Setari Cookie-uri

UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS?

Dragii mei si dragele mele,

Am si eu nelamurire! De curand am iesit dintr-o relatie si imi este destul de greu sa ma impac cu ideea si sa-l uit pe EL. Nu stiu daca il mai iubesc sau nu, dar stiu ca nu mai sunt sanse de impacare..din partea lui. Credeti ca o relatie noua ma va face sa-l uit mai repede si sa trec mai usor peste despartire? Voi ce credeti? Stiu ca parerile sunt impartite, dar as vrea sa aflu si parerea voastra si experientele voastre! Va sarut dulce!
All_for_love
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:24
De la: All_for_love, la data 2009-01-09 22:24:51Dragii mei si dragele mele,

Am si eu nelamurire! De curand am iesit dintr-o relatie si imi este destul de greu sa ma impac cu ideea si sa-l uit pe EL. Nu stiu daca il mai iubesc sau nu, dar stiu ca nu mai sunt sanse de impacare..din partea lui. Credeti ca o relatie noua ma va face sa-l uit mai repede si sa trec mai usor peste despartire? Voi ce credeti? Stiu ca parerile sunt impartite, dar as vrea sa aflu si parerea voastra si experientele voastre! Va sarut dulce!

Daca nu mai e cale de intoarcere cautati pe altcineva, sti tu cui pe cui se scoate!
emilia84
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:27
Pai vreau! Dar greu gasesti baieti ok..cel putin in Buc...
All_for_love
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:29
Acum nu o sa iti stea gindul la cineva cred eu pentru ca rana inca e vie dar depinde doar de tine daca ea se vindeca lent sau in ritm mai alert..ar trebui sa faci o schimbare cred eu...uite ai putea sa iti schimbi ceva din garderoba sau ceva la look sa schimbi adica ceva sa faci ca sa te motiveze sa mergi mai departe sa te antrenezi intr'o activitate sa mergi cu amicii prin diferite localuri si sa incerci sa nu te gindesti la el oricum tu esti unica in Univers si meriti ceea ce este mai bun si ai sa vezi kum ai sa te detasezi si totodata ve'i atrage multe priviri masculine si prin multitudinea aceasta sunt sigura ca ai sa iti gasesti pe cineva..gindeste'te oare el aku se gindeste la tine?cu siguranta nu..oare el te mai deplinge ?..nu..atunci de ce tu ar trebui sa o faci gindeste'te ca viata e scurta si ca cine merita cu adevarat sa suferi pentru el niciodata nu te va face sa suferi..ce nu te omoara te caleste..asa'k asculta multa muzika ,distreaza'te la maxim ...lasa suferinta la o parte caci nu te prinde bine..ia'te in miini nu e inka sfirsitu' lumii mai avem zile de trait asa'k traiestele din plin..ai sa iti gasesti barbatul viselor tale inka nu e nimik pierdut..Nimic nu e intamplator. Si oricat de dureros ar parea momentul, viata ne arata ca a fost doar spre bine.Depinde ce atitudine ia'i....Fii tare,bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
aleera
Postat pe 10 Ianuarie 2009 08:29
Pot sa iti zic ca daca te grabesti sa intri intr-o relatie nu te vei simti deloc bine
Am facut si eu acest lucru o data, am iesit din prima mea relatie serioasa.Dupa o perioada relativ scurta...3 saptamani am iesit cu alt baiat, o comoara de baiat, destept, frumos, aveam multe in comun, un pic timid, si se uita la mine ca la soare.Eu nu mai aveam sperante de impacare cu fostul...dar eram ranita,imi scapau replici rautacioase catre o persoana care nu mi-a facut nici un rau, il indepartam, ma jucam cu el, fara sa imi dau seama ,aveam de voie de timp "sa-mi ling ranile" si subconstientul meu actiona. Intr-un final m-am despartit de el, i-am spus tot adevarul...si a vrut sa ma ajute, sa vb cu prietene ale lui care au trecut prin asemenea experiente , si a spus ca o sa ma astepte, dar eu vroiam sa fiu singura. A fost o sansa minunata dar am patat-o.Cand am fost pregatita, si nu mai sufeream am acceptat sa ies la o intalnire cu un baiat pe care nu il cunosteam, acum locuiesc cu prietenul meu,il iubesc foarte mult si ma simt foarte iubita si rasfatata, si ma consider cea mai norocoasa fata din lume. Stiu ca probabil ti-au zis multi asta dar rana adanca de acum va trece, si nu se vor vedea urme, nu te grabi, vei avea parte si tu de fericire si dragoste, dar trebuie sa ai o inima gata sa iubeasca si sa aiba incredere, nu plina de ranile altei iubiri.
Si gandeste-te ca nu ar fi corect fata de cel cu care iesi,poate fi un tip foarte bun si tu l-ai putea rani.
Sa te porti cu altii cum vrei sa se poarte si ei cu tine.
Multa bafta, sunt sigura ca cu putina rabdare o sa fie totul bine. Pupici
anachronism
Postat pe 4 Aprilie 2009 01:14
De la: All_for_love, la data 2009-01-09 22:29:19Pai vreau! Dar greu gasesti baieti ok..cel putin in Buc...

Nu te grabi sa te arunci in alta relatie...ocupa'ti timpul cu plimbari cu prietenele..pentru ca a intra acum intr'o relatie e o reactie de disperare ce nu aduce nimic bun, parerea mea . te pup...tu faci cum simti ca trebuie sa faci
Rosen
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:42
tocmai trec printr-o experienta de genul asta si vreau sa ti zic ca nu-i deloc placut , asa ca sfatul meu este sa te vindeci intai de prima relatie si apoi sa incepi alta. daca intri in a 2 relatie nepregatita ai 2 sanse ori sa iasa numai el ranit, ori amandoi deci ai numai de pierdut.
onixica
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:54
mai este si o vorba o IUBIRE SE UITA CU O ALTA.....
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:56
De la: All_for_love, la data 2009-01-09 22:24:51Dragii mei si dragele mele,

Am si eu nelamurire! De curand am iesit dintr-o relatie si imi este destul de greu sa ma impac cu ideea si sa-l uit pe EL. Nu stiu daca il mai iubesc sau nu, dar stiu ca nu mai sunt sanse de impacare..din partea lui. Credeti ca o relatie noua ma va face sa-l uit mai repede si sa trec mai usor peste despartire? Voi ce credeti? Stiu ca parerile sunt impartite, dar as vrea sa aflu si parerea voastra si experientele voastre! Va sarut dulce!


Fals...abia dupa un anumit timp o sa mai poti simti ceva pentru cineva...E bine sa te mai intalnesti si cu unul si cu altul(important e sa nu afle unul de celalalt) asa de distractie...La un moment dat o sa te indragostesti din nou dar sa nu crezi ca va fi chiar imediat(sau na...iubirea asta e imprevizibila)...Important e sa te simti tu cat mai bine si sa te distrezi...cu timpul vin toate...
camelusha83
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:25
De la: All_for_love, la data 2009-01-09 22:29:19Pai vreau! Dar greu gasesti baieti ok..cel putin in Buc...



Sunt foarte curios .. defineste "baieti ok"
Octav
Postat pe 4 Mai 2009 09:37
acum nu te gandi sa incxepi imediat o relatie serioasa.Incearca sa cunosti mai multi baieti, si o sa iti dai seama care e potrivit pt tine, nu trebuie sa sari in bratele primului baiat care ti-a iesit in cale, doar ca sa scapi de sentimentele pt fostul.Gandeste-te la tine.

Postat pe 4 Mai 2009 09:40
nu-l vei putea uita pe fostul decat daca vei cunoaste pe altcineva care sa-i ia locu sau incearca sa-i gasesti tot felul de defecte, ca trebuie sa aiba si sa te gandesti ca meriti pe cineva mai bun. fii cu inima deschisa catre alti baieti, cu siguranta vei gasi la ei calitati pe care fostul tau prieten nu le are asa ca...zambeste si nu pleca privirea cand un barbat se uita la tine ca nu se stie de unde sare norocul
ancutzel85
Postat pe 4 Mai 2009 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ancorata in prezent dar cu sufletul in trecut!!! 21 De la: Cassey 18 Mai 2009 09:21
minciuni....doar minciuni si teatru...timp de 2 ani 13 De la: pushyk 2 Octombrie 2009 20:58
ii se va face dor de mine? 23 De la: manumarius 2 Mai 2010 14:24
Inima vs minte 1 De la: kudika_1036708 2 Mai 2019 23:26
fals tratat de iubire 28 De la: nocturnalia 10 Februarie 2009 10:44