Setari Cookie-uri

poti iubi adoua oara

:smiul-happy0065: iubitul mmeu ma parasit pentru alta iar eu mam gasit pe altu nu pot sal parasesc nustiu cei cu mine

Postat pe 14 Iulie 2008 13:56
Pe cine nu poti parasi? pe cel care l-ai gasit,sau pe cel care a fost?

Postat pe 15 Iulie 2008 17:53
Si.......raspunsul intrebarii tale: Da,poti iubi de 15 ori.Parerea mea,acum depinde.

Postat pe 15 Iulie 2008 18:09
n-a fost iubitul tau,cu ....adevarat,daca te-a parasit pentru alta.Ai crezut tu ca este.Daca cel pe carew-l ai acum iti place,incearca sa vezi daca gasesti la el ce-ti doresti de la un barbat,inclusiv aceea atingere extra...terestra.Bafta!
numai
Postat pe 21 Iulie 2008 21:51
NU! poti iubi doar o singura data, cu adevarat, restul sunt doar surogate. problema e sa descoperi care e cu pricina...

Postat pe 21 Iulie 2008 22:15
Eu pot afirma cu tarie ca am iubit de cel putin 3 ori.. Si am iubit cu adevarat. Iar daca ar fi cazul sa se mai intample, sunt sigura ca as mai putea iubi si pe un al 4-lea, cu aceeasi intensitate.

Postat pe 22 Iulie 2008 00:22
Eu vad asa lucrurile.Din moment ce avem un singur suflet, si se intampla sa il daruim cu totul unei persoane, cu aceeasi intensitate nu mai putem iubi o alta persoana, doar nu avem mai multe suflete... din cate stiu eu
DeeaCatalina
Postat pe 27 Iulie 2008 19:11
Eu cred ca e imposibil sa iubesti de mai multe ori,in cel mai rau caz,poti avea impresia ca iubesti dar atunci can d vei gasi persoana potrivita vei intelege ce e de fapt cu iubirea asta,de asemenea e importanta sa avem o varsta cat mai matura pt a nu cadea in capcana visatorilor care cred ca tot ce zboara se mananca.Bineinteles e necesara si o experienta care din pacate se poate capata doar trecand prin mai multe"iubiri"sau una care sa fie echivalenta multor asemenea chestii.Una e sa o iei de la capat si alta e sa poti intelege ce e iubirea..sa simti ca persoana respectiva iti apartine in totalitate,ca ar fi in stare de orice pt a te vedea fericita..sunt multe lucruri la care trebuie sa te gandesti inainte de a rosti cele doua cuvinte magice:"te iubesc"(oare stim ce inseamna intr-adevar asta?).Eu fac parte din categoria celora care au trait o experienta cat zece..a fost o relatie de 3 ani care si-a lasat amprenta asupra mea destul de puternic iar acum cand ne maturizasem amandoi s-a terminat dintr-o tampenie dar nu mai rost sa intru in detalii,importanta e concluzia.Bafta tuturor in iubire adevarata!
alexocta
Postat pe 27 Iulie 2008 19:47
missyyna tu ai fost vreodata la scoala? Cum e posibil sa faci atatea greseli int-o singura propozitie? Eu nu inteleg de ce va mai apucati sa scrieti pe forum-uri daca nu aveti nici o notiune de gramatica! Incredibil!
Gaby211081
Postat pe 29 Iulie 2008 14:57
Poti iubi 1 data, sau de 100 de ori intr-o viata (daca am avea suficient timp)... niciodata la fel insa. Eu trebuie sa ma despart de cel pe care il iubesc la nebunie si pentru care as fi in stare de orice, pentru ca e imposibil ca aceasta relatie sa aiba vre-un final fericit... vrea sa-mi zica cineva ca nu o sa mai iubesc niciodata pe nimeni? Si ca nu o sa mai radiez de fericire si de iubire?
Aynil
Postat pe 11 August 2008 13:18
De la: Aynil, la data 2008-08-11 13:18:48Poti iubi 1 data, sau de 100 de ori intr-o viata (daca am avea suficient timp)... niciodata la fel insa. Eu trebuie sa ma despart de cel pe care il iubesc la nebunie si pentru care as fi in stare de orice, pentru ca e imposibil ca aceasta relatie sa aiba vre-un final fericit... vrea sa-mi zica cineva ca nu o sa mai iubesc niciodata pe nimeni? Si ca nu o sa mai radiez de fericire si de iubire?

De ce e imposibil?Nu va potriviti?Putini sunt cei care inteleg ce e cu iubirea asta.Intr-adevar e necesara o oarecare experienta ca sa faci distinctia dintre iubirea-iluzie si iubirea-adevarata.Si iubirea adevarata nu apare de 2 ori in viata.
DeeaCatalina
Postat pe 12 August 2008 16:50
IUBIREA E CA SI CREDINTA , MEREU ESTI CREDINCIOS PINA ITI ADUCI AMINTE . IUBIREA ..IUBESTI CA SA FII IN RIND CU LUMEA .....CONSERVARE DIN CAUZA FAPTULUI CA E NEVOIE DE PROTECTIE SI DE ....SEX ....IN REST E PERPETUAREA SPECIEI .... AZI IUBESC MIINE NU SI TOT ASA
pvlalina
Postat pe 14 August 2008 20:57
am avut 2 relatii inaintea acesteia si de fiecare data am zis ca-l iubesc si nu pot trai fara el!...gresit...acum cu actualul simt in fiecare por ca vreau sa fiu cu el, a lui mereu....deci poate ca iubim, dar diferit! va doresc multa iubire, pace si liniste sufleteasca!
alesandu
Postat pe 15 August 2008 10:01
Poti iubi a doua oara!...pt asta nu trebuie decat sa mai cresti...

Postat pe 15 August 2008 20:21
Poti iubi si a doua oara si a treia oara, insa nu chiar imediat dupa o despartire pe care nu ai vruto, poate sa dureze o luna, sau chiar ani. Aici este problema.
rimina
Postat pe 16 August 2008 13:51
complicat este cu iubirea aceasta! da, poti iubi de mai multe ori dar..niciodata la fel...insa prima iubire nu se uita niciodata deoarece nici una dupa aceea nu va fi la fel...daca iubesti si daruiesti tot ce ai mai bun din tine.n-ai sa uiti niciodata, atentie insa la varsta...e periculos cu iubirea si daruiea la varste prea fragede.aveti grija de sufletul vostru,pe curand halm.
just28
Postat pe 5 Septembrie 2008 08:25
De la: halm, la data 2008-09-05 08:25:06 complicat este cu iubirea aceasta! da, poti iubi de mai multe ori dar..niciodata la fel...insa prima iubire nu se uita niciodata deoarece nici una dupa aceea nu va fi la fel...daca iubesti si daruiesti tot ce ai mai bun din tine.n-ai sa uiti niciodata, atentie insa la varsta...e periculos cu iubirea si daruiea la varste prea fragede.aveti grija de sufletul vostru,pe curand halm.


prima iubire de obicei se intampla la o varsta destul de frageda,cand naivitatea e caracteristica varstei.e adevarat ca iubesti cu toata fiinta ta,cand iubesti prima oara,dar nu sunt de acord ca iubirea de la o varsta mai matura,care se naste din cu totul alte lucruri, nu poate fi mai puternica decat iubirea din adolescenta.Din contra,eu zic ca asta este adevarata iubire,cea care se produce la maturitate,altfel apreciezi omul,altfel viata, se construieste totul pe o baza solida,nu din iluzii.
In concluzie,poti iubi si a doua oara,dar dragostea adevarata nu cred ca poti sa o simti de doua ori pt 2 persoane diferite.
DeeaCatalina
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:19
poti iubi o data , de doua ori sau de o mie de ori. important este sa-ti lasi sufletul sa iubeasca si sa gasesti persoana care sa merite iubirea ta...eu am iubit de 2 ori din tot sufletul, cu toata fiinta mea, am iubit cu adevarat. De 4 ani traiesc o poveste de dragoste extraordinara, iubesc mai mult , mai frumos si mai puternic decat celelalte 2 iubiri la un loc. Si asta pentru ca am gasit omul care sa merite iubirea mea si care sa ma faca fericita si implinita tot timpul. Nu pot descrie cum e...spun doar ca nu credeam ca voi mai trai vreodata acest sentiment...DAR traiesc mai mult decat visam vreodata. sper ca toate femeile din lume sa-si gaseasca o pereche si sa fie cel putin la fel de iubite cu sunt eu. va pup
bestiutza_a
Postat pe 8 Septembrie 2008 14:12
De la: DeeaCatalina, la data 2008-09-05 10:19:49
De la: halm, la data 2008-09-05 08:25:06 complicat este cu iubirea aceasta! da, poti iubi de mai multe ori dar..niciodata la fel...insa prima iubire nu se uita niciodata deoarece nici una dupa aceea nu va fi la fel...daca iubesti si daruiesti tot ce ai mai bun din tine.n-ai sa uiti niciodata, atentie insa la varsta...e periculos cu iubirea si daruiea la varste prea fragede.aveti grija de sufletul vostru,pe curand halm.


prima iubire de obicei se intampla la o varsta destul de frageda,cand naivitatea e caracteristica varstei.e adevarat ca iubesti cu toata fiinta ta,cand iubesti prima oara,dar nu sunt de acord ca iubirea de la o varsta mai matura,care se naste din cu totul alte lucruri, nu poate fi mai puternica decat iubirea din adolescenta.Din contra,eu zic ca asta este adevarata iubire,cea care se produce la maturitate,altfel apreciezi omul,altfel viata, se construieste totul pe o baza solida,nu din iluzii.
In concluzie,poti iubi si a doua oara,dar dragostea adevarata nu cred ca poti sa o simti de doua ori pt 2 persoane diferite.
petramarioaralucia
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:50
De la: missyyna, la data 2008-07-14 13:56:01 :smiul-happy0065: iubitul mmeu ma parasit pentru alta iar eu mam gasit pe altu nu pot sal parasesc nustiu cei cu mine


bine tia facut iubitul ttau ca tea parasit siio teas fiii lasat inlocul lui ...

Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:01
De la: Un_Domn, la data 2008-11-10 20:01:20
De la: missyyna, la data 2008-07-14 13:56:01 :smiul-happy0065: iubitul mmeu ma parasit pentru alta iar eu mam gasit pe altu nu pot sal parasesc nustiu cei cu mine


bine tia facut iubitul ttau ca tea parasit siio teas fiii lasat inlocul lui ...

ºi pi ºe modif o lasai u?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:09
cai pre intel-genta pentru mine ... si nas vrea sotin pe loc ...

Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:21
Bravo U I. barnat kare recunos-te k place proastale draqutzte :)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:38
De la: Un_Domn, la data 2008-11-10 20:21:47cai pre intel-genta pentru mine ... si nas vrea sotin pe loc ...

chiar prea "inteligenta"!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 10 Noiembrie 2008 21:53
draga mea, ai sa-l iubesti sincer,daca persoana de langa tine este sensibila si tandra te vei indragosti de el iti spun din experienta proprie....prima iubire se uita cum e si proverbul,,ochii care nu se vad se uita,,ai incredere in instinctul tau....succes
micutadaria
Postat pe 7 Februarie 2009 15:48
De la: NAMASTE, la data 2008-07-22 00:22:57 Eu pot afirma cu tarie ca am iubit de cel putin 3 ori.. Si am iubit cu adevarat. Iar daca ar fi cazul sa se mai intample, sunt sigura ca as mai putea iubi si pe un al 4-lea, cu aceeasi intensitate.

te-ai contrazis, iubirea adevarata nu moare niciodata, si tu vorbesti la trecut de ea, concluzia:n-a fost iubire
DeeaCatalina
Postat pe 9 Februarie 2009 14:31
De la: missyyna, la data 2008-07-14 13:56:01 :smiul-happy0065: iubitul mmeu ma parasit pentru alta iar eu mam gasit pe altu nu pot sal parasesc nustiu cei cu mine


Cauta altul.Si e bine sa si visam,dar sa zambim si azi.Si uita trecutul.Doar prezentul conteaza.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 19:35
Poti iubi si a 10 oara,daca vrei.Trebuie sa ai vointa,sa depasesti obstacolele.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 19:35

LASA-L POTI IUBI DE 1001 ORI
motroc_raluca
Postat pe 21 Februarie 2009 09:00
De la: manoiu_elisabeta, la data 2009-02-20 19:35:57Poti iubi si a 10 oara,daca vrei.Trebuie sa ai vointa,sa depasesti obstacolele.

wow, deci tu daca vrei poti iubi, hmm ciudat, eu care credeam ca e un sentiment total necontrolabil...
DeeaCatalina
Postat pe 21 Februarie 2009 16:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vrei sa castigi 1 De la: gabcristi 3 Februarie 2009 12:19
mi-e frica sa nasc 55 De la: geo_reincarcat_iara 29 Iunie 2010 17:35
este posibil sa am vraji facute 57 De la: hera2009 23 Ianuarie 2014 16:56
Mutatul impreuna 36 De la: kudika413356 17 Iulie 2011 00:31
vreau sa fiu presedinte 30 De la: nico_dana2006 27 Septembrie 2009 11:02