Setari Cookie-uri

Parasita de Craciun...

Dragele mele,

In primul rand, LA MULTI ANI tuturor si sa dea D-zeu sa avem un an mai bun!
As dori daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi sau pareri legate de povestea mea. Va cer ajutotrul pentru ca ma gandesc ca poate aveti mai multa experienta decat mine si ati trecut prin asa ceva si poate privind din exterior, vedeti lucrurile cu mai multa luciditate decat mine.
Am 24 de ani si in urma cu doi ani am cunoscut un baiat extraordinar care este cu 2 ani mai mare decat mine. Ne-am indragostit pe parcurs si lucrurile au mers foarte bine intre noi pana acum un an. Dupa asta, am inceput sa nu ne mai intelegem si ne-am despartit si impacat de vreo 3 ori. Nu ne-am certat niciodata si nici nu au existat motive de discutie intre noi. Pur si simplu, i se parea lui ca nu ne potrivim si ca nu ne este ok impreuna. Eu il iubesc enorm pe omul asta si as fi in stare de orice pentru el si stie si el asta. Mi-a spus ca niciodata nu a crezut ca va intalni pe cineva care sa-l iubesca atat de mult, care sa fie atat de dulce si sa se poarte asa de frumos cu el...dar cu toate astea, nu e ok sa fim impreuna. De fiecare data cand ne-am despartit, am plecat de la el si nu am stiut nimik unul de altul timp de o luna, doua, dupa care ma suna si imi spunea ca ii este dor de mine, ca se vede alaturi de mine in viitor, ca ma iubeste si ma vrea inapoi. Ca o femeie indragostita....m-am intors ca fraiera de fiecare data si eram foarte fericita...dupa care, dintr-o data iar se stricau lucrurile. Ultima data, ne-am despartit de Craciun...in noaptea de 25 decembrie.... Mi-a spus ca de data asta este definitiv, ca nu ma iubeste si ca-si doreste alta relatie. Mi-a spus ca-i pasa foarter mult de mine, ca tine extrem de mult la mine, ca vrea sa fie langa mine si sa ma ajute sa fac tot ceea ce-mi doresc, dar doar ca prieteni deoarece pentru el sunt ca si familia lui. Acum, chiar daca suntem despartiti, eu stau tot la el, in alta camera, deoarece nu-mi permit deocamdata sa-mi inchiriez un apartament singura. As vrea sa ma rup odata de el si de relatia asta care imi face atata rau, dar nu stiu de unde sa incep. De fiecare data cand am fost despartiti mi-a fost f greu. Am plans f mult si in fiecare zi , parca asteptam sa se intample ceva, sa-mi dea un semn. Imi este extrem de greu sa vad ca ii sunt atat de indiferenta chiar daca el se poarta foarte frumos cu mine. In sufletul meu, mi-as dori sa fim din nou impreuna, sa ne fie bine. Dar..nu stiu ce sa fac. Daca o sa se intoarca iar peste doua luni? Sau ar fi mai bine sa incerc sa-l uit si sa merg mai departe? Si daca da, cum sa fac asta? Va rog mult de tot, ajutati-ma si spuneti-mi si voi daca ati trecut prin asa ceva si cum ati rezolvat situatia. Orice sfat sau parere imi este foarte utila. Va pup si va doresc multa fericire tuturor.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:17
pune mana si dute la munca ,,,fa rost de bani inchiriaza un alt apartament ,,,si apoi demonstreazai ca poti fi si singura ,,,cand a veni la tine sa iti cera sa te impaci ,,trateazal ca si cum nu te intereseaza ,,,amicitie ,,sa vezi daca plange dupa tine,,,joacate si tu cu el cum el s-a ucat cu tine
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:21
Multumesc mult pentru raspuns. De muncit, muncesc, dar nu am un salariu atat de mare incat sa-mi permit sa dau 1 mie si ceva de euro pe un apartament acum... ca stii ca peste tot se cere avans de cel putin 3 luni...

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:03
De la: simmone, la data 2009-01-05 17:03:26Multumesc mult pentru raspuns. De muncit, muncesc, dar nu am un salariu atat de mare incat sa-mi permit sa dau 1 mie si ceva de euro pe un apartament acum... ca stii ca peste tot se cere avans de cel putin 3 luni...


da unde locuesti draga ca sa dai atata????????
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:06
Sediul firmei unde lucrez este in P-ta Victoriei si caut ceva in zona... Daca as sta mai departe tot acolo as ajunge pt ca m-ar rupe taxiul.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:09
De la: simmone, la data 2009-01-05 17:09:26Sediul firmei unde lucrez este in P-ta Victoriei si caut ceva in zona... Daca as sta mai departe tot acolo as ajunge pt ca m-ar rupe taxiul.
ce lucrezi?

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:10
dau eu in spania pe un apartament cu trei camere ,,cu salon mare tare ,,,doua balcoane pe o strada principala pot spune ,,,400 € si voi asa platiti in tara ?????????si eu care vroiam a vin la bucuresti in vacanta !!!!!!!!!!!!,,,nu mai vin niciodata
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:13
Sunt manager al unui departament din domeniul entertainment.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:14
De la: simmone, la data 2009-01-05 17:14:05Sunt manager al unui departament din domeniul entertainment.
te iau la mine in chirie

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:15
Thx for the offer! Dar voi sta singurica deocamdata.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:16
De la: simmone, la data 2009-01-05 17:16:46 Thx for the offer! Dar voi sta singurica deocamdata.
pacat

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:18
De la: simmone, la data 2009-01-05 17:16:46 Thx for the offer! Dar voi sta singurica deocamdata.


asa sa faci,,,,,,,,si sa astepti poate apare totusi fat frumos ,,pe cal negru de data asta ,,,si sa nu ii deschizi sa ii spui ca iesi tu imediat ,,,si sa vezi ce fata face ,,,crede ca esti cu cineva,,,asa ca mai bine te duci la "a_ale" sau cum ii spune,,,i ii faci o surpriza bunului tau amic ,,,,,,,,,
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:22
De la: sarutama, la data 2009-01-05 17:22:10
De la: simmone, la data 2009-01-05 17:16:46 Thx for the offer! Dar voi sta singurica deocamdata.


asa sa faci,,,,,,,,si sa astepti poate apare totusi fat frumos ,,pe cal negru de data asta ,,,si sa nu ii deschizi sa ii spui ca iesi tu imediat ,,,si sa vezi ce fata face ,,,crede ca esti cu cineva,,,asa ca mai bine te duci la "a_ale" sau cum ii spune,,,i ii faci o surpriza bunului tau amic ,,,,,,,,,

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:34
mai fata ,,,am si eu o dilema ,,,,dar de ce ai deschis 4 topicuri cu acelasi nume ,,,poate poate ,,,te cauta cineva????mai dezamagit total,,,poti sa te muti la mine daca nu mai vrei sa atai cu ala ,,,ok,,,mai am doua camere libere ,,te fac stapana peste ele
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:38
My mistake, sorry, dar nu a fost cu intentie. Nu mergea netul prea bine.... eram intr-o cafenea cu conexiune wireless si imi tot aparea ca nu se poate posta si de aceea am incercat in mai multe locuri. As fi vrut sa le sterg dupa ce am vazut ca au aparut toate, dar nu prea am reusit. Deci, nu ma judeca prea aspru!

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:50
De la: simmone, la data 2009-01-05 17:50:33My mistake, sorry, dar nu a fost cu intentie. Nu mergea netul prea bine.... eram intr-o cafenea cu conexiune wireless si imi tot aparea ca nu se poate posta si de aceea am incercat in mai multe locuri. As fi vrut sa le sterg dupa ce am vazut ca au aparut toate, dar nu prea am reusit. Deci, nu ma judeca prea aspru!



ok
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:54
ufff ce poveste trista :(
alina_luminita
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:06
De la: alina_luminita, la data 2009-01-05 18:06:26ufff ce poveste trista :(


:-(((

Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:17
De la: simmone, la data 2009-01-05 17:09:26Sediul firmei unde lucrez este in P-ta Victoriei si caut ceva in zona... Daca as sta mai departe tot acolo as ajunge pt ca m-ar rupe taxiul.


shi d c ma rog te ar rupe taxiul? t trezesti mai dvrm shi pleci cand se termina programul... sau la timp cat sa prinzi un mijloc de transport.

posibilitati exista. numai sa vrei sa te muti din casa lui shi sa fii pe piciorushele tale, ceea ce e de admirat :D
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:20
Stiu ca o sa spui ca e fitza, dar nu am mai mers cu mijl de transport in comun de 6 ani... daca nu am carnet sau masina, folosesc taxiul. Si oricum, toata activitatea mea de zi cu zi are loc in centru... de aceea vreau ceva in zona.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:29
De la: simmone, la data 2009-01-05 18:29:34Stiu ca o sa spui ca e fitza, dar nu am mai mers cu mijl de transport in comun de 6 ani... daca nu am carnet sau masina, folosesc taxiul. Si oricum, toata activitatea mea de zi cu zi are loc in centru... de aceea vreau ceva in zona.


fitza, nefitza... tb sa te adaptezi situatiei... k dupa aia o sa cred k o tot amani cautand scuze care mai de care mai...

dc vrei intr adevar sa te muti d la el, atunci nimik nu t va retine: nici distanta de la job la noua locuinta, nici mai stiu io ce...

uneori ne mintim singuri. shi nu e un cliseu. chiar asha e... ne mintim singuri numai k sa amanam ceva inevitabil... shi dureros, dar nu constientizam k durerea va fi mai mare cu cat prelungim asteptarea....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:05
corect, faza cu distanta n-ar fi decat un pretext sa ramai inca in preajma lui . in p-ta victoriei se poate ajunge si cu metroul .iti poti cauta si la distanta de o statie de metrou , de ex .
sandraescu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:20
De la: simmone, la data 2009-01-05 14:17:52Dragele mele,

In primul rand, LA MULTI ANI tuturor si sa dea D-zeu sa avem un an mai bun!
As dori daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi sau pareri legate de povestea mea. Va cer ajutotrul pentru ca ma gandesc ca poate aveti mai multa experienta decat mine si ati trecut prin asa ceva si poate privind din exterior, vedeti lucrurile cu mai multa luciditate decat mine.
Am 24 de ani si in urma cu doi ani am cunoscut un baiat extraordinar care este cu 2 ani mai mare decat mine. Ne-am indragostit pe parcurs si lucrurile au mers foarte bine intre noi pana acum un an. Dupa asta, am inceput sa nu ne mai intelegem si ne-am despartit si impacat de vreo 3 ori. Nu ne-am certat niciodata si nici nu au existat motive de discutie intre noi. Pur si simplu, i se parea lui ca nu ne potrivim si ca nu ne este ok impreuna. Eu il iubesc enorm pe omul asta si as fi in stare de orice pentru el si stie si el asta. Mi-a spus ca niciodata nu a crezut ca va intalni pe cineva care sa-l iubesca atat de mult, care sa fie atat de dulce si sa se poarte asa de frumos cu el...dar cu toate astea, nu e ok sa fim impreuna. De fiecare data cand ne-am despartit, am plecat de la el si nu am stiut nimik unul de altul timp de o luna, doua, dupa care ma suna si imi spunea ca ii este dor de mine, ca se vede alaturi de mine in viitor, ca ma iubeste si ma vrea inapoi. Ca o femeie indragostita....m-am intors ca fraiera de fiecare data si eram foarte fericita...dupa care, dintr-o data iar se stricau lucrurile. Ultima data, ne-am despartit de Craciun...in noaptea de 25 decembrie.... Mi-a spus ca de data asta este definitiv, ca nu ma iubeste si ca-si doreste alta relatie. Mi-a spus ca-i pasa foarter mult de mine, ca tine extrem de mult la mine, ca vrea sa fie langa mine si sa ma ajute sa fac tot ceea ce-mi doresc, dar doar ca prieteni deoarece pentru el sunt ca si familia lui. Acum, chiar daca suntem despartiti, eu stau tot la el, in alta camera, deoarece nu-mi permit deocamdata sa-mi inchiriez un apartament singura. As vrea sa ma rup odata de el si de relatia asta care imi face atata rau, dar nu stiu de unde sa incep. De fiecare data cand am fost despartiti mi-a fost f greu. Am plans f mult si in fiecare zi , parca asteptam sa se intample ceva, sa-mi dea un semn. Imi este extrem de greu sa vad ca ii sunt atat de indiferenta chiar daca el se poarta foarte frumos cu mine. In sufletul meu, mi-as dori sa fim din nou impreuna, sa ne fie bine. Dar..nu stiu ce sa fac. Daca o sa se intoarca iar peste doua luni? Sau ar fi mai bine sa incerc sa-l uit si sa merg mai departe? Si daca da, cum sa fac asta? Va rog mult de tot, ajutati-ma si spuneti-mi si voi daca ati trecut prin asa ceva si cum ati rezolvat situatia. Orice sfat sau parere imi este foarte utila. Va pup si va doresc multa fericire tuturor.
TE INTELEG F BINE .STIU PRIN CE TRECI.CUNOSC NEBUNIA ASTA CU :HAI SA NE DESPARTIM AZI,CA SA NE IMPACAM MAINE.DAR ASTA ITI ADUCE SUFERINTA CONTINUUA DACA NU TE OPRESTI.
dana_mv
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:28
Pai vreau sa ma opresc!!! Dar uneori am impresia ca e ca un drog.. parca nu pot... dar stiu ca dupa inca multe lacrimi si suferinta voi reusi sa scap. Multumesc pt raspuns! Numai bine!

Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:51
pai si de droguri se poate scapa nu e usor, dar merita mult succes!!
sweety13
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:22
CE sa zic....in primul rand PLECI DIN ACEA ACASA, DE CE VREI SA STAI SINGURA DACA NU-TI PERMITI?, muta-te cu alta fata , cauta, DA ANUNT PENTRU ZONA CARE VREI. DECI ASTA E PRIMUL LUCRU CARE TREBUIE FACUT , APOI oricat de greu va fi LASA-L . DE CE zic asta?........SI eu am cunoscut un tip candva .....DRAGOSTE MARE ......dupa ceva timp,NE-AM DESPARTIT,ca asa a crezut el ca e mai bine........insa dupa cateva luni ma cautat iar....SPUNAND CA MA IUBESTE SI CA VREA SA IMBATRANEASCA langa mine........la mari insistente ne-am impacat { eu unde scuip nu ling} a fost singura data cand m-am intors la cineva si am facuto greseala. Daca face o data asa cu siguranta va face MEREU. Ne-am impacat , dai pregatiri de nunta , verighete, arvuna la restaurant , formatie , fotograf, cumparam rokia de mireasa VINERI si LUNI imi zice ca NU E PREGATIT..... si exact DE ZIUA MEA DE NASTERE NE-AM DESPARTIT .EU ERAM in concediu , nici la cursuri nu m-am dus o luna , slabisem brusc mult , nu ieseam NICAIERI . Nu am mai avut nici un contact. A FOST EXTRAORDINAR DE GREU. Dupa 4 luni SURPRIZA MA CAUTAT IAR... .. Chiar daca nu disparuse toata dragostea mea pentru el.... in fata mea SA INJOSIT. AM zis NU chiar daca ma durea putin sufletul.....si INSISTA da 20 de ori pe zi. .......eu am plecat din tara , el sa insurat foarte rapid cu o tipa, iar azi nu are un an de la nunta si a inceput sa ma caute iar,, pentru ca SA DESPARTIT. POATE VEI INTELEGE CEVA DIN TOATA POVESTEA ASTA......IMI PARE RAU CA M-AM INTINS , DAR SPER SA INTELEGI ESENTA POVESTI........SUNT FACUTI SA SE DESPARTA SI SA SE IMPACE ........INSA NUI PERMITE .IA-TI INIMA IN DINTI SI FA ORICE SA SCAPI DE EL PENTRU CA ESTI TANARA SI VIATA E ATAT DE FRUMOASA DAR ATAT DE SCURTA. TE PUP ,NUMAI BINE SI ASTEPT VESTI.
ferero
Postat pe 6 Mai 2009 04:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am ulcer 8 De la: Narcisa_tesfio 26 Septembrie 2010 23:56
iubirea...exista oare?! 79 De la: kudika310661 29 Aprilie 2011 20:34
De la cea mai indragostita fata, 10 De la: nico_dana2006 13 Martie 2009 10:48
Nu pot sa il inteleg 1 De la: stefy50_yahoo_com 19 August 2011 19:10
Cand barbatul insista... 2 De la: roz5blue6lila7 11 Decembrie 2010 19:23