Setari Cookie-uri

capricorn - capricorn

peste tot am citit ca e imposibil..dar eu il plac mult oare chiar e imposibil?:( nu am mai intalnit nici`o pereche de capricorni pana acum :D
belimacareli
Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:55
credema nimic nu-i imposibil...
lasa zodiile...deschide ochii si vezi realitatea ...dak il placi si dak el te place ce conteaza zodia .....
gandeste tot timpul pozitiv si vei ajunge departe....

Postat pe 2 Ianuarie 2009 01:02
Buna!Am citit mesajul tau si m-am gandit sa-ti raspund.Eu sunt caprita si am o relatie cu un barbat Capricorn de aproape 1 an iar de 5 luni locuim impreuna.La prima vedere,pana sa-i descoperim defectele,este barbatul ideal pe care si-l poate dori o femeie.Te poti indragosti foarte repede de el prin felul de a fi si prin atentia si afectiunea aratata,atunci la inceput de relatie cand toate sunt roz si nimic nu mai conteaza.Dar........cat despre defectele lor,unele sunt greu de acceptat,cel putin ptr.mine.Viata alaturi de el nu este usoara,dar este si frumoasa in acelasi timp.Totul este sa fi rabdatoare,dar nu supusa,diplomata si nu certareata si galacioasa,caci nu-i place''dezordinea si mizeria'',sa fii calda,iubitoare si el va fi pe masura,sa nu-i vorbesti familia sau prietenii de rau,chiar daca nu-i agreezi.Un lucru e sigur:tine f mult la libertatea lui,el nu concepe ca daca are o relatie nu poate sa faca ce vrea si cand vrea fara sa se gandeasca daca raneste sau nu.Asta nu inseamna ca nu este sensibil,din contra este foarte sensibil,de aceea trebuie sa gandesti de 5 ori inainte sa vorbesti cu el.Nu incerca sa-i reprosezi ceva sau sa-i pui conditii,sa incerci sa-l indepartezi de prietenii lui sau sa-l constrangi sa faca ceva care te-ar avantaja pe tine si mai putin pe el,altfel vei fi pusa in situatia de a vedea cum se comporta ca un copil care isi ia jucariile si pleaca fara a se gandi la consecinte,desi regreta apoi.Sunt multe de povestit,dar te las sa descoperi singura un barbat Capricorn care cu siguranta va lasa o urma in viata ta,oricat de nesemnificativa ar fi ea.In principiu,daca esti o fata care arata bine,cu capul pe umeri,cu bune maniere,ai sanse sa fii fericita alaturi de un barbat Capricorn.Sunt barbati cu calitati pe care nu le gasesti la orice barbat,iar defectele sunt pentru ''a colora'' relatia,altfel ar fi totul prea frumos si banal si ar fi plictisitor.
Iti doresc mult succes si sa fii inteleapta daca vrei sa-l ai cu adevarat!

cioaca_iolanda
Postat pe 2 Ianuarie 2009 13:01
exista 2 deznodamante:1.s bat kp in kp sau
2. stau fiekr in coltu lor d kmera si nimeni nu scoate un cuvant pt k ambii sunt prea incapatinati k sa cedeze
d fapt,nu horoscopu iti dicteaza viata,u singur ti-o fc p bunu plac
witchy
Postat pe 30 Iulie 2009 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urasc barbati cind nu stiu ce vor in viata 17 De la: Barbie30_ 20 Ianuarie 2011 02:02
el balanta-ea balanta,zi de nastere:03.10 15 De la: spumosu 22 Octombrie 2009 12:54
pesti cu pesti merge? pls spuneti-mi si mie 1 De la: alexandra97 1 August 2009 12:10
Eu Capricorn, el Berbec. Ce parere aveti? 3 De la: cristinika29 2 Iunie 2009 18:17
Sa fiu...sau sa nu fiu... 7 De la: kudika052198 6 Aprilie 2010 19:02