Setari Cookie-uri

va place muzica rock?

cat despre vecinul tau....dupa ce ne va cunoaste ...o sa-si doreasca sa se imprieteneasca cu tine si o sa ti spuna sa ne mai inviti si cu alta ocazie....
monaq
Postat pe 6 Mai 2009 13:34
nope...dementul ala ne-a otravit celalat cutz, mama lui de criminal habotnic...chiar in ziua de Paste...

eu m-am gandit ca ar trebui sa fac plaja topless...poate scap de el

sa-mi aduci aminte sa iti povestesc ceva de pocaitul asta...cam ce face cu fomeia...da' nu aici...ooof...ca nici nu stiu la ce topic aveti voi subiecte care nu au legatura unele cu celelalte...
prometeus_wife
Postat pe 6 Mai 2009 13:38
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-06 13:38:02nope...dementul ala ne-a otravit celalat cutz, mama lui de criminal habotnic...chiar in ziua de Paste...

eu m-am gandit ca ar trebui sa fac plaja topless...poate scap de el

sa-mi aduci aminte sa iti povestesc ceva de pocaitul asta...cam ce face cu fomeia...da' nu aici...ooof...ca nici nu stiu la ce topic aveti voi subiecte care nu au legatura unele cu celelalte...
dontworibehapi
Postat pe 6 Mai 2009 13:40
pai deschide un nou topic!ceva in genul "voi cum va intelegeti cu vecinii".ce om poate sa omoare un cutzu???si eu am catel si aveam un pui de la o "iubita"de a lui si mi l-a otravit vecina de la scara de vis a vis...doamne cum a murit catelul ala....in ce chinuri...:((nu mai ma gandesc ca ma intristez...:((
monaq
Postat pe 6 Mai 2009 13:42
mda...eu pe garbo initiasem un topic care se numea loc de dat cu capu'

si acolo veneau userii si descarcau sacul cu nemultumiri, bang o capatana cand aveau nervi...se discuta despre orice...fara noima....nu te certa nimeni ca nu esti on topic....

cat despre cutzul meu otravit...multora le par ridicola cu dragostea asta pentru cutzi...si eu si sotul meu ii privim ca pe membrii familiei, nu ca pe niste animale...
prometeus_wife
Postat pe 6 Mai 2009 13:48
si eu la fel pe cutzu meu....si pe cei vagabonzi ii iubesc...am la scara blocului o gramada....
monaq
Postat pe 6 Mai 2009 14:03
mda...sunt eu bitch...dar buna ca painea calda cu animalutele...

dar sa nu zici la nimeni...ca imi stric reputatia...
prometeus_wife
Postat pe 6 Mai 2009 14:05
sa traiti!am inteles....
monaq
Postat pe 6 Mai 2009 14:13
hai ca e gata grataru' ala...intram maine in gradina...

stii vorba aia...orice cauza incepe cu o pauza
prometeus_wife
Postat pe 6 Mai 2009 14:17
azi am ascultat o melodie frumoasa dar din pacate nu stiu cum se chema formatia
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 22:26
daaaaaa esteee praffffffffffff,,in afara de nirvana,,metalica
thadoog
Postat pe 6 Mai 2009 22:29
De la: thadoog, la data 2009-05-06 22:29:03daaaaaa esteee praffffffffffff,,in afara de nirvana,,metalica


nirvana este super adica au melodii chiar frumoase
_dulcik_
Postat pe 7 Mai 2009 22:41
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-18 14:39:48
Nightwish ,Iron Maiden , Ac/Dc ,Pink Floyd, Uriah ...de IRIS nu cred ca mai e cazul sa precizez ca este evident ...Therion dar doar cateva melodii ,Metallica

Nightwish-"sleeping sun" e una dintre preferatele mele,Iron Maiden-Afraid to shoot strangers si multe altele,Iris,System of a down-Toxicity....super formatii si melodii...
luyyzz
Postat pe 18 Mai 2009 14:49
rock-ul e baza pentru mine! ac.dc, metallica, linkin park, nightwish, guns n' roses, nirvana si cam orice e heavy metal sau rock n'roll ascult oricand cu placere.
the_she_devil
Postat pe 20 Mai 2009 18:03
rock yeah unele mel sunt chiar dezastruoase, insa si mel dragutze
cred ca s-ar putea face o comparatie cu manelele sunt si manele bune si manele proaste
yumy
Postat pe 20 Mai 2009 18:17
led zeppelin
deep purple
black sabbath
the doors
scorpions
AC/DC
roling stone
aerosmith
guns`n roses
bon jovi
mettalica
nirvana
evanescence
nickelback
ROCK IS MY WAY!!!
Aphrodite
Postat pe 22 Mai 2009 21:44
De la: yumalai, la data 2009-05-20 18:17:59
cred ca s-ar putea face o comparatie cu manelele sunt si manele bune si manele proaste

Zi tu o singura manea buna !

Daca compari mere cu sateliti, lumea o sa spuna ca esti agricultoare nu fizician...

Postat pe 23 Mai 2009 06:46
Ador muzica rock,imi reascultam mel preferate de prin 90-ascultam Nirvana-Lake of fire-wow ce voce. avea Kurt .
Mi-am amintit de Hole-'Violet" sau 'doll parts",Metallica-Nothing else matters;Iron Maiden-'afraid to shoot strangers",Guns'n Roses-don't cry;Queen-bohemian rhapsody;Jon Bon Jovi-this ain't a love song;Pink Floyd-Take it back ,Aerosmith-hole in my soul-muzica rock are versuri frumoase...
luyyzz
Postat pe 11 Iulie 2009 09:59
just rock LINKIN PARK(preferatii mei:x:x:x)..bullet for my valentine..the rasmus...disturbed..breaking benjamin..slipkont...godsmack...korn...burzzum..vita-de-vie...fall out boy....the lordy...si multe altele...
sm0keAlot
Postat pe 1 August 2009 02:03
OHHHHHHHHHHHHHHHHH DA DA DA DA:X.....ROCK RULLZZZZZZZZZZZZZ!!!...VAD K DESTULA LUMEA ASC ROCK PE AICI............ f tare....nah fratilor dar ati avut rabdare sa stai sa insirati la trupe...as face-o si eu da rmi-e o lene...stiu ce fac..dau copy paste d ela voi si iau numai ce asc eu
LINKIN PARK,bullet for my valentine...the lordy....disturbed..vita-de-vieMetallica,Guns'n Roses, Queen J,on Bon Jovi,Pink Floyd,Aerosmith,the doors,scorpions,nirvana,evanescence,nickelback,nightwish,System of a down-Toxicity,xandria,within temptation,THEATRES DES VAMPIRES(chiar azi am descarkat vreo 4 gb ),Theatre Of Tragedy,lacrimosa,cradle of filth,epica,enigma,lake of tears,marilyn manson,
roxette,vampiria,3 doors down,HI.M (TRUPA MEA DE SOUL,CU,CARE AM INCEPUT:p)APOCALYPTICA,lacrimosa,Agathodaimon,lacrimas profundere,
the black ghosts,alternosfera,Daughtry,Draconian,Eluveitie,Korn,Lacuna Coil,Lifehouse,Lenny Kravitz,Ozzy Osbourne,P.O.D,Rammstein,Red Hot Chilli Peppers,Savage Garden,Sonata Arctica,
Sunrise Avenue,The Corrs,The Cranberries,The Cure,The Rasmus,Vama Veche,voltaj,the kooks ,
green_day,Clint Mansell,etcccccccccccc.....si legat de ''THEATRES DES VAMPIRES''.............incercati songul''la dance du vampire''.......eu l-am asc 3 ore in cont... .............e f tare:x
Lucka
Postat pe 17 August 2009 10:15
De la: sm0keAlot, la data 2009-08-01 02:03:26just rock LINKIN PARK(preferatii mei:x:x:x)..bullet for my valentine..the rasmus...disturbed..breaking benjamin..slipkont...godsmack...korn...burzzum..vita-de-vie...fall out boy....the lordy...si multe altele...



Imi pare rau sa te dezamagesc dar Fall out boy sunt pop-rock sau glam-rock n stiu exact oricum nu rock.Celelalte trupe sunt okay, nu inteleg de ce a trebuit sa-i mentionezi si pe FOB, care sunt oricum mult prea comerciali, no offense.

Lucrul bun e ca am revenit la topic, deci :Good job!
DarkTear
Postat pe 18 August 2009 07:37
De la: candice_, la data 2009-01-18 12:50:32salutare, dragilor! eu una ascult muzica rock din adolescenta (in special muzica anilor 60-70, aici incluzand rockul clasic si progresiv. trupe precum PINK FLOYD, YES, GENESIS, KING CRIMSON, JETHRO TULL, LED ZEPPELIN, DEEP PURPLE, URIAH HEEP, etc. sunt nemuritoare). mai are cineva astfel de pasiuni? va multumesc



Tot repectul pt formatiile clasice gen PINK FLOYD, YES, GENESIS, KING CRIMSON, JETHRO TULL, LED ZEPPELIN, DEEP PURPLE, URIAH HEEP ..
Eu personal am inceput de la Nu metall gen Linkin Park , Korn etc ... la metal simfonic gen Nightwish, Apocalyptica, Epica, Symphony x etc...si am ajuns deocamdata la trash metal, gen (nemuritorii) Metallica, Megadeth,Anthrax..etc...dar mai ascult si Scorpions, si Queen , si ACDC...si formatii romanesti gen Vita de vie , Iris, Cargo si Timpuri noi .

dau vina pe tata pt gusturile muzicale
cantafabule
Postat pe 27 August 2009 11:14
De la: Lucka, la data 2009-08-17 10:15:50OHHHHHHHHHHHHHHHHH DA DA DA DA:X.....ROCK RULLZZZZZZZZZZZZZ!!!...VAD K DESTULA LUMEA ASC ROCK PE AICI............ f tare....nah fratilor dar ati avut rabdare sa stai sa insirati la trupe...as face-o si eu da rmi-e o lene...stiu ce fac..dau copy paste d ela voi si iau numai ce asc eu
LINKIN PARK,bullet for my valentine...the lordy....disturbed..vita-de-vieMetallica,Guns'n Roses, Queen J,on Bon Jovi,Pink Floyd,Aerosmith,the doors,scorpions,nirvana,evanescence,nickelback,nightwish,System of a down-Toxicity,xandria,within temptation,THEATRES DES VAMPIRES(chiar azi am descarkat vreo 4 gb ),Theatre Of Tragedy,lacrimosa,cradle of filth,epica,enigma,lake of tears,marilyn manson,
roxette,vampiria,3 doors down,HI.M (TRUPA MEA DE SOUL,CU,CARE AM INCEPUT:p)APOCALYPTICA,lacrimosa,Agathodaimon,lacrimas profundere,
the black ghosts,alternosfera,Daughtry,Draconian,Eluveitie,Korn,Lacuna Coil,Lifehouse,Lenny Kravitz,Ozzy Osbourne,P.O.D,Rammstein,Red Hot Chilli Peppers,Savage Garden,Sonata Arctica,
Sunrise Avenue,The Corrs,The Cranberries,The Cure,The Rasmus,Vama Veche,voltaj,the kooks ,
green_day,Clint Mansell,etcccccccccccc.....si legat de ''THEATRES DES VAMPIRES''.............incercati songul''la dance du vampire''.......eu l-am asc 3 ore in cont... .............e f tare:x



cantafabule
Postat pe 27 August 2009 11:15
Pe mine ma obsedeaza de l ao vreme Metallica - Whiskey in the jar ! ( asta e melodie de betie, pusa la o petrecere pe la 3-4 dimineata )
Summer_
Postat pe 27 August 2009 11:32
si in afara de uischi, ce mai consumi ?

cred ca la betie merge orice. s-asa nu intelegi mare lucru!!
geo_x
Postat pe 27 August 2009 11:48
De la: Summer_, la data 2009-08-27 11:32:24Pe mine ma obsedeaza de l ao vreme Metallica - Whiskey in the jar ! ( asta e melodie de betie, pusa la o petrecere pe la 3-4 dimineata )



Vezi ca asa incep tot roacherii...
cantafabule
Postat pe 27 August 2009 11:54
De la: geo_x, la data 2009-08-27 11:48:53si in afara de uischi, ce mai consumi ?

cred ca la betie merge orice. s-asa nu intelegi mare lucru!!



La inceputul petrecerii le amestec bine ! :))
La ultima la care am fost am bagat la inceput martini+vin pana cand m-am imbujorat ceva mai mult !
Dupa aia m-am dat pe uischi si vodka cu redbull !

Acum ma rascolesc amintirile, la naiba !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 12:01
ce vremuri!!
umblam de nebun noptile prin satu' de vacanta in cautarea unui loc in care sa ne ascutim auzu' cu rock. o perioada fu' la casa apulum. turnam in noi bere cu nemiluita si ascultam doors.
apoi m-am insurat!!
geo_x
Postat pe 27 August 2009 13:53
Formatiile mele preferate sunt: Simple plan, The doors, P!nk,Margineanu, vama veche, The Proclaimers,Voltaj,Bryan Adams,Bere gratis, Limp bizkit, sistem of a down,florin chilian, green day,Lynyrd Skynyrd, Directia 5
kkt
Postat pe 27 August 2009 14:02
"e muzica buna, dar Simple plan e o formatie pop punk, Pink e mai mult pop, The Proclaimers e...si rock si folk si pop....de Voltaj si Bryan Adams...nu zic nimic si Chilian canta folk . "

nici io nu-s adeptu' unui curent stil.
daca ceva imi incanta auditia, poa' sa fie si madonna. sau dan bittmanainen.
ma seaca un pic ideea asta, de a asculta doar o forma de muzca.
nu ma laud cu oaresce cultura muzicala da' ca sa-ti construiesti o idee trebuie sa asculti muzica in general.
chiar si tu l-ai ascultat pe brayan adams. ca nu-ti place, asta-i altceva!
geo_x
Postat pe 27 August 2009 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu imi vine?? 10 De la: freakbabe 18 Ianuarie 2010 23:52
Ce asculti? acum sau aiurea! 2012 De la: blondiewishes 15 Octombrie 2015 13:20
ªi ea ar putea deveni compozitoare ºi interpretã... 4 De la: lil_devil 1 Iulie 2009 01:04
Verma Leptor 2 De la: DragosNL 6 Mai 2011 12:04
Nou!!!!!! 2 De la: rashela 12 Decembrie 2010 23:23