Setari Cookie-uri

Regretele voastre((:

Eu regret cel mai mult ca nu am 2 copii!!!!
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:00
Eu cred ca multi dintre noi avem cate un mic -mare regret........!!!!
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:20
De la: Rossa_Bella, la data 2009-01-08 19:00:32 Eu regret cel mai mult ca nu am 2 copii!!!!



Esti draguta sa-mi explici si mie cum este posibil ca la 24 de ani sa ai asemenea regrete ?

Ai doua optiuni ...

1. ai mai mult de 24 de ani ...adica , esti trecuta de 50 si in acest caz e de inteles regretul tau .

2. ai descoperit ca nu esti fertila caz in care iar e de inteles

Mai e si a treia optiune ?

Cred ca exista si a treia ...ai mai mult de doi copii
iris_4_ever
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:28
da iti explic eu imi doream 2 copii cu diferenta intre ei de 2 ani la mine si frati mei asa a fost copilul meu face 4 ani in aprilie la 21 am devenit mamica,daca ea are deja 4 ani pana sa mai raman Gravida mai dureaza 1 an si va fi de 5 ceia ce cred ca nu voi mai face nu vreau diferenta intre ei!!!mare acum ai inteles????esti multumita???????????
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:31
aaaaaaa in aprilie fac 25 chiar pe 1 Multumesc ca ma-i facut mai matura de 50 ani tare asta nu am mai auzito..............................................
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:41
Mda ...si nu prea ...in sensul ca la modul in care te-ai exprimat majoritatea ar intelege exact ce am inteles si eu motiv pentru care am si cerut explicatii , tu intelegi la ce ma refer ?

iris_4_ever
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:46
De la: Rossa_Bella, la data 2009-01-08 19:41:54aaaaaaa in aprilie fac 25 chiar pe 1 Multumesc ca ma-i facut mai matura de 50 ani tare asta nu am mai auzito..............................................


Multi inainte si sa-ti traiasca copilasul .....nu te-am facut mai matura deloc ....dar nu are rost sa explic ca mi-e lene ....mai bine ma duc in padure
iris_4_ever
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:47
da Iubita eu am intels!!!ai senzatia ca la 24 de ani nu pot intelege?dar eu ti-am explicat ca mi-ar fi placut sa mai aduc pe lume un copil cad cea mica avea 2-3 ani......asta sa fie diferenta sper ca ma-i inteles unde nu mai inteles te rog intreabama!!!!!!Sunt omul care daca adresez intrebari dau si raspunsuri si daca afirm ceva o fac cu o motivatie si ceva mai sus ti-am dat motivatia mea!!!!!Pup...sper sa mai dialogam.......
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:49
Nu e cazul sa explici!!stiu perfect unde bati citesc printre randuriii..............tu ma intelegi????????? :sml-sign0
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:51
Nu ma mai duc in padure ca nu ma lasi tu

First : imi poti spune Iris daca doresti

Second : ti-am explicat motivele pentru care am cerut explicatii la mesajul tau initial ,nu am nici o problema cu varsta cuiva atata timp cat atunci cand posteaza ceva da si explicatiile fara sa fie nevoie sa mai fie cerute.

Third : unde bat ?
iris_4_ever
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:55
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:56
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:56
cel mai mare regret al meu e ca nu mi-am putut face mama sa fie cu mine expl....ca toate celelalte fete ce isi au mama tot timpul langa ele si nu ca ar fi moarta nu dar de mica am crescut la bunica mea timp de 7ani de la o luna la 7ani iar in cei 7ani mama trecea doar o data dau de doua ori pe luna sa ma vada iar eu deja nu mai vroiam sa o vad fugeam pana in fundul curtii cand o vedeam strigand-o disperata pe bunica si ma intreb oare de ce ...e vina mea sau ai ei ca ma dat la bunci si nu ma crescut langa ea niciodata nu mi-a dat o explicatie de ce ma lasat la bunici ma gandesc oare ca nu a avut o posibilitate sa ma tina cu ea ,poate ca a avut de ales din doi si la ales pe fratele meu nu o judec dar nici acum mare nu ne intelegem nu simt ca am mama asa cum as fi vrut o simt rece si indiferenta cu mine si cand ma uit cu fratele meu e mult mai calda si intelegatoare nu sunt geloasa sau invidioasa pe fratele meu dar la fel mi-as fi dorit si eu sa fiu ca el in sanul familiei macar mica cand eram ca acum mare nu mai cer nimic
bruni_eu
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:10
Nu e vina ta categoric..................poate intr-o zi ea va regreta si mai ales din prisma ca esti fata,orcum ar fi a tarziu pt anuminte momente............s-a pierdut clipele frumoase o copilarie !!!!si multe altele ........!!!!
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:16
Va las revin mai acusi merg sa fac floricele........sa nu regret si stau la film!!!Pupiciiiii
Rossa_Bella
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:21
REGRET CA AM LASAT SA TREACA PE LINGA MINE SANSE PE CARE N_O SA LE MAI INTILNESC NICIODATA.
nocturnalia
Postat pe 5 Februarie 2009 08:59
BRUNI - si eu sunt in exact aceeasi postura cu mama mea, doar ca eu am crescut langa ea si am fost obligata sa imi cresc , sa educ si sa supraveghez fratii (sora cu 9si ceva si fratele cu 20 de ani mai mici ) Iar implicarea mamei in viata mea era doar o forma de a ma pedepsi pentru ceea ce descoperea zilnic nefacut in casa - praf nesters, mancare nemancata, vase nepuse la loc - si nici azi nu inteleg ce a determinat-o sa se poarte asa cu mine, comparativ cu fratii mei - pe care demonstreaza si acum ca ii iubeste, fiindu-le alaturi oricand. Am incetat candva sa ma mai intreb, am iertat toate astea - pentru ca asa e ea, asa a fost crescuta, sau poate ca nu m-a dorit - e ceva ce nu mai vreau sa aflu... Regret ca mama mea inca nu are dorinta de a-si vedea nepotii - doar eu am copii, deci sunt singurii lor nepoti- cu atat mai mult cu cat tatal meu imi spunea , acum cateva luni- cand aveam probleme si chiar aveam nevoie de sprijinul lor - ca el stie ca are 3 copii, nu 2 ... Doare cumplit sa o auzi de la tatal tau, dar nu mai are decat valoarea confirmarii a ceea ce simt si atat... Copiilor mei le ofer tot ce am , fara ca sa se simta controlati sau obligati sa respecte ceea ce ii sfatuiesc. Ii simt cand au probleme si le explic ce e mai bine sa faca, incepand cu a-i face constienti cum au ajuns sa aiba acele probleme. Cel mai mare regret al meu e ca nu m-am putut debarasa de educatia data de mama mai repede, am pierdut multi ani invatand ce inseamna viata adevarata pe propria mea piele, si , cel mai greu de schimbat acum , regret ca nu am avut puterea si sustinerea de care aveam nevoie la timpul potrivit, sa imi realizez viata asa cum o doream de atunci. Indrept acum ce pot indrepta, dar e greu sa faci schimbari drastice.
maria_zada
Postat pe 5 Februarie 2009 09:34
fiecare din noi regreta cate ceva.eu regret ca nu sunt fericita.
dana_mv
Postat pe 5 Februarie 2009 09:40
ROSA - fetita ta are cea mai potrivita varsta pentru a-i adauga un fratior ! Intelege multe si le accepta mult mai usor decat un copil de 2-3 ani - care s-ar simti lasat deoparte dupa ce apare un altul mai mic, ce acapareaza atentia si grija parintilor- poate sa te si ajute, cu trebusoare marunte , evident si ii va face placere sa fie o mica mamica, ai sa vezi ! Din experienta proprie iti spun ca e mai buna o diferenta de varsta intre frati, pentru ca parintii sa se poata dedica fiecaruia asa cum trebuie in primii ani. Cei mari sunt deja formati - au deprinderi si reguli de viata invatate- cel mic e acceptat, iubit si atitudinea parintilor fata de ultimul nascut e inteleasa corect . Cu atat mai mult , cu cat parintii coopereaza cu cei mari la toate treburile din familie. Aplauze pentru voi ca ati decis sa fiti parinti tineri, copiii va vor simti mai aproape de ei totdeauna !
maria_zada
Postat pe 5 Februarie 2009 09:48
interesant subiect.... dar ft. bun... .....ce as regreta.......???...regret ca nu m-am iubit destul pe mine....si am trait numai si numai pt.alti.......as vrea sa dau timpul inapoi ,dar asta este o mare aberatie....
lelia_zet
Postat pe 5 Februarie 2009 09:51
De la: lena_zet, la data 2009-02-05 09:51:18interesant subiect.... dar ft. bun... .....ce as regreta.......???...regret ca nu m-am iubit destul pe mine....si am trait numai si numai pt.alti.......as vrea sa dau timpul inapoi ,dar asta este o mare aberatie....


aici asa e.... mai stiu si eu persoane care regreta asta.
morticia_adams
Postat pe 8 Februarie 2009 23:43
cel mai mare regret ?????............ca nu ma pot educa sa nu mai fiu asa de sufletista ,incat plang pentru tot globu' !!!..........
etta
Postat pe 8 Februarie 2009 23:50
regret k sunt prea intelegatoare cu persoane care nu merita nimic.
bestiutza_relouded
Postat pe 8 Februarie 2009 23:56
Eu regret ca nu ma iubesc suficient...Intotdeauna pun pe prim plan ce simt ,ce vor ceilalti.

ella_c
Postat pe 9 Februarie 2009 00:02
De la: ella_c, la data 2009-02-09 00:02:17Eu regret ca nu ma iubesc suficient...Intotdeauna pun pe prim plan ce simt ,ce vor ceilalti.



da, SCHIMBA ASTA CAT MAI AI TIMP...sa nu ajungi ca altii pe la 40-50 sa ti plangi in pumni de mila
morticia_adams
Postat pe 9 Februarie 2009 00:51
asa...
regretele mele : n-am ascultat cand trebuia sa ascult, ma scuteam de multa bataie de cap.
ca puneam in practica ce a zis tipa de mai sus!! ...
si ca puneam alte pers inaintea mea.
morticia_adams
Postat pe 9 Februarie 2009 01:09
De la: joana_rise, la data 2009-02-09 00:51:23
De la: ella_c, la data 2009-02-09 00:02:17Eu regret ca nu ma iubesc suficient...Intotdeauna pun pe prim plan ce simt ,ce vor ceilalti.



da, SCHIMBA ASTA CAT MAI AI TIMP...sa nu ajungi ca altii pe la 40-50 sa ti plangi in pumni de mila


lucrez la asta...
ella_c
Postat pe 9 Februarie 2009 09:41
eu nu am nici unul inca...dar am un nepot si o nepoata si sunt viata mea ...insa vreau si eu copilul meu...si ma gindeam ca in toamna-iarna sa ma pun pe treaba
mikela_my
Postat pe 9 Februarie 2009 14:51
si regret nespus ca nu am casa mea sa nu mai stau cu soacra
mikela_my
Postat pe 9 Februarie 2009 14:52
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bine zici...si eu am ratat sanse unice...offf...
mikela_my
Postat pe 9 Februarie 2009 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
party halloween 5 De la: _oktober_ 1 Noiembrie 2009 09:56
Ajutor!probleme....... 27 De la: iulia069834 30 Ianuarie 2010 18:08
FATIMA 220 De la: contesina 15 Iulie 2011 14:23
Chestionar pentru proiect de diploma 26 De la: miss_darine 6 Ianuarie 2011 13:36
lume lume a venit vacanta !sau cel putin vara .............. 53 De la: puiu66 16 Ianuarie 2010 18:43