Setari Cookie-uri

Mi-e dor de lucruri marunte

Vreau sa va spun ca mi-e dor sa mai simt (cu intensitatea din adolescenta )cum e cand te indragostesti. Fiindca Bucuria vine din acele lucruri marunte, care totusi se pot transforma intr-o minune....
Asi vrea sa ma bucur chiar si atunci cand primesc o floare.......sa nu fiu pusa in situatia de-a simti ca acea floare vine cu un scop bine definit, sau o obligatie.
Voua celorlalti de ce anume va este dor?
rox_rbz
Postat pe 18 Ianuarie 2009 01:35
Momentan, imi este sa dor sa dorm. Nu am dormit de 48 de ore si nici acum nu pot dormi

Postat pe 18 Ianuarie 2009 01:38
draga mea Arsena, cine te-a impiedicat sa dormi? Apropos, eu m-am trezit astazi la 13:30 dupa ce am stat pe forum pana dimineata pe la 3:10
rox_rbz
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:51

Mie mi-e dor de vara
M-am saturat de frig
andreea1976
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:55
Sesiunea m-a impiedicat sa dorm...oricum am dormit de la 5 pana la 2, deci m-am refacut complet


Acum pot sa zic ca imi mai este dor de anii de liceu, in general de copilarie..chit ca nu a trecut mult timp de cand am terminat liceul, imi este dor de acele vremuri...acum sunt pe cont propriu, ma descurc singura...oricum trebuie sa ma obisnuiesc, cu timpul voi avea cat mai multe responsabilitati asa ca acesta este doar inceputul



Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:56
si eu...si eu ...macar primavara sa vina

Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:58
andreea1976, de unde esti de te-ai saturat de frig?
Aici la mine e destul de frig si pot zice ca deja m-am obisnuit ca frigul sa persiste pana in aprilie, dupa care sa se faca putin cald pana prin august si apoi o luam de la capat....FRIG FRIG
rox_rbz
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:41
Ungaria.Chestia e ca e frigul ala umed,ce iti intra pana in maduva oaselor.
Anul trecut nu era asa,de ex la sfarsitul lui ianuarie erau 20 grade,in februarie la fel,a fost o iarna scurta.
Acum nu mai.....si mi-e dor de soare,de caldura......
andreea1976
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:53
Cum? acum esti in Ungaria?
rox_rbz
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:18
mi-e dor pur si simplu.......de multe!

Postat pe 18 Ianuarie 2009 20:14
cred ca tuturor ne este dor de lucruri care inainte ne faceau placere
si mie mi-e dor de multe
oricum nimic din ce a fost nu va mai fii
yumy
Postat pe 18 Ianuarie 2009 20:58
Mi-e dor de copilarie..cand desenam si ma uitam la desene si toata viata mea se invartea in jurul povestilor,culorilor,jocurilor...mi-e dor sa nu am responsabilitati si sa nu am habar de tot ce se intampla rau acum in lume....
liza24_84
Postat pe 18 Ianuarie 2009 21:06
De la: rox_rbz, la data 2009-01-18 19:18:54Cum? acum esti in Ungaria?


Da
andreea1976
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:55
mi e doe de multe si marunte
mirelacm
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:04
De la: rox_rbz, la data 2009-01-18 01:35:44Vreau sa va spun ca mi-e dor sa mai simt (cu intensitatea din adolescenta )cum e cand te indragostesti. Fiindca Bucuria vine din acele lucruri marunte, care totusi se pot transforma intr-o minune....
Asi vrea sa ma bucur chiar si atunci cand primesc o floare.......sa nu fiu pusa in situatia de-a simti ca acea floare vine cu un scop bine definit, sau o obligatie.
Voua celorlalti de ce anume va este dor?

si cine te impiedica sa te bucuri de lucrurile astea...eu ma bucur de lucruri marunte in fiecare zi, ca doar ele duc la starea de fericire
kitty_krieger
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:07
mie imi e dor de mama..............................
portitza_Maria
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:08
Draga mea iry24, eu nu am mai simtit acea nerabdare de-a ma intalni cu cel ce-mi era iubit inca din liceu. Nu-mi gasesc o explicatie, poate din cauza faptului ca atunci ma pierdeam mai repede in sentimente fata de acum. .....poate
rox_rbz
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:59
De la: rox_rbz, la data 2009-01-18 01:35:44Vreau sa va spun ca mi-e dor sa mai simt (cu intensitatea din adolescenta )cum e cand te indragostesti. Fiindca Bucuria vine din acele lucruri marunte, care totusi se pot transforma intr-o minune....
Asi vrea sa ma bucur chiar si atunci cand primesc o floare.......sa nu fiu pusa in situatia de-a simti ca acea floare vine cu un scop bine definit, sau o obligatie.
Voua celorlalti de ce anume va este dor?


Lucruri marunte...mie mi-e foarte dor de ele, mi-e dor de noptile in care ma trezea tata pentru ca incepuse sa ninga, mi-e dor de el, mi-e dor de inocenta, mi-e dor de o viata simpla, mi-e dor de o seara linistita in care sa adorm fericita. Lucrurile marunte ne ajuta sa fim fericiti, nu e de mirare ca in marea majoritate a timpului nu suntem fericiti, cum am putea fi? uitam cum trebuie sa ne bucuram copilaros.
ctwmn
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:23
Mie mi-e dor de copilãria de la þarã, de sentimentul cerului, al naturii pe care o simþeam atât de a mea atunci. Mi e dor sã nu mã mai simt strãinã într-un loc care mi-e, totuºi, familiar. Mi-e dor de paradisul pierdut, sper, nu definitiv...

Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:02
Atunci cand esti copil, tot universul e al tau si ca printr-o minune toate sunt asa cum ne dorim, insa cu trecere anilor ne pierdem din puterea aceea de-a stapani "lumea din jurul nostru" ....astfel ii lasam pe alti din urma noastra sa se bucure de inocenta copilariei. Eu cred ca marea majoritate a celor maturi tanjesc cel putin o data dupa copilarie....
rox_rbz
Postat pe 27 Ianuarie 2009 23:33
dor de zilele cand umblam desculta prin gradina bunicii, dor de zilele calduroase de vara cand stateam la umbra si ascultam ce vb cei mari, dor de zilele cand ne ascundeam intr un loc racoros alaturi de papusi, dor de cataratul in cais dupa ce a mai mare si frumoasca dintre fructe, dor de pisica ce nu scapa "nearanjata", dor de zilele cand ploua si trebuia sa stam pe prispa ca dupa sa alergam pe lunca poate poate vedem un curcubeu, dor de sotron si coarda jucate in fata portii, dor de painea calda abia scoasa din cuptor, dor de umbra viilor si mirosul strugurilor gata de cules, dor de prima cana de must data mie, dor de guduratul catelului adus de bunic, dor de ziua cand am fost lasata sa ma sui pe un cal, dor de marul vecinei si nucul umbros, dor de serile cand puneam capul pe o perna zambind si adormeam fericita...
mirelacm
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:05
Cel mai tare mi-e dor de-o ploaie calda de vara, sa cada cu zgomot surd peste tot, sa-mi scot pantofii si sa dansez desculta prin ploaie... sa pacalesc lumea ca lacrimile sunt stropii ochilor mei...
Si-apoi... mi-e dor de fluturi...
misstiqque
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:00
wow, ai povestit ca o adevarata visatoare....ptr o clipa chiar si eu i-mi inchipuiam ceea ce ne-ai spus! :)
rox_rbz
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:39
mi-e dor sa simt ca traiesc.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:48
Pai cum asa Dana, o femeie tanara ca tine sa simta nevoia de-a trai?....Sau te referi la a-ti trai viata ca in anii adolescentie?...... vb aceea taieste-ti clipa!
rox_rbz
Postat pe 29 Ianuarie 2009 22:36
De la: rox_rbz, la data 2009-01-29 22:36:10Pai cum asa Dana, o femeie tanara ca tine sa simta nevoia de-a trai?....Sau te referi la a-ti trai viata ca in anii adolescentie?...... vb aceea taieste-ti clipa!
nu ma refeream la adolescenta.din pacate.simt ca am uitat sa traiesc cu pasiune.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 22:39
Danutza, cred ca lipseste ceva piper din viata ta care sa te faca sa "Stranutzi".....eu ti-as sugera sa faci ceva care in mod obisnuit nu ai facut de mult; adik sa pleci undeva sa vizitezi locuri noi, sa-ti cauti fostii colegi de liceu/facultate/servici cu care te-ai inteles bine candva si sa iesiti la o cafea sau mai stiu eu.... Sau ar mai fi varianta de a-ti rezerva o zi doar ptr tine in sensul ca ai putea merge la un salon de masaj general si o sauna(poate ca te-ar costa toata afacera vreo 120 lei) si astfel vei simti ca starea ta se va inbunatati considerbil. Eu asa am facut la un moment dat, am uitat de toti si m-am gandit doar la mine. :)
rox_rbz
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:54
Mi-e dor de bucuria de a trai pe care ti-o da naivitatea varstei fragede... Mi-e dor de Craciun, perceput cu minte si suflet de copil...Mi-e dor de vara, zgomot si mangaiere de valuri ale marii, percepute cu minte si suflet de adolescent indragostit....Mi-e dor de mirosul naturii dupa o ploaie de vara... Mi-e dor de multe....
kristinaCT
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:42
De la: rox_rbz, la data 2009-01-30 13:54:48Danutza, cred ca lipseste ceva piper din viata ta care sa te faca sa "Stranutzi".....eu ti-as sugera sa faci ceva care in mod obisnuit nu ai facut de mult; adik sa pleci undeva sa vizitezi locuri noi, sa-ti cauti fostii colegi de liceu/facultate/servici cu care te-ai inteles bine candva si sa iesiti la o cafea sau mai stiu eu.... Sau ar mai fi varianta de a-ti rezerva o zi doar ptr tine in sensul ca ai putea merge la un salon de masaj general si o sauna(poate ca te-ar costa toata afacera vreo 120 lei) si astfel vei simti ca starea ta se va inbunatati considerbil. Eu asa am facut la un moment dat, am uitat de toti si m-am gandit doar la mine. :)
multumesc pt sfaturi,dar uneori nu e atat de usor pe cat crezi.
dana_mv
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:09
Da, mi-e dor sa plec pe undeva in excursie, sa scap, de orasul acesta uitat de lume....sa-mi clatesc ochii cu alte locuri mult mai frumoase.
rox_rbz
Postat pe 17 Februarie 2009 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cetateni ecologisti 8 De la: everything_for_you 1 Aprilie 2009 15:29
cer ajutor!! 8 De la: emilia_nitescu 5 Decembrie 2008 10:48
crestin vs musulman 111 De la: iiiiiiiiio 5 Aprilie 2015 20:45
Ce ati gatit/papat astazi? 14 De la: deelisha 14 Mai 2009 22:30
Cum sa te desparti de cineva in 64 de pasi simpli 42 De la: baiat_anonim 13 Septembrie 2009 21:58