Setari Cookie-uri

Traditii de nunta

In 9 Mai facem cununia religioasa, cununia civila am facut-o acus 2 ani, stam impreuna de 3 ani...nunta va fi mica aproximativ 80 de pers ... intrebarea mea este daca e nevoie ca sa imi angajez lautari si chematori care sa ne acompanieze pana la biserica, fiind dat ca stau la 2 minute de biserica si la restaurant va fi muzica cu calculatorul.Voi ce ziceti care ati trecut prin asa ceva.Si in plus nu va fi ceva pompos...va fi o nunta pe placul meu:simpla si eleganta.
butterflylili
Postat pe 13 Ianuarie 2009 16:14
felicitari pentru nunta! nu stiu ce sa iti spun.... si eu fac nunta in 30 mai, o sa fie o nunta mare si o sa am si lautari. dar nasii nostri sunt casatoriti si ei nu de mult timp si nu au avut lautari pana la sala si nici chematori.eu zic ca nu e obligatoriu si nici nu are rost sa "arunci" banii daca nu e distanta mare de bisercica.
CAPinca
Postat pe 13 Ianuarie 2009 17:04
Felicitari! de ce nu vorbesti si cu nasii? si cu viitorul mire bineinteles...si noi am avut muzica si galagie pe drum( bleah) dar nu am avut steag!!! la noi se joaca steagul si mie nu-mi place! deci nu am avut! eu as fi preferat sa ma astepte ijn fata altarului, musafirii sa vina direct la biserica iar eu sa apar ultima cu nasul...am facut un compromis, am acceptat muzica pe strada, dar am intrat ultima in biserica, dupa ce mirele a ajuns la altar iar invitatii s-au asezat in banci...sa fi vazut babutele din fata bisericii! susoteli si oripilari! cuuuum? mireasa intra ultima??? ei da! asa ne-a placut...si voal pe fata etc etc...si nu mi-a parut rau deloc...e nunta voastra, voi spuneti daca da sau nu...

Postat pe 14 Ianuarie 2009 11:13
ar fii bine sa citesti in sufletul tau ce-ti doresti pt ca este cel mai important cum va simtiti voi doi , este amintirea voastra restul uita mai mult sau mai putin, fa orice te distreaza pe tine cel mai mult, dupa parerea mea din traditie poti pastra doar ce-ti place tie. distreazata cit poti tu de mult.
emilia34
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nemultumire 22 De la: kudika031158 18 Noiembrie 2009 19:38
trecutul ma omoara... 46 De la: Biank26 30 Ianuarie 2013 14:06
mai exista femei serioase si intelepte? 99 De la: denis_3d25 10 Septembrie 2011 00:16
ne dorim sa ne casatorim dar.. nu se poate 6 De la: kudika_595 18 Iulie 2016 03:14
vreau sa o cer in casatorie...un sfat,va rog 52 De la: kudika344657 29 Decembrie 2010 09:13