Setari Cookie-uri

vreau sa ma razbun! :((

Desi se spune ca razbunarea e arma prostului , contrazic aceasta afirmatie si spun ca daca nu te razbuni la momentul potrivit , esti luat de prost proasta sau de om slab de caracter si ai numai de suferit!Sunt o sagetatoare de 20 de ani , am patit'o cu un scorpion fff aiurea...acum 7 luni cand l'am cunoscut pe el eram virgina si chiar imi doream o relatie frumoasa si sanatoasa alaturi de un baiat serios.El parea genul meu , mai ales ca e si teolog...si vrea sa devina popa si asa a inceput...totul a mers bine pana dupa ce m'a dezvirginat. Apoi mi'a facutg o gramada de faze : spunea ca il doare maseaua si se pune la somn si de fapt il prindeam prin restaurante cu alte fete , m'a lasat la 30 de km de orasul unde locuiesc in ploaie , m'a ranit nu cu injuraturi ci cu vorbe reci care dor , m'a lasat tot asa amanet knd eram bolnava in frig...probabil va ganditi totusi de ce m'a lasat acolo...cauta el motive de fiecare data ... va spun sincer ca am suerit mult si nu i'am facut nimik ca sa imi faca ceva. simt ca nu am liniste pana nu ma razbun!!! ceva idei? care e cea mai buna metoda de a te razbuna pe un scorpion rece , insensibil?
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:09
adica tu vrei sa te razbuni pt ca ai fost o gasca ce i'a crezut toate minciunile? si apoi daca vrea sa se faca preot nu inseamna ca e sfant (in devenire). cunosc eu teolog care se drogheaza, face tatuaje, f*te tot ce pica si canta si la biserica (asa... in timpul liber). mai degraba ai invata din experienta asta si nu ai incerca sa treci prin troaca porcilor doar doar te mai baga si el in seama.
Shhh
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:23
Stai ca-mi ramase cartoafa in gat cand citii...

Dar mai fata crezusi acuma daca te dezvirgineaza teologul o sa ajungi in rai???????

Trebuia sa pui punct atunci cand te-a mintit prima sau a doua oara, atunci cand el oficial "dormea cu dureri de masele" si real se amuza cu fetele in restaurante...Poate propaga saracul crestinismul prin restaurante.
Sau dupa ce te-a lasat in ploaie.
Consider ca ar fi fost mai bine sa reactionezi consecvent exact in momentul cand a facut ceva ce nu ti-a convenit,, nu sa ajungi la atatea faze...
Eu nu cred in zodii,nici adepta razbunarii nu sunt.
Daca persoana pe care vrei sa te razbuni orcum e insensibila si rece o s-o doara in fund de incercarile tale, ba mai mult o sa rada si o sa se mai laude si pe la prieteni de naivitatea ta.



Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:23
recunosc ca am fost naiva ca m'am impacat cu el, si chiar sunt f buna sfatuitoare , faceam greseala de fiecare data cnad ma impacam cu el , acum realizez cat de oarba am fost si sunt constienta de prostia mea , dar asa e dragostea , cica oarba . Totusi simt ca nu am liniste daca nu ma razbun intr'un fel sau altul ... nu m'am razbunat niciodata ca nu imi sta in fire dar pt prima data simt ca trebuie sa o fac !!! si ma doare cand imi amintesc ce mi'o facut ... atunci ar trebui sa intreb...cum sa il uit???
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:29
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-15 20:23:00Stai ca-mi ramase cartoafa in gat cand citii...

Dar mai fata crezusi acuma daca te dezvirgineaza teologul o sa ajungi in rai???????

Trebuia sa pui punct atunci cand te-a mintit prima sau a doua oara, atunci cand el oficial "dormea cu dureri de masele" si real se amuza cu fetele in restaurante...Poate propaga saracul crestinismul prin restaurante.
Sau dupa ce te-a lasat in ploaie.
Consider ca ar fi fost mai bine sa reactionezi consecvent exact in momentul cand a facut ceva ce nu ti-a convenit,, nu sa ajungi la atatea faze...
Eu nu cred in zodii,nici adepta razbunarii nu sunt.
Daca persoana pe care vrei sa te razbuni orcum e insensibila si rece o s-o doara in fund de incercarile tale, ba mai mult o sa rada si o sa se mai laude si pe la prieteni de naivitatea ta.

subscriu .
iar tu , in loc sa-ti inveti lectia si apoi sa mergi mai departe , tot framantandu-te si urzind planuri , ramai si mai mult timp agatata de povestea asta .
gaseste-ti alta preocupare care sa-ti tina mintea ocupata o perioada , pana nu o sa te mai intereseze subiectul .
mahy33
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:34
si inca ceva ... daca gandesc dinafara problemei da , acum sunt constienta ca trebuia sa il las din prima ... dar atunci credeam speram ca se va schimba . Nu va ganditi ca vai faceam pe virginica sfanta sau ca... vai teolog . Ma gandeam ca daca e teolog e mai la locul lui . Pe mine m'a marcat , si am o gramada de amici care imi spun ca toti isi inseala prietenele , ca stau cu ele din plictiseala sau sa aiba ce ..... dar nici unul nu mi'a spus ca o iubeste pe actuala sau ca a iubit'o pe fosta...chiar nu mai exista iubire ... imi pierd speranta sincer. Am inceput sa beau si sa fumez , ceea ce inainte nu faceam. Totul ca sa uit. Iarasi la al doilea nu simt ca trebuie sa trec , pt ca nu l'as putea iubi pt ca rana inca e deschisa....
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:39
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 20:29:52recunosc ca am fost naiva ca m'am impacat cu el, si chiar sunt f buna sfatuitoare , faceam greseala de fiecare data cnad ma impacam cu el , acum realizez cat de oarba am fost si sunt constienta de prostia mea , dar asa e dragostea , cica oarba . Totusi simt ca nu am liniste daca nu ma razbun intr'un fel sau altul ... nu m'am razbunat niciodata ca nu imi sta in fire dar pt prima data simt ca trebuie sa o fac !!! si ma doare cand imi amintesc ce mi'o facut ... atunci ar trebui sa intreb...cum sa il uit???

In primul rand iti aduc aminte: razbunarea e arma prostului! so chill!
Mai bine fi fata desteapta, recunoaste-ti greseala si treci la urmatorul nivel incercand sa nu mai fi atat de naiva
miss_darine
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:40
ca bei mna treaca mearga da daca fumezi cum reusesti sa uiti? hai c'o dai in figuri ce nu'l vor impresiona, si pe deasupra te autodistrugi
Shhh
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:44
va multumesc tuturor pt sfaturi , pareri. Viata merge inainte ... tre sa gandesc optimist si sa invat din greseli :*
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:48
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 14:09:45care e cea mai buna metoda de a te razbuna pe un scorpion?

ii iei acul!
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:51
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 14:09:45Desi se spune ca razbunarea e arma prostului , contrazic aceasta afirmatie si spun ca daca nu te razbuni la momentul potrivit , esti luat de prost proasta sau de om slab de caracter si ai numai de suferit!Sunt o sagetatoare de 20 de ani , am patit'o cu un scorpion fff aiurea...acum 7 luni cand l'am cunoscut pe el eram virgina si chiar imi doream o relatie frumoasa si sanatoasa alaturi de un baiat serios.El parea genul meu , mai ales ca e si teolog...si vrea sa devina popa si asa a inceput...totul a mers bine pana dupa ce m'a dezvirginat. Apoi mi'a facutg o gramada de faze : spunea ca il doare maseaua si se pune la somn si de fapt il prindeam prin restaurante cu alte fete , m'a lasat la 30 de km de orasul unde locuiesc in ploaie , m'a ranit nu cu injuraturi ci cu vorbe reci care dor , m'a lasat tot asa amanet knd eram bolnava in frig...probabil va ganditi totusi de ce m'a lasat acolo...cauta el motive de fiecare data ... va spun sincer ca am suerit mult si nu i'am facut nimik ca sa imi faca ceva. simt ca nu am liniste pana nu ma razbun!!! ceva idei? care e cea mai buna metoda de a te razbuna pe un scorpion rece , insensibil?


Eu stiu ca-s scorpion dar nu-ti spun pentru ca razbunarea e un consum de energie inutil, se rasfrange tot asupra ta.

Postat pe 15 Aprilie 2010 20:54
totusi , punctul sensibil al scorpionului care e? care ar fi 'acul' ala? ce il doare cel mai tare? inca cv... nu vreau sa fac ce mi'o zis cnv... sa'i zgariu masina sau o paguba materiala ca nu vreau sa cad in extreme
oricum...what goes around , comes around
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:57
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 20:39:43si inca ceva ... daca gandesc dinafara problemei da , acum sunt constienta ca trebuia sa il las din prima ... dar atunci credeam speram ca se va schimba . Nu va ganditi ca vai faceam pe virginica sfanta sau ca... vai teolog . Ma gandeam ca daca e teolog e mai la locul lui . Pe mine m'a marcat , si am o gramada de amici care imi spun ca toti isi inseala prietenele , ca stau cu ele din plictiseala sau sa aiba ce ..... dar nici unul nu mi'a spus ca o iubeste pe actuala sau ca a iubit'o pe fosta...chiar nu mai exista iubire ... imi pierd speranta sincer. Am inceput sa beau si sa fumez , ceea ce inainte nu faceam. Totul ca sa uit. Iarasi la al doilea nu simt ca trebuie sa trec , pt ca nu l'as putea iubi pt ca rana inca e deschisa....

In primul rand pe viitor, daca unu a fost porc cu tine si mai cunosti o gramada de porci nu inseamna ca toti sunt asa. Pe porcusorul tai, cam asa l-ai educat...Dar acuma ti-ai invatat lectia si nu vei mai face aceleasi greseli pe viitor.

Apropo si kudika are un "pseudo"-teolog si nu am citit mesage mai vulgare si grosolane ca ale lui.
Fumatul si bautul nu sunt metode sa uiti pe cineva, mai bine mergi la plimbare, citesti,. faci sport...etc...

La al doilea vei trece in momentul potrivit;-) Iar rana se inchide, nu-ti fa griji...

Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:02
Eu stiu ca-s scorpion dar nu-ti spun pentru ca razbunarea e un consum de energie inutil, se rasfrange tot asupra ta.
sunteti o enigma voi scorpionii.... :P
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:02
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 20:57:27totusi , punctul sensibil al scorpionului care e? care ar fi 'acul' ala? ce il doare cel mai tare? inca cv... nu vreau sa fac ce mi'o zis cnv... sa'i zgariu masina sau o paguba materiala ca nu vreau sa cad in extreme
oricum...what goes around , comes around


Asta cu zgariatul masinii chiar e o prostioara inutila.Pai fata draga , tu care il cunosti ar trebui sa stii ce-l deranjeaza cel mai tare.Dar un lucru pot sa-ti spun: Pe toti ii doare cel mai tare cand le ranesti orgoliul care la barbati e in doze letale, deci e simplu, cum o s-o faci te gandesti tu mai departe.
Dar eu zic totusi sa nu te razbuni , nu obtii nimic bun .

Postat pe 15 Aprilie 2010 21:04
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 20:57:27totusi , punctul sensibil al scorpionului care e? care ar fi 'acul' ala? ce il doare cel mai tare? inca cv... nu vreau sa fac ce mi'o zis cnv... sa'i zgariu masina sau o paguba materiala ca nu vreau sa cad in extreme
oricum...what goes around , comes around


da, se va intoarce roata , cand o sa-i fie lumea mai draga ....
ai grija de tine si ce o sa faci in continuare .
mahy33
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:05
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 21:02:29Eu stiu ca-s scorpion dar nu-ti spun pentru ca razbunarea e un consum de energie inutil, se rasfrange tot asupra ta.
sunteti o enigma voi scorpionii.... :P


Ei , nici chiar asa, daca stii sa dai la o parte masca aia , e tot un om obisnuit.

Postat pe 15 Aprilie 2010 21:05
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 20:57:27totusi , punctul sensibil al scorpionului care e? care ar fi 'acul' ala?

of, glumeam, ma refeream la scorpioni adevarati, nu la balarii de zodii
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:06
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-15 21:02:00
In primul rand pe viitor, daca unu a fost porc cu tine si mai cunosti o gramada de porci nu inseamna ca toti sunt asa. Pe porcusorul tai, cam asa l-ai educat...Dar acuma ti-ai invatat lectia si nu vei mai face aceleasi greseli pe viitor.

Apropo si kudika are un "pseudo"-teolog si nu am citit mesage mai vulgare si grosolane ca ale lui.
Fumatul si bautul nu sunt metode sa uiti pe cineva, mai bine mergi la plimbare, citesti,. faci sport...etc...

La al doilea vei trece in momentul potrivit;-) Iar rana se inchide, nu-ti fa griji...


subscriu
miss_darine
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:10
poate indiferenta e cea mai puternica razbunare...
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:11
faza cu orgoliul e adevarata... odata cand ne'am certat i'am zis ca nu e bun la pat :))) ceea ce l'a ofticat fff tare =))) si am observat ca , chiar se framanta
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:16
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 21:11:04poate indiferenta e cea mai puternica razbunare...


De regula e cea mai buna!

Postat pe 15 Aprilie 2010 21:23
Deci nu cred ca in cazul tau indiferenta ar fi cea mai buna solutie de a te razbuna. Spun asta deoarece el nu are nici un sentiment pentru tine deci nu-l doare nici in cot de persoana ta. In locul tau i-as intoarce faza pe care ti-a facut-o si tie, si anume ca te-a lasat la 30 de kilometri departare de casa.
M-as imbraca intr-o lenjerie hot iar deasupra un pardesiu ceva, dupa care intalneste-te cu el si arata-i putin din ce ai tu pe tine, spune-i ca-l doresti dupa care urca-l in masina ta ( asta numai daca posezi) si du-l undeva departe cum ar fi o padure si lasa-l acolo.
sokataaa
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:32
masina n'am ... deci nu se poate . as pune o prietena pe care el n'o cunoaste.
daca nu , voi fi impacata cu gandul ca , roata roata merge
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:42
Cand vrei sa faci o treaba fa-o cu mana ta, nu conta de altii fiindca mai mult te vor incurca.
sokataaa
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:46
De la: sokataaa, la data 2010-04-15 21:32:28Deci nu cred ca in cazul tau indiferenta ar fi cea mai buna solutie de a te razbuna. Spun asta deoarece el nu are nici un sentiment pentru tine deci nu-l doare nici in cot de persoana ta. In locul tau i-as intoarce faza pe care ti-a facut-o si tie, si anume ca te-a lasat la 30 de kilometri departare de casa.
M-as imbraca intr-o lenjerie hot iar deasupra un pardesiu ceva, dupa care intalneste-te cu el si arata-i putin din ce ai tu pe tine, spune-i ca-l doresti dupa care urca-l in masina ta ( asta numai daca posezi) si du-l undeva departe cum ar fi o padure si lasa-l acolo.


Am prieteni care au facut faza cu padurea , dar e o nebunie!

Postat pe 15 Aprilie 2010 21:56
De la: dyanna19890, la data 2010-04-15 21:42:26masina n'am ... deci nu se poate . as pune o prietena pe care el n'o cunoaste.
daca nu , voi fi impacata cu gandul ca , roata roata merge


Totul se plateste in viata asta si cele bune si cele rele.Viata e scurta si cum zicea cineva nu-ti permite reluari, iti da o singura sansa, de aia zic eu sa nu-ti consumi si sa-ti amarasti sufletul incercand sa il faci pe prostanac sa regrete.Distreaza-te, plimba-te prin lume, fa-ti prieteni, iubeste si lasa-te iubita .Totul trece atat de repede si o sa spui peste un timp : ce imi mai chinuiam eu mintea ca sa-l pedepsesc pe nemernicul ala.

Postat pe 15 Aprilie 2010 22:01
astia sunt viitorii nostrii ''parinti''.....

las-o balta cu razbunarile !!!asta e treaba altcuiva !!!

daca nu Dumnezeu poate ala cu coarne se va razbuna !!!

preocupa-te de viata ta si multumeste ca ai scapat de el

in fond nu s-a intamplat mare lucru .In viata sunt hopuri mult mai grele !! Crede-ma!!!
anastasia_m
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:01
De la: scorpio67, la data 2010-04-15 21:56:55
De la: sokataaa, la data 2010-04-15 21:32:28Deci nu cred ca in cazul tau indiferenta ar fi cea mai buna solutie de a te razbuna. Spun asta deoarece el nu are nici un sentiment pentru tine deci nu-l doare nici in cot de persoana ta. In locul tau i-as intoarce faza pe care ti-a facut-o si tie, si anume ca te-a lasat la 30 de kilometri departare de casa.
M-as imbraca intr-o lenjerie hot iar deasupra un pardesiu ceva, dupa care intalneste-te cu el si arata-i putin din ce ai tu pe tine, spune-i ca-l doresti dupa care urca-l in masina ta ( asta numai daca posezi) si du-l undeva departe cum ar fi o padure si lasa-l acolo.


Am prieteni care au facut faza cu padurea , dar e o nebunie!


Daca d-soara care a deschis topicul ar face asta nu s-ar numi nebunie, ci reglare de conturi.
Ar fi chit si cu inima impacata.
sokataaa
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:02
De la: sokataaa, la data 2010-04-15 22:02:27
De la: scorpio67, la data 2010-04-15 21:56:55
De la: sokataaa, la data 2010-04-15 21:32:28Deci nu cred ca in cazul tau indiferenta ar fi cea mai buna solutie de a te razbuna. Spun asta deoarece el nu are nici un sentiment pentru tine deci nu-l doare nici in cot de persoana ta. In locul tau i-as intoarce faza pe care ti-a facut-o si tie, si anume ca te-a lasat la 30 de kilometri departare de casa.
M-as imbraca intr-o lenjerie hot iar deasupra un pardesiu ceva, dupa care intalneste-te cu el si arata-i putin din ce ai tu pe tine, spune-i ca-l doresti dupa care urca-l in masina ta ( asta numai daca posezi) si du-l undeva departe cum ar fi o padure si lasa-l acolo.


Am prieteni care au facut faza cu padurea , dar e o nebunie!


Daca d-soara care a deschis topicul ar face asta nu s-ar numi nebunie, ci reglare de conturi.
Ar fi chit si cu inima impacata.


Stii tu care ar fi reactia individului in asemenea situatie? Eu zic totusi ca nu se merita sa te duci in inima paduriii pentru un papitzoi.

Postat pe 15 Aprilie 2010 22:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema 1 De la: eulalia 7 Martie 2009 18:23
avem o relatie de 8 luni dar nu pot sa va spun prea multe pt ca nu sunt fericita. Cred ca ma mint singura si sper sa fie bine am inceput aceasta relatie cu dorinta de razbunare pe fostul prieten dar acum regret pt ca nu pot sa iubesc persoana de langa min 13 De la: coatina 20 Noiembrie 2009 15:20
noi 6 De la: valy90 4 Octombrie 2010 23:45
scorpion vs. leu ????????? 17 De la: emilia21 3 Octombrie 2009 17:23
salut. 1 De la: kudika176059 1 Mai 2010 10:34