Setari Cookie-uri

help....

Am incercat sa il scot din minte, nu mai vorbesc cu el de 3 saptamani, spuneti-mi cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el? Nu mai vreau o relatie cu el,,,,,dar cum sa il scot din mintea mea....
Am activitati in timpul liber....dar a ramas ceva in mintea mea ce nu i-am zis.....ceva de genul ca stiu ce a putut sa faca si ca a fost un nesimtit....dar stiu ca nu are rost sa ii mai zic nimic....pentru ca s-a terminat.....cum sa trec peste, de ce sunt atat de proasta si ma gandesc inca?
otilia23
Postat pe 14 Ianuarie 2009 22:07
stai linistita, nu vei putea sa-l scoti din cap asa de usor...acum te rog sa te ambitionezi si sa spui BA DA!
nimic, va trece, de la sine...stii tu: iti ocupi mintea cu ceva,te ocupi mai mult de tine si bla bla bla timpul le rezolva pe toate...dar nu trebuie sa incerci sa uiti, nu va merge, nu functioneaza asa...

Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:22
asta fac....imi zic ca nu merita sa mai zic nimic...si imi iese...sper sa reusesc si cu gandirea sa nu mai simt ca vreau sa ii zic cat de nesimtit este....
otilia23
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:22
si la ce crezi ca ar folosi sa-i spui? la nimic...nu mai bine nu vorbesti cu el deloc? cel mult il saluti...nu ai dat prea multe amanunte asa ca mi-e mai greu sa ma dau cu parerea...

Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:03
de-ar merge faza cu nevorbitul deloc cu el de fiecare data:)) ce bine ar fi...
DeeaCatalina
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:05
Presupunand ca nu sunt colegi de scoala sau job, ca se intalnesc rar, nu vad de ce ar trebui sa se intinda la discutii...s-a terminat, chiar ea spune ca nu are rost, nu-l iei de gat ca 'hai mai sati zic cat de nesimtit esti'...dar, dupa cum spuneam, nu avem detalii

Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:13
cu timpul o sa treaca si nevoia asta de a-i zice cat de nesimtit e/a fost.
DeeaCatalina
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:16
Detaliile...nu mai merita sa fie discutate...acele detalii m-au facut sa plang, am crezut ca in dragoste nu trebuie sa plangi, ca acela care te merita nu te face sa plangi si isi doreste sa fii fericita si daca poate sa te faca fericita o face prin fapte nu prin vorbe.
O sa treaca si dorinta de a-i spune ceva....oricum nu va exista mai mult de un salut, pentru ca mai mult nici nu e in stare, tot el pare victimizat adica asta a fost concluzia lui, dar dupa ce am aflat ca ma mintise cu faptele lui, nu mi-a venit sa cred ca exista oameni care te fac sa te simti prost, sa te invinovateasca si ei sunt cei mai mari vinovati...dar daca fapta nu este cunoscuta de cei din jur...clar ei sunt nevinovati.
O sa treaca totul cu siguranta......stiu ca nu merita nici macar sa pierd secundele gandindu-ma la el.
Viata merge inainte...si cand se inchide o usa se deschide alta, tot raul e spre bine :)
otilia23
Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:23
stiu cat de greu iti este.si eu trec prin aceeasi situatie,dar imi impun sa nu vb deloc cu el.e mult mai bine,crede-ma.nu iti prelungi suferinta.ai incredere in tine.esti puternica.trebuie doar sa crezi.
dana_mv
Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:27
Povestea e cuprinsa in ceea ce am mai postat eu pe forum.....
Daca aveti chef puteti sa cititi....pentru o parere mai clara.
Multumesc.
otilia23
Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:28
Ai dreptate, este foarte greu sa uiti o persoana careia i-ai daruit dragostea si toate intentiile tale bune. Dar uneori unele legaturi in viata sunt pentru o perioada limitata de timp, cu rostul lor. Stiu, pare absurd si de neacceptat, de aceea sunt lucuri dincolo de puterea noastra de a intelege. Si eu am fost cu ceva timp in urma in aceeasi situatie si te inteleg perfect. Parca esti intr-un cerc vicios al gandirii si al amintirilor incat nu-i mai poti da drumul. Sa nu uitam ca infernul este cladit din amintirile frumoase, caci doar ele dor cel mai tare. Fa ceea ce simti, lasa-ti durerea sa se consume, nu ti-o reprima, daca iti vine sa plangi, plangi pt a te putea descarca, dar vei stii sigur ca la un moment dat o sa-ti spui: Gata! si atunci o sa stii sigur ca o poti lua de la capat. Au trecut 2 ani de la despartirea de iubirea vietii mele si pot spune ca inca ma mai gandesc la el, chiar il si visez din cand in cand, cu toate ca acum sunt de un an cu altcineva. Nu ai cum sa iti stergi amintirile, fie ele frumoase sau rele, dar in schimb te poti impaca cu ele. Sunt sigura, ca in timp dezamagirea pe care o simti o sa scada din intensitate. Poate vorbesc pe langa, dar am vrut doar sa incerc sa iti dau un sfat si incredere ca totul va fi bine
Schnucki
Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:44
Ai zis foarte bine, multumesc!
Sincer eu sper sa nu mai am nici o amintire cu el, pentru ca o persoana care te face sa suferi nu merita nici macar un loc in inima, dar in ganduri nici atat.
Cred ca exista si dragoste adevarata care te face sa te simiti implinit si sa te faca sa uiti de vechile iubiri, pentru fiecare exista o persoana deosebita...care iubeste cu adevarat!
otilia23
Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:50
Fii sigura ca exista si ca va sosi si momentul in care vei fi cu jumatatea ta. Numai sa avem ochi sa o si vedem, sa nu fim orbite de suferintele din trecut incat sa lasam o astfel de persoana sa treaca neobservata. Oricat de mult suferim, important este sa ramanem cu sufletul curat si nu inveninat de niste persoane care nu au meritat. Asadar, in ceea ce priveste acea persoana care o sa te faca sa te simti implinita, fii convinsa ca o sa o intalnesti atunci cand va fii momentul potrivit si atunci cand te astepti cel mai putin
Schnucki
Postat pe 16 Ianuarie 2009 00:05
buna tuturor!. suferi inca pentru ca tu probabil ai tinut foarte mult la el , insa te-a facut sa suferi si cam stii ce-i de capul lui....trebuie sa te gandesti doar la binele tau, ca el a trecut prin sufletul tau cu cizmele, asta ar trebui sa te ambitioneze sa-ti cauti fericirea in continuare ca doar nu le-a pierit sãmânþa!
SamanthaSam
Postat pe 7 Februarie 2009 17:32
De la: otilia23, la data 2009-01-14 22:07:31Am incercat sa il scot din minte, nu mai vorbesc cu el de 3 saptamani, spuneti-mi cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el? Nu mai vreau o relatie cu el,,,,,dar cum sa il scot din mintea mea....
Am activitati in timpul liber....dar a ramas ceva in mintea mea ce nu i-am zis.....ceva de genul ca stiu ce a putut sa faca si ca a fost un nesimtit....dar stiu ca nu are rost sa ii mai zic nimic....pentru ca s-a terminat.....cum sa trec peste, de ce sunt atat de proasta si ma gandesc inca?
oare tu stii care este operatia imposibila de facut unei femei???
silviu_m74
Postat pe 10 Martie 2009 20:22
exact prin acelasi lucru trec si eu... inca il iubesc, dar vreau sa-l scot din mintea mea si nu pot....ne mai si vedem ca avem prieteni comuni...si intr-un fel parca abia astept sa-l vad desi stiu ca ar fi mai bine sa nu ne mai vorbim sau sa ne vedem sa fie mai usor...
kris07
Postat pe 11 Iulie 2009 17:16
Scuze, s-ar putea sa fi venit prea tarziu.
Ai incercat cu REMOVE? Adica stii tu, click dreapta si apoi da-i REMOVE sau QUARANTINE, sa nu-i dai DELETE pentru ca s-ar putea sa mai ai nevoie de el.
Daca-ti da eroare schimba mouse-ul si fa lucrul de mai inainte in modul MANUAL, adica MEMORIE cu MEMORIE, sau FRAME(poza) cu POZA
jenesaispas
Postat pe 11 Iulie 2009 17:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vis ciudat 0 De la: 22 Ianuarie 2011 08:37
E posibil ca iubitul meu sa fie posedat de diavol??? 85 De la: drakushorul 19 Ianuarie 2014 16:16
help me pls :sml-sad0116: 33 De la: issa12 24 Septembrie 2009 01:05
purcei de guineea 10 De la: lil_mariuk 13 Iulie 2009 20:27
barbatul gemeni in intimitate 8 De la: istratedanut 7 Martie 2009 01:02