Setari Cookie-uri

doresc sa aflu ceva de la fetele de pe acest site

De la: nikhifor78, la data 2009-01-19 22:59:32dragostea e mai ceva ca dezinteriea,,sus in deal e ocasa ear acolo e mindra mea,,


fetele scuze pt off topic

omule am pt tine o replica :
"you are full off S H I T " de la atate dizenterie ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:02
a pey dragostea nu are o definitie insa cred ca toata lumea o simte ca pe ceva frumos, placuta, care ne da aripi, care ne face sa zburam, sa ne simtim importanti
pentru mine una dragostea este unul dintre cele mai placute sentimente, mai ales daca este impartasita, dragostea e sentimentul care te afce mai puternic, mai vesel, te schimba te afce sa vibrezi de fericire si simti cum te pierzi in dragoste
simti fluturasi in stomac, te simti mai frumoasa, mai sigura pe tine, te simti libera, simti ca toata lumea e la picioarele tale, pentru ca acolo unde e dragoste e de toate si bune si rele, dar aceste sentiment pretios te face insa sa vezi numai lucrurile bune
iubeste ca sa fii iubit si vei trai ce in viata ta nu ai trait
iubirea adevarata e doar una si e profunda si nu se uita niciodata

indragosteala placuta
yumy
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:38
De la: Arina_I, la data 2009-01-19 22:56:11Pai tocmai asta ma sperie...am oferit si am iubit 3 ani....ca intr-o buna zi sa primesc un telefon in care eram injurata s.a.m.d....brusc si deodata...dupa 3 ani!....un barbat s-a comportat ireprosabil 3 ani...si brusc s-a dus draq tot...nu am aflat ce s-a intamplat, acum nu ma mai intereseaza....


Yap, se intampla si din astea :)
La mine s-a intamplat dupa 7 ani...7 ani in care s-a comportat ireprosabil...o schimbare brusca de comportament in ultimele 2 luni..un telefon urat..ultimul....seara am ajuns acasa, mi-am facut bagajele si nu m-am uitat inapoi nici o secunda.
liliana2005
Postat pe 11 Februarie 2009 12:03



..cum poti explica dragostea in cuvinte ? Ce este ea ? Ce o declansaza ? De ce ni se intampla ?..De parca ar stii cineva…E...un drog.Un drog al sufletului. Apa,nu e drog. Aerul,nu e drog. Visele,nu sunt droguri. Si totusi nu poti trai fara ele. Iar dragostea e ca un vis. Ti s-a intamplat vreodata sa visezi ceva atat de frumos,incat dupa ce te-ai trezit sa incerci sa adormi la loc, sa-ti continui visul ? Asa este dragostea. Dar ai reusit vreodata sa-ti continui visul? Nu;asa este si cu dragostea. Dragostea adevarata e unica si nu vine de doua ori. Totusi dragostea nu este doar vis si suflet. Din dragoste te schimbi. Fizic si psihic. Parca vezi lumea cu alti ochi. Vezi lucruri minunate. Pe langa ele treceai poate zilnic si nu le vedeai. Lumea e mai buna, florile miros parca mai tare, pasarile canta mai frumos. Parca esti in extaz! Dragostea e cel mai puternic drog! Iar cand iubesti esti atat de sensibil/a la tot ceea ce te inconjura. Nu te mai poti concentra la nimic. Ti-e dor de toate lucrurile frumoase pe care le-ai facut sau nu. De mirosul ierbii proaspat cosite. De gustul apei de mare. De cantecul greierilor. De dormitul sub stelele aprinse. De razele orbitoare ale soarelui, sau de lumina blanda a lunii. De ploaia care-ti spala candva chipul de lacrimi, sau de fulgii de zapada pe care te tavaleai…Brusc,indiferent de cum erai inainte, te trasformi intr-o presoana mai buna..vei fii mai intelegator,vei avea mereu un sfat bun de dat si un umar de sprijin.. O "explozie" de bunatate are loc in inima ta..si,indiferent de cum iti va merge relatia, odata descoperita comoara din suflet,numita DRAGOSTE o vei imparti cu bucurie si neconditionat tuturor celor care iti ies in cale..Si pot vorbi la nesfarsit…Asta este dragostea..
mikela_my
Postat pe 11 Februarie 2009 12:32
Dragostea nu se poate defini
micutadaria
Postat pe 10 Martie 2009 15:38
cum poti explica dragostea in cuvinte ? Ce este ea ? Ce o declansaza ? De ce ni se intampla ?..De parca ar stii cineva…E...un drog.Un drog al sufletului. Apa,nu e drog. Aerul,nu e drog. Visele,nu sunt droguri. Si totusi nu poti trai fara ele. Iar dragostea e ca un vis. Ti s-a intamplat vreodata sa visezi ceva atat de frumos,incat dupa ce te-ai trezit sa incerci sa adormi la loc, sa-ti continui visul ? Asa este dragostea. Dar ai reusit vreodata sa-ti continui visul? Nu;asa este si cu dragostea. Dragostea adevarata e unica si nu vine de doua ori. Totusi dragostea nu este doar vis si suflet. Din dragoste te schimbi. Fizic si psihic. Parca vezi lumea cu alti ochi. Vezi lucruri minunate. Pe langa ele treceai poate zilnic si nu le vedeai. Lumea e mai buna, florile miros parca mai tare, pasarile canta mai frumos. Parca esti in extaz! Dragostea e cel mai puternic drog! Iar cand iubesti esti atat de sensibil/a la tot ceea ce te inconjura. Nu te mai poti concentra la nimic. Ti-e dor de toate lucrurile frumoase pe care le-ai facut sau nu. De mirosul ierbii proaspat cosite. De gustul apei de mare. De cantecul greierilor. De dormitul sub stelele aprinse. De razele orbitoare ale soarelui, sau de lumina blanda a lunii. De ploaia care-ti spala candva chipul de lacrimi, sau de fulgii de zapada pe care te tavaleai…Brusc,indiferent de cum erai inainte, te trasformi intr-o presoana mai buna..vei fii mai intelegator,vei avea mereu un sfat bun de dat si un umar de sprijin.. O "explozie" de bunatate are loc in inima ta..si,indiferent de cum iti va merge relatia, odata descoperita comoara din suflet,numita DRAGOSTE o vei imparti cu bucurie si neconditionat tuturor celor care iti ies in cale..Si pot vorbi la nesfirsit...aceasta este dragostea
mikela_my
Postat pe 10 Martie 2009 15:48
Cati ani ai puisor?Ti-au dat tuleii?Lasa-ne cu intrebarile astea stupide...dragostea o gasesti in filme ,in realitate e un concurs de imprejurari si interese asculta-ma pe mine si o sa-mi dai dreptate mai tarziu
Mary_Anel
Postat pe 15 Martie 2009 16:54
si daca o intalnesti dar e imposibila v-ati intalnit prea tarziu?
dolceK
Postat pe 15 Martie 2009 17:51
De la: NIKU05, la data 2009-01-16 06:01:38CINE ÎMI POATE DEFINI DRAGOSTEA ?
VREAU O DEFINIȚIE A DRAGOSTEI
SAU CE ÎNSEAMNÃ PENTRU VOI DRAGOSTE ?

ce este dragostea ? am impresia cateodata ca este doar un basm de adormit copii
SweetDadyD
Postat pe 17 Martie 2009 12:48
Dragostea este atunci cand nu trebuie sa fii cu o persoana pentru a-i atinge sufletul.E ca apa sarata:cu cat bei mai multa,cu atat iti e mai sete.
dana_mv
Postat pe 17 Martie 2009 12:52
dragostea??
hmm ce`i aia???
ma intorc cand aflu
Diavolyta_
Postat pe 17 Martie 2009 12:54
dragostea?

o bataie dulce de cap
matracucu
Postat pe 17 Martie 2009 12:56
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-17 12:54:23dragostea??
hmm ce`i aia???
ma intorc cand aflu
e o prietenie care ia foc. ai grija sa te intorci repede.
dana_mv
Postat pe 17 Martie 2009 12:57
"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta"

"Dragostea ii arata omului cum ar trebui el sa fie. Cand iubesti, descoperi in tine o nebanuita bogatie de tandrete si duiosie si nici nu-ti vine sa crezi ca esti in stare de o astfel de dragoste"

" Dragostea vindeca oameni - pe cei ce o daruiesc, dar si pe cei ce o primesc"
Diavolyta_
Postat pe 17 Martie 2009 13:33
Dragostea ...of doamne ...
Unii dintre voi ...o blameaza...
Altii o ridica in slavi ...
Altii ii gasesc definitii...
Concluzie...
Dragostea este cel mai controversat "personaj" din viata fiecaruia.
Poate juca atat rol negativ cat si pozitiv.
Cine a cunoscut-o in rol negativ...poate avea cuvinte de rau la adesa ei. Cine a cunoscut-o in rol pozitiv...o declara drog.
Iar cine are impresia ca o cunoaste...ii da definitii.

In concluzie...nimic :).

Si ca sa facem o incheiere a ce s-a scris la topicul asta...si sa dam si o exprimare plastica a tot ce s-a spus...
Dragostea e ca o prostituata de lux.
Trebuie "cucerita" , intretinuta ,si mai ales surprinsa cu atentii.
Trebuie imbracata in cele mai fine blanuri si la gatu-i scump si degete dibace si troneze diamante.
Toate astea sa fie incoronate cu vacante, sampanii scumpe si plimbari dese ( cu iacht daca se poate).

A nu fi inteleasa gresit....
Unei prostituate de lux ii dai bunuri materiale.
Iubirii ii oferi aceleasi bunuri scumpe...insa de natura spirituala.

Prostituatei daca nu-i oferi tot luxul ...te va parasi pentru un altul mai "atent".
Iubirea...daca nu ii oferi sufletul...te va parasi pentru un suflet care abia asteapta sa ofere tot :).

so...love like life is a b... , if u fu... it ...u will be happy ...if not...she will run away :)
angelofsorrow
Postat pe 23 Martie 2009 10:23
dragostea exista...pt fiecare.....pentru nuni vine mai tirziu...pt unii mai devreme....
pamela_1
Postat pe 25 Martie 2009 15:13
De la: SweetDadyD, la data 2009-03-17 12:48:37
De la: NIKU05, la data 2009-01-16 06:01:38CINE ÎMI POATE DEFINI DRAGOSTEA ?
VREAU O DEFINIȚIE A DRAGOSTEI
SAU CE ÎNSEAMNÃ PENTRU VOI DRAGOSTE ?

ce este dragostea ? am impresia cateodata ca este doar un basm de adormit copii


la fel cred si eu:))

sau nebunia aia dulce si pura...care te face sa vezi lumea intr-o alta culoare.....dar dupa un timp pici si dai cu capul si vezi ca nu e asa....
babe02
Postat pe 25 Martie 2009 16:57
dragostea.......
dragostea inseamna sa nu poti concepe viata fara celalalt...sa traiesti pentru celalalt si prin celalalt
sa nu mai conteze absolut nimic atunci cand esti cu el/ea.....
radiohead96
Postat pe 25 Martie 2009 17:22
Trebuie sa cer despagubiri la kudika ...de cand sunt pe forumul asta am facut diabet
__LL__
Postat pe 25 Martie 2009 17:44
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-25 17:44:05Trebuie sa cer despagubiri la kudika ...de cand sunt pe forumul asta am facut diabet


ti-e rau???cum vrei sa iti plateasca in rate sau leasing? sa iti treaca
babe02
Postat pe 25 Martie 2009 17:46
dragostea inseamna sa ai stomacul plin,haine de iarna,masina si portofelul plin.
matracucu
Postat pe 25 Martie 2009 17:46
De la: babe02, la data 2009-03-25 17:46:04
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-25 17:44:05Trebuie sa cer despagubiri la kudika ...de cand sunt pe forumul asta am facut diabet


ti-e rau???cum vrei sa iti plateasca in rate sau leasing? sa iti treaca


Cash fetitza, cash , altfel nu discut ...pai ce suntem la iarmaroc ????
__LL__
Postat pe 25 Martie 2009 17:50
De la: just_laura, la data 2009-03-25 17:46:09dragostea inseamna sa ai stomacul plin,haine de iarna,masina si portofelul plin.


Tzucu-te sa te tzuc tu fata frumoasa. ..ce-mi place avatarul tau ....
__LL__
Postat pe 25 Martie 2009 17:51
pentru mine, dragostea e atunci cand simti ca-ti ti-e dor de el chiar daca nu l-ai vazut de-abia de cateva ore, cand astepti sa se intoarca de la serviciu si ti se pare ca e cel mai frumos lucru din lume, sa il revezi, sa-l strangi in brate, sa il saruti pasional ca si cum nu l-ai vedea de o saptamana, cand sunteti impreuna, imbratisati, sa nu-ti ajunga, sa vrei sa-l ai mai mult, sa te simti buimacita, sa-ti pierzi capu, sa nu mai vrei sa te desparti niciodata de el, momentele alea sa dureze la infinit.. cand te trezesti dimineata, primul lucru care-ti vine in minte e el, chiar daca ai avea alte 1000 de griji.. sa simiti fluturasi la stomac chiar dupa luni, sau ani de zile de cand stati impreuna.. sa te duci seara la culcare si sa abia astepti sa vina dimineata ca sa il privesti din nou in ochi, sa-l saruti si sa-i spui buna dimineata, sa va faceti tabieturile impreuna, sa fi fericita oricand cu el, sa fiti pe aceeasi lungime de unda oriunde, oricand, sa va cititi gandurile, sa va intelegeti din priviri.. si, parerea mea, e ca dragostea apare atunci cand esti efectiv pe aceeasi lungime de unda oriunde, oricand, si va doriti acelasi lucru in acelasi timp..
dragostea e complicata, se zice.. pentru mine nu e deloc.. poate doar a o descrie,poate rezulta mai complicat.. dar cand e dragoste, nici nu mai stai sa te iei la intrebari, o simti si gata..
PurpleDreams
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:15
De la: dolceK, la data 2009-03-15 17:51:49si daca o intalnesti dar e imposibila v-ati intalnit prea tarziu?

prea trz in dragoste niciodata....mai bn mai trz decat NICIODATA
kudika005063
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:50
bvoooooooooooo asa esteeeeeeeee
ccarmenuzza
Postat pe 16 Iulie 2009 08:36
e greu de raspuns la asa o intrebare, de aceea o sa scriu mai jos ce am primit zilele trecute pe mail legat de acelasi lucru: "ce e dragostea?" ce am citit m-a marcat sincer si puteti vedea si voi scris mai jos:

"Motto:
"Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie."

O intrebare frecventa pe Google pare a fi: “Ce este dragostea?“… ei bine, cea mai frumoasa explicatie am auzit-o cu cativa ani in urma de la o prietena asistenta medicala.

Zilele astea ploioase mi-au reamintit povestea pe care astazi m-am gandit sa o impartasesc cu voi.

“Era o dimineata aglomerata la cabinet cand, in jurul orei 08:30, intra un domn batran cu un deget bandajat. Imi spune imediat ca este foarte grabit caci are o intalnire fixata pentru ora 09:00. L-am invitat sa se aseze stiind ca avea sa mai treaca cel putin o jumatate de ora pana sa apara medicul. Il observ cu cata nerabdare isi priveste ceasul la fiecare minut care trece.

Intre timp ma gandesc ca n-ar fi rau sa-i desfac bandajul si sa vad despre ce este vorba. Rana nu pare a fi asa de grava… in asteptarea medicului, ma decid sa-i dezinfectez rana si ma lansez intr-o mica conversatie. Il intreb cat de urgenta este intalnirea pe care o are si daca nu prefera sa astepte sosirea medicului pentru tratarea ranii. Imi raspunde ca trebuie sa mearga neaparat la casa de batrani, asa cum face de ani buni, ca sa ia micul dejun cu sotia.

Politicoasa, il intreb de sanatatea sotiei. Senin, batranul domn imi povesteste ca sotia, bolnava de Alzheimer, sta la casa de batrani de mai bine de 7 ani. Gandindu-ma ca intr-un moment de luciditate sotia putea fi agitata de intarzierea lui, ma grabesc sa-i tratez rana dar batranul imi explica ca ea nu-si mai aduce aminte de 5 ani cine este el... Si-atunci il intreb mirata: “Si dvs. va duceti zilnic ca sa luati micul dejun impreuna?“. Cu un suras dulce si o mangaiere pe mana, imi raspunde: “E-adevarat ca ea nu mai stie cine sunt eu, dar eu stiu bine cine este ea“.

Am ramas fara cuvinte si un fior m-a strabatut in timp ce ma uitam la batranul care se indeparta cu pasi grabiti. Mi-am inghitit lacrimile spunandu-mi in sinea mea: “Asta este dragostea, asta este ceea ce imi doresc de la viata!... Caci, in fond, asa este dragostea adevarata ?!… nu neaparat fizica si nici romantica in mod ideal. Sa iubesti inseamna sa accepti ceea ce a fost, ceea ce este si ceea ce inca nu s-a intamplat. Persoanele fericite si implinite nu sunt neaparat cele care au tot ce-i mai bun din fiecare lucru, ci acelea care stiu sa faca ce-i mai bun din tot ceea ce au”.

Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie."

in ce masura e adevarata povestea nu stiu, dar cu siguranta mi-ar placea sa traiesc o dragoste profunda, care sa mearga dincolo de tot ce e efemer. :-)
adrienutzame
Postat pe 16 Iulie 2009 08:57
iti zic eu :dragostea este nu stiu ce
vine de nu stiu unde
si se termina nu stiu cum
tudoreugenia
Postat pe 16 Iulie 2009 11:05
dragostea nu se explica ea se simte.......
dolcik1
Postat pe 16 Iulie 2009 11:16
De la: niku005, la data 2009-01-16 06:01:38CINE ÎMI POATE DEFINI DRAGOSTEA ?
VREAU O DEFINIȚIE A DRAGOSTEI
SAU CE ÎNSEAMNÃ PENTRU VOI DRAGOSTE ?


Cheesy...
kaarima22
Postat pe 16 Iulie 2009 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am divortat de curand am 47 de ani caut o preietena sa mergem la mare cateva zile 9 De la: kudika_991409 17 August 2015 01:52
m-am indragostit 16 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:11
Dați-mi un sfat ce fac în continuare... 14 De la: Bebelysh 8 Februarie 2015 12:25
ce o fii oare? 10 De la: size_back 29 Iunie 2010 11:03
Va rog sa ma sfatuiti 14 De la: iulia069834 28 Ianuarie 2010 12:53