Setari Cookie-uri

buna...am nevoie de un sfat,o parere..nu stiu ..ceva...urgent

pfff,nu stiu cum sa incep ..sa nu va plictisesc prea tare...pe scurt..sunt casatorita de 8 ani...o casnicie,cu bune,cu rele...bune,din simplul motiv ca am stiu sa las de la mine..si am tot lasat,pana mi s-a acrit ....am inceput sa ma gandesc la divort acu ceva timp..adica de vreo 2 ani....si am tot ramas la stadiul "gandire"...nu stiu,sa nu provoc neplaceri parintilor,poate frica de un nou inceput..nu stiu ..pe scurt,nu sunt deloc multumita de viata mea ..de ceea ce am .toata lumea ne stie o pereche potrivita...tot timpul cu zambetul pe buze ...cat se inseala..sufletul meu este negru de suparare...sotului nu ii prea place munca,adica ii place banul,da muncit de altul..si in toti acesti ani eu am fost aia care a tras tare sa zic asa...a muncit si el,da...ma rog ...apoi,e si zgarcit...dezastru....are toate calitatile negative posibile..ma rog,multi se intreaba daca nu le-am vazut in acesti ani..am vazut..dar...tot am asteptat..intr-o minune,cred ..acu ceva timp,am avut niste probleme,cauzate tot de el...ne-am certat mult,mult de tot ....si de fiecare data tot imi zicea sa plec..nu am vrut sa ii fac placerea,pt ca stiu ca isi dorea asta ...am zis ca astept momentul meu de glorie ...intre timp,am cunoscut pe cineva...am vorbit multe luni pe mess(in tot timpul asta incerca ca ma invete cu sfaturi sa imi indrept casnicia),iar dupa o lunga perioada in sfarsit ne-am intalnit ..a fost destul de greu,pt ca suntem in tari diferite,lucram amandoi in strainatate..intalnirea noastra a decurs super,parca ne stiam de ani buni ..m-a convins ca exista si alt gen de barbati,nu doar aia de stiu sa comande si sa astepte totul de la nevasta ...mi-am reamintit cat de frumoasa este viata....am fost EU..fara sa deranjez pe nimeni....m-am simtit vie,iubita..nu stiu,nu pot exprima..ideea e ca,dupa atata timp de asteptare,a venit,in sfarsit si momentul meu de glorie ..sa imi sun sotu si sa ii dau vestea ca s-a cam terminat ..dar,problema..e operat din luna august si are nevoie de odihna,sa se refaca complet..o asemenea veste l-ar da peste cap si nu vreau sa faca vreo prostie si sa regret toata viata ...am uitat sa specific ca nu avem copii,si ca eu am doar 26 ani....
kyssa_25
Postat pe 1 Decembrie 2011 20:58
Parerea mea este sa astepti ca sotul tau sa-si mai revina si sa vorbesti cu el prieteneste nu cu tac sau you wish...sunteti oameni maturi nu copii - nu are rost sa va razbunati unul pe altul...nu va mai intelegeti gata puneti punct si va vedeti fiecare de viata. Sfatul meu este sa incerci sa faci asta pe cale amiabila...astfel nu vei avea tu desuferit...bafta...

kudika_nikole...
kudika_nikole
Postat pe 1 Decembrie 2011 23:21
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-01 23:21:33Parerea mea este sa astepti ca sotul tau sa-si mai revina si sa vorbesti cu el prieteneste nu cu tac sau you wish...sunteti oameni maturi nu copii - nu are rost sa va razbunati unul pe altul...nu va mai intelegeti gata puneti punct si va vedeti fiecare de viata. Sfatul meu este sa incerci sa faci asta pe cale amiabila...astfel nu vei avea tu desuferit...bafta...

kudika_nikole...

Draga,stim ca tu scrii,nu-i nevoie sa te semnezi de fiecare data..
broscoiu
Postat pe 2 Decembrie 2011 00:10
De la: broscoiu, la data 2011-12-02 00:10:44
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-01 23:21:33Parerea mea este sa astepti ca sotul tau sa-si mai revina si sa vorbesti cu el prieteneste nu cu tac sau you wish...sunteti oameni maturi nu copii - nu are rost sa va razbunati unul pe altul...nu va mai intelegeti gata puneti punct si va vedeti fiecare de viata. Sfatul meu este sa incerci sa faci asta pe cale amiabila...astfel nu vei avea tu desuferit...bafta...

kudika_nikole...

Draga,stim ca tu scrii,nu-i nevoie sa te semnezi de fiecare data..


Te deranjeaza cu ceva ???
kudika_nikole
Postat pe 2 Decembrie 2011 00:40
Ai incercat sa folosesti toate emoticoanele disponibile?

Vreau si eu sa stiu de ce o femeie nu e in stare sa-si ia viata in maini si sa puna capat unei relatii care nu mai merge, decat daca mai apare inca un amarat in peisaj? Si cunoscut pe net? Bleah.
kudika_pudika
Postat pe 2 Decembrie 2011 00:52
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 20:58:12 pfff,nu stiu cum sa incep ..sa nu va plictisesc prea tare...pe scurt..sunt casatorita de 8 ani...o casnicie,cu bune,cu rele...bune,din simplul motiv ca am stiu sa las de la mine..si am tot lasat,pana mi s-a acrit ....am inceput sa ma gandesc la divort acu ceva timp..adica de vreo 2 ani....si am tot ramas la stadiul "gandire"...nu stiu,sa nu provoc neplaceri parintilor,poate frica de un nou inceput..nu stiu ..pe scurt,nu sunt deloc multumita de viata mea ..de ceea ce am .toata lumea ne stie o pereche potrivita...tot timpul cu zambetul pe buze ...cat se inseala..sufletul meu este negru de suparare...sotului nu ii prea place munca,adica ii place banul,da muncit de altul..si in toti acesti ani eu am fost aia care a tras tare sa zic asa...a muncit si el,da...ma rog ...apoi,e si zgarcit...dezastru....are toate calitatile negative posibile..ma rog,multi se intreaba daca nu le-am vazut in acesti ani..am vazut..dar...tot am asteptat..intr-o minune,cred ..acu ceva timp,am avut niste probleme,cauzate tot de el...ne-am certat mult,mult de tot ....si de fiecare data tot imi zicea sa plec..nu am vrut sa ii fac placerea,pt ca stiu ca isi dorea asta ...am zis ca astept momentul meu de glorie ...intre timp,am cunoscut pe cineva...am vorbit multe luni pe mess(in tot timpul asta incerca ca ma invete cu sfaturi sa imi indrept casnicia),iar dupa o lunga perioada in sfarsit ne-am intalnit ..a fost destul de greu,pt ca suntem in tari diferite,lucram amandoi in strainatate..intalnirea noastra a decurs super,parca ne stiam de ani buni ..m-a convins ca exista si alt gen de barbati,nu doar aia de stiu sa comande si sa astepte totul de la nevasta ...mi-am reamintit cat de frumoasa este viata....am fost EU..fara sa deranjez pe nimeni....m-am simtit vie,iubita..nu stiu,nu pot exprima..ideea e ca,dupa atata timp de asteptare,a venit,in sfarsit si momentul meu de glorie ..sa imi sun sotu si sa ii dau vestea ca s-a cam terminat ..dar,problema..e operat din luna august si are nevoie de odihna,sa se refaca complet..o asemenea veste l-ar da peste cap si nu vreau sa faca vreo prostie si sa regret toata viata ...am uitat sa specific ca nu avem copii,si ca eu am doar 26 ani....



adicã ... þi-ai înºelat soþul ?

indiferent de moment, vestea oricum o "sã-l dea peste cap" pe soþul tãu ...

de unde ºtii cã bãrbatul pe care l-ai întâlnit este cel mult aºteptat ? la început totul este frumos.... ºi dacã n-o sã fie el, ce o sã faci ? o s-o þii din bãrbat în bãrbat, încercându-i ? cum te-ai gândit cã va arãta viaþa ta dupã divorþ ?
contessyna
Postat pe 2 Decembrie 2011 07:49
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 20:58:12 pfff,nu stiu cum sa incep ..sa nu va plictisesc prea tare...pe scurt..sunt casatorita de 8 ani...o casnicie,cu bune,cu rele...bune,din simplul motiv ca am stiu sa las de la mine..si am tot lasat,pana mi s-a acrit ....am inceput sa ma gandesc la divort acu ceva timp..adica de vreo 2 ani....si am tot ramas la stadiul "gandire"...nu stiu,sa nu provoc neplaceri parintilor,poate frica de un nou inceput..nu stiu ..pe scurt,nu sunt deloc multumita de viata mea ..de ceea ce am .toata lumea ne stie o pereche potrivita...tot timpul cu zambetul pe buze ...cat se inseala..sufletul meu este negru de suparare...sotului nu ii prea place munca,adica ii place banul,da muncit de altul..si in toti acesti ani eu am fost aia care a tras tare sa zic asa...a muncit si el,da...ma rog ...apoi,e si zgarcit...dezastru....are toate calitatile negative posibile..ma rog,multi se intreaba daca nu le-am vazut in acesti ani..am vazut..dar...tot am asteptat..intr-o minune,cred ..acu ceva timp,am avut niste probleme,cauzate tot de el...ne-am certat mult,mult de tot ....si de fiecare data tot imi zicea sa plec..nu am vrut sa ii fac placerea,pt ca stiu ca isi dorea asta ...am zis ca astept momentul meu de glorie ...intre timp,am cunoscut pe cineva...am vorbit multe luni pe mess(in tot timpul asta incerca ca ma invete cu sfaturi sa imi indrept casnicia),iar dupa o lunga perioada in sfarsit ne-am intalnit ..a fost destul de greu,pt ca suntem in tari diferite,lucram amandoi in strainatate..intalnirea noastra a decurs super,parca ne stiam de ani buni ..m-a convins ca exista si alt gen de barbati,nu doar aia de stiu sa comande si sa astepte totul de la nevasta ...mi-am reamintit cat de frumoasa este viata....am fost EU..fara sa deranjez pe nimeni....m-am simtit vie,iubita..nu stiu,nu pot exprima..ideea e ca,dupa atata timp de asteptare,a venit,in sfarsit si momentul meu de glorie ..sa imi sun sotu si sa ii dau vestea ca s-a cam terminat ..dar,problema..e operat din luna august si are nevoie de odihna,sa se refaca complet..o asemenea veste l-ar da peste cap si nu vreau sa faca vreo prostie si sa regret toata viata ...am uitat sa specific ca nu avem copii,si ca eu am doar 26 ani....



Inca un caz ca multe altele,in care se constata ,ca sotul nu este barbatul mult visat si toata viata sotiei s-a dus de rapa!Colega mea,Pudika,a punctat foarte bine,intrebandu-se de ce unele femei nu sunt suficient de puternice,astfel incat sa-si ia destinul in maini si sa faureasca propriul viitor,fara angoasele unei casnicii nefericite!Draga mea,tu ai ales o cale gresita de razbunare,si anume,adulterul!Este un mijloc perfid si incorect ,intai,fata de tine si apoi,fata de sotul tau!Pe de alta parte,te inteleg intr-o oarecare masura si incerc sa nu iti judec atitudinea imorala,caci ,ca tine,sunt multe femei,care sufera in casnicii deplorabile,din cauza partenerilor de viata si care,din motive numai de ele stiute,continua aceste convietuiri anoste sau o parte dintre ele,procedeaza asemenea tie!Ai intalnit un alt barbat,care te-a facut fericita in urma unor intalniri romantice,dar ,oare,acesta este cel mai bun dintre toti,astfel incat sa-ti justifice gandul de a inainta actiunea de divort?Pentru a te aduce cat mai repede in patul lor,unii barbatii sunt adevarati ingeri,dupa care,devin demoni!Trebuie sa iei in calcul si acest aspect!Nu te pripi in alegeri,cu toate ca sunt convinsa ca tu esti hotarta sa mergi pe calea ,ce duce la tribunal!Observ ca iti este mila de sotul ajuns la ananghie!Lui ii era mila atunci cand te gonea din casa?Manifesta compasiune in momentul in care tu munceai si el trandavea acasa?Atunci cand te jignea,cum de uita ca tu esti sotia lui ,atat la bine cat si la rau?Sunt convinsa ca nu!Vezi tu,din aceste motive,incerc sa nu te judec prea aspru si sa-ti spun doar atat;adulterul este un mijloc oribil de a te "razbuna" pe un barbat,care nu a stiut sa-ti fie prieten si sot!NU va mai intelegi,asta este,divortati si fiecare pe drumul lui!Decat sa te incarci cu niste fapte care nu sunt tocmai cinstite,mai bine separati-va si in acest mod vei putea trai cum iti doresti,dar fara a-ti face mai mult rau decat bine!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Decembrie 2011 08:26
Stiti ce nu pricep eu la asemenea descizatoare de topice ? De ce aceste discutii (insotite chiar si de emoticoane) nu le au cu acesti parteneri ai lor ? Pe un asemenea forum vaz' sau citesc o multime de asemenea povesti, ma minunez 'au ba, dar.... m-as mira ca aceste discutii sa le poata purta si in realitate. Bine, bine... eu pot da o mie de sfaturi , majoritatea utile , dar situatiile se rezolva intr-un fel ... in realitate, nu 'acilea pe forum.
In acelasi timp stau si ma intreb ; care sunt cele mai complexe probleme in viata reala ? Faptu' ca n-am bani sau ca nu sunt iubit/a ?
alegro6543
Postat pe 2 Decembrie 2011 08:54
De la: alegro6543, la data 2011-12-02 08:54:21Stiti ce nu pricep eu la asemenea descizatoare de topice ? De ce aceste discutii (insotite chiar si de emoticoane) nu le au cu acesti parteneri ai lor ? Pe un asemenea forum vaz' sau citesc o multime de asemenea povesti, ma minunez 'au ba, dar.... m-as mira ca aceste discutii sa le poata purta si in realitate. Bine, bine... eu pot da o mie de sfaturi , majoritatea utile , dar situatiile se rezolva intr-un fel ... in realitate, nu 'acilea pe forum.
In acelasi timp stau si ma intreb ; care sunt cele mai complexe probleme in viata reala ? Faptu' ca n-am bani sau ca nu sunt iubit/a ?



Buna dimineata,Alegro,ai mare dreptate(acum! )in tot ceea ce spui,dar,vezi tu,eu incerc sa le inteleg pe aceste doamne,simple femei dealtfel,ele nu reusesc la un moment dat sa se mai regaseasca in toata aceaste probleme generalizata,ce tine de conflictele familiale!Unele dintre ele,poate chiar discuta cu partenerii lor,dar ti-ai pus intrebarea;au cu cine sa discute aceste aspecte neplacute!Sunt barbati(pe tine de exclud din critica!),care nu accepta nicio forma de dialog,pur si simplu din orgoliu,mandrie nejustificata de "mascul"!Altii sunt violenti si reactioneaza ca atare!Multe femei refuza sa iasa din aceste cercuri vicioase si aleg calea adulterelor !De multe ori,calea aceasta,a descarcarii in exterior,fara a te cunoaste cineva,poate fi de bun augur,in sensul limpezirii gandurilor,dar doar atat!Si cea mai complexa problema din viata unei femei,da,ar putea fi aceea ,a inexistentei unui iubit in viata ei!Singuratatea ,de multe ori,ucide sufletul,crede-ma,stiu foarte bine ceea ce afirm!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:04
De la: kudika421339, la data 2011-12-02 09:04:15Singuratatea ,de multe ori,ucide sufletul,crede-ma,stiu foarte bine ceea ce afirm!


Nu te cred. Ai suflet si inca unu foarte mare. Asa se vede din exterior...sau e doar o mascuta?

P.S Neata
ilumax_76
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:10
De la: ilumax_76, la data 2011-12-02 09:10:18
De la: kudika421339, la data 2011-12-02 09:04:15Singuratatea ,de multe ori,ucide sufletul,crede-ma,stiu foarte bine ceea ce afirm!


Nu te cred. Ai suflet si inca unu foarte mare. Asa se vede din exterior...sau e doar o mascuta?

P.S Neata


O,Ilumax-ule,ce bine imi pare ca te vizualizez! O zi excelenta sa ai!
Sufletul meu este foarte mare,caci mi-am impus sa fie astfel,dar asta nu inseamna ca nu a cunoscut durerea!
Nu,nu afisez o masca,nu ma caracterizeaza o astfel de atitudine,sunt doar eu,o femeie care a gustat din fructul iubirii,dar care a simtit si gustul pelinului!Ca am reusit sa trec peste toate,asta tine de interiorul meu si pentru a-l diseca,ar trebui sa trec in registrul personal si nu este nici timpul,nici locul,pentru a ma descoperi!Dar,in continuare,nu ma dezic de cele raspunse colegului nostru drag,Allegro!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:27
De la: kudika421339, la data 2011-12-02 09:27:48
O,Ilumax-ule,ce bine imi pare ca te vizualizez! O zi excelenta sa ai!
Sufletul meu este foarte mare,caci mi-am impus sa fie astfel,dar asta nu inseamna ca nu a cunoscut durerea!
Nu,nu afisez o masca,nu ma caracterizeaza o astfel de atitudine,sunt doar eu,o femeie care a gustat din fructul iubirii,dar care a simtit si gustul pelinului!Ca am reusit sa trec peste toate,asta tine de interiorul meu si pentru a-l diseca,ar trebui sa trec in registrul personal si nu este nici timpul,nici locul,pentru a ma descoperi!Dar,in continuare,nu ma dezic de cele raspunse colegului nostru drag,Allegro!


Multumesc frumos la fel si tie. Deci: singuratatea poate ucide sufletul DOAR DACA ii permiti.
ilumax_76
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:33
De la: alegro6543, la data 2011-12-02 08:54:21
In acelasi timp stau si ma intreb ; care sunt cele mai complexe probleme in viata reala ? Faptu' ca n-am bani sau ca nu sunt iubit/a ?

ambele amandoua toti visam sa avem o viata plina
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:37
De la: miss_darine, la data 2011-12-02 09:37:45
De la: alegro6543, la data 2011-12-02 08:54:21
In acelasi timp stau si ma intreb ; care sunt cele mai complexe probleme in viata reala ? Faptu' ca n-am bani sau ca nu sunt iubit/a ?

ambele amandoua toti visam sa avem o viata plina


...fara numar,fara numar
Ame_li
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:40
De la: miss_darine, la data 2011-12-02 09:37:45
De la: alegro6543, la data 2011-12-02 08:54:21
In acelasi timp stau si ma intreb ; care sunt cele mai complexe probleme in viata reala ? Faptu' ca n-am bani sau ca nu sunt iubit/a ?

ambele amandoua toti visam sa avem o viata plina


Adevarat,toti visam sa avem o astfel de viata,dar ,daca vrei parere personala,realitatea m-a "trezit" de multe ori din acest vis frumos!Deci,morala este "Sa nu te hranesti cu vise",caci doare al "naibii" de tare!Hi,Darine,sa fii fericita,draga mea!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:43
De la: ilumax_76, la data 2011-12-02 09:33:10
De la: kudika421339, la data 2011-12-02 09:27:48
O,Ilumax-ule,ce bine imi pare ca te vizualizez! O zi excelenta sa ai!
Sufletul meu este foarte mare,caci mi-am impus sa fie astfel,dar asta nu inseamna ca nu a cunoscut durerea!
Nu,nu afisez o masca,nu ma caracterizeaza o astfel de atitudine,sunt doar eu,o femeie care a gustat din fructul iubirii,dar care a simtit si gustul pelinului!Ca am reusit sa trec peste toate,asta tine de interiorul meu si pentru a-l diseca,ar trebui sa trec in registrul personal si nu este nici timpul,nici locul,pentru a ma descoperi!Dar,in continuare,nu ma dezic de cele raspunse colegului nostru drag,Allegro!


Multumesc frumos la fel si tie. Deci: singuratatea poate ucide sufletul DOAR DACA ii permiti.


DA,DOAR DACA...!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:44
De la: Ame_li, la data 2011-12-02 09:40:06
De la: miss_darine, la data 2011-12-02 09:37:45
De la: alegro6543, la data 2011-12-02 08:54:21
In acelasi timp stau si ma intreb ; care sunt cele mai complexe probleme in viata reala ? Faptu' ca n-am bani sau ca nu sunt iubit/a ?

ambele amandoua toti visam sa avem o viata plina


...fara numar,fara numar



Da,de la nasu',sa curga fara numar,fara numar.....!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:45
De la: kudika421339, la data 2011-12-02 09:44:24
Multumesc frumos la fel si tie. Deci: singuratatea poate ucide sufletul DOAR DACA ii permiti.


DA,DOAR DACA...! [/quote]

Azi te simt cam ....nostalgica( sa nu spun trista), Curcubeu. Ti-ai pierdut din culori...
ilumax_76
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:48
De la: kudika421339, la data 2011-12-02 09:43:00
Adevarat,toti visam sa avem o astfel de viata,dar ,daca vrei parere personala,realitatea m-a "trezit" de multe ori din acest vis frumos!Deci,morala este "Sa nu te hranesti cu vise",caci doare al "naibii" de tare!Hi,Darine,sa fii fericita,draga mea!

339 visele nu ingrasa dar ca sa inchei intr-o nota serioasa, nu e sanatos sa alergi dupa himere o viata'ntreaga, chiar daca crossul face piciorul frumos
neata 339
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:52
De la: miss_darine, la data 2011-12-02 09:52:18
De la: kudika421339, la data 2011-12-02 09:43:00
Adevarat,toti visam sa avem o astfel de viata,dar ,daca vrei parere personala,realitatea m-a "trezit" de multe ori din acest vis frumos!Deci,morala este "Sa nu te hranesti cu vise",caci doare al "naibii" de tare!Hi,Darine,sa fii fericita,draga mea!

339 visele nu ingrasa dar ca sa inchei intr-o nota serioasa, nu e sanatos sa alergi dupa himere o viata'ntreaga, chiar daca crossul face piciorul frumos
neata 339


macar te mentii in forma
neata tanti
Ame_li
Postat pe 2 Decembrie 2011 09:53
nu ma mai joccc! v-ati inscris la cros fara mine???
kiss_my_ass
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:01
Faptul ca nu ai copii,este un atuu pt tine....dar trebuie sa ai rabdare cu noul iubit si sa nu te grabesti inca si sa faci mai tarziu aceeasi greseala.Nu sti ce poate zace in fiecare barbat.si ce defecte poate iesi dintr-un animal.Nu zic ca ,iubitu tau e un animal.....ci ,doar la figurat.....sti se intampla sa te mariti cu un inger ca sa vezi ca-i plin de draci.Altele patite.mai sufla si in iaurt....eu zic,sa nu te pripesti.Crezi ca ai incercat toate metodele ca sa-ti schimbi sotul?Iubitu ce varsta are?Daca este cu un an s-au doi mai mare ca tine,ti-ai pus intrebarea de ce n-a avut nici o relatie?sau tentativa de reletie...Sant multe intrebari,pe care tu trebuie sa le gasesti raspunsul....
Sant curioasa in ce tara lucri,pt ca eu sant in Austria si am putea sa vorbim mai multe...
Titanika
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:02
De la: kiss_my_ass, la data 2011-12-02 10:01:34 nu ma mai joccc! v-ati inscris la cros fara mine???

tu intai trateaza-te si dupa aceea asteapta invitatia
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:05
De la: kiss_my_ass, la data 2011-12-02 10:01:34 nu ma mai joccc! v-ati inscris la cros fara mine???



Cum,draga mea,poftim in formatie!!!!!!!Doamnelor,in formatie completa,va rog,luati linia de start!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:06
De la: miss_darine, la data 2011-12-02 09:52:18
De la: kudika421339, la data 2011-12-02 09:43:00
Adevarat,toti visam sa avem o astfel de viata,dar ,daca vrei parere personala,realitatea m-a "trezit" de multe ori din acest vis frumos!Deci,morala este "Sa nu te hranesti cu vise",caci doare al "naibii" de tare!Hi,Darine,sa fii fericita,draga mea!

339 visele nu ingrasa dar ca sa inchei intr-o nota serioasa, nu e sanatos sa alergi dupa himere o viata'ntreaga, chiar daca crossul face piciorul frumos
neata 339



Da,cross-ul iti modeleaza piciorul si daca ai si fuleu respectabil,ala esti!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:08
De la: miss_darine, la data 2011-12-02 10:05:06
De la: kiss_my_ass, la data 2011-12-02 10:01:34 nu ma mai joccc! v-ati inscris la cros fara mine???

tu intai trateaza-te si dupa aceea asteapta invitatia


las ca alerg cu gura inchisa!
kiss_my_ass
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:08
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 20:58:12 pfff,nu stiu cum sa incep ..sa nu va plictisesc prea tare...pe scurt..sunt casatorita de 8 ani...o casnicie,cu bune,cu rele...bune,din simplul motiv ca am stiu sa las de la mine..si am tot lasat,pana mi s-a acrit ....am inceput sa ma gandesc la divort acu ceva timp..adica de vreo 2 ani....si am tot ramas la stadiul "gandire"...nu stiu,sa nu provoc neplaceri parintilor,poate frica de un nou inceput..nu stiu ..pe scurt,nu sunt deloc multumita de viata mea ..de ceea ce am .toata lumea ne stie o pereche potrivita...tot timpul cu zambetul pe buze ...cat se inseala..sufletul meu este negru de suparare...sotului nu ii prea place munca,adica ii place banul,da muncit de altul..si in toti acesti ani eu am fost aia care a tras tare sa zic asa...a muncit si el,da...ma rog ...apoi,e si zgarcit...dezastru....are toate calitatile negative posibile..ma rog,multi se intreaba daca nu le-am vazut in acesti ani..am vazut..dar...tot am asteptat..intr-o minune,cred ..acu ceva timp,am avut niste probleme,cauzate tot de el...ne-am certat mult,mult de tot ....si de fiecare data tot imi zicea sa plec..nu am vrut sa ii fac placerea,pt ca stiu ca isi dorea asta ...am zis ca astept momentul meu de glorie ...intre timp,am cunoscut pe cineva...am vorbit multe luni pe mess(in tot timpul asta incerca ca ma invete cu sfaturi sa imi indrept casnicia),iar dupa o lunga perioada in sfarsit ne-am intalnit ..a fost destul de greu,pt ca suntem in tari diferite,lucram amandoi in strainatate..intalnirea noastra a decurs super,parca ne stiam de ani buni ..m-a convins ca exista si alt gen de barbati,nu doar aia de stiu sa comande si sa astepte totul de la nevasta ...mi-am reamintit cat de frumoasa este viata....am fost EU..fara sa deranjez pe nimeni....m-am simtit vie,iubita..nu stiu,nu pot exprima..ideea e ca,dupa atata timp de asteptare,a venit,in sfarsit si momentul meu de glorie ..sa imi sun sotu si sa ii dau vestea ca s-a cam terminat ..dar,problema..e operat din luna august si are nevoie de odihna,sa se refaca complet..o asemenea veste l-ar da peste cap si nu vreau sa faca vreo prostie si sa regret toata viata ...am uitat sa specific ca nu avem copii,si ca eu am doar 26 ani....


tu ai emoticoane pe tastatura?
guru_ion
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:12
De la: guru_ion, la data 2011-12-02 10:12:21

tu ai emoticoane pe tastatura?

te oftici?
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:14
De la: kiss_my_ass, la data 2011-12-02 10:08:41
De la: miss_darine, la data 2011-12-02 10:05:06
De la: kiss_my_ass, la data 2011-12-02 10:01:34 nu ma mai joccc! v-ati inscris la cros fara mine???

tu intai trateaza-te si dupa aceea asteapta invitatia


las ca alerg cu gura inchisa!


ochii bine deschisi pentru a vizualiza himera
grija mare ,fiecare cu himera ei
Ame_li
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:15
De la: miss_darine, la data 2011-12-02 10:14:55
De la: guru_ion, la data 2011-12-02 10:12:21

tu ai emoticoane pe tastatura?

te oftici?


oo daaa!
iti dai seama ce galbene erau mesajele mele daca descopeream acest amanunt
guru_ion
Postat pe 2 Decembrie 2011 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IUBIREA CARE NUMI CORESPUNDE 46 De la: DiavolytaTa 3 Aprilie 2009 16:21
relatie de 6 ani pe punctul de a fi istorie... 5 De la: INTELIGENTUL_INTELIGENT 11 August 2013 12:42
S-a stins pasiunea...un sfat? 52 De la: contesina 16 Martie 2011 21:25
nu-si iubeste sotia dar s-a culcat cu ea doar ca sa nu divorteze de el 54 De la: mkdisk 15 Ianuarie 2009 13:16
Despartire dupa 3 ani 31 De la: Apadeploaie 23 August 2012 00:34