Setari Cookie-uri

Ejaculare prematura

Baietii de pe acest forum, ce sfaturi puteti sa-mi dati? Sunt cu un tip de un an si jumatate, iar de aprox 10 luni avem viata sexuala. Eu am mai avut un partener inainte, el era virgin. In primele luni in care ne-am confruntat cu problemuta asta, eu am zis ca e normal... doar ca au trecut 10 luni si mai nimic nu s-a schimbat. Daca nu avem contact sexual o saptamana, el e in stare sa ejaculeze si daca stam in pat, ne tinem in brate si ne sarutam. Sincer, pe mine nu ma deranjeaza foarte tare chestia asta, pentru ca oricum peste 2 ore are din nou erectie si putem avea un contact sexual relativ normal (15 - 20 min). Problema este ca el e foarte frustrat pe tema asta si ori de cate ori i se intampla, parca se indeparteaza de mine. Eu tin mult la tipul asta si mi-ar placea sa-l pot ajuta! Exista cineva care s-a confruntat cu problema asta?
maya2009
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:13
cand eram tanar mucios , ejaculam daca se uita si o femeie la mine, d-api sa ma atinga!
uneori apare datorita dorintei prea mari de a fi cu tine! mai lasa-l doua trei luni si daca nu se rezolva de la sine, intradevar e o mica problema. intre timp poti sa-i ridici si moralu', nu numai ciucurelu'!

Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:22
sa invete exercitiile KEGEL si amorul karessa
all_the_love
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:24
De la: tantric_mistery, la data 2009-01-20 14:24:34sa invete exercitiile KEGEL si amorul karessa



sau sa si-o dea de perete.......
portitza_Maria
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:25
de peretele vaginal ..in zona G
all_the_love
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:27
tantric

Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:27
adica sa-l dea de toti pereti pana-i sare mustaru'!?

Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:28
amin!!!!!!!!!!!!!!!
portitza_Maria
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:28
Geo problema e ca nu mai apuca, ii sare cam repede


hai ca nu vreau sa fac misto de tipa, dar voi chiar sunteti de belea

Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:32
beleaua noastra
portitza_Maria
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:33
ca sa inteleaga si baiatu' ceva si sa nu ramana cu sperma lipita in chilotei, sa-i faca o lucrare manuala inainte de a-l strange in brate!
dupa cum spunea si misteriosul tantric , exista niste exercitii de retinere, da' inseamna rabdare si munca.

Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:34
De la: geo_tz, la data 2009-01-20 14:34:57ca sa inteleaga si baiatu' ceva si sa nu ramana cu sperma lipita in chilotei, sa-i faca o lucrare manuala inainte de a-l strange in brate!
dupa cum spunea si misteriosul tantric , exista niste exercitii de retinere, da' inseamna rabdare si munca.

Perfect! Imi doresc suficient de mult sa rezolv problema asta si sunt dispusa sa investesc si rabdare si munca!! O carte ceva? Sau un site??
maya2009
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:45
apoi draga mea ce pot sati spun la problema asta ,faceti sex mai des poate el te vrea cu mult mai mult decit tu pe el,si el poate sa aiba gindul ca tu il respinji,sunt sigur ca daca il vei chinui o ora devreme sa curga apa de pe el se va liniste,poate si singura poti sa ai o problema ca nu doresti mai mult decit 15-20 de minute sau nu poti ca am intilnit asa tip de fete,dupa ce el va ejacula lasal 5 minute sa se odihneasca si pe urma eala ear la vatra jocului si tot asa si atunci vei vedea daca tot asa va continua,dai de inteles ca il vrei mai mult,,,hai sus in deal e o casa ear acolo e mindra mea,,,
nikhifor78
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:46
maya...scuze daca te-am suparat... si bafta...

Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:46
De la: maya2009, la data 2009-01-20 14:45:31
De la: geo_tz, la data 2009-01-20 14:34:57ca sa inteleaga si baiatu' ceva si sa nu ramana cu sperma lipita in chilotei, sa-i faca o lucrare manuala inainte de a-l strange in brate!
dupa cum spunea si misteriosul tantric , exista niste exercitii de retinere, da' inseamna rabdare si munca.

Perfect! Imi doresc suficient de mult sa rezolv problema asta si sunt dispusa sa investesc si rabdare si munca!! O carte ceva? Sau un site??



nu tu , el!
pentru ca el trebuie sa se retina!

Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:48
De la: oktober, la data 2009-01-20 14:46:37maya...scuze daca te-am suparat... si bafta...

Multam! Nu, nu m-am suparat! Nu ma supar eu asa usor! :))
maya2009
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:50
De la: geo_tz, la data 2009-01-20 14:48:11
De la: maya2009, la data 2009-01-20 14:45:31
De la: geo_tz, la data 2009-01-20 14:34:57ca sa inteleaga si baiatu' ceva si sa nu ramana cu sperma lipita in chilotei, sa-i faca o lucrare manuala inainte de a-l strange in brate!
dupa cum spunea si misteriosul tantric , exista niste exercitii de retinere, da' inseamna rabdare si munca.

Perfect! Imi doresc suficient de mult sa rezolv problema asta si sunt dispusa sa investesc si rabdare si munca!! O carte ceva? Sau un site??



nu tu , el!
pentru ca el trebuie sa se retina!

pai tocmai, sa i le dau lui, sa-l pun sa citeasca! cred ca asta e si chestia care ma deranjeaza la el, nu atat faptul ca ejaculeaza prematur. Nu-i convine situatia, dar nici nu face nimic concret s-o rezolve. Asa ca m-am decis sa iau eu fraiele in maini si s-o rezolv! E adevarat si ca el n-are cont pe kudika.. :)
maya2009
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:56
De la: geo_tz, la data 2009-01-20 14:34:57ca sa inteleaga si baiatu' ceva si sa nu ramana cu sperma lipita in chilotei, sa-i faca o lucrare manuala inainte de a-l strange in brate!
dupa cum spunea si misteriosul tantric , exista niste exercitii de retinere, da' inseamna rabdare si munca.


Woaw...Geo! Iata-te si continent acum! Suuuper! Ador asta! Pacat sa doresti sa ramai ancorat doar in virtual....
cristinarudi
Postat pe 1 Martie 2009 07:39
De la: cristinarudi, la data 2009-03-01 07:39:50Woaw...Geo! Iata-te si continent acum! Suuuper! [quote]
Ai noroc ca e 1 Martie azi! La mult ani!

Postat pe 1 Martie 2009 07:47
De la: Roco, la data 2009-03-01 07:47:34
De la: cristinarudi, la data 2009-03-01 07:39:50Woaw...Geo! Iata-te si continent acum! Suuuper! [quote]
Ai noroc ca e 1 Martie azi! La mult ani!


Din pacate Roco, scriam acolo in profilul meu destul de clar, ca nu un vibrator imi doresc! Asta daca citeai profilul meu... si cred eu poate l-ai citit.
cristinarudi
Postat pe 1 Martie 2009 08:05
M-am uitat! Scuze ca nu stiam continutul profilului tau.
De ce ti-ai facut mai multe conturi aici? Fotograful tau pozeaza si fete dezbracate?

Postat pe 1 Martie 2009 08:14
Assaaa! Inca o teorie d'a mea care se adevereste.
Si anume, masculii (vorba vine! ) vin sa se "planga" pe kudika ca - vezi Doamne - sunt ei necajiti taare, de nu pot dormi noaptea de cate erectii au, cat de mult ii "tine" (fo 50 da minute asa, de inceput), cum o au ei pana la "jenunchi" si tot asa... Probleme grave, te pui cu ei?
Vin si femeile sa-si spuna pasurile: Si ia uite cum aici nu mai pusca
Ca n-am vazut o fatuca sa faca topic ca o tine iubitu'/sotu' prea mult in... in... ma rog ... stiti dumneavoastra, onorati cititori...
Oare de ce asa o diferenta de "nacazuri"? Sa fie doar din cauza ca iubitele/sotiile alora dotati de sperie luimea nu au descoperit kudika? Indoim-as!

Si acum on topic: draga mea, nu e de asteptat, pentru ca - daca pentru unii barbati vine de la sine - la altii e nevoie de un pic de disciplina ca sa se abtina la "prima runda"... Acum nu prea inteleg de ce ii trebuie lui 2 (DOUA) ore sa o ia de la capat... Tinand seama ca e atat de tanar, ar trebui sa isi "revina" dupa maximum jumatate de ora. Asa zice nenea doctoru'...
Pentru o "rezolvare" rapida, nu ar fi rau sa faca ce 'ice Geo... Fuga la baitza, una scurta, revenire... preludiu indelungat pana se "ridica" iar si uite asa toata lumea e multumita... Tu, ca ai parte de o "introducere" rezonabila, el ca nu termina in fix "la intrare"
Dor_a
Postat pe 1 Martie 2009 08:21
Dora ,
Nu ma pot opri din ras! Chiar ca le zici!Si frumos ,si amuzant si educativ!


ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 08:52
De la: ella_c, la data 2009-03-01 08:52:59Dora ,
Nu ma pot opri din ras! Chiar ca le zici!Si frumos ,si amuzant si educativ!




Sar'na Ella
Dor_a
Postat pe 1 Martie 2009 09:05
De la: Dor_a, la data 2009-03-01 08:21:06Assaaa! Inca o teorie d'a mea care se adevereste.
Si anume, masculii (vorba vine! ) vin sa se "planga" pe kudika ca - vezi Doamne - sunt ei necajiti taare, de nu pot dormi noaptea de cate erectii au, cat de mult ii "tine" (fo 50 da minute asa, de inceput), cum o au ei pana la "jenunchi" si tot asa... Probleme grave, te pui cu ei?
Vin si femeile sa-si spuna pasurile: Si ia uite cum aici nu mai pusca
Ca n-am vazut o fatuca sa faca topic ca o tine iubitu'/sotu' prea mult in... in... ma rog ... stiti dumneavoastra, onorati cititori...
Oare de ce asa o diferenta de "nacazuri"? Sa fie doar din cauza ca iubitele/sotiile alora dotati de sperie luimea nu au descoperit kudika? Indoim-as!

Si acum on topic: draga mea, nu e de asteptat, pentru ca - daca pentru unii barbati vine de la sine - la altii e nevoie de un pic de disciplina ca sa se abtina la "prima runda"... Acum nu prea inteleg de ce ii trebuie lui 2 (DOUA) ore sa o ia de la capat... Tinand seama ca e atat de tanar, ar trebui sa isi "revina" dupa maximum jumatate de ora. Asa zice nenea doctoru'...
Pentru o "rezolvare" rapida, nu ar fi rau sa faca ce 'ice Geo... Fuga la baitza, una scurta, revenire... preludiu indelungat pana se "ridica" iar si uite asa toata lumea e multumita... Tu, ca ai parte de o "introducere" rezonabila, el ca nu termina in fix "la intrare"



bravo ai pus punctu pe i
everything_for_you
Postat pe 26 Martie 2009 14:16
De la: oktober, la data 2009-01-20 14:32:27Geo problema e ca nu mai apuca, ii sare cam repede


hai ca nu vreau sa fac misto de tipa, dar voi chiar sunteti de belea
SIDONIA69
Postat pe 21 Mai 2009 10:02
@maya2009
Ca remediu la ejacularea prematura incearca sa vorbesti cu el intr-un mod cat se poate de serios si intelegator,spune-i ca nu ai o problema in faptul ca el ejaculeaza prematur,dar neavand viata sexuala e normal sa faca astfel de lucruri.
Citisem undeva ca momentul ejacularii poate fii "gestionat" de catre barbat,si anume muschii penisului pot fii "lucrati" astfel:in momentul in care merge la wc pentru treaba mica,spune-i sa incerce sa isi opreasca jetul si apoi sa ii dea drumul,si tot asa pana cand il vezi ca e profesionist si se joaca bine cu jetul.
Crede-ma ca nu fac mishto,pe tema asta,si sunt sigur ca multi il vor lua in bataie de joc,dar asa cum am spus a fost un articol scris de catre un medic exact pe tema asta.
Bafta!
Kudikull
Postat pe 21 Mai 2009 10:17
Cassey_
Postat pe 25 Mai 2009 12:26
De la: Dor_a, la data 2009-03-01 08:21:06Assaaa! Inca o teorie d'a mea care se adevereste.
Si anume, masculii (vorba vine! ) vin sa se "planga" pe kudika ca - vezi Doamne - sunt ei necajiti taare, de nu pot dormi noaptea de cate erectii au, cat de mult ii "tine" (fo 50 da minute asa, de inceput), cum o au ei pana la "jenunchi" si tot asa... Probleme grave, te pui cu ei?
Vin si femeile sa-si spuna pasurile: Si ia uite cum aici nu mai pusca
Ca n-am vazut o fatuca sa faca topic ca o tine iubitu'/sotu' prea mult in... in... ma rog ... stiti dumneavoastra, onorati cititori...
Oare de ce asa o diferenta de "nacazuri"? Sa fie doar din cauza ca iubitele/sotiile alora dotati de sperie luimea nu au descoperit kudika? Indoim-as!

Si acum on topic: draga mea, nu e de asteptat, pentru ca - daca pentru unii barbati vine de la sine - la altii e nevoie de un pic de disciplina ca sa se abtina la "prima runda"... Acum nu prea inteleg de ce ii trebuie lui 2 (DOUA) ore sa o ia de la capat... Tinand seama ca e atat de tanar, ar trebui sa isi "revina" dupa maximum jumatate de ora. Asa zice nenea doctoru'...
Pentru o "rezolvare" rapida, nu ar fi rau sa faca ce 'ice Geo... Fuga la baitza, una scurta, revenire... preludiu indelungat pana se "ridica" iar si uite asa toata lumea e multumita... Tu, ca ai parte de o "introducere" rezonabila, el ca nu termina in fix "la intrare"




mda ... uite eu sunt barbat dar iti dau dreptate.. toti se lauda cu p...le mari de tot care fac si noduri cred ,adica si-o pot innoda ca pe siret... mai sunt aia cu orele in sir... pe mine o data m-a tinut 40 de min cel mai mult ,in rest 10-15 -20 maxim... conteaza si ce faci in minutele alea... apoi mai este preludiu si postludiu si alrea cred eu ca le rapesc 95 la suta din lauda lor de 2 ore adica vreo 10 minute de aia la caldurica si umezeala... toti sunt artisti in pat ,dar culmea e ca eu nu pot fi artist.. oare sa ma fi nascut fara talent?
placereintensa
Postat pe 7 Iunie 2009 00:54
De la: Kudikull, la data 2009-05-21 10:17:00@maya2009
Ca remediu la ejacularea prematura incearca sa vorbesti cu el intr-un mod cat se poate de serios si intelegator,spune-i ca nu ai o problema in faptul ca el ejaculeaza prematur,dar neavand viata sexuala e normal sa faca astfel de lucruri.
Citisem undeva ca momentul ejacularii poate fii "gestionat" de catre barbat,si anume muschii penisului pot fii "lucrati" astfel:in momentul in care merge la wc pentru treaba mica,spune-i sa incerce sa isi opreasca jetul si apoi sa ii dea drumul,si tot asa pana cand il vezi ca e profesionist si se joaca bine cu jetul.
Crede-ma ca nu fac mishto,pe tema asta,si sunt sigur ca multi il vor lua in bataie de joc,dar asa cum am spus a fost un articol scris de catre un medic exact pe tema asta.
Bafta![/quote

mda, sa stii ca ajuta enorm ]
placereintensa
Postat pe 7 Iunie 2009 00:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce sunt barbatii chiar asa dispertai dupa sex??? 12 De la: ___LL___ 5 Mai 2009 01:31
Va rog sa imi dati un sfat! 2 De la: _black_betta_ 13 Decembrie 2010 04:20
Experienta neplacuta 4 De la: anamaria86 24 Noiembrie 2008 10:11
nu reusesc sa am un orgasm 68 De la: kudika029282 26 Mai 2009 17:59
zuzu 14 De la: kudika029282 30 Decembrie 2010 10:36