Setari Cookie-uri

O sagetatoare cam atipica

Am cunoscut de ceva vreme o fata din zodia asta, care pare a fi total pe dos de cum ar trebui: e introvertita, timida, complexata, antisociala si foarte tacuta. E studenta in an cu mine, si tot timpul se fereste de restul lumii, gen: sta singura in banca, isi rezolva temele singura, fara a cere ajutorul nimanui etc, etc. Cu timpul, mi-a cazut draga, am fost impreuna o perioada, dar din cauza unor motive imbecile ne-am despartit (eu prea increzator, ea foarte rezervata.. in cele din urma "s-a speriat", considerandu-ma un mitocan). Eu sunt Peste si stiu ca aceste doua zodii nu sunt prea compatibile, dar e ciudat ca ea este foarte diferita de tipicul Sagetator. Deci, principalele atribute care ar face probleme intre aceste doua zodii nu sunt prezente la ea.

Eu sunt dispus sa incerc o impacare cu ea, dar as vrea sa stiu cum a mers treaba la alte cupluri intre aceste zodii, sau care este comportamentul ulterior al acestor "exemplare" atipice? Ati mai intalnit, stiti cumva ce anume cauzeaza aceasta deviere?

Postat pe 16 Ianuarie 2009 02:05
esti cu capul daca iti doresti sa fii cu ea si te mai intrebi ce ti-ar putea rezerva viitorul doar din pct de vedere astrologic... inchide ochii, fa-ti curaj si iubeste-o!!! un alt sagetator...
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 23 Ianuarie 2009 02:24
Plictiseala!
Lipsa de ceva sau cineva care prezinta interes pentru ea!
Si mie mi se intampla. Sunt sagetatoare.
driada
Postat pe 1 Februarie 2009 07:11
Principalele atribute de care zici, sigur le are, dar sunt in stare latenta sau pe stand by; trebuie activate pe ON; depinde de tine, daca esti in stare!
driada
Postat pe 1 Februarie 2009 07:15
aici nu tine de zodie ci de personalitatea pe care o are... eu sunt o sagetatoare si am avut o relatie cu cineva din zodia pesti si pot sa spun ca el era asa cum zici tu ca este fata....dar sa sti ca daca vrei sa mearga relatia trebuie sa incerci sa o inteleti si sa o incerci sa o faci sa vada lucrurile altfel si totul va fi bine
nemessis_as
Postat pe 1 Februarie 2009 19:14
poate fata aceea are ascendent intr-o zodie mai timida dar sunt sigura k are si trasaturi de la sagetatori trebuie sa ai putina rabdare si sa i dai incredere ca sa iasa din carapace. mult succes!!

Postat pe 2 Februarie 2009 13:36
eu sunt sagetatoare si el e pesti, am fost suparati o perioada dar el si-a facut curaj si m-a recucerit! crede-ma incearca si vei vedea!! merita efortul

Postat pe 7 Februarie 2009 22:36
iti pui prea multe intrebari inutile. mai bine incearca sa reiei relatia, daca intr-adevar o iubesti. si eu sunt sagetator, si tot asa m-am manifestat si eu in "tineretea" mea.

Postat pe 10 Februarie 2009 15:22
buna si eu sunt sagetatoare si sincer am cam aceleasi manifestari...tot ce trebuie sa faci e sa o intelegi ,sprijini etc....eu sunt cu un baiat fecioara care este si el timid,dar incercam sa trecem peste ...Asa ca tot ce trebuie sa faci in primul rand sa o sprijini,sa o intzelegi daca chiar o iubesti...ia-o incet si vei vedea ca totul va fi bn cu rabdare
anya016
Postat pe 11 Februarie 2009 00:14
De la: , la data 2009-01-16 02:05:59Am cunoscut de ceva vreme o fata din zodia asta, care pare a fi total pe dos de cum ar trebui: e introvertita, timida, complexata, antisociala si foarte tacuta. E studenta in an cu mine, si tot timpul se fereste de restul lumii, gen: sta singura in banca, isi rezolva temele singura, fara a cere ajutorul nimanui etc, etc. Cu timpul, mi-a cazut draga, am fost impreuna o perioada, dar din cauza unor motive imbecile ne-am despartit (eu prea increzator, ea foarte rezervata.. in cele din urma "s-a speriat", considerandu-ma un mitocan). Eu sunt Peste si stiu ca aceste doua zodii nu sunt prea compatibile, dar e ciudat ca ea este foarte diferita de tipicul Sagetator. Deci, principalele atribute care ar face probleme intre aceste doua zodii nu sunt prezente la ea.

Eu sunt dispus sa incerc o impacare cu ea, dar as vrea sa stiu cum a mers treaba la alte cupluri intre aceste zodii, sau care este comportamentul ulterior al acestor "exemplare" atipice? Ati mai intalnit, stiti cumva ce anume cauzeaza aceasta deviere?



este emo

Postat pe 11 Februarie 2009 00:16
:)eu sunt sagetatoare...el e pesti si suntem impreuna de 4 ani:)
Nu stiu cat de adevarat este chestia cu compatibilitatea intre zodii...eu personal nu prea cred in ea.
Ce pot sa-ti zic este ca sunt sagetatori care trec repede de la o extrema la alta ..dar si sagetatori care sunt foarte siguri pe o linie.
Eu fac parte din prima parte ...si se pare ca pestisorul meu scump m-a suportat si inca vrea sa suporte toata viatza:)
In relatie nu e vorba de compatibilitatea zodiilor(sunt multi care ma pot contrazice )ci e vorba de fiecare persoana in parte ce vrea de la o relatie, daca iubeste sau nu,ce accepta si ce o/il face fericit/a si implinit/a.
Pana la urma nu intri intr-o relatie de dragul de a fi cu cineva...sau de a avea cu cine sa faci sex......ci intri pentru ca esti intdragostit/a ,ca iubesti si vrei sa fii iubit/a ..cauti acel ceva care te face sa te trezesti in fiecare dimineatza cu zambetul pe buze si sa vezi la randul tau persoana care-ti este alaturi fericita.
Tre sa -ti dai seama ce simti pentru ea intr-o prima faza iar apoi sa actionezi...
Crede-ma sagetatorii de multe ori sunt imprevizibili:)) si se poate intampla ca ea sa faca primul pas....dar nu merge pe ideea asta;)

Numai bine!
Dihas
Postat pe 18 Februarie 2009 05:24
si eu sunt sagatatoare!am o prietena,deasemenea sagetatoare si aproape la fel de cumintik si retrasa k prietena ta...insa asta nu inseamna ca nu are baza de trasaturi ale sagetatorului.....nu stii vb aceea "matza blanda zgarie rau!"....intr-adevar da destule batai de cap prietenului sau,caruia ii admir rabdarea....dar intr-un final a fost bine....
Deci,incearca si inarmeaza-te cu multa rabdare daca intr-adevar vrei ceva cu ea....
Succes!
stuff
Postat pe 18 Februarie 2009 08:47
si sunt sagetatoare si sunt impreuna cu un tip din zodia pesti de 5 ani de zile....noi in ultima perioada ne-am cam certat,dar sa stii k si eu sunt cateodata introvertita si timida dar nu e regula...regula nr. 1 dupa parerea mea e sa lase fiecare de la el...asa cum a mai zis cineva am si eu perioade knd trec de la o extrema la alta,dar fiecare cu personalitatea ei.incearca sa o bagi mai mult in seama si fa-o sa se simta placuta atat in fata ta cat si in public
ave_alexu
Postat pe 18 Februarie 2009 10:42
Relatia dintre ei poate functiona pe termen lung, dar sagetatorul plin de viata se poate simti ingradit de alunecosul peste.
Dar ce-mi puteti spune de relatia dintre osagetatoare tipica si un rac?
florentinapa
Postat pe 18 Februarie 2009 20:42
1). Despre femeia Sagetator:

Femeia Sagetator are vise mari! Nu ambitii, ci vise - retineti asta, fiindca este o diferenta fundamentala între cele doua. Ambitiile ar putea fi ale femeii Leu sau Scorpion. Femeia Sagetator va visa alaturi de dvs. sa descopere o noua Atlantida sau sa explorati împreuna vreo planeta din alte universuri.

Pe femeia Sagetator o intereseaza deopotriva cine a descoperit cu adevarat America sau ce anume aduce nou pentru fiinta umana budismul. Va poate fermeca de la prima întâlnire cu aspiratia ei frenetica de a-l descoperi cu adevarat pe Dumnezeu, dar se va bucura daca o veti ajuta sa realizeze ca El se afla la fel de bine într-o carte de bucate sau în miturile cosmogonice ale dogonilor.

Nu, femeia Sagetator nu seamana cu femeia Gemeni decât ca apetit informational, numai ca sfera ei de interes se afla ceva mai sus decât jurnalele informative ale tuturor posturilor de televiziune. Femeia Sagetator este dinamica, însa mult mai înceata decât femeia Berbec, si dornica sa se sacrifice de dragul celuilalt, însa mai putin decât femeia Fecioara.

Pentru ca îi place sa calatoreasca, femeia Sagetator stie o multime de povesti cu care va va ameti de la prima întâlnire si, pentru ca îi plac schimbarile de traditie, de legi si de oameni politici, va fi la curent cu toate acestea si va sti sa dea niste petreceri pe cinste. Belsugul face parte dintre farmecele femeii Sagetator - este o femeie îmbelsugata si la propriu, si la figurat.

Femeia Sagetator de tipul hedonist este înalta, puternica, corpolenta, semn al iubirii sincere pe care o poarta vietii. Lânga aceasta femeie veti gusta din plin bucuriile terne, adeseori bucolice, lasate de bunul Dumnezeu pe Pamânt pentru oamenii care se încarneaza pe aceasta planeta pentru o bine-meritata vacanta dupa multele lor existente de munca si efort. Daca va simtiti un barbat de casa, nu ratati ocazia. Veti avea de toate si veti face dragoste pe îndelete si pe saturate pâna la adânci batrânete.

Femeia Sagetator de tipul explorator este mai focoasa, aurie si solara, cu o vointa speciala, cu un dinamism mental de invidiat, care va va obliga sa va largiti sfera de cuprindere mentala astfel încât în ea sa încapa tot universul.

Femeia Sagetator este mereu calda, proaspata, înflacarata, entuziasta, vorbareata, rapida în executie si foarte generoasa. Sa nu va mire daca, extrem de firesc, va plati nota la restaurant. O va face si a doua oara dar, daca va vedea ca asta devine un obicei, va va pregati niste papuci de drum lung, în asa fel încât sa n-o mai cautati niciodata.
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:20
2). Cum seduci femeia Sagetator:

Va trebui sa va orientati de la bun început, ca sa stiti cu ce tip de femeie Sagetator aveti de-a face.

Femeia Sagetator de tipul hedonist va reactiona foarte repede la o excursie în jurul lumii sau la implicarea dvs. în Loteria Nationala si va înalta rugi sincere catre Dumnezeu-Tatal ca sa câstigati lozul cel mare. Fiti dispus, daca o iubiti cu adevarat, sa mergeti la Festivalul de film de la Cannes sau la Premiile UNITER sau chiar la cursele de cai. Placerile elevate ale vietii, derivate direct din aristocratia epocii, sunt chiar o necesitate pentru ea. La întoarcerea acasa, femeia Sagetator de tipul hedonist va suporta fericita cheltuielile, fiindca dintr-un astfel de eveniment va povesti inclusiv stranepotilor.

Femeia Sagetator de tipul explorator va va aprecia toata viata daca va veti pune rucsacurile în spinare si veti pleca sa faceti Piatra Craiului, împartind acolo o conserva si câteva proiecte de viitor, adapostiti de o ploaie torentiala sub cine stie ce stânci. Iubirea ei înflacarata va va multumi ca i-ati oferit un moment mai "rece" pentru a-si decanta sentimentele. Daca veti descoperi absolut întâmplator vreo pestera sau daca, într-un moment de popas, veti visa înaintea ei la copilul pe care îl veti avea si care, cu siguranta, va descoperi un nou sistem solar la o azvârlitura de bat de al nostru, e posibil s-o dati definitiv gata, fiindca o astfel de cerere în casatorie nu i-a facut nimeni.

De altfel, pentru ambele tipuri conteaza perspectiva - cât mai ampla si cât mai universala, în asa fel încât ea sa cuprinda întreaga lume. Fiti generos pe toate planurile - nu veti regreta niciodata; femeia Sagetator este "dulce" prin natura ei. Nu va va refuza nici înghetata la o terasa de lux, nici tentativa de a experimenta o noua pozitie erotica. Oferiti-i pentru ambele semnificatia spirituala a gestului. Veti avea timp dupa aceea sa-i multumiti lui Dumnezeu pentru Gratia de a va fi scos în cale o femeie Sagetator.
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:21
stai linistit ca nu e atipica .....e doar ranita....de ceva .... insa...poate nu vei afla niciodata.......
de iubit ...o poti iubi....nu cred ca exista cineva ...care sa nu iubeasca un sagetator....insa pe mine m-au dezamagit pestii ....asa ca....
ninushk
Postat pe 6 Martie 2009 14:40
Recunoaste ca ai fost ''mitocan'',cereti mii de scuze poate si o gradina plina de flori,succes
marlena21
Postat pe 6 Martie 2009 18:35
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUna dimineatza! 183 De la: Anjolina 17 Martie 2020 10:50
Conteaza varsta intr-o relatie? 51 De la: Amariutei_Elena_1 20 Noiembrie 2011 22:05
ea taur-el taur? 5 De la: one_size 2 Noiembrie 2009 19:58
buna 2 De la: dannayde 15 Noiembrie 2009 09:28
Important! 2 De la: gigi_oprea 21 Ianuarie 2011 12:44