatori e bine, nu il mai blamezi pe geaman de ceva pentru ca sti ca si tu faci asa, si ca nu e asa grav cum pare pentru altii o gluma care are un substrat mai piperat sau spusa intr-un moment nepotrivit. zambesti si taci, ca poate data viitoare o zici tu .
se spune ca opusele se atrag, mie nu mi se pare, am avut relatii si cu persoane mai "cu capul pe umeri" si nu a mers, eu glumeam si el se supara, pe cand cu geamanul eu glumesc, el imi da replica cu o alta gluma . si cand iesim in club, nu prea stam mult impreuna desi venim si plecam aman2.
ceea ce nu am suportat e sa am o persoana mai superficiala langa mine ma depaseste. el nu e mai superficial, superficialitatea lu e foarte apropiata de a mea
"certurile" dintre noi, care sunt 99% contradictie se sfarsesc cu o gluma buna, nu cu injuraturi si balamuc mai mare ca la altii.
as putea sa iti povestesc secole de aceasta relatie dar ma opresc aici
kapshunik2000
Postat pe 1 Ianuarie 2009 21:37
merci pt raspuns, inca nu am inceput o relatie, desi imi doresc...sper sa realizeze si el ca putem sa formam un cuplu frumos, e tot ce-mi doresc pe 2009!
roxxanna8
Postat pe 2 Ianuarie 2009 18:56
si eu sunt gemeni si am avut un prieteni din zodia gemeni:( totul a fost frumos....dar te sfatuiesc sa nu te avantzi prea tare..las-o moale de tot...si nu le place sa fie in contradictouriu cu iubita...la inceput accepta dar porma( o sa dispara k magarul in ceatza )si tre sa fi f schimbatoare, sa-i surprinzi,,k se plikctisesc repede....dar porma te saturi tu...k vezi k el nu te mai surprinde cu ceva asa am patzit eu

Stiu ca suntem zodii ratzionale si ne bazam pe intelect blabla dar cateodata vrei si la sentiment.....si uite asa te mai uitzi stg, dr...ori tu ori el...Dar oricum bafta...acum depinde si de persone


Dar ce parere avetzi de gemeni ea si rac el!!!
kinezoaik
Postat pe 9 Ianuarie 2009 09:17
Si eu am postat aceeasi intrebare, nu demult. Aveam un amic in aceeasi zodie cu mine, adica gemeni, si eram curioasa daca ne-am potrivi ca si prieteni-iubiti.Nu am primit foarte multe sfaturi sau lamuriri, cert e ca m-am lamurit eu singura, o relatie intre gemeni-gemeni, unde apar sentimente nu tine, la mine nu a tinut.Ca si amic e super, dar ca iubit e groaznic
mandruta
Postat pe 9 Ianuarie 2009 11:32
fetelor, credeam ca o sa fie ceva frumos...la inceput ma suna in continuu, credeam ca e innebunit dupa mine, si cand i-am aratat si eu ca tin la el, brusc nu a mai dat nici un semn de viata, nu a mai sunat, nu a raspuns la msj nimic... asa ca m-am entuziasmat degeaba...
nu stiu daca ar fi mers sau nu ca nici nu a inceput bine ca a si disparut...
roxxanna8
Postat pe 9 Ianuarie 2009 19:21
Si eu am avut o scurta relatie cu un geaman, si dak nu-i faci pe plac in momentul in care vrea el nu e bine, iar dak incepi sa tii la el si ii arati numai continua el relatia. Apropo eu sunt balanta.
ang3lgirl
Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:30
Gemeni - Gemeni

Gemeni si Gemeni... stai asa, sa mai numaram o data : voi CÂTI sunteti de fapt? Dualitate si dualitate... Fiecare dintre voi are doua fetze, iar doi ori doi...

Asta e o relatie care merge nemaipomenit în primele luni, dupa care amândoi va trebui sa mai depuneti ceva eforturi (destul de serioase!). Dar sa privim cele câteva luni de început.

Doi Gemeni la un loc... în fiecare dimineata, lumea va fi altfel. O sa colindati probabil toate localurile si toate casele prietenilor, o sa va întelegeti unul pe altul intuitiv, doua vânturi de primavara ce se întâlnesc si colinda cerul. Acasa? Ce-i aia? Probabil ca o sa stati asa de putin "acasa" încât o sa si uitati unde tineati furculitele...

Cine a inventat expresia "dragoste la prima vedere" cred ca la doua persoane din aceeasi zodie se gândea! Dar daca dragostea la prima vedere este si dragostea de-o viata... asta este discutabil...

Cam asta te asteapta cu un Geaman. Numai sa va luati NEAPARAT doua telefoane – vorbesc foarte serios, n-am întâlnit un singur Geaman care sa nu stea ore-n sir pe telefon cu prietenii, cu cunostintele, cu rudele, cu... toata lumea! Numai ca Geamanul mai si flirteaza mult si este impulsiv, iar asta s-ar putea sa va destabilizeze. Aici începe munca... o sa trebuiasca sa ia cineva frâiele în mâna si sa creeze o baza solida pentru o relatie de lunga durata.
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:40
Gemeni - Gemeni

Comunicare? O aveti – si înca din plin! Amândoi sunteti semne pentru care comunicarea este nu doar o necesitate, ci si una din calitatile de baza. N-o sa va plictisiti nici o clipa. Mercur, planeta ce-l întruchipeaza pe Hermes, mesagerul zeilor, da unui Geaman capacitati fantastice în domeniul acesta. Iar Mercur la puterea a doua... o sa fiti mereu în actiune, alergând de la o munca la alta, apoi la restaurant, la prieteni, la un bar de noapte... si nici macar n-o sa obositi, Aerul are nevoie de miscare ca sa existe. Asta pâna la un moment dat, totusi...

Sunteti amândoi semne flexibile, adaptabile – poate chiar prea flexibile si adaptabile. Atentie la excese : doi Gemeni la un loc se pot extenua, si stresul va asteapta dupa colt!

Financiar, ori angajati un contabil, ori o sa dati faliment : nici unul dintre voi nu sta prea bine la capitolul organizare. Stiti sa faceti bani, dar stiti MULT mai bine sa-i cheltuiti! Nici nu vreau sa ma gândesc macar cât o sa va vina nota la telefon!

Romantismul si sentimentalismul o sa cam lipseasca, însa, din relatia voastra, asa ca n-ar fi rau sa o luati mai încet. La Gemeni, dragostea îsi are radacinile în creier, asa ca inima ramâne adesea pe planul doi. Gândeste-te bine la ceea ce vrei de la un suflet "geaman" si daca atractia fantastica pe care o simti poate dura.
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:40
Gemeni - Gemeni

Gemenii nu se pot îndragosti de cineva daca nu se îndragostesc de mintea acelei persoane, iar un alt Geaman o sa îti dea atâtea satisfactii intelectuale, care sunt atât de importante pentru tine, încât relatia are mari sanse sa fie de lunga durata. Parca va si vad vorbind fiecare la telefonul lui, sau fiecare la calculatorul lui, fiecare cu ziarul lui în mâna, fiindca va place sa stiti atât de mult!

Sexual, doi Gemeni cu degete fermecate nu pot decât sa creeze o tornada de simturi, si – cum amândoi sunteti si versatili, si plini de idei, si cu personalitati duble – dragostea o sa fie ca o cascada : turbulenta si vijelioasa. Nu sunteti prea sentimentali, însa, asa ca dupa câteva cascade de astea, n-ar fi rau sa va gânditi mai serios si mai adânc la motivele care va fac sa vreti sa fiti împreuna.

În concluzie : o relatie care începe furtunos, continua furtunos... dar îi mai trebuie "ceva" ca sa dureze. Stabilitate. O poti obtine si pastra? Daca da, Geamanul tau e într-adevar geaman cu tine. Dar teama mi-e ca doi Gemeni nu rezista prea mult timp într-o relatie : în fond, cât poate sa dureze o furtuna?
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:41
si eu si sotul suntem in zodia Gemenilor si suntem total diferiti.eu mai aeriana el e cu picioarele pe pamant....nu mi-ar fi placut sa gandim la fel,dar ne intelegem perfect
ETE_EU
Postat pe 14 Martie 2009 10:45
De la: roxxanna8, la data 2008-12-28 21:20:17suntem amandoi nascuti in aceeasi zi,zodia gemeni dar in ani diferiti.
ce sanse are relatia asta?
mi se pare ca suntem atat de ...asemanatori...


Te inseli... Nu va potriviti deloc
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 20:44
asta suna parca ar fi in grup
matracucu
Postat pe 2 Mai 2009 15:19
De la: just_laura, la data 2009-05-02 15:19:44asta suna parca ar fi in grup

pai este sa stii confirm yo asta
coffeeta
Postat pe 2 Mai 2009 15:20
cofeto
matracucu
Postat pe 2 Mai 2009 15:22
lauriciiiiiiii
Diavolyta_
Postat pe 2 Mai 2009 15:31
De la: just_laura, la data 2009-05-02 15:22:04cofeto


prezanta p'acilisha
coffeeta
Postat pe 2 Mai 2009 15:46
De la: coffeeta, la data 2009-05-02 15:46:58
De la: just_laura, la data 2009-05-02 15:22:04cofeto


prezanta p'acilisha


hai recunoaste ca ma urmaresti pe mine
Diavolyta_
Postat pe 2 Mai 2009 15:48
of gemeii astia tare complicatii mai sunt
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 00:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parfumuri pentru zodii 5 De la: rockk 10 Martie 2011 05:09
compatibilitati zodiacale plus un exemplu care trebuie citit de toti curiosii ))) 130 De la: alyceee 9 August 2010 15:02
eu fecioara...el leu... 1 De la: brun3tzika18 19 Iulie 2009 14:51
Cum esti in pat in functie de zodie 318 De la: edv 9 Octombrie 2009 14:42
el taur eu scorpion 9 De la: ritzyca 29 Septembrie 2009 02:40