Setari Cookie-uri

UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS?

Dragii mei si dragele mele,

Am si eu nelamurire! De curand am iesit dintr-o relatie si imi este destul de greu sa ma impac cu ideea si sa-l uit pe EL. Nu stiu daca il mai iubesc sau nu, dar stiu ca nu mai sunt sanse de impacare..din partea lui. Credeti ca o relatie noua ma va face sa-l uit mai repede si sa trec mai usor peste despartire? Voi ce credeti? Stiu ca parerile sunt impartite, dar as vrea sa aflu si parerea voastra si experientele voastre! Va sarut dulce!
All_for_love
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:25
in primul rand spune cat timp ai fost cu el ca sa primesti un raspuns clar
ablazancadar
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:28
daca poti, e chiar indicat .
googoodoll
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:28
dar de ce ai deschis 3 topicuri la fel?????
pardon, 4, acum am mai vazut unul
kitty_krieger
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:34
Am fost cu el 2 ani de zile.
All_for_love
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:31
De la: All_for_love, la data 2009-01-10 15:31:50Am fost cu el 2 ani de zile.

In cazul asta nu te implica prea repede intr-o alta relatie, iar daca dai totusi de cineva care iti place mult lasa-l sa te cucereasca el pe tine ca sa poti merge mai departe fara sa privesti nostalgic spre trecut. Multi si multe au tendinta ca dupa o relatie de lunga durata si cu implicatii sentimentale profunde sa petreaca un timp in desfranare - astfel se pune in aplicare psihologia invinsulu - "in caderea ta ia cat mai multi cu tine". Destinde-te dar nu iti bate joc de tine; abia cand iti vei regasi pacea interioara cauta pe altcineva, ca sa eviti amplificarea suferintei si fa-ti cat mai multi prieteni. Te pup si ai grija de tine!
ablazancadar
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:47
intotdeauan trebuie sa ai puterea in viata sa pui punct la ceea ce a fost si sa o iei de la capat.....daca ei se pot folosi de noi ..noi nu am putea sa ne folosim de ei ....macar peste a trece peste clipele grele.....
florence_82_tsf
Postat pe 24 Ianuarie 2009 19:27
buna seara....ai dreptate florence.....de unde fac si eu rost de puterea asta care zici tu?
stratulatsorin
Postat pe 24 Ianuarie 2009 19:30
daca vrei orice este poti ...asa cum este proverbul daca vrei si poti...o singura viata este merita traita .....
florence_82_tsf
Postat pe 24 Ianuarie 2009 19:36
vreau... dar nu pot
stratulatsorin
Postat pe 24 Ianuarie 2009 19:40
,asa este, da rtrebuie sa vrei...daca nu vrei , nu are cum sa se intample...Daca iti e greu macar incearca sa iesi mai mullt, sa te distrezi...i poate se intampla sa si cunosti pe cineva
monikmonik23
Postat pe 4 Februarie 2009 23:33
.........trebuie sa intelegi ca, viata este ca o carte...ai terminat de citit un capitol, treci la altul..in primul rand trebuie sa te obisnuiesti ca el nu mai face parte din viata ta, chiar sa il uiti..apoi, intr-o viitoare relatie sa nu faci niciodata comparatii cu fostul,..si o sa treci peste asta...
SPOTYYY
Postat pe 5 Februarie 2009 09:57
hai sa iti dau un sfat, eu in ianuarie am pus capat unei relatii de 3 ani nu tocmai intr-un mod placut. trebuie sa nu stai singura, e timpul sa apelezi la prieteni, nicidecum nu te implica imediat in alta relatie si nu te mai gandi la ce a fost frumos, urmareste numai aspectele negative in ceea ce il priveste pe fostul. eu am trecut f repede pt ca m'a dezamagit f tare si mi-am dat seama ca nu merita, trateaza cu indiferenta tot ce a fost si nu il mai cauta! o sa vezi ca lui nu o sa ii placa si o sa se intrebe cum de ai trecut asa repede peste, indiferenta doare cel mai mult crede'ma! Fii o luptatoare, sunt altii mai buni mereu. hai sa iti trimit un citat: "De aceea e aºa de important sã laºi anumite lucruri sã treacã. Sã le dai drumul. Sã te desprinzi de ele. Oamenii trebuie sã înþeleagã cã nimeni nu triºeazã, uneori câºtigãm, alteori pierdem. Nu aºtepta sã þi se dea ceva înapoi, nu aºtepta sã þi se recunoascã efortul, sã þi se descopere geniul, sã þi se înþeleagã iubirea. Încheie niºte etape. Nu din orgoliu, din neputinþã sau mândrie, ci pur ºi simplu pentru cã acel lucru nu se mai potriveºte cu viaþa ta. Închide uºa, schimbã discul, fã curat în casã, ºterge praful. Înceteazã sã mai fii cine erai ºi transformã-te în cine eºti!" ps: o sa treci peste! pup u.
alina_alina_20
Postat pe 5 August 2009 21:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vinovatii fara vina 7 De la: mkdisk 21 Ianuarie 2009 15:00
Noua constiinta = singuratate? 220 De la: contesina 10 Martie 2011 20:26
Cand fosta e cea mai frumoasa, cea mai desteapta si toti o plac 10 De la: _vio_ 13 Iulie 2011 19:20
pt ceei care merg la spectacolu wwe din bucuresti? 1 De la: alyn27 18 Aprilie 2011 14:25
ce sa fac ? help me.. 17 De la: ank111 7 Aprilie 2009 18:37