Setari Cookie-uri

cum credeti ca v-a fi anul 2009 pt gemeni?

AM SARIT LA CULTURA ta,L,am scris Cutura,pt.ca am tasta de la L stricata si cand apas,nu merge tot timpul
xena_a
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:22
am vrut sa scriu cultura ta,nu cutura,dar uite ca nu imi merge bine tasta L
xena_a
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:26
De la: danyarmand, la data 2009-04-24 21:19:56AUZI DRAGUTA,EU NU AM CE DISCUTA CU FIINTE INVOLUATE SPIRITUAL SI INTELECTUAL,CA TINE! NU STIU CUM ITI PERMITI SA MI TE ADRESEZI ASA! STI TU CINE SUNT EU?NU CRED.IN PLUS AM FACUT FACULTATEA LA STAT,FACULTATEA DE DREPT-ASTA CA SA FAC O PARANTEZA,CA DUPA MODUL CUM AI TUPEU SA TE ADRESEZI PT.CUTURA TA GENERALA,AM TERMINAT-ADICA LICENZA CU 9,40,IN PLUS AM DAT EXAMEN SI DE GRAMATICA,LA ADMITERE,SI MAI STIU SI 2 LIMBI STRAINE,ASA CA UITA-TE MAI BINE TU,IN DICTIONAR,CE INSEAMNA ANALFABET,SI APOI MA VORBIM...SI UITA-TE LA PENULTIMUL MESAJ,PE CARE MI L-AI TRIMIS DACA TE DAI ASA DE DESTEAPTA ,CA, ALTII SUNT ANALFABETI,CUM AI SCRIS TU?! IN LOC DE -1)ARAT,AI SCRIS ATAT.-2)IN LOC DE AUTOCORECTEZI,AI SCRIS AUTOCORECTEZEI.3)-IN LOC DE IA SA VEDEM,AI SCRIS-IA SA VEDEAM.DACA ESTI ASA DE DESTEAPTA DE CE AI GRESIT IN 3 LOCURI?CA DOAR NU ARE NICI O LEGATURA CU GRABA,NU?SI ESTI DESTEAPTA NU?ORICUM NU MAI AM CE DISCUTA,POTI SA SCRII,CE VREI CA NU ESTI INTERESANTA,SA-TI RASPUND


Mama, Facultatea de Drept, nu? Ai dat examen la gramatica, sa mori tu! Ai luat si licenta, bravo!

D-apoi eu cu o amarata de licenta, master si doctorat in litere ce pot comenta in fata unei experte ca tine. Probabil ca ai dat si bacul la gramatica, my, oh my!

Draga, greselile pe care le-ai facut tu nu tin de graba ci de nestiinta. Virgula inainte de etc. e un singur exemplu, se scrie "stii" nu "sti "and so on.
Kathara
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:32
dar scrie si tu putin mai mic ca prea imi sare asa in ochi ( mesajul este pt dany armand
ralu_zar
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:42
Si ca sa te lamuresc

ANALFABÉT, -Ã, analfabeþi, -te, s.m. ºi f., adj. (Persoanã) care nu ºtie sã scrie ºi sã citeascã; neºtiutor de carte. ♦ Fig. Ignorant; incult. – Din fr. analphabète.
Sursa: DEX '98

ANALFABÉT, -Ã adj., s. m. f. 1. neºtiutor de carte. 2. (fig.) ignorant, incult; incompetent. (< fr. analphabète)
Sursa: MDN

Pricepusi, draga analfabeta? Se intampla sa stiu putin despre dictionare, eu fiind lexicograf la baza, asta e, nu stiu cine esti tu, domnisoara licenta cu 9.40 ( eu am 9,75, se pune? adevarat, in filologie), dar cam stiu cine sunt eu.
Kathara
Postat pe 24 Aprilie 2009 22:05
e adevarat, pe Kudika sunt si topicuri prostesti si ciudate.dar daca sunteti asa destepti, oameni buni, de ce nu faceti voi un topic?nu ai cum sa controlezi ceea ce e pe net.....
mkdisk
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:14
De la: Kathara, la data 2009-04-24 22:05:09Si ca sa te lamuresc

ANALFABÉT, -Ã, analfabeþi, -te, s.m. ºi f., adj. (Persoanã) care nu ºtie sã scrie ºi sã citeascã; neºtiutor de carte. ♦ Fig. Ignorant; incult. – Din fr. analphabète.
Sursa: DEX '98

ANALFABÉT, -Ã adj., s. m. f. 1. neºtiutor de carte. 2. (fig.) ignorant, incult; incompetent. (< fr. analphabète)
Sursa: MDN

Pricepusi, draga analfabeta? Se intampla sa stiu putin despre dictionare, eu fiind lexicograf la baza, asta e, nu stiu cine esti tu, domnisoara licenta cu 9.40 ( eu am 9,75, se pune? adevarat, in filologie), dar cam stiu cine sunt eu.

Mama...ce misto..bravo draga mea Ca si eu sunt satula de fitoasele care habar n-au sa scrie si se dau mari. Si ca sa urcam stacheta am si eu master si doctorat....si la licenta am luat 10 Se pune? Hai pe bune...ar trebui un pic mai multa atentie la scris, ca uite-asa ne pierdem naibii identitatea....
pisicuta_danapaula
Postat pe 2 Mai 2009 17:39
De la: _dulcik_, la data 2009-02-21 10:58:26si eu sunt tot gemenii

Gemenii vor balansa intre familie si cariera in 2009. Eclipsele din 2009 le vor avantaja viata sociala, casa si familia dar si cariera, sugerandu-le ca e timpul sa devena mai activi.
Pentru majoritatea nativilor din Gemeni, 2009 este un an in care se vor face mai mult auziti si mai mult ascultati. Veti primi atentie si de la persoanele care pareau pana acum sa va ignore. Gemenii vor lua decizii corecte in 2009, mai ales daca vor fi atenti la semnalele care le vin si care pana acum erau neluate in seama.

Datorita lui Uranus primele trei luni ale lui 2009 vor fi semnificative si Gemenii vor avea succes. O nevoie stringenta de independenta va marca aceasta perioada a anului. Veti avea curajul sa faceti schimbari, va veti asuma riscuri si veti pasi pe carari pe care nu ati mai fost vreodata.

De la inceputul lui mai, nativii din Gemeni isi vor indrepta atentia catre casa, familie dar nu isi vor neglija nici cariera. Totul este ca Geamanul sa se hotarasca sa faca ceea ce trebuie facut.
Din noiembrie, Jupiter va influenta munca, sanatatea si rutina zilnica a Geamanului. Este timpul potrivit sa incepeti un nou proiect sau sa schimbati locul de munca. Datorita unui impuls dat de Uranus si Jupiter, conditiile de munca se vor imbunatati simtitor si veti avea sansa de a fi promovat.

Din decembrie 2009, Jupiter favorizeaza parteneriatele, oferindu-va sansa de a gasi bucurie in compania cuiva; daca Geamanul este implicat intr-o relatie, aceasta isi va releva noi valente, iar pentru nativii care nu si-au gasit inca perechea se intrevede intalnirea unei persoane speciale. Singuratatea va lua sfarsit si veti gasi un partener. Din a doua jumatate a lui noiembrie, Jupiter va face ca prezenta gemenilor sa fie una extrem de agreabila.
Horoscop 2009

Gemeni – Horoscop 2009
Horoscop 2009 pentru Gemeni – Cariera
Horoscopul carierei pentru Gemeni spune ca anul 2009 le confera acestora destula putere sa se afirme prin forte proprii. Veniturile ridicate vor fi constante in acest an. Sunt posibile castiguri financiare impresionante in special pentru cei cu afaceri proprii. Pentru cei care sunt simpli angajati, anul 2009 le aduce promovari si puterea de a-si impresiona sefii datorita performantelor si strategiilor de munca. Pentru Gemeni, anul 2009 este un moment bun de investit la bursa, in bunuri imobiliare si terenuri.

Horoscop 2009 pentru Gemeni – Dragoste
Horoscopul 2009 spune ca la capitolul Dragoste Gemenii vor resimti o oarecare monotonie in relatia cu partenerul de viata. Astrele sunt aliniate corect in acest an pentru Gemenii necasatoriti, ajutandu-i sa isi gaseasca perechea. Relatia searbada cu partenerul se va imbunatati in a doua parte a anului si va continua in aceeasi maniera. Veti fi coplesiti in acest an de toata afectiunea si dragostea neconditionata care va fi indreptata catre dumneavostra. Per ansamblu, dragostea si romantismul sunt aspectate pozitiv pentru Gemeni in anul 2009.

Horoscop 2009 pentru Gemeni – Familie si Sanatate
Horoscopul familiei 2009 are vesti bune pentru toti Gemenii. Relatiile personale cu membrii familiei si cunostintele vor fi satisfacatoare. Mentineti-va atentia concentrata pe prioritati si succesul va va bate la usa. Daca sunteti student, va puteti astepta la rezultate foarte bune si examene luate cu brio. Calatoriile lungi sau in tari straine sunt aspectate pozitiv in anul 2009 pentru Gemeni. La capitolul sanatate nu veti avea parte de probleme majore in acest an, daca invatati sa va mai si relaxati putin.


Decembrie zici?
jenesaispas
Postat pe 3 Mai 2009 10:32
nu ca vreau sa ma bag, dar cand am vazut pe ce lungime se intainde discutia cu jigniri...un sfat pt Kathara: sa stii ca mai bine analfabet decat prost crescut, dar cu siguranta fata careia te-ai adresat nu este analfabeta...greseli face toata lumea...dar hai sa-ti spun ceva: doamne fereste sa faci tu vreo greseala gramaticala ca esti de toata rusinea...eu nu vreau sa ma cert, dar si eu sunt satula de persoane de genul tau, care nu au alta ocupatie decat sa fie rai si sa jigneasca...sincer e mai rusinos, mult mai rusinos, in primul rand pt. tine...

Multi trecatori prin viata, dar putini oameni...
123girl
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:53
De la: 123girl, la data 2009-09-07 09:53:13 nu ca vreau sa ma bag, dar cand am vazut pe ce lungime se intainde discutia cu jigniri...un sfat pt Kathara: sa stii ca mai bine analfabet decat prost crescut, dar cu siguranta fata careia te-ai adresat nu este analfabeta...greseli face toata lumea...dar hai sa-ti spun ceva: doamne fereste sa faci tu vreo greseala gramaticala ca esti de toata rusinea...eu nu vreau sa ma cert, dar si eu sunt satula de persoane de genul tau, care nu au alta ocupatie decat sa fie rai si sa jigneasca...sincer e mai rusinos, mult mai rusinos, in primul rand pt. tine...

Multi trecatori prin viata, dar putini oameni...


De acord cu 123girl. Mai face lumea greseli, doar nu ne-om apuca sa le taiem capul,nu? Si ce atata discutie degeaba, ce crezi ca arati prin asta (ma refer la toate persoanele in parte care au "atacat-o' pe biata fata care a deschis topic-ul)? Arati ca esti intradevar prost crescuta si nu numai....
krissko_20
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:07
A atrage cuiva atentia asupra greselilor gramaticale denota proasta crestere?
anushkha
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:29
De la: ana18, la data 2009-09-07 13:29:46A atrage cuiva atentia asupra greselilor gramaticale denota proasta crestere?


Felul in care o faci conteaza. Si aici e cazul nu crezi?
krissko_20
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:33
De la: ana18, la data 2009-09-07 13:29:46A atrage cuiva atentia asupra greselilor gramaticale denota proasta crestere?


omul si prost daca il faci, trebuie sa stii cum...felul de a vorbi si bunul simt tin de imagoinea ta... si tu cu intrebarea ta....trebuie sa intelegi ca noi vb de bun simt...
123girl
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:06
De la: krissko_20, la data 2009-09-07 13:33:58
De la: ana18, la data 2009-09-07 13:29:46A atrage cuiva atentia asupra greselilor gramaticale denota proasta crestere?


Felul in care o faci conteaza. Si aici e cazul nu crezi?


Sincer... nu.

De la: 123girl, la data 2009-09-07 16:06:24omul si prost daca il faci, trebuie sa stii cum...felul de a vorbi si bunul simt tin de imagoinea ta...


Mai degraba conteaza ce reactie doresti sa obtii de la el atunci cand il faci prost. Daca vrei sa se corecteze, pui altfel problema. Daca vrei doar sa scoti in evidenta o "calitate", atunci abordarea directa e intotdeauna favorabila. Iar bunul simt tine mai degraba din adevarul afirmatiilor decat din exprimarea lor, desi sunt de acord ca si a doua conteaza.

De la: 123girl, la data 2009-09-07 16:06:24si tu cu intrebarea ta....trebuie sa intelegi ca noi vb de bun simt...


Eu credeam ca vorbiti despre cum va fi anul 2009 pentru gemeni!
anushkha
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:46
De la: ana18, la data 2009-09-07 16:46:21
De la: krissko_20, la data 2009-09-07 13:33:58
De la: ana18, la data 2009-09-07 13:29:46A atrage cuiva atentia asupra greselilor gramaticale denota proasta crestere?


Felul in care o faci conteaza. Si aici e cazul nu crezi?


Sincer... nu.

De la: 123girl, la data 2009-09-07 16:06:24omul si prost daca il faci, trebuie sa stii cum...felul de a vorbi si bunul simt tin de imagoinea ta...


Mai degraba conteaza ce reactie doresti sa obtii de la el atunci cand il faci prost. Daca vrei sa se corecteze, pui altfel problema. Daca vrei doar sa scoti in evidenta o "calitate", atunci abordarea directa e intotdeauna favorabila. Iar bunul simt tine mai degraba din adevarul afirmatiilor decat din exprimarea lor, desi sunt de acord ca si a doua conteaza.

De la: 123girl, la data 2009-09-07 16:06:24si tu cu intrebarea ta....trebuie sa intelegi ca noi vb de bun simt...


Eu credeam ca vorbiti despre cum va fi anul 2009 pentru gemeni!


nu cred eu ca cei care corecteaza in felul asta, vor in mod special sa faca o lume mai buna si mai desteapta, este doar o forma de a-si arata fiecare cat de destept este...si asta este o forma de lauda gratuita si pe care nu o apreciaza nimeni...adik vreau sa zic, mai bine lasam pe altii sa ne aprecieze..
123girl
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:02
De la: 123girl, la data 2009-09-08 12:02:30
De la: ana18, la data 2009-09-07 16:46:21
De la: krissko_20, la data 2009-09-07 13:33:58
De la: ana18, la data 2009-09-07 13:29:46A atrage cuiva atentia asupra greselilor gramaticale denota proasta crestere?


Felul in care o faci conteaza. Si aici e cazul nu crezi?


Sincer... nu.

De la: 123girl, la data 2009-09-07 16:06:24omul si prost daca il faci, trebuie sa stii cum...felul de a vorbi si bunul simt tin de imagoinea ta...


Mai degraba conteaza ce reactie doresti sa obtii de la el atunci cand il faci prost. Daca vrei sa se corecteze, pui altfel problema. Daca vrei doar sa scoti in evidenta o "calitate", atunci abordarea directa e intotdeauna favorabila. Iar bunul simt tine mai degraba din adevarul afirmatiilor decat din exprimarea lor, desi sunt de acord ca si a doua conteaza.

De la: 123girl, la data 2009-09-07 16:06:24si tu cu intrebarea ta....trebuie sa intelegi ca noi vb de bun simt...


Eu credeam ca vorbiti despre cum va fi anul 2009 pentru gemeni!


nu cred eu ca cei care corecteaza in felul asta, vor in mod special sa faca o lume mai buna si mai desteapta, este doar o forma de a-si arata fiecare cat de destept este...


Nici eu nu cred... de fapt, daca citesti mai bine ce-am zis in post'ul precedent, iti dai seama si singura

De la: 123girl, la data 2009-09-07 16:06:24si asta este o forma de lauda gratuita si pe care nu o apreciaza nimeni...adik vreau sa zic, mai bine lasam pe altii sa ne aprecieze..


Pai si Kathara nu face parte din "altii"?
anushkha
Postat pe 8 Septembrie 2009 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia dintre femeia berbec si barbatul pesti....aveti idee daca sunt compatibili? 9 De la: kudika441274 24 Septembrie 2011 16:18
BARBATUL BALANTA-cum se poate cuceri? 44 De la: kudika381260 30 Decembrie 2015 05:12
eu capricorn el scorpion 5 De la: pisoimikpitik 22 Iunie 2013 07:42
FEMEIA GEMENI -BARBAT TAUR 5 De la: tequila_cu_varza 28 Ianuarie 2010 13:13
Buna 3 De la: Katte02 27 Decembrie 2009 17:42