Setari Cookie-uri

eu scorpion, el berbec...va merge?

ma gandeam ca poate aty trecut prin situatyy asemanatoare si-mi putety spune cum v-a mers
pinkoana
Postat pe 28 August 2008 14:04
eu nu am avut chiar o relatie cu un berbec(tot scorpion sunt),dar pot sa zic ca ma inteleg super bine cu ei...important e ca la un moment unul din voi va trebui sa renunte la orgoliu si incapatanare si sa cedeze...insa cei doi berbeci din viata mea sunt cei mai buni prieteni ai mei...sunt genul de persoane care stiu sa asculte atunci simti nevoia sa vorbesti....si un lucru important,sunt acolo cand ai nevoie de ei....eu vorbesc subiectiv acum ,nu pot sa generalizez:P....eu zic ca nu pierzi nimic daca incepi o relatie cu el,de castigat nu se stie ce.....insa noi scorpioni luam orice esec ca un succes...ne ajuta foarte mult,ca data viitoare sa nu mai comitem aceleasi greseli.:D
corina_20082000
Postat pe 6 Septembrie 2008 09:14
nu o sa mearga. fugi mancand pamantul!!!
....are you happy now?
Anissia27
Postat pe 6 Septembrie 2008 09:38
De la: Anissia27, la data 2008-09-06 09:38:11nu o sa mearga. fugi mancand pamantul!!!
....are you happy now?

nu
pinkoana
Postat pe 7 Septembrie 2008 00:43
ma apuca cele mai mari dureri de cap cand aud tampeniile astea cu zodiac....sunt in stare sa pun pariu pe orice: 10 persoane in aceeasi zodie, nascut in acelasi an si aceeasi zi si cum mai vreti voi.....sunt total diferite intre ele.....fiecare om depinde de felul in care a fost crescut...... in ce anturaje umbla.....prin cate a trecut in viata......sau ce isi doreste de la viata..... asa ca faza cu zodiacul mi se pare o tampenie...
di_cristina
Postat pe 7 Septembrie 2008 04:34
mda..problema e ca nu vreau inca sa ma implic prea tare..tipul din zodia berbec, are deja o relatie de 3 ani ..si ..cum sunt barbatii..stiti povestea..ca nu mai merge relatia, ca vrea sa termine, dar inca nu a pus punctul pe i..etc..dar el vrea sa ne vedem in continuare..si cand i-am spus ca e mai bine sa stagnam in faza in care suntem pt ca ar fi o complicatie pt amandoi sa continuam..a insistat sa ma gandesc bine..si desi raspunsul meu a fost negativ, insistentele au continuat..nu vreau sa ma implic in astfel de kestii..e un tip super ok, de treaba..doar ca nu sunt eu de acord sa intru intr-un joc pe care nu vreau sa il joc..sau nu dupa aceste "reguli"..ma intreb daca gresesc..nu s-a intamplat nimic intre noi pe plan intim si nici nu vreau deocamdata.de cel putin 3 luni nu am mai avut o relatie, nici macar o aventura sa zic asa..si nici nu am timp prea mult de lucrurile astea..sunt destul de ocupata cu altele, pe plan profesional..si parca nici nu am rabdarea necesara acum..prefer si in putinul timp liber care il am sa imi ocup mintea cu alte kestii..decat sa ma implic in ceva care din start nu va merge..pt ca si daca imi este drag tipul, nu o sa-i cer niciodata sa termine o relatie de atata timp, si nu vreau sa am pe contiinta despartirea lor..si in plus ma gandesc la prietena lui, poate tipa kiar il iubeste..iar daca au probleme, ei sunt cei care ar trebui sa si le rezolve..fara "ajutor" din exterior..ma intreb oare gresesc daca gandesc asa?
daisytheone
Postat pe 7 Septembrie 2008 11:32
mda..problema e ca nu vreau inca sa ma implic prea tare..tipul din zodia berbec, are deja o relatie de 3 ani ..si ..cum sunt barbatii..stiti povestea..ca nu mai merge relatia, ca vrea sa termine, dar inca nu a pus punctul pe i..etc..dar el vrea sa ne vedem in continuare..si cand i-am spus ca e mai bine sa stagnam in faza in care suntem pt ca ar fi o complicatie pt amandoi sa continuam..a insistat sa ma gandesc bine..si desi raspunsul meu a fost negativ, insistentele au continuat..nu vreau sa ma implic in astfel de kestii..e un tip super ok, de treaba..doar ca nu sunt eu de acord sa intru intr-un joc pe care nu vreau sa il joc..sau nu dupa aceste "reguli"..ma intreb daca gresesc..nu s-a intamplat nimic intre noi pe plan intim si nici nu vreau deocamdata.de cel putin 3 luni nu am mai avut o relatie, nici macar o aventura sa zic asa..si nici nu am timp prea mult de lucrurile astea..sunt destul de ocupata cu altele, pe plan profesional..si parca nici nu am rabdarea necesara acum..prefer si in putinul timp liber care il am sa imi ocup mintea cu alte kestii..decat sa ma implic in ceva care din start nu va merge..pt ca si daca imi este drag tipul, nu o sa-i cer niciodata sa termine o relatie de atata timp, si nu vreau sa am pe contiinta despartirea lor..si in plus ma gandesc la prietena lui, poate tipa kiar il iubeste..iar daca au probleme, ei sunt cei care ar trebui sa si le rezolve..fara "ajutor" din exterior..ma intreb oare gresesc daca gandesc asa?
daisytheone
Postat pe 7 Septembrie 2008 11:32
eu sunt tot scorpion. el a fost berbec. ce sa iti spun, am avut o viata de cosmar. gelos din cale afara, posesiv din cale afara, imi cauta in telefon, in geanta. sincer nu cred. eventual poti sa vezi ce ascendent are si sa ceri sa vi se faca o predictie astrologica. eu nu m-as mai incumeta sa am o relatie cu un berbec.
a_m_p_ro
Postat pe 7 Septembrie 2008 12:17
Sincer? Nu cred ca este una dintre cele mai bune relatii.Daca o luam energetic,Berbecul guverneaza zona capului,deci are drept caracteristici:impulsivitate,orgoliu,suprematie,vrea sa conduca si sa fie in prim plan forever.Scorpionul guverneaza zona organelor genitale,e misterios,ascuns,posesiv,mistic,nu vrea in prim plan si daca e provocat devine razbunator.Deci caracteristicile se bat cap in cap.Se inteleg bine zodiile care se afla in apropiere(guverneaza organe apropiate) pentru ca au caracterisitici asemanatoare.Asa ca de la Berbec pana la Scorpion e cale lunga.Ar putea exista compatibilitate doar daca ascendentele celor doi sunt compatibile,pe hartile personale.Deci trebuie facut studiu de caz pentru o relatie, nu doar asa,superficial.Teoretic ,toata lumea se potriveste cu toata lumea atunci cand pe hartile astrale personale apar compatibilitati.

Postat pe 7 Septembrie 2008 13:10
Pentru Cristina....Fiecare este liber sa creada ce doreste ,avem liber arbitru ,dar faptul ca tu ignori o anumita cunoastere,asta nu inseamna ca ea nu exista.Si este adevarat,100 de persoane nascute in aceeasi zi,acelasi an,au personalitati diferite pentru ca fiecare dintre ei au o harta astrala personala in care planetele sunt dipuse in constelatii diferite la grade diferite,facand diferite aspecte(cuadraturi,conjunctii,trigoane,etc).Din acest motiv suntem fiecare o unicitate.Zodia generala nu-ti da decat 5-10% din caracteristici,mai ales dupa 30 de ani cand intra ca vibratie maxima ascendentul.Dar fiecare crede ce vrea.....

Postat pe 7 Septembrie 2008 13:20
De la: di_cristina, la data 2008-09-07 04:34:31ma apuca cele mai mari dureri de cap cand aud tampeniile astea cu zodiac....sunt in stare sa pun pariu pe orice: 10 persoane in aceeasi zodie, nascut in acelasi an si aceeasi zi si cum mai vreti voi.....sunt total diferite intre ele.....fiecare om depinde de felul in care a fost crescut...... in ce anturaje umbla.....prin cate a trecut in viata......sau ce isi doreste de la viata..... asa ca faza cu zodiacul mi se pare o tampenie...

te obliga cineva sa le citesty? sau macar sa te uity la ele?
pinkoana
Postat pe 7 Septembrie 2008 17:45
nasoala combinatia dintre berbec si scorpion...eu sunt scorpion si am fost cu un berbec...a fost cea mai urata relatie
kndia
Postat pe 7 Septembrie 2008 18:37
Nu trebuie sa generalizam,dar ce pot sa va spun e ca am sarbatorit nunta de argint, eu scorpion el berbec ! adevarat ca ne mai aprindem in discutii dar ne si impacam la fel,iar impacarea vine mai mult din partea lui, are o afectiune de invidiat.
aurs
Postat pe 8 Septembrie 2008 00:18
pentru laly...ai dreptate,fiecare e liber sa creada ce vrea si in ce vrea...dar sa imi fac 7000 de probleme pt un zodiac mi se pare absurd.si eu am fost foarte superstitioasa o vreme...ma impiedicam cu stangu era jale...daca horoscopu imi zicea ca cine stie ce mai patesc in ziua respectiva nici nu ieseam din casa....pana cand am citit un articol intr-o revista:cu cat esti mai superstitios cu atat ti se potriveste mai bine zodiacu sau cu atat mai mult ti se adeveresc superstitiile...si crede-ma ca nu mai dau importanta la nimik de genu impiedicatul cu stangu sau zodiac si crede-ma ca este mult mai bine.....in fine cred ca intelegi ce vreau sa zic...si ca exemplu pt persoanele care cred in zodiac: mama mea este in zodia rac si crede-ma ca nu ma inteleg deloc cu ea,mama prietenului meu este rac si ne inteleg de minune,primul meu prieten este in zodia racului si a fost cea mai groaznica relatie posibila iar actualu prieten este rac si crede-ma ca este o relatie extraordinara....si cel mai importat este ca in viata mea sunt 4 persoane zodia racului si nu se aseamana la caracter sub nici o forma intre ele...
di_cristina
Postat pe 8 Septembrie 2008 03:28
eu sunt scorpion si marea mea iubire a fost un berbec. a fost ceva mai mult decat deosebit intre noi doi, dupa mai mult de 3 ani inca ma mai gandesc la el. ne-am despartit din cauza distantei si in primul rand din cauza familiei lui, prefer sa nu intru in detalii. dar daca exista suflete pereche, noi doi sigur suntem jumatatea celuilalt. ahhh, si cea mai buna prietena a mea este tot berbec :) nimeni nu ma intelege asa ca ea. deci eu as spune, give it a try!!!
fristinutza
Postat pe 8 Septembrie 2008 03:35
Buna,tot o scorpioana sunt..Am avut si eu o relatie cu un berbec care era si el prins intr-o alta relatie de 3ani.In momentul de fata suntem casatoriti de 9ani si avem si doi baietii si ne intelegem bine.Dar in viata mea mai exista un berbec,tata,care nu prea e o relatie de prietenie.Pe cat e de calm sotul meu pe atat e de repezit tatal meu si totusi se inteleg bine.
isofache
Postat pe 8 Septembrie 2008 08:34
Sunt scorpioanca si de aproape 3 ani am o relatie cu un berbec. Este adevarat ca el este foarte incapatanat, vrea sa stie tot, sa fie primul in capul listei si oriunde, este nerabdator, dar in schimb are foarte multe de oferit intr-o relatie, este afectuos, iubeste foarte profund si este un barbat langa care te simti in siguranta. Ne mai certam, dar nu cu scantei, insa ne impacam foarte repede si tot ce trebuie sa invatati voi doi este sa lasati unul de la altul. Si eu am citit multe despre incompatibilitatea scorpionului cu un berbec, dar viata mea personala imi demonstreaza contrariul. Si, cum s-a mai spus, fiecare om este diferit si cel mai mult conteaza cum stie el sa te aprecieze si sa te inteleaga, daca faci si tu asta la randul tau.
Deci, nu trebuie sa iti fie teama sa incepi o relatie cum un berbec, pt ca poate fi minunata.
P.S. Noi vrem la anul sa ne casatorim deja! :D
sweet_escape
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:49
Draga mea Cristina...
Hai s-o luam metodic...presupun ca sunt mai mare decat tine si cu siguranta am mai multa rabdare ..

Tu nu faci decat sa-mi confirmi ceea ce am scris eu in postul anterior.Zici ca stii multe persoane Rac,diferite intre ele.Nu ai citit ce am scris? Fiecare om are o harta personala,un fel de prospect de functionare cu care se naste .Acolo apar toate predispozitiile sale ,in orice domeniu, de la viata sentimentala pana la probleme de sanatate.Horoscoapele pe care le gasim in ziare nu au nimic in comun cu Astrologia.Aceasta este O STIINTA.Este la fel de veche ca si Pamantul ...Daca vei vrea vreodata sa te convingi,ai material berechet in istorie , filosofie(Pitagora,Platon Aristotel-presupun ca ai auzit de aceste nume mari),chiar si in literatura beletristica -la curtea oricarui rege exista in istorie si un astrolog. Poate te gandesti ca nu toata umanitatea este sau a fost dezaxata mintal sa creada in ceva ce ,de fapt ,este o aiureala.
Si referitor la persoanele pe care le-ai enumerat:dupa varsta de 30 de ani intra in functie ascendentul care este cu totul altul decat zodia natala(poate fi si acelasi cu zodia).Probabil ca tu prinzi Racul intr-o casa cu probleme,poate intre constelatiile tale se fac aspecte tensionate cu Racul.Persoanele Rac cu care tu te intelegi ,iti cad intr-o configuratie buna sau au un ascendent compatibil cu tine,dar acest lucru se stabileste doar vazand fiecare caz in parte ..Din acest motiv ,ceea ce gasesti ca generalitate in ziare nu se potriveste , nu sunt facute cu seriozitate.Harta astrologica este un studiu complex.Nu incerc sa te conving de nimic, ci doar iti explicam faptul ca lucrurile nu sunt atat de simple pe cat par.Ideea unora(eronata) cum ca Astrologia este o tampenie este propagata si datorita faptului ca in ziare ,reviste(nu toate) apar niste randulete puse acolo ad-hoc,fara nici o legatura cu Astrologia.Te pup si bafta!

Postat pe 8 Septembrie 2008 16:30
am postat de 2 ori,sorry

Postat pe 8 Septembrie 2008 16:32
ok...eu sunt berbec ..si am avut o relatie cu un scorpion....sincer nu prea merge....mai bine prieteni decat iubiti..
negruta13
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:30
nu stiu ce sa mai gindesc cind va vad atat de preocupate de zodia partenerului vostru si ca va ginditi ca nu va merge doar pt k el e nu stiu ce zodie iar tu alta total incompatibila din punct de vedere astro. eu cred ca e o mare prosteala tota faza asta cu zodiile ,o relatie va merge daca vreti voi sa mearga altfel ati putea fi compatibili 100% astro si sa se duca totul de ripa. eu una nu cred in astrologie dar cred cu tarie cA daca vei fi atenta cu nevoile si dorintele partenerului si ii vei oferi o dragoste sincera si neconditionata insotita de libertatea la care el tine atat de mult este imposibil sa nu mearga. incercati sa va cititi propriile comenturi sa vedeti ce penibil suna ingrijorarea voastra nefondata.iubiti si rasfatati asa cum ati vrea si voi sa fiti rasfatate si totul va fi ok. vb din experienta eu sunt rac el sagetator...combinatia mortala...

Postat pe 10 Septembrie 2008 16:35
si am uitat sa adaug un amanunt eu sunt casatorita cu partenerul meu sagetetor iar racul de fata va pote spune cu tota sinceritatea ca la ea in familie totul merge ca pe roate.

Postat pe 10 Septembrie 2008 16:38
E un dezastru relatia - berbec - scorpion...eu dupa 9 ani eu nu am mai resistat.
In afara de partea sexuala, ne-am certat tot timpul, gelozii..nu ma mai zic ca scorpionul meu era cam..curv.
Nu vreau sa generalizez, sunt niste ani din viata mea pe care ii pretuiesc, dar daca as putea sa mai aleg odata, as fi terminat relatia mult mai devreme.
Succes
adilaur1
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:21
eu am fost q o skorpioank eu fiind Berbek vreau sa zik k primele 6 luni au fost super oky dar dupa.. si a durat 1 an juma rel deci km 5-6-7-8 luni am tinuto numai asa ak depinbde.. nah :P dak faceti aman2 pakt komun cred eu o sa va mearga da pana knd nush :P o sa fiti k soarecele si pisika
PrYnTuL_TaU_MarYo
Postat pe 5 Noiembrie 2008 04:07
aha...creierul tau a trecut printr-un proces iereversibil
sorry 4 u
pinkoana
Postat pe 5 Noiembrie 2008 19:18
eu sunt casatorita cu un berbec si eu sunt scorpion.ne intelegem bine,berbecul mi se pare gelos ,in rest lucrurile sunt minunate
nor_pufos
Postat pe 11 Decembrie 2008 14:38
De la: nor_pufos, la data 2008-12-11 14:38:20eu sunt casatorita cu un berbec si eu sunt scorpion.ne intelegem bine,berbecul mi se pare gelos ,in rest lucrurile sunt minunate


berbecul nu este gelos ( din punct de vedere astral )
numai ca firea scorpioancelor este un pic mai ascunsa, si atunci intervine gelozia (mai bine spus neincrederea)
berbecul vrea sa stie cam tot ce se intampla, este curios mereu, si din cauza asta se ajunge aici
eu sunt berbec si am avut si eu o relatie cu o scorpioanca, deci vb din experienta


personal consider ca nu trebuie sa ma iau dupa zodii ca sa imi traiesc viata
_fantoma_
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:02
eu am avut o relatie ascunsa cu un berbec si am ajuns la concluzia k ei nu stiu niciodata ce vor de la viata...si au un dar al naibi de a juca teatru...pun greu suflet si nu-si aleg niciodata iubitele dupa fizic ci dupa profit...n-o sa mai tin niciodata la un berbec cred ca este cea mai proasta combinatie...stai mai bn cu un leu este relatia mai agitata dar dureaza sunt sinceri..si chiar pun suflet relatia mea dureaza de 6 ani...si mi-am dat seama cat de mult am gresit k am incercat un berbec chiar nu are nici o caracteristica....nu ebarbatul ideal pentru o femeie scorpion..:-*...si sa-ti mai vand un pont nu stiu sa se descurce deloc singuri in viatza...sunt mincinosi si gelosi iti lasa impresia k te iubeste dar mai mult te amgeste..sa nu crezi k spun asa k am fost patita dar asta este realitatea ai sa te convingi...bafta

Postat pe 22 Decembrie 2008 23:54
De la: vas25, la data 2008-12-11 15:02:38
De la: nor_pufos, la data 2008-12-11 14:38:20eu sunt casatorita cu un berbec si eu sunt scorpion.ne intelegem bine,berbecul mi se pare gelos ,in rest lucrurile sunt minunate


berbecul nu este gelos ( din punct de vedere astral )
numai ca firea scorpioancelor este un pic mai ascunsa, si atunci intervine gelozia (mai bine spus neincrederea)
berbecul vrea sa stie cam tot ce se intampla, este curios mereu, si din cauza asta se ajunge aici
eu sunt berbec si am avut si eu o relatie cu o scorpioanca, deci vb din experienta


personal consider ca nu trebuie sa ma iau dupa zodii ca sa imi traiesc viata
POATE AI DREPTATE,am incercat anul asta sa ies cu sora mea sa i cumpar cadou de craciun si a fost putin gelos ca si-a dat seama ca ascund ceva.Ei simt nevoia sa controleze totul iar scorpionilor nu le convine asta,in rest,e un tata bun ptr fetita mea,f atent la dorintele mele,o relatie sexuala super .Cat despre femei mama mea este berbec si este cea mai buna prietena a mea.
nor_pufos
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:53
m-am lamurit cu berbecii
am avut parte de 2 anu asta unu un minicinos iar al doilea inca cu gandul la fosta..
pinkoana
Postat pe 23 Decembrie 2008 19:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce zodie sunt 8 De la: Arutzu28 25 Iunie 2011 20:54
care joaca fazan? 254 De la: adriana_2008 6 Martie 2011 19:54
CE PARERE AVETI DESPRE BARBATII FECIOARA?? 97 De la: EbruMoon 28 Iulie 2014 13:08
Zodiile... putin altfel :) 73 De la: ice_flower 2 Aprilie 2010 23:11
compatibilitate 2 De la: krimhilda 16 Martie 2010 23:30