Setari Cookie-uri

Momente in viata care te-au lasat fara respiratie

Un anonim spunea : « Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momente care iti taie rasuflarea » Sunteti de acord ? Ati avut astfel de momente in viata ?

Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:05
Da am avut..acum 5 min,ca m-am lovit de coltul mesei de am ramas fara suflare
andreea1976
Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:18
De la: edynae, la data 2009-01-04 20:05:37Un anonim spunea : « Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momente care iti taie rasuflarea » Sunteti de acord ? Ati avut astfel de momente in viata ?

Non...pentru ca stiu ce am facut, stiu ce pot face...si nu ma ia cam nimic prin surprindere...am avut momente de bucurie de genul ca am castigat ceva sau pe cineva...dar era normal sa se intample, deci ma asteptam la evenimentul respectiv...ce modesta sunt...inca nu m-a dat nimeni si nimic "pe spate"...
ocs
Postat pe 25 Februarie 2009 18:04
hmmm....cred k momentele in care ti se intampla ceva neasteptat(dar la care sperai)sunt cele care te lasa asa "fara suflare" cum spui tu!!!! nu stiu daca mi s aintamplat,probabil knd am vazut rezultatele la bac
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Februarie 2009 18:12
hmm!cred ca nu...
dana_mv
Postat pe 25 Februarie 2009 18:16
Momente d-astea fura destule si as minti sa spun ca majoritatea tzinea de clipe fericite....
Dintre cele bune, as nota din start unele clipe de pe munte, cind ti se schimb brusc un peisaj ori depasesti un obstacol neplacut (dar dorit).
Imi mai amintesc o seara de prelungit fara-respiratie: la 14 ani, cind am avut impresia ca fata pe care o simpatizam nutreste sentimente asemanatoare fatza de mine... Ceva a la Jean Gabin / Jean Cocteau (cintecul "Je sais"): "Le jour ou quelqu'un vous aime / c'est tres beauuuu...".
Un sentiment aparte la patrunderea, in miez de noapte (si de pui de somn) intr-o tzara dezvoltata - nu spun care si cind, m-ati privi superior si amuzati...
Altul, descoperit destul de tirziu, ca virsta, al privirii (cu sufletul...) in adincul omului - femeii, ca sa nu se inteleaga eronat - pe care o iubesc. Sau, cel putin, alaturi de care am atins o temperatura specifica ridicata...
Mircea_O
Postat pe 25 Februarie 2009 20:37
pai am cam avut destule ..si de fericire si de tristete care m-au lasat fara respiratie ...
_dulcik_
Postat pe 4 Septembrie 2009 08:32
off unul singur am avut ..pe 11 iulie era sambata ..si el a hotarat sa se mute la maica-sa ..am crezut ca va fi o pauza ..insa n-am mai putut sa respir cand am vazut ca stransul hainelor a inceput cu uniformele de iarna ..pur si simplu n-am mai avut aer :(( sa zic ca am simtit panica e putin spus
cantacanta
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:01
pey...se intampla persoanelor care deobicei sunt imprevizibile niciodata nu stiu ce le rezerva ziua de maine....si cred ca pana la urma numai gandul ca nu stii ce se intampla maine iti taie umpik rasuflarea
yomarissaly
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:16
din pacate ...da ,am avut..atunci cand am citit un bilet scris de sotul meu pe care-l iubeam enorm..ca se gandeste si zi si noapte ...la ea..
mari_ela
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:19
..momente..la modul pozitiv sau negativ???...ca pe mine multe momente au fost care m/au lasat fara respiratie...dar la modul negativ...nu pozitiv...cum se gandesc unii.
andreea_n_x
Postat pe 18 Ianuarie 2010 03:18
Lucram la munca si am vazut cum cladirea care o demolam a plecat toata catre mine nu mai stiam nici cum ma cheama cand am coborat jos din excavator de respiratie nu mai zic .......... cemai mi-am vazut moartea cu ochi.........dar sunt aici acum deci nu ma luat
Popey911
Postat pe 18 Ianuarie 2010 03:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ei cum s-au intalnit?? 22 De la: crysa_tm 17 August 2010 09:39
Cafenea fara restrictii... 1646 De la: miss_darine 2 Februarie 2010 20:30
Care e secretul cupplului perfect? 4 De la: cornelia_leia 27 Septembrie 2010 20:01
Un sfat, va rog! 2 De la: kudika_nikole 18 Decembrie 2011 21:44
Nu credeti ca uneori fetele care arata bine traiesc o drama? 403 De la: kudika081126 14 Aprilie 2010 02:43