Setari Cookie-uri

Spuneti NU microcipurilor !

asa este controlarea indivizilor este o chesti ce tine de realitatea in care noi traim,insa daca nu avem nimic de ascuns sa ne asculte,ca tot nu alta treaba mai buna de facut,se pare.
theodora_annalisa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 00:19
De la: Arsena, la data 2009-01-19 00:13:51Implantarea cipurilor tine de securitatea noastra, a tuturor :)
Ca si ascultarea telefoanelor, in momentul de fata toate telefoanele sunt ascultate


Da....ai dreptate cu referire la telefoane.....dar de cipuri nu vreau sa aud.......
liza24_84
Postat pe 19 Ianuarie 2009 15:52
am citi ...si m-am minunat,de naivitate ....
serios acum, unde va e credinta aia adevarata daca implicati in supranatural ceva material????

geo ,respect....le spui bine... nu vrei pasaport cu numarul "fiarei" stai acasa la tine....

cat despre sfarsitul lumii... toate cartile sfinte il prevestesc, toate datele fizice si bazate pe calcule il prevestesc... toate datele astrologice si alte chestii de genul asta... prevestesc sfarsitul lumii...
ce nevoia mai fetelor vreti a ingrasati porcul in ajun de craciun????
omenirea in sine este doar un parazit al acestui pamant... (poluare, distrugere ,razboaie nucleare, etc) asa ca... la un moment dat e cazul sa ne vina careva de hac... dupa fapta si rasplata..
pe mine ma minuneaza faptul ca pe voi va preocupa salvarea sufletelor..... abia acum.... la sfarsit....

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:35
dar s a gandit cineva ca microcipul ala poate contine informatii gen: grupa sanguina, date despre o boala a purtatorului de microcip, poate numele sau chiar adresa sau un numar de telefon(in cazul unui pacient cu alzheimer si nu numai) sa spunem ca ar contine informatii de baza, IMPORTANTE in orice caz de urgenta...gen un accident rutier in care victima este inconstienta...datele de pe microcipul ala ar putea sa i salveze viatza fara sa trebuiasca medicii sa piarda timp pt a da de urmele rudelor pt a afla eventuale chestii importante in tratarea pacientului cu succes...

nuuuuuuu, noi, voi in cazul asta, credeti ca microcipurile sunt doar pt "controlul maselor" si fiindca un nene care nu are ce face acasa se duce la televiziune(as fi curioasa la care din ele) si spune ca microcipurile sunt "munca fiarei"(sau ce expresie s a folosit pana acum) stati cu gura cascata si inghititi galusca intreaga si nemestecata...un pahar cu apa? ca poate s a innecat cineva

dumnezeu iti da dar nu iti baga si in casa (poate nu asta era expresia corecta...)

cine are neuroni a inteles ideea
mirelacm
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:28
dandanaua_reloaded
Avatarul lui dandanaua_reloaded
6125 mesaje
Membru din: 7/11/2007
Oras: Brasov

Postat pe: 24 Ianuarie 2009, ora 16:35 Raporteaza abuz
Citeaza Raspunde

am citi ...si m-am minunat,de naivitate ....
serios acum, unde va e credinta aia adevarata daca implicati in supranatural ceva material????

geo ,respect....le spui bine... nu vrei pasaport cu numarul "fiarei" stai acasa la tine....

cat despre sfarsitul lumii... toate cartile sfinte il prevestesc, toate datele fizice si bazate pe calcule il prevestesc... toate datele astrologice si alte chestii de genul asta... prevestesc sfarsitul lumii...
ce nevoia mai fetelor vreti a ingrasati porcul in ajun de craciun????
omenirea in sine este doar un parazit al acestui pamant... (poluare, distrugere ,razboaie nucleare, etc) asa ca... la un moment dat e cazul sa ne vina careva de hac... dupa fapta si rasplata..
pe mine ma minuneaza faptul ca pe voi va preocupa salvarea sufletelor..... abia acum.... la sfarsit....


no ca veni vorba iarasi despre sfarsitul lumii...la partea cu poluare, distrugere etc sunt de acord cu tine...a facut omul si bune dar si rele...

ce salvarea sufletelor? ce sfarsit? si nu imi bat joc de cartile sfinte(alegerea apartine fiecaruia in ce crede) dar si acele carti au fost scrise de OAMENI...si va legati de sfarsitul lumii in anul 2012? cum am mai scris e sfarsitul calendarului maias, populatie din america latina care pt anii in care a existat si dezvoltat, cu instrumentele de care au dispus au pus bazele unui calendar exact ce se opreste in 2012...eu nu au spus ca atunci ar fi sfarritul lumii ... si nici biblia nu pomeneste vreun an, biblie scrisa de OAMENI...
mirelacm
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:35
Ma rog..fiecare cu parerea lui referitor la acest subiect...dar daca suntem crestini ortodoxi si avem ca baza Biblia ar fii bine sa nu ocolim ce scrie in ea...sa reflectam totusi ....sa nu fie prea tarziu...
liza24_84
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:20
nu ocolesc biblia...dar avem constiinta si nu cred ca o avem degeaba...
mirelacm
Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:40
De la: liza24_84, la data 2009-01-27 16:20:17Ma rog..fiecare cu parerea lui referitor la acest subiect...dar daca suntem crestini ortodoxi si avem ca baza Biblia ar fii bine sa nu ocolim ce scrie in ea...sa reflectam totusi ....sa nu fie prea tarziu...



Hai sa fim seriosi, pana la microcipuri ne-am facut rau cu mana noastra, am distrus si distrugem multe in jurul nostru pt confort etc

Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:56
De la: Arsena, la data 2009-01-27 18:56:47
De la: liza24_84, la data 2009-01-27 16:20:17Ma rog..fiecare cu parerea lui referitor la acest subiect...dar daca suntem crestini ortodoxi si avem ca baza Biblia ar fii bine sa nu ocolim ce scrie in ea...sa reflectam totusi ....sa nu fie prea tarziu...



Hai sa fim seriosi, pana la microcipuri ne-am facut rau cu mana noastra, am distrus si distrugem multe in jurul nostru pt confort etc


Da..din pacate...ne facem rau singuri si distrugem ce este frumos in lume....pt ce..? Raspunsul la aceasta intrebare nu il vom afla cu adevarat..pt ca nu exista....sau,cel putin,nu ar trebui sa existe..
liza24_84
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:57
De la: mirelacm, la data 2009-01-27 00:28:37dar s a gandit cineva ca microcipul ala poate contine informatii gen: grupa sanguina, date despre o boala a purtatorului de microcip, poate numele sau chiar adresa sau un numar de telefon(in cazul unui pacient cu alzheimer si nu numai) sa spunem ca ar contine informatii de baza, IMPORTANTE in orice caz de urgenta...gen un accident rutier in care victima este inconstienta...datele de pe microcipul ala ar putea sa i salveze viatza fara sa trebuiasca medicii sa piarda timp pt a da de urmele rudelor pt a afla eventuale chestii importante in tratarea pacientului cu succes...

nuuuuuuu, noi, voi in cazul asta, credeti ca microcipurile sunt doar pt "controlul maselor" si fiindca un nene care nu are ce face acasa se duce la televiziune(as fi curioasa la care din ele) si spune ca microcipurile sunt "munca fiarei"(sau ce expresie s a folosit pana acum) stati cu gura cascata si inghititi galusca intreaga si nemestecata...un pahar cu apa? ca poate s a innecat cineva

dumnezeu iti da dar nu iti baga si in casa (poate nu asta era expresia corecta...)

cine are neuroni a inteles ideea




Naiv mi se pare modul tau de a gandi... Chiar ai impresia ca cineva moare de grija ta sau a mea, astfel incat sa investeasca atat ca sa fiu eu in siguranta? Sa fim seriosi si realisti! Nu se vede in ce lume traim? Cui îi pasa ca eu am avut un accident sau ca ...m am ratacit? Inca nu avem toate datele problemei ca sa putem vedea clar ce se urmareste, dar oricum, libertatea noastra ca indivizi e pe cale de disparitie. asta daca nu intervine vreo entitate ...extraterestra, sa ne salveze. Microcipul in sine n are cum sa fie "rau", ceea ce se ascunde in spatele lui insa e diabolic...

Postat pe 29 Ianuarie 2009 23:24
corneille Data: 2009-01-29 23:24:13


De la: mirelacm, la data 2009-01-27 00:28:37

dar s a gandit cineva ca microcipul ala poate contine informatii gen: grupa sanguina, date despre o boala a purtatorului de microcip, poate numele sau chiar adresa sau un numar de telefon(in cazul unui pacient cu alzheimer si nu numai) sa spunem ca ar contine informatii de baza, IMPORTANTE in orice caz de urgenta...gen un accident rutier in care victima este inconstienta...datele de pe microcipul ala ar putea sa i salveze viatza fara sa trebuiasca medicii sa piarda timp pt a da de urmele rudelor pt a afla eventuale chestii importante in tratarea pacientului cu succes...

nuuuuuuu, noi, voi in cazul asta, credeti ca microcipurile sunt doar pt "controlul maselor" si fiindca un nene care nu are ce face acasa se duce la televiziune(as fi curioasa la care din ele) si spune ca microcipurile sunt "munca fiarei"(sau ce expresie s a folosit pana acum) stati cu gura cascata si inghititi galusca intreaga si nemestecata...un pahar cu apa? ca poate s a innecat cineva

dumnezeu iti da dar nu iti baga si in casa (poate nu asta era expresia corecta...)

cine are neuroni a inteles ideea




Naiv mi se pare modul tau de a gandi... Chiar ai impresia ca cineva moare de grija ta sau a mea, astfel incat sa investeasca atat ca sa fiu eu in siguranta? Sa fim seriosi si realisti! Nu se vede in ce lume traim? Cui îi pasa ca eu am avut un accident sau ca ...m am ratacit? Inca nu avem toate datele problemei ca sa putem vedea clar ce se urmareste, dar oricum, libertatea noastra ca indivizi e pe cale de disparitie. asta daca nu intervine vreo entitate ...extraterestra, sa ne salveze. Microcipul in sine n are cum sa fie "rau", ceea ce se ascunde in spatele lui insa e diabolic...


da, moare cineva de grija mea; am parinti, am prieteni...imi pare rau pt tine ca tu nu ai si ca nimeni nu ti poarta de grija; si apropo: cipul ala il platesti tu...
si nu pasa nimanui ca ai un accident? cati oameni ai vazut tu ramasi pe sosea? cate masini facute praf le ai vazut ramase in acelasi loc? cati oameni rataciti pe munti pe care sa nu i caute nimeni ai vazut, auzit cazuri?
vad perfect in ce lume traim, vad ca in alte tari deja se folosesc astfel de cipuri..
libertatea noastra ca indivizi e pusa in pericol? cum? deja esti un "robot"...te duci la supermarket si cumperi un produs a carei reclama ai vazut o cu jumate de zi mai devreme la tv, te duci la servici fiindca iti trebuiesc bani pt mancare, haine etc. te casatoresti pt ca asa cere societatea, nu e bine sa fii diferit...ca esti vb pe la spate etc...
libertatea este deja in pericol, e ingradita de societate, de nevoi...
si ce se ascunde in spatele cipului ala? securitatea dupa vremea raposatului? s au atunci nu era ingradita libertatea individului? atunci ti se dadea mancarea cu portia, hainele la fel si tu imi spui acum ca ni se pune in pericol libertatea...esti sigura?

si prefer sa fiu naiva si sa cred in dezvoltare, in evolutie, in dorinta de a face bine decat sa stau acra cum ca o sa mi fie libertatea pusa in pericol, candva...
mirelacm
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:02
Draga mea, nu te aprinde aºa...nu se meritã, crede-mã... Toti suntem niste mari naivi...adesea. În epoca actualã, în care ne aflãm noi azi, nimic bun nu se mai poate întâmpla. (Uite-te ºi tu în ce lume trãim.) Evolutia de care vorbeºti tu s-ar putea realiza dar nu vãd cu cine... ºi cum. Deocamdatã e o utopie... E pesimist, ºtiu, dar asta e realitatea. ªi...nu intru în polemicã cu nimeni, aºa cã...calm down!

Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:19
Si încã ceva...cînd spuneam cã nu moare nimeni de grija noastrã, mã refeream la cei ...de sus, care se înghesuie sã ne ºtie în "siguranþã", ºi nu la familie, apropiaþi, etc. ªtiu cã aceºtia ar face orice ... Sper cã te ai lãmurit acum...

Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:21
sunt calma, desi din felul de a scrie, sau poate din "ton" nu s ar intelege asta; parerea ta cu "cei de sus" e comuna, doar ca mie imi pasa de ei la fel de mult...dar in cazul unui accident nu cei de sus anunta politia, ci cei de jos, cei ca si tine, cu aceeasi situatie economica...eu am vazut partea buna a cipurilor...voi nu aveti decat sa vedeti ce parte dotiri...

ma uita si vad lumea in care traiesc, dar dc as vedea numai partea urata cu siguranta as renunta...
mirelacm
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:28
De la: mirelacm, la data 2009-01-30 17:28:42sunt calma, desi din felul de a scrie, sau poate din "ton" nu s ar intelege asta; parerea ta cu "cei de sus" e comuna, doar ca mie imi pasa de ei la fel de mult...dar in cazul unui accident nu cei de sus anunta politia, ci cei de jos, cei ca si tine, cu aceeasi situatie economica...eu am vazut partea buna a cipurilor...voi nu aveti decat sa vedeti ce parte dotiri...

ma uita si vad lumea in care traiesc, dar dc as vedea numai partea urata cu siguranta as renunta...
mirela ,imi e lene sa mai scriu inca o data,. comentariul pe care l-am facut m,ai sus se vroia unul haios la adresa faptului ca cipurile respective pot contine date importante in caz de pericol ,sau de securitate si asa mai departe... pe langa faptul ca pot fi utile,si se vor dovedi in timp utile, nu cred in ruptul capului ca din cauza unor afurisite de cipuri o sa vina sfarsitul lumii....deci mai jos am scris cam acelasi lucru pe un alt topic....
si sa fie foarte clar ca sunt o persoana credincioasa dar ma cam deranjeaza ... naivitatea ca sa nu spun mai multe...

pe aceesi tema se poate consulta si topicul:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/22356/IMPOTRIVA-CIPURILOR-BIOMETRICE-SAU-NU-/1.html
unde am scris:
"eu una nu inteleg de ce atata inversunare pe cipurile alea afurisite....

frate ,daca nu iti convine nu te pune nimeni sa iti faci pasaport sa pleci din tara poti sa stai linistit pe mosie si sa nu iti faci pasaport cu cipuri biometrice.....

radiatii bla bla bla.... sa vedem noi si "branza " cu radiatiile la cate "junk food" bagam in noi ...ne-am gasit sa dam vina pe radiatii electromagnetice...

si in plus de asta ma calca pe nervi zeci de mii de petitii online...faceti frate un referendum ....sa voteze tot romanul ca nu vrea cip... dar cand asta a fost una din conditiile Uniunii Europene ca sa intram si noi in randul lumii... acu o dam la intors????"

deci ca sa fie "oabla treaba" eu una sunt pentru introducerea cipurilor....
dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Ianuarie 2009 20:17
nu s a vrut critica la adrese ta doar ca pe moment nu mi am dat seama cum o sa se perceapa...iar ce ai scris tu despre fast food si restul...perfect de acord dandanaua..
mirelacm
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:31
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-24 16:35:28am citi ...si m-am minunat,de naivitate ....
serios acum, unde va e credinta aia adevarata daca implicati in supranatural ceva material????

geo ,respect....le spui bine... nu vrei pasaport cu numarul "fiarei" stai acasa la tine....

cat despre sfarsitul lumii... toate cartile sfinte il prevestesc, toate datele fizice si bazate pe calcule il prevestesc... toate datele astrologice si alte chestii de genul asta... prevestesc sfarsitul lumii...
ce nevoia mai fetelor vreti a ingrasati porcul in ajun de craciun????
omenirea in sine este doar un parazit al acestui pamant... (poluare, distrugere ,razboaie nucleare, etc) asa ca... la un moment dat e cazul sa ne vina careva de hac... dupa fapta si rasplata..
pe mine ma minuneaza faptul ca pe voi va preocupa salvarea sufletelor..... abia acum.... la sfarsit....



Sufletele nu pot fi salvate de oameni...mai ales acum...cand atata timp nu am avut grija de noi ..normal ,fiecare om "ingrasa porcu'in ajun"...nu e normal asa...dar,macar sa stim despre ce e vorba ..si ,mai departe,fiecare face ce crede de cuviinta...
liza24_84
Postat pe 2 Februarie 2009 17:42
De la: geo_tz, la data 2009-01-18 23:40:20
De la: TM2051330, la data 2009-01-18 23:36:04poate D-zeu ne ajuta prin aceste cipuri.Ce spuneti de varianta asta?


libertatea de gandire inca nu au reusit s-o oprime, asa ca succes!



INCA nu au reusit. Acum lasand la o parte toata povestea asta cu apocalipsa, nr. fiarei, etc. etc. Actele de identificare cu cip sunt doar primul pas, urmand cipurile individuale implantate in corp. Nu stiu cui i-ar conveni ca toata viata lui sa fie inregistrata intr-o baza de date unde se pot face orice fel de modificari in caz ca persoana respectiva devine "neascultatoare" sa spunem.. si sa vedem atunci ce devine libertatea de gandire cand te gandesti ca printr-o singura apasare de taste cineva poate sa-ti ia sau sa-ti aloce orice alta identitate. Poate sunt doar paranoica dar acest lucru ar conferi foarte multa putere cuiva si nu cred ca toata lumea e plina de intentii bune...
lluc
Postat pe 4 Februarie 2009 08:21
buna ziua tuturor.nu sunt de acord cu aceste microcipuri .sper ca oamenii sa aiba putere sa lupte pentru tot ce va urma sa nu le fie teama si sa nu se lasa pacaliti de cel rau . numai asa putem invinge si ajunge la dumnezeu.traim intr-o lumea rea , toate au luat-o razna .importanta este credinta numai ea ne poate salva . Dumnezeu sa-i binecuvanteze pe toti.

Postat pe 9 Februarie 2009 16:49
De la: Arsena, la data 2009-01-19 00:13:51Implantarea cipurilor tine de securitatea noastra, a tuturor :)
Ca si ascultarea telefoanelor, in momentul de fata toate telefoanele sunt ascultate


Despre ce securitate vorbesti, dupa ce te omoara unul, te taie in bucati, te arunca in apa si falfaie semnalul in bucata de carne cu cipul, vezi ti de traba.
lovingwife
Postat pe 12 Februarie 2009 21:08
mno ma abtin cu implantarea microcipurilor :| voi ii credeti chiar asa de prosti ?
=))=))
e ca si cum nu ai avea bulteni , dar in fine sunt impotriva ascultarii telefoanelor si bomboana dupa totr a fost implantarea pana in 2011 a pasapoartelor biometrice , sa ii multumim de bine lui Tariceanu ca in goana noastra a intra in UE a acceptat cele mai draconice conditi de aderare
legea privind interceptarea nimeni nu UE a aplicat-o decat noi ca mna am vrut musai sa intram in UE
valorificarea rezervelor de titei si gaze de pe insula seripolr tot la ei se duc , si testarea primleor biometrice , deci destul de nasol , da mna
sincer am ajuns sa fim cobai :))dar whatever
blue07scorpion
Postat pe 12 Februarie 2009 21:23
Buletin*
Tort*
nimeni din UE nu a aplicat-o *
Serpilor*


scuza ti greselile dar graba
o seara placuta
blue07scorpion
Postat pe 12 Februarie 2009 21:26
Hehe , am ratat stirea cu microcipurile .
Las , ca ramanem in tarisoara noastra PROSPERA si PERFECTA ;) Cu autostrazi de 5 km & alte multe lucruri magnifice .

In leg cu 2012 . Hai ca n-o fi sfarsitul lumii , dar ceva pe scala GLOBALA tot se va intampla .

Nostradamus zice ca in 2012 se incheie lumea .
Ioan zice ca in 2012 se termina .
Mayasii zic ca in 2012 se va incheia o era ! Atentie , mayasii zic ca se inchieie o era nu sfarsitul lumii !
In 2012 sistemul nostru solar va trece prin mijlocul galaxiei ( pe axa ei ) Unde se calculeaza ca vor fi cele mai nocive radiatii si alte fenomene f. periculoase . Noi nu suntem buricu universului , noi dansam cum canta galaxia noastra ;)
In 2012 "Planeta X" , un asteroid de proportii gigantice va trece extrem de aproape de pamant .

Hai 1 teorie e falsa , 2 , 3 . Dar ceva tot se va intampla in 2012 ;)
un1_simplu_baiat
Postat pe 13 Februarie 2009 10:01
bai fratilor, da' ingramaditi mai sunteti (se stiu ei cine nu sunt)

problema nr 1: cipul in pasaport...imi spune si mie undeva unde apare nr 666? si daca apare ce???
apoi, voi stiti ce informatie e inclusa in cipul ala???? ca in caz ca ai accident, se vede imediat ce grupa sanguina ai? ce va deranjeaza, ca vi se iau amprentele si nu mai puteti face faradelegi prin strainataturi???
SUA are o baza de date imensa de amprente si statul american iti ia amprentele cu cea mai mica ocazie...si asta ii face sa combata infractiunile...dar nuuuuu, romanuu' cum dracu' sa vrea el sa fie bine!!!! Las' sa fie rau sa aiba de ce se plange!

problema nr 2: ascultatul telefoanelor.... f important: NU va asculta nimeni!!!! Informatiile inregistrate sunt pe cine suni, cine te-a sunat, cat timp ai vorbit, de unde etc. Lucru care deja se face in societatile occidentale (ihim, iar zic de americani, pentru ca in mod sigur ati vazut in filme cand e omorat unu' verifica ce telefoane a dat sau a primit). Este tot o metoda de combatere a infractionalitatii.... AAAAAAAAAA, am uitat, romanu' s-a nascut hot, de ce-ar vrea el sa se combata infractionalitatea

Imi cer scuze, dar mi-am iesit din pepeni....
Pentru cine vrea sa zica ca nu-s patrioata sau alte alea, ba uite ca sunt, tocmai de-aia eu vreau sa-i fie bine tarii mele, nu rau, cum vrea majoritatea
kitty_krieger
Postat pe 13 Februarie 2009 10:19
De la: oana_candy19, la data 2009-02-09 16:49:40buna ziua tuturor.nu sunt de acord cu aceste microcipuri .sper ca oamenii sa aiba putere sa lupte pentru tot ce va urma sa nu le fie teama si sa nu se lasa pacaliti de cel rau . numai asa putem invinge si ajunge la dumnezeu.traim intr-o lumea rea , toate au luat-o razna .importanta este credinta numai ea ne poate salva . Dumnezeu sa-i binecuvanteze pe toti.


o singura intrebare, de ce nu esti de acord cu microcipurile????
dandanaua_reloaded
Postat pe 13 Februarie 2009 10:45
Iry , dar tu ai vazut cat de prosti sunt americanii ? IQ and otherwise !

Aia inafara de Superbowl , Oprah si American Idol nu au nimic in tartacuta ! Daca u vrei sa devenim ca ei ... . Sau ai vrea sa inauguram sclavia ? :) Sa incepem sa fim prosti si sa acceptam tot ce ni se da si ne obliga ?
un1_simplu_baiat
Postat pe 13 Februarie 2009 11:03
De la: liza24_84, la data 2009-01-27 16:20:17Ma rog..fiecare cu parerea lui referitor la acest subiect...dar daca suntem crestini ortodoxi si avem ca baza Biblia ar fii bine sa nu ocolim ce scrie in ea...sa reflectam totusi ....sa nu fie prea tarziu...


liza, m-am referit foarte clar si foarte concis la faptul ca ,mai-marii bisericii romanesti, confunda credinta cu stiinta si nu numai ica le confunda ci le amesteca de-a dreptul .ca fapt divers, chestiile(comentariile) carora le spun argumente, mie imi suna a "inchizitie" , a constrangere spre involutie, spre intoarcere la niste origini pe care ,omenirea in sine, le-a lasat in spate nemafiind constransa sa stea sub "sfanta obladuire" a celor care cunosteau cu adevarat "Cuvantul Domnului"
ceea ce vreau sa spun : daca mie personal mi s-ar parea ca ,daca imi fac un pasaport biometric in care sunt imprimate absolut toate datele mele personale, ma stiu un om cu capul pe umeri si care nu are de gand sa faca vreo boroboata prin strainatate, atunci ,mi se pare foarte simplu sa nu am o problema cu asta ,indiferent cat de mult ar incerca vreun popa sa ma convinga pe mine ca scrie pe pasaport cifra aia .... oribila,ma rog pan' la urma e doar o cifra ,una din multitudinea de combinatii de cifre pe care le folosim zi de zi.
buuuun , acum daca as privi si partea cealalta a monedei , de ce nu as putea sa accept faptul ca "popii" ma manipuleaza???? de ce nu as putea vedea faptul ca totul e cusut cu ata alba ,de la imprimarea acelui cod si pana la interpretarea "lor" despre pasapoartele biometrice????
de ce nu as lua de bun faptul ca biserica face o ultima incercare de a se reimplica in manipularea de care stim cu siguranta ca o practica??????
ce ma intereseaza mai mult??????
realitatea dura in care am toate sansele sa fiu ranita intr-un accident???? sau am toate sansele sa salvez un om care are nevoie de o transfuzie de sange ???? o realitate in care pot fi implicata intr-o situatie destul de urata si ca amprentele introduse in baza de date sa ma scoata din incurcatura????
sau sa cred in realitatea pe care mi-o prezinta biserica???
ca voi avea imprimat pe pasaport cifra fiarei?????
daca ma cunosc bine si stiu ca eu cred in Dumnezeu ...de ce sa-i las pe altii sa imi dicteze ce sa cred si cum sa cred???

dandanaua_reloaded
Postat pe 13 Februarie 2009 11:06
care-i treaba pe aici?ce se mananca,cu ce,de unde,cu cine si de cand pana unde?intreb si eu

Postat pe 13 Februarie 2009 11:09
Dan , adavarul e de obicei pe undeva pe la mijloc .
Dar nu e atat de greu sa porti la tine un act cu grupa ta de sange daca iti e atat de frica .

Cat despre amprenta .... pai daca deja au pasaportul tau , se uita la poza si gata , nici o confuzie ! Nu au nevoie de amprente !

Poate ai uitat lumea in care traiesti , unde in loc de criminali sunt trecuti minori de sub 14 ani si scapa fara nimic , unde cetateni fara cazier li se incarca spargeri peste spargeri , etc .
un1_simplu_baiat
Postat pe 13 Februarie 2009 11:23
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-13 11:23:50Dan , adavarul e de obicei pe undeva pe la mijloc .
Dar nu e atat de greu sa porti la tine un act cu grupa ta de sange daca iti e atat de frica .

Cat despre amprenta .... pai daca deja au pasaportul tau , se uita la poza si gata , nici o confuzie ! Nu au nevoie de amprente !

Poate ai uitat lumea in care traiesti , unde in loc de criminali sunt trecuti minori de sub 14 ani si scapa fara nimic , unde cetateni fara cazier li se incarca spargeri peste spargeri , etc .


nu e vorba ca imi e frica, de multe ori o simpla transfuzie de sange ar fi salvat o gramada de vieti, fie ca esti posibil donator sau esti el care are nevoie de transfuzie ,parerea mea e ca e bine sa sti ce grupa ai si ca asta sa fie imprimata pe vreun act.

amprentele .... hmmmm..... am avut ocazia sa vad o arestare pe aeroport, nu din cauza amprentelor ci pt ca individul avea la el pasaportul unei persoane moarte. deci... da ,mai bine ca exista baze de date care sa ateste sau sa conteste cine esti.

cat despre lumea in care traiesc ...sunt constienta ,mai ales ca la 50 de metri de locul unde muncesc au fost omorati doi oameni ,impuscati , in plina strada. vorbesc de jaful de la brasov.

apropo ,numele meu nu e dan....si sunt o EA.
dandanaua_reloaded
Postat pe 13 Februarie 2009 11:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este bine,sau rau,sa copiem obiceiurile altor popoare??? 27 De la: eka 8 Noiembrie 2009 18:42
cum ati vrea sa fie viata voastra? 13 De la: diana1981 12 Septembrie 2010 21:35
Ce parere aveti despre petitiile online? 1 De la: tally_weijl 26 Februarie 2009 12:23
Cetateni ecologisti 8 De la: everything_for_you 1 Aprilie 2009 15:29
Unde gasim nasi pt. cununie religioasa?!!! 18 De la: 21 Iunie 2012 21:50