Setari Cookie-uri

Regretele voastre((:

eu regret cand supar pe cineva, fara sa vreau...cand vreau...e alta treaba
_oktober_
Postat pe 9 Februarie 2009 14:55
heloo ella...bine zici...noi iubim mult...si uneori suntem iubiti..uneori nu....macar pe mine ma iubeste mult sotul meu....insa sti ce regret cel mai mult....??!!!!...ca nu ma iubeste mama mea..sau poate ma iubeste in stilul ei...insa niciodata nu a fost linga mine...si doare...citeodata am nevoie de sfatul ei
mikela_my
Postat pe 9 Februarie 2009 14:56
toti gresim...si eu mai supar pe altii....da cel mai mult altii pe mine ma supara
mikela_my
Postat pe 9 Februarie 2009 14:58
regret dac-am pierdut o zi fara sa fii facut ceva frumos,util , pentru mine sau pentru altii ; REGRET CA TRECE TIMPUL
nocturnalia
Postat pe 10 Februarie 2009 08:40
De la: mikela_my, la data 2009-02-09 14:56:53heloo ella...bine zici...noi iubim mult...si uneori suntem iubiti..uneori nu....macar pe mine ma iubeste mult sotul meu....insa sti ce regret cel mai mult....??!!!!...ca nu ma iubeste mama mea..sau poate ma iubeste in stilul ei...insa niciodata nu a fost linga mine...si doare...citeodata am nevoie de sfatul ei


cam aceeasi situatie o am si eu...poate ma iubeste in felul ei .Dar judec pe oricine ,mai putin pe mama.Indiferent cat de rece ,indiferenta si nepasatoare a fost cu mine ,mi-a dat viata..
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 08:48
ei, fetelor, o mama isi iubeste intotdeauna copii...stiu eu, sunt mama de doua ori...poate crede ca nu aveti nevoie de sfaturi...
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 09:07
De la: _oktober_, la data 2009-02-10 09:07:38ei, fetelor, o mama isi iubeste intotdeauna copii...stiu eu, sunt mama de doua ori...poate crede ca nu aveti nevoie de sfaturi...


Si eu sunt mama !

Vorbesc in cunostinta de cauza.
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 09:22
pai vezi
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 09:33
De la: maria_zada, la data 2009-02-05 09:34:53BRUNI - si eu sunt in exact aceeasi postura cu mama mea, doar ca eu am crescut langa ea si am fost obligata sa imi cresc , sa educ si sa supraveghez fratii (sora cu 9si ceva si fratele cu 20 de ani mai mici ) Iar implicarea mamei in viata mea era doar o forma de a ma pedepsi pentru ceea ce descoperea zilnic nefacut in casa - praf nesters, mancare nemancata, vase nepuse la loc - si nici azi nu inteleg ce a determinat-o sa se poarte asa cu mine, comparativ cu fratii mei - pe care demonstreaza si acum ca ii iubeste, fiindu-le alaturi oricand. Am incetat candva sa ma mai intreb, am iertat toate astea - pentru ca asa e ea, asa a fost crescuta, sau poate ca nu m-a dorit - e ceva ce nu mai vreau sa aflu... Regret ca mama mea inca nu are dorinta de a-si vedea nepotii - doar eu am copii, deci sunt singurii lor nepoti- cu atat mai mult cu cat tatal meu imi spunea , acum cateva luni- cand aveam probleme si chiar aveam nevoie de sprijinul lor - ca el stie ca are 3 copii, nu 2 ... Doare cumplit sa o auzi de la tatal tau, dar nu mai are decat valoarea confirmarii a ceea ce simt si atat... Copiilor mei le ofer tot ce am , fara ca sa se simta controlati sau obligati sa respecte ceea ce ii sfatuiesc. Ii simt cand au probleme si le explic ce e mai bine sa faca, incepand cu a-i face constienti cum au ajuns sa aiba acele probleme. Cel mai mare regret al meu e ca nu m-am putut debarasa de educatia data de mama mai repede, am pierdut multi ani invatand ce inseamna viata adevarata pe propria mea piele, si , cel mai greu de schimbat acum , regret ca nu am avut puterea si sustinerea de care aveam nevoie la timpul potrivit, sa imi realizez viata asa cum o doream de atunci. Indrept acum ce pot indrepta, dar e greu sa faci schimbari drastice.



si oare de ce esti si tu in aceias situatie ne intrebam uneori suntem noi de vina ca ne-am nascut sau ei ca ne-au dat viatza.Dar ca fapt divers o data ce de mici nu am avut sprijinul parintilor mari nici atat eu una pot sa zic ca tatal meu ma iubea mai mult ca mama si eu pe el dar daca era sa aleg intre ei intodeauna alegeam mama cu gandul ca intr-o zi ma voi apropia de ea ca de la mama la fica ,dar degeaba si a doua zi regretam ca am aleso pe ea daca intelegi ce zic se certau intre ei si se despartiau iar eu plecam cu ea si imi lasam tatal singur poate ca in urma plecarii mele era trist si dezamagit dar eu in momentul ala numai la mama ma gandeam cum sa fac sa ma apropii de ea cum sa fac sa castig un sarut pe obraz cum sa fac sa castig un cuvant( fata mea) dar nimic iar cand ma intorceam la tata si la bunici imi deschideau usa si imi ziceau ...intra fata tatei iar acum mare nici nu ma uit dupa mama poate ca mai imi este dor de ea si altele dar gandul meu zboara mereu la bunica si tatal meu ca pana la urma mama a ramas cu fr'atele meu ,vede ea mai tarziu stii tu vorba .....la batranete fata iti da o cana de apa dar baiatul niciodata baiatul uita ca l-ai crescut el pleaca dupa iubita daca ar fi sa aleaga intre iubita si mama ,si poate atunci isi va da seama ca o fata la batranete era sprijinul
bruni_eu
Postat pe 10 Februarie 2009 21:00
De la: ella_c, la data 2009-02-10 08:48:15
De la: mikela_my, la data 2009-02-09 14:56:53heloo ella...bine zici...noi iubim mult...si uneori suntem iubiti..uneori nu....macar pe mine ma iubeste mult sotul meu....insa sti ce regret cel mai mult....??!!!!...ca nu ma iubeste mama mea..sau poate ma iubeste in stilul ei...insa niciodata nu a fost linga mine...si doare...citeodata am nevoie de sfatul ei


cam aceeasi situatie o am si eu...poate ma iubeste in felul ei .Dar judec pe oricine ,mai putin pe mama.Indiferent cat de rece ,indiferenta si nepasatoare a fost cu mine ,mi-a dat viata..


e drept ca nu are rost nici sa iti pierzi timpul gandindu-te de ce nu te-a iubit, decat daca te ajuta sa te detasezi. Faptul ca ti-a dat viatza nu inseamna ca ii si pasa. Mama mea mi-a reprosat faptul ca nu avea experientza cand m-a facut, iar pe fratzii mei i-a facut din cauza regimului (avorturile erau interzise in comunism). Toti avem nevoie de iubire, si , cu noroc, toti o primim, chiar daca nu mereu de la cei care ar trebui sa ne-o dea prin rolul lor.
Aladiah
Postat pe 10 Februarie 2009 21:17
De la: lecabel, la data 2009-02-10 21:17:08
De la: ella_c, la data 2009-02-10 08:48:15
De la: mikela_my, la data 2009-02-09 14:56:53heloo ella...bine zici...noi iubim mult...si uneori suntem iubiti..uneori nu....macar pe mine ma iubeste mult sotul meu....insa sti ce regret cel mai mult....??!!!!...ca nu ma iubeste mama mea..sau poate ma iubeste in stilul ei...insa niciodata nu a fost linga mine...si doare...citeodata am nevoie de sfatul ei


cam aceeasi situatie o am si eu...poate ma iubeste in felul ei .Dar judec pe oricine ,mai putin pe mama.Indiferent cat de rece ,indiferenta si nepasatoare a fost cu mine ,mi-a dat viata..


e drept ca nu are rost nici sa iti pierzi timpul gandindu-te de ce nu te-a iubit, decat daca te ajuta sa te detasezi. Faptul ca ti-a dat viatza nu inseamna ca ii si pasa. Mama mea mi-a reprosat faptul ca nu avea experientza cand m-a facut, iar pe fratzii mei i-a facut din cauza regimului (avorturile erau interzise in comunism). Toti avem nevoie de iubire, si , cu noroc, toti o primim, chiar daca nu mereu de la cei care ar trebui sa ne-o dea prin rolul lor.



Da, ai dreptate.Copii poate face aproape oricine.
Regretul meu este ca am tanjit toata viata dupa o mama ... .Atat de tare incat aproape o sufoc pe fiica-mea.
Hai ca am cazut in butoiul cu melacolie...
ella_c
Postat pe 11 Februarie 2009 07:12
Ella, eu cred ca nu au fost invatati sa fie... efuzivi... Si nu uita, ca in generatia lor inca se credea ca "bataia e rupta din rai", deci - ma gandesc - ca aveau intentii bune. Doar ca le-au pus in practica gresit... Dar ma indoiesc ca exista mama care sa nu-si fi iubit "puiul" (nu vorbesc de nebune, evident)
Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 07:41
De la: Dor_a, la data 2009-02-11 07:41:13Ella, eu cred ca nu au fost invatati sa fie... efuzivi... Si nu uita, ca in generatia lor inca se credea ca "bataia e rupta din rai", deci - ma gandesc - ca aveau intentii bune. Doar ca le-au pus in practica gresit... Dar ma indoiesc ca exista mama care sa nu-si fi iubit "puiul" (nu vorbesc de nebune, evident)


nu am fost agresata in nici un fel ,nici macar certata...pur si simplu ignorata.Crescuta de bunici,eu de parintii tatalui ,fratele meu de ai mamei..Deci,s-a facut impartirea!Ne-au despartit si acum suntem destul de reci unul cu celalalt.
Si multe alte...multe .Casatorie,esec ..nici un umar pe care sa plang...etc!
Poate m-a iubit,asta zic..in felul ei!Eu o iubesc oricum,si ii spun de cate ori am ocazia.

ella_c
Postat pe 11 Februarie 2009 07:51
Asa... regrete... bun... hai ca imi place... sa vedem daca am regrete... insa... trebuie sa stim ca NIMIC NU E INTAMPLATOR!

Pai... in primul rand cred ca regret ca m-am indragostit de un barbat... un barbat betziv si afemeiat si ... nah... e si f special... adik o prezentza oriunde s-ar duce... f instetz... si e greu sa-l uiti. A.... mai regret ca am neglijat scoala de cand m-am indragostit de el... regret ca am venit in constanta in loc sa ma duc in Bucuresti la facultate(asa nu-l mai cunosteam) de fapt asta regret cel mai mult. Ca nu am ales Bucuresti-ul.

Postat pe 11 Februarie 2009 07:58
Asta e superb pentru sanatatea ta mentala si emotionala, stii...
Asa ca tu faci tot ceea ce e bine. Pentru tine, si pentru ea... Cat despre rest... as vrea sa "bag" replica aia "she'll come around" ... Si sa sper ca asa se va si intampla...
Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 07:59
De la: Dor_a, la data 2009-02-11 07:59:48Asta e superb pentru sanatatea ta mentala si emotionala, stii...
Asa ca tu faci tot ceea ce e bine. Pentru tine, si pentru ea... Cat despre rest... as vrea sa "bag" replica aia "she'll come around" ... Si sa sper ca asa se va si intampla...


hai sa vorbim despre barbati , trebuie sa ies din butoi!fuga la alte topicuri..
ella_c
Postat pe 11 Februarie 2009 08:05
Da!
Sa vie stripperii...
Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 08:19
De la: Dor_a, la data 2009-02-11 08:19:01Da!
Sa vie stripperii...


Ai vazut vre-unul?Eu nu! Uite vezi, acum am alt regret..

offf


ella_c
Postat pe 11 Februarie 2009 18:05
eu am vazut si acum regret
_oktober_
Postat pe 12 Februarie 2009 14:15
De la: _oktober_, la data 2009-02-12 14:15:48eu am vazut si acum regret


eu chiar nu am vazut ..
dar nu-i timpul trecut,nu?
ella_c
Postat pe 12 Februarie 2009 19:22
eu regret ca o sa regeret mai tarziu ce voi regreta :D
morticia_adams
Postat pe 13 Februarie 2009 12:49
Regret zilele caree le petreceam aiurea in loc sa fiu cu ea :(( acum nu mai pot fi ........
kevin
Postat pe 25 Februarie 2009 03:10
De la: kevin, la data 2009-02-25 03:10:14 Regret zilele caree le petreceam aiurea in loc sa fiu cu ea :(( acum nu mai pot fi ........


asta da regret...
sa ne bucuram de ce avem, cat avem..nu?
ella_c
Postat pe 25 Februarie 2009 07:05
am revenit...dupa o perioada grea ...un an inceput cu stingul....si regret ca am fost asa pasiva si nu m-am dus din timp la doctor....acum regret enorm...of
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 12:29
De la: mikela_my, la data 2009-02-25 12:29:34am revenit...dupa o perioada grea ...un an inceput cu stingul....si regret ca am fost asa pasiva si nu m-am dus din timp la doctor....acum regret enorm...of


mikela ,ce ai patit?
ella_c
Postat pe 25 Februarie 2009 12:50
of...sanatatea asta...ne omoara...m-am pricopsit cu un ganglion latero cervical sting la git...care dupa atitea tratamente...nu vrea sa dispara..si uite asa ajung la operatie...si nu stiu ce sa mai fac
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 13:07
imi pare rau...
am vazut ca esti cam necajita..
uite de la mine
ella_c
Postat pe 25 Februarie 2009 13:11
mersik..esti draguta...
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 13:19
eu regret cand o supar pe mama...dar diferenta de varsta dintre noi 2 isi spune cuvantul....
bruneagra25
Postat pe 3 Martie 2009 14:49
eu nu o supar...ea mai ma supara
mikela_my
Postat pe 3 Martie 2009 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iti place fotografia? 2 De la: desert_plant 14 Octombrie 2009 15:30
Buna ziua ! 5 De la: Alecsandra_13 15 Martie 2010 12:18
sun foarte speriata 4 De la: kudika076975 6 Martie 2010 18:11
Doriti instalatie de incalzire in pardoseala sau pe calorifere cu eficienta termica garantata si cost -confort redus ? 3 De la: copacelul 12 Mai 2009 10:15
cadou neasteptat 7 De la: Camelia_08 4 Decembrie 2011 10:50