Setari Cookie-uri

Din iubire nu se moare

E prima data cand scriu aici, e cam greu dar trebuie sa ma ajutati, timp de 4 ani am avut o relatie super, avand amandoi o varsta frageda ne-am maturizat amandoi,ne-am spijinit si ajutat si credeam ca e tot ce vreau de la viata, visele nu au ezitat sa apara, era fericiti, insa acum 2 sapt eram pe strada m-a luat de mana si mi-a zis "-Stii, nu vreau sa mai fim impreuna" ; sincer am crezut ca e o gluma, pentru ca nu mi-a aratat niciodata ca ar vrea altceva, intotdeauna el era cel care ma ruga sa nu-l las pentru ca fara mine nu poate sa traiasca, si totusi situatia s-a schimbat. Am vorbit cu el i-am zis ca nu putem sa aruncam 4 ani din viata pe fereastra, mi-a zis ca i-a fost greu sa-mi spuna si ca sa aiba inca un motiv sa se desparta de mine a cautat o fata cu care sa ma insele. l-am iertat totusi crezand ca vina este de partea amandurora si sperand ca relatia mai poate fi salvata, a acceptat ,o saptamana a fost super, de revelion, cu prietenii, totul era ca inainte, insa povestea nu se termina aici, el invata in alt oras si a trebuit sa plece, dupa doua zile de incertitudini, cand abea imi raspundea la telefon, mi-a spus din nou :" - Nu mai vreau, nu mai pot, m-am saturat de situatia asta, vreau sa terminam, e mai bine asa ", toata lumea mea s-a daramat, normal ca era cu cealalta, dar mi-a explicat ca fata aia nu este adevarul motiv pentru care m-a lasat, mi-a zis ca s-a prefacut 3 ani de zile, ca el vroia sa ma lase din primul an,si totusi au trecut 4 ANI, eu traind in lumea mea, crezand ca totul e perfect, iar el jucand teatru, de parca ar avea ceva de castigat.
Nu stiu ce sa cred, cum sa-mi explic, pentru ca el nu poate si nici nu stiu cum sa-mi explice dc acum o luna ma iubea la nebunie si acum nu...
Stiu ca in fiecare zi cupluri perfecte se despart, stiu ca nu se moare din iubire, si totusi nu gasesc o portita, nu stiu cum sa mi-l scot din inima.
Voi ce ati facut sau ce-ati fi facut intr-o situatie ca aceasta ?
erikutza86
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:19
pai altceva in afara de a-i respecta decizia, nu prea ai ce sa faci. mi se pare absurba scuza lui. cine se poate preface 3 ani de zile intr-o simpla relatie (nu casatorie, nu copii, nu bunuri comune). ar fi fost acolo ceva care ti-ar fi dat de gandit, macar odata sa fi gresit cu ceva in acesti 3 ani. sau ar fi incercat sa te faca pe tine sa te saturi de el si sa iti doresti tu sa il parasesti daca tot nu mai vroia sa fiti impreuna....

poate reusesti sa afli din alte surse care e motivul adevarat si asa poate salvezi aceasta relatie. sau poate ca doar in ochii tai a fost perfect, iar din pct lui de vdr relatia sa fi avut mai multe hibe. prin aceasi situatie trec si eu acum numai ca eu am luat decizia de a nu mai fi impreuna si uite ca imi pare rau acum, dar nu mai am ce indrepta

si totusi...din iubire nu se poare!
bangla_soul
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:36
tocmai pentru ca nu vreau sa regrete mai tarziu incerc sa fac ceva acum, stiu ca asa se v-a intampla, pt ca m-a iubit si mi-a recunoscut si acum, insa din cate vad fuge de responsabilitati nu vrea decat sa fie singur, pe o parte il inteleg, am ajuns la concluzia ca am sa-i dau aer si timp... dar niciodata n-am sa renunt la el ,pt ca motivele pentru care m-a lasat nu sunt plauzibile.
Oricum iti multumesc pentru comm`. :*
erikutza86
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:01
salut ericutza.... vroiam sa iti zic ca si eu am patit ceva asemanator... am stat 5 ani si jumatate cu un tip.... care la fel ca si tie....mi-a zis ca vrea sa ne despartim.... dupa 5 ani jumate.... foarte ciudat....am simtit ca s-a prabusit cerul.... ca nu mai am aer.... mi se parea imposibil.....
tu ai intrebat ce am face noi in locul tau? sau ce am facut? iti pot spune ce am facut eu.... dar tu sa nu faci ca mine.... pt ca nu ai idee cat regret acum.... l-am cautat disperat.... stiind ca e cu alta fata..... ii spuneam intr-una ca il iubesc ba chiar i-am zis ca sunt de acord sa stea si cu mine pe ascuns... numai sa nu ma lase..... cat de blonda eram! chiar daca acum ma amuz... si stiu ca a trecut.... e dureros.... am ramas cu rani care nu s-au vindecat nici acum.... si culmea..... acum ma cauta..... ca ma iubeste..... ca sunt femeia vietii lui... bla bla.... nu mai e cu tipa respactiva... sunt convinsa ca si in cazul tau va realiza ce a pierdut.... si sunt la fel de convinsa ca tu nu esti ca mine.... ai mandrie.... ai orgoliu..... si nu il vei mai accepta inapoi.... pentru ca un om care spune ca te iubeste cu adevrat nu face nimik de genul acesta.....:( e durerod....dar (poate ca nu te ajuta cu mare lucru) nu esti singura.... poti apela oricand la noi....la mine...pentru un sfat....pentru orice....pup
catyusi
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:00
De la: erikutza86, la data 2009-01-10 19:01:18tocmai pentru ca nu vreau sa regrete mai tarziu incerc sa fac ceva acum, stiu ca asa se v-a intampla, pt ca m-a iubit si mi-a recunoscut si acum, insa din cate vad fuge de responsabilitati nu vrea decat sa fie singur, pe o parte il inteleg, am ajuns la concluzia ca am sa-i dau aer si timp... dar niciodata n-am sa renunt la el ,pt ca motivele pentru care m-a lasat nu sunt plauzibile.
Oricum iti multumesc pentru comm`. :*



SINCER, RENUNTA LA EL! E CEL MAI BUN LUCRU PE CARE IL POTI FACE, CHIAR DACA E FFFFFFFF GREU...
cauta ti ocupatie...fa ti de lucru...IESI CU ALTI BAIETI....dar renunta la el .!
nu conteaza daca motivele sunt sau nu plauzibile....CONTEAZA ca el NU TE MAI VREA.
trebuie sa accepti si sa mergi mai departe...pt ca poti!
gandeste te ca vrei sa intalnesti un tip MULT MAI DEOSEBIT...CU CARE SA TE INTELEGI MULT MAI BINE.....PT CA INTOTDEAUNA E LOC DE MAI BINE.
morticia_adams
Postat pe 7 Februarie 2009 15:37
...dar nici nu se traieste.
andreea_n_x
Postat pe 18 Ianuarie 2010 03:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 3 De la: ad__83 2 Mai 2011 09:08
Depresie si teama. Mai traiesc ? 12 De la: deelisha 5 Mai 2009 12:02
Singuratate 13 De la: steffy91 25 Ianuarie 2012 17:13
Momentul potrivit pentru un copil 22 De la: un_barbat_ca_multi_altii 21 Septembrie 2009 16:53
psiholog 4 De la: pisicuta_razboinica 13 Martie 2009 20:53