Setari Cookie-uri

de ce numai noi femeile suferim de pe urma barbatilor

am deschis acest topic deoarece am vazut multe fete ce se plang ca sufera din dragoste si eu am suferit odata si cumplit as fi vrut sa gasesc raspuns la aceasta intrebare .....de ce suferim femeile de ce in urma unui barbat ne facem viata amara de ce nu putem sa trecem cu vederea ca si cum nimic nu s-ar intampla cum trec ei pe langa suferinta noastra de ce de cate ori iubim in urma acestei iubiri ramanem cu cicatrici si suferinta ?De ce nu avem si noi femeile ca ei inima de piatra? si mai vad barbati pe forum ce posteaza de ce femeile isi inseala prietenii sau de ce sunt lesbienci multe pai cred ca din cauza suferintei provocate de alti baieti si iubiri va astept cu raspunsuri orice fel de raspuns ca eu una nu gasesc raspuns la aceasta intrebare
bruni_eu
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:21
De la: hairpin, la data 2009-01-15 15:35:18Am sa-l citez pe monahul Savatie Bastovoi.
"Dragostea nu numai ca este un sentiment pe care-l traieste orice om, ci am putea spune ca ea este insasi viata si scopul vietii. Lucrurile sunt bune si frumoase atata vreme cat relatia este reciproca. Dar in momentul despartirii omul suporta un mare soc. Viata lui se goleste de ceea ce a avut el mai important. Pentru ca aici are loc un transfer de personalitate. Eul se deplaseaza si devine tu, tu devine eu. De altfel, cum spune si apostolul Pavel: "caci odata casatoriti trupurile voastre nu va mai apartin, ci trupul barbatului este al femeii si trupul femeii este al barbatului".
Cam asta se intampla, suferim deoarece avem impresia ca scopul vietii noastre este lipsit de continut.



eu inteleg ce vrei sa spui tu dar eu nu gasesc raspuns si nu pot sa-mi dau seama de ce barbatul dak nu iubeste femeia de ce vrea sa mai stea un anumit timp cu ea iar apoi o lasa si el nu are de suferit ci noi ca femei eu vreau sa-mi gasesc raspuns la anumite intrebari spre expl de ce nu si barbatul sufera ca noi de pe urma despartiri de ce el nu varsa lascrimi ca noi pote ca noi femeile suntem problema ca noi femeile este posibil sa iubim repede ca barbatii si sa uitam mai greu ca ei de ce cand un barbat iubeste nu stie sa ierte se zice ca in dragoste faci totul noi iertam in rest ei nu isi intorc spatele si uita de anii sau de lunele impreuna
bruni_eu
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:46
Sa stii ca sufera si barbatii la fel de mult ca si femeile, desigur depinde de caracterul si sensibilitatea fiecaruia, dar pot sa spun ca am vazut f.multi barbati suferind. Stii care este diferenta, totusi? Ca barbatii chiar daca sufera, pot incepe imediat o noua relatie, fizica ,cu alta femeie, si poate astfel se mai consoleaza, pe cand o femeie n-ar suporta sa fie atinsa de un alt barbat.
hairpin
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:49
De la: hairpin, la data 2009-01-15 15:49:44Sa stii ca sufera si barbatii la fel de mult ca si femeile, desigur depinde de caracterul si sensibilitatea fiecaruia, dar pot sa spun ca am vazut f.multi barbati suferind. Stii care este diferenta, totusi? Ca barbatii chiar daca sufera, pot incepe imediat o noua relatie, fizica ,cu alta femeie, si poate astfel se mai consoleaza, pe cand o femeie n-ar suporta sa fie atinsa de un alt barbat.


ai dreptate ce zici ca un barbat isi face o noua relatie si depaseste mai usor suferinta nu ca noi mersi uite de asta nu eram chiar asa sigura ca iubesc si barbatii femeile tu stii asta ai vazut vreun caz ca eu nu am vazut in viata mea un barbat suferind de pe urma femeii dar dak tu o zici te cred
bruni_eu
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:06
vad ca nu intra nici un barbat in topic sa-si spuna parerile si sa aflam si noi din gura lor ce gandesc de femei si de ec ne fac sa sufere
bruni_eu
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:06

ca sa-ti raspund la intrebarea din titlu :
sunt si barbati care sufera dupa barbati, nu numai femeile sufera dupa barbati


acum ca sa fiu serios
si barbatii sufera din dragoste, si destul de mult
numai ca ei nu se plang asa mult ca voi
sau daca se plang, vorbesc doar cu persoane de incredere care nu imprastie peste tot ceea ce aud de la el

oricum , cel mai on topic ca sa zic asa a fost citatul pe care ti l-a dat Hairpin



_fantoma_
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:19
De la: vas25, la data 2009-01-15 16:19:32
ca sa-ti raspund la intrebarea din titlu :
sunt si barbati care sufera dupa barbati, nu numai femeile sufera dupa barbati


acum ca sa fiu serios
si barbatii sufera din dragoste, si destul de mult
numai ca ei nu se plang asa mult ca voi
sau daca se plang, vorbesc doar cu persoane de incredere care nu imprastie peste tot ceea ce aud de la el

oricum , cel mai on topic ca sa zic asa a fost citatul pe care ti l-a dat Hairpin





nu eu sunt care ma plang ca sufar din dragoste am suferit o data si eu dar am depasit ci am cris acest post deoarece multe fete vad ca sriu ca sufar din dragoste si multe altele si chiar vroiam sa aflu de ce poate ca asa aflam raspunsurile si nu se mai posteaza si se plang ca unde ma duc si dau cu ochii numai de posturi de dragoste asa ca incercam prin intermediul mai multor persoane baieti sau fete sa aflam raspunsurile de ce suferim chir si baietii cum ziceti voi si poate ca alte persoane sau chiar eu deschidem un post nou chiar nu gasesc nimic interesant aici decat de dragoste de suferinta de femei ce isi insala barbatul de femei ce umbla dupa bani etc
bruni_eu
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:43
pentru ca sensibilitatea este mai mare la femei, de cand e lumea asta asa va fi mereu !
barbatii sunt mai puternici si se abtin mai mult de la unele chestii
te astept si pe tine cu un vot la poza mea ! Aici ai linkul ! Si ma poti adauga in lista ta de prieteni , sa vorbim :) Thanks ! http://www.yuppy.ro/comunitate/concurs/view_item/9116.html
riimaruca
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:52
O perceptie,o idee gresite; si barbatii sufera cumplit dar se manifesta altfel pt.ca sunt mai stapani pe ei. Un iubit mi-a spus odata" nu pleca de linga mine, cel putin nu acum ... O sa-ti para rau ....la noi barbatii stii cum e te duci FRECI o tipa si gata am uitat ". Ei ,n-a fost asa ;ma iubise si suferea de fapt sufeream amandoi; si-acum daca ne vedem doar, se vede ca ne-am iubit, se vede regretul, suferinta. Desi avem fiecare alt drum. Dar sunt unii care fac pe zmeii... deh ! Barbatii adevarati isi arata sentimentele nu fac pe mascaricii. PAAAAAAA
nocturnalia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 09:14
De la: bruni_eu, la data 2009-01-15 15:21:34 am deschis acest topic deoarece am vazut multe fete ce se plang ca sufera din dragoste si eu am suferit odata si cumplit as fi vrut sa gasesc raspuns la aceasta intrebare .....de ce suferim femeile de ce in urma unui barbat ne facem viata amara de ce nu putem sa trecem cu vederea ca si cum nimic nu s-ar intampla cum trec ei pe langa suferinta noastra de ce de cate ori iubim in urma acestei iubiri ramanem cu cicatrici si suferinta ?De ce nu avem si noi femeile ca ei inima de piatra? si mai vad barbati pe forum ce posteaza de ce femeile isi inseala prietenii sau de ce sunt lesbienci multe pai cred ca din cauza suferintei provocate de alti baieti si iubiri va astept cu raspunsuri orice fel de raspuns ca eu una nu gasesc raspuns la aceasta intrebare


,,,,,,,,,cred ca treaba asta e dekn lumea.....si oricat am incerca sa gasim un raspuns e in zadar....este si va fi mereu o mare dilema DE CE,DE CE,,,SI IAR DE CE?.............SI TOTUSI CRED ca exista o infinitate de raspunsuri dar care la randul lor nasc alte intrebari.....


.......si uite asa ajungem de unde am plecat.....io una nu am un raspuns concret la intrebarea ta....cert e ca dureros....
nirvana_cukramel
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:03
De la: bruni_eu, la data 2009-01-15 15:21:34 am deschis acest topic deoarece am vazut multe fete ce se plang ca sufera din dragoste si eu am suferit odata si cumplit as fi vrut sa gasesc raspuns la aceasta intrebare .....de ce suferim femeile de ce in urma unui barbat ne facem viata amara de ce nu putem sa trecem cu vederea ca si cum nimic nu s-ar intampla cum trec ei pe langa suferinta noastra de ce de cate ori iubim in urma acestei iubiri ramanem cu cicatrici si suferinta ?De ce nu avem si noi femeile ca ei inima de piatra? si mai vad barbati pe forum ce posteaza de ce femeile isi inseala prietenii sau de ce sunt lesbienci multe pai cred ca din cauza suferintei provocate de alti baieti si iubiri va astept cu raspunsuri orice fel de raspuns ca eu una nu gasesc raspuns la aceasta intrebare


pai cine ti a zis k doar fetele sufera??? fetele sunt alea care se plang....dar sa stii k de multe ori un baiat sufera mai mult dupa ce se desparte de o fata...decat sufera ea....faza e k baietii nu spun la nimeni k sufera...iar fetele se plang mereu...
summer_love
Postat pe 1 Februarie 2009 18:39
pai avand in vedere ca suntem fete ne gandim ca noi suferim dupa urma barbatilor, dar s-a gandit cineva ca si ei sufera din cauza noastra chiar daca se tin ei asa mai barbatosi?stiu baieti care au suferit mai mult decat o fata in aceasi situatie. deci si noi suferim si ei. nicioadata nu se pune problema care sufera mai mult. fiecare isi exprima diferit suferinta si starea aceea grea asa ca atata vreme cat noi suntem victima ni se pare ca nimeni nu mai sufera ca noi si de aci si intrebarea"de ce noi?" fara sa ne gandim cand facem rau ca "de ce ei?".parerea mea. (sper sa nu fiu judecata aspru).
spiridusul
Postat pe 1 Februarie 2009 19:00
De la: spiridusul, la data 2009-02-01 19:00:37pai avand in vedere ca suntem fete ne gandim ca noi suferim dupa urma barbatilor, dar s-a gandit cineva ca si ei sufera din cauza noastra chiar daca se tin ei asa mai barbatosi?stiu baieti care au suferit mai mult decat o fata in aceasi situatie. deci si noi suferim si ei. nicioadata nu se pune problema care sufera mai mult. fiecare isi exprima diferit suferinta si starea aceea grea asa ca atata vreme cat noi suntem victima ni se pare ca nimeni nu mai sufera ca noi si de aci si intrebarea"de ce noi?" fara sa ne gandim cand facem rau ca "de ce ei?".parerea mea. (sper sa nu fiu judecata aspru).


asta ziceam si eu...
summer_love
Postat pe 1 Februarie 2009 19:14
nu toate femeile si toti barbatii sufera sunt si femei care putin le pasa si nu stau prea mult pe ganduri la ce a fost asta depinde de fiecare de personalitatea fiecaruia si sunt si barbati care sufera dar ei nu sunt ca noi ei nu isi calca pe orgoliu foarte mult.
un sfat de la mine timpul le va rezolva pe toate o sa ramana doar o amintire sau nimic si nu va calcati orgoliul doar atunci cand simtiti ca sunte-ti iubiti cu adevarat pentru ca in dragoste nu trebuie sa existe orgoliu.
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 5 Februarie 2009 11:13
De la: spiridusul, la data 2009-02-01 19:00:37pai avand in vedere ca suntem fete ne gandim ca noi suferim dupa urma barbatilor, dar s-a gandit cineva ca si ei sufera din cauza noastra chiar daca se tin ei asa mai barbatosi?stiu baieti care au suferit mai mult decat o fata in aceasi situatie. deci si noi suferim si ei. nicioadata nu se pune problema care sufera mai mult. fiecare isi exprima diferit suferinta si starea aceea grea asa ca atata vreme cat noi suntem victima ni se pare ca nimeni nu mai sufera ca noi si de aci si intrebarea"de ce noi?" fara sa ne gandim cand facem rau ca "de ce ei?".parerea mea. (sper sa nu fiu judecata aspru).

foarte pertinent comentariu.exact asa este.majoritatea suferim cel putin o data in viata din dragoste indiferent de sex.dar fiecare isi manifesta altfel durerea...in general femeile sunt mult mai extravertite cand vn vb de asa ceva dekat barbatii.noi incercam sa inchidem suferinta in noi,sa parem mai putin afectati de evenimente chiar daka in interiorul nostru sufletul ni se zbate incet si in tacere,de durere...eu unul chiar si in momentele in care durerea din suflet se materializa in durere fizica(pur si simplu ma durea inima si la prorpiu si la figurat)incercam sa ma stapanesc dak ma aflam in compania altor persoane,sa maschez,pentru ca nu as vrea sa fac si alte persoane din jurul meu sa se simta naspa din cauza problemelor mele personale.asa ca strang din dinti si merg mai departe.
akum dupa ce sti cum stau lucrurile si din perspectiva unui barbat poate ca vei lasa egocentrismul un pic la o parte te rog si il vei inlocui cu o perspectiva obiectiva si realista,cum ca toti suntem oameni pana la urma si nimeni nu e de piatra,toti suferim.
sa fiti iubiti
razz
Postat pe 17 Februarie 2009 22:28
e normal sa suferi cand iubesti si ... doar iubesti, nu esti si iubit.
concluzia: nu mai iubiti..
morticia_adams
Postat pe 19 Februarie 2009 01:19
De la: razz, la data 2009-02-17 22:28:36
De la: spiridusul, la data 2009-02-01 19:00:37pai avand in vedere ca suntem fete ne gandim ca noi suferim dupa urma barbatilor, dar s-a gandit cineva ca si ei sufera din cauza noastra chiar daca se tin ei asa mai barbatosi?stiu baieti care au suferit mai mult decat o fata in aceasi situatie. deci si noi suferim si ei. nicioadata nu se pune problema care sufera mai mult. fiecare isi exprima diferit suferinta si starea aceea grea asa ca atata vreme cat noi suntem victima ni se pare ca nimeni nu mai sufera ca noi si de aci si intrebarea"de ce noi?" fara sa ne gandim cand facem rau ca "de ce ei?".parerea mea. (sper sa nu fiu judecata aspru).

foarte pertinent comentariu.exact asa este.majoritatea suferim cel putin o data in viata din dragoste indiferent de sex.dar fiecare isi manifesta altfel durerea...in general femeile sunt mult mai extravertite cand vn vb de asa ceva dekat barbatii.noi incercam sa inchidem suferinta in noi,sa parem mai putin afectati de evenimente chiar daka in interiorul nostru sufletul ni se zbate incet si in tacere,de durere...eu unul chiar si in momentele in care durerea din suflet se materializa in durere fizica(pur si simplu ma durea inima si la prorpiu si la figurat)incercam sa ma stapanesc dak ma aflam in compania altor persoane,sa maschez,pentru ca nu as vrea sa fac si alte persoane din jurul meu sa se simta naspa din cauza problemelor mele personale.asa ca strang din dinti si merg mai departe.
akum dupa ce sti cum stau lucrurile si din perspectiva unui barbat poate ca vei lasa egocentrismul un pic la o parte te rog si il vei inlocui cu o perspectiva obiectiva si realista,cum ca toti suntem oameni pana la urma si nimeni nu e de piatra,toti suferim.
sa fiti iubiti


da, candva credeam si eu asta, ca noi suntem mai tembele, asa ... si daca suferim atat de mult (vizibil, in gura mare) automat inseamna ca am si iubit mai mult, deci ca ei sunt niste nesimtitori, insensibili.. etc Adevarul este ca .. ei nu spun cand sufera.. si da, prefera sa stranga din dinti, sa tina in ei cat se poate.Si ce, cum adica femeile nu pot incepe imediat o alta relatie fizica, ? Ba pot, iar unele din noi (mai patite si mai cerebrale) o aplica ca adjuvant, si inca cu rezultate bune! Si apropo .. chiar statisticile spun ca ...barbatii sufera CHIAR mai mult decat femeile cand incheie o relatie
karos
Postat pe 6 Martie 2009 13:48
Eu am facut o femeie sa sufere . Din inconstienta. Pur si simplu nu am stiut sa o tratez si acum ca a plecat sufar mult si incerc sa invat sa ma comport cum se cuvine cu o femeie. Sa o fac sa se simta femeie. Pacat ca nu am stiut ce om minunat am langa mine, a trebuit sa o pierd ca sa realizez asta.
staff
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vine sf valentin!! ce facem? cum ne uimim partenerii? 159 De la: ciquy 29 Ianuarie 2009 17:19
oare ce sa fac? 6 De la: Broscoiu 18 Septembrie 2011 13:11
Adoptati un pufarin 3 De la: diana1981 29 August 2009 18:38
Cine a gresit (mai mult) ? 41 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:27
fara speranta 12 De la: roz5bule6lila7 4 Iulie 2009 18:38