Setari Cookie-uri

Orgasm

Buna am 20 de ani si am o relatie de un an si jumatate, am avut multe probleme dar am stiut amandoi sa trecem peste toate, cu toate astea..ceva ma macina..si cred k si pe el..faptul k nu reusesc sa ajung la orgasm, am incercat orice insa nimic
Il iubesc enorm d mult si chiar dak nu ma credeti o fac mai mult ptr el...ptr. k stiu k intr'un fel se considera vinovat si nepriceput. As avea nevoie de niste sfaturi...
Multumesc
Daisy_amorina
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:11
Incearca sa te relaxezi mai mult...sa fie un preludiu mai bogat..bucurati-va mai mult de asta...incercati ceva nou un striptease... etc

Postat pe 26 Septembrie 2008 09:23
incearca un lichior sa nu mai fii inhibata, de obicei asta e cauza
ellyaisha
Postat pe 27 Septembrie 2008 19:27
si tu deasupra !

Postat pe 27 Septembrie 2008 20:17
Sa citeasca asta:



De ce nu are orgasm?


Nu trebuie sa dramatizezi si sa crezi ca esti cel mai prost barbat la pat. Desigur, tine si de priceperea ta in tainele femeilor. Un barbat trebuie sa stie cum sa isi satisfaca femeia la orizontala, ca si in cazul invers.

Nu pricepi unde gresesti pentru ca ii place cand o saruti, cand o mangai, cand te joci cu degetele acolo unde este mai sensibila. Asta nu se intampla doar in cazul femeilor, insa aici are o mai mare frecventa.

Urmareste-i reactiile atunci cand esti tandru, cum se excita, ce ii place mai mult, cum ii place, ce o deranjeaza pentru ca din asta sa inveti ceva.

De ce nu ar avea orgasm

- nu-i place barba ta pentru ca o inteapa;

- nu ii mai saruti corpul ca altadata;

- ii strangi cu dintii sau degetele sfracurile prea tare;

- ii sufli in ureche si ii e teama sa nu o traga curentul;

- o musti ca un canibal;

- ajungi prea repede la penetrare;

- te opresti atunci cand nu ar trebui sa o faci;

- ritmul tau nu se pupa cu al ei;

- ii apesi clitorisul cu degetele prea insistent;

- nu esti atent la emotiile si trairile ei;

- esti prea obosit sa faci mai multe in pat;

- nu te gandesti la un sex oral si o stimulare vaginala lenta;

- ai miscari stangace si nu esti sigur pe tine;

- nu o exciti indeajuns de bine;

- cand o penetrezi nu esti atent la ce simte ea;

- nu o mai saruti cum o faceai altadata;

- ejaculezi prea repede;

- este inhibata.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Septembrie 2008 00:30
De la: bestdevilinside, la data 2008-09-28 00:30:20Sa citeasca asta:



De ce nu are orgasm?


Nu trebuie sa dramatizezi si sa crezi ca esti cel mai prost barbat la pat. Desigur, tine si de priceperea ta in tainele femeilor. Un barbat trebuie sa stie cum sa isi satisfaca femeia la orizontala, ca si in cazul invers.

Nu pricepi unde gresesti pentru ca ii place cand o saruti, cand o mangai, cand te joci cu degetele acolo unde este mai sensibila. Asta nu se intampla doar in cazul femeilor, insa aici are o mai mare frecventa.

Urmareste-i reactiile atunci cand esti tandru, cum se excita, ce ii place mai mult, cum ii place, ce o deranjeaza pentru ca din asta sa inveti ceva.

De ce nu ar avea orgasm

- nu-i place barba ta pentru ca o inteapa;

- nu ii mai saruti corpul ca altadata;

- ii strangi cu dintii sau degetele sfracurile prea tare;

- ii sufli in ureche si ii e teama sa nu o traga curentul;

- o musti ca un canibal;

- ajungi prea repede la penetrare;

- te opresti atunci cand nu ar trebui sa o faci;

- ritmul tau nu se pupa cu al ei;

- ii apesi clitorisul cu degetele prea insistent;

- nu esti atent la emotiile si trairile ei;

- esti prea obosit sa faci mai multe in pat;

- nu te gandesti la un sex oral si o stimulare vaginala lenta;

- ai miscari stangace si nu esti sigur pe tine;

- nu o exciti indeajuns de bine;

- cand o penetrezi nu esti atent la ce simte ea;

- nu o mai saruti cum o faceai altadata;

- ejaculezi prea repede;

- este inhibata.






Bravo...ai vorbit in numele femeilor de pretutindeni

Postat pe 28 Septembrie 2008 00:55
felicitari GEORGIA!

nici ca putea spune mai bine vreuna dintre noi asta.. desi e complet adevarat!!
Greenie
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:56
ar trebui sa nu te mai gandesti atat de mult la a ajunge la orgasm si s te bucuri de placerile ce ti le ofera el si ce i le poti oferi tu la randul tau.la mine a functionat si inca funcioneaza.adica sa te lasi luata de val
Marina_20
Postat pe 17 Noiembrie 2008 00:38
toate ca toate, bune si sfaturile, dar ce ne facem ca eu unul cunosc destule fete care sunt incapabile sa aiba un orgasm, si asta nu cu un singur baiat s-a intamplat odata, asta in viata acestor fete e o chestie generala, toti baietii care au fost cu ele au patit la fel...
zorba
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:17
Am avut o prietena care n-a avut orgasm cu mine timp de 16 luni (fusese virgina si nu stia ce e ala orgasm dar o simteam ca nu tremura si nu se incordeaza de placere asa ca am intrebat-o).N-a stiut ce e acela dar mi-a spus ca simte asa o usoara placere constanta in intensitate de la penetrare pana la ejacularea mea.Atunci am studiat pe net si intr-o carte numita ,,De vorba cu tinerii" care era (culmea ) scrisa pe vremea lui Ceausescu.
Am inceput cu prelungirea preludiului, atingeri si chiar penetrari usoare cu degetul mijlociu si terminand cu sex oral(cunilingus) timp de 10-15 minute.Cand simteam ca este foarte excitata dar totusi relaxata(e obligatoriu ca clitorisul sa aiba culoarea usor roz) atunci o penetram cu miscari lente la inceput apoi din ce in ce mai energice.
Niciodata nu s-a mai intamplat de atunci sa nu aiba orgasm.
Dupa cateva astfel de sedinte mi-a spus ca a pierdut 16 luni din viata.E drept ca sunt femei care pierd intrega viata.Dar vina este deopotriva a amandurora.
Extrem de importanta este si pozitia.Este stiut ca pozitia ,,pe la spate" este cea mai propice ajungerii la orgasm deoarece creeaza posibilitatea stimularii mai bune a micutului punct G.
Sunt cazuri extrem de rare in care femeia este imposibil de dus la orgasm.Iti doresc sa nu faci parte din acele femei.
aprov
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:35
fetele care nu stiu sa aiba un orgasm sunt multe,dar e vina lor ca nu stiu sa caute pozitia potrivita,fie ea care o fi.atunci la ce bun sa te mai culci cu cineva(pt ca nu se poate numi a face dragoste ce fac ele)daca nu ajungi sa simti placerea unui orgasm...mare pierdere de timp
Marina_20
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:46
sincer, de ar avea toti rabdare ca tine, draga aprov, atunci toate nu am mai pierde atatea luni langa cineva in speranta ca va avea un orgasm urmat de penetrarea ... etc etc...
multa lume e neinformata, si e pacat, sincer, si din pct de vedere al baietilor si al fetelor, sa faci sex si sa speri ca din minune ajungi la orgasm, nestiind nici macar cum se manifesta... nu'l gasesti prin penetrare, ci prin explorarea propriului corp.

thats all im saying about that
Greenie
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:50
nu e vorba doar de rabdare ci si de dorinta uneia de a se simti bine cu persoana iubita.si eu am pierdut timpul cu un tip care era interesat de placerile lui si nu de a oferi placere iar eu,inexperta in domeniul sexului,am crezut ca a face dragoste e simplu si usor.amarnic m-am inselat,nu stiam eu ce pierd fiind si putin pudica.si a trcut mult timp pana am descoperit orgasmul mult dorit de toate femeile.
Marina_20
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:03
Buna fetelor.Postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....have a look and have fun..o zi buna sa aveti
_madalina_alexandra_
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:06
Cred ca in viitor (10-15 ani) atat femeile cat si barbatii vor fi suficient de informati datorita internetului incat fiecare partida de dragoste sa se lase cu un orgasm.
Asta pt cei care vor reusi sa lase deoparte inhibitiile,timiditatea, jena si sa faca din fiecare noapte de amor, o noapte magica dupa care ambii sa tanjeasca a doua zi si sa astepte cu nerabdare noaptea urmatoare.
Nu trebuie decat sa stii ce vrea celalalt si sa nu fi egoist.
aprov
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:46
internetul e accesibil pt oricine, fete, baieti, copii, anyway... nu mai e demult un tabu acest subiect, si toata lumea are acces la el, la orice ora si pt orice subiect.
ideea mea e ca sunt destui care:
1) nu stiu sa caute ce le trebuie
2) le e LENE
3) dezinteresati

so... ce alte scuze se mai folosesc??
Greenie
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:50
partenerul meu e cel mai tandru si rabdator dar totusi nu reusesc sa am orgasm
maryll
Postat pe 21 Noiembrie 2008 11:20
in cazuri de genul asta, ar trebui sa fie mai cu initiativa, sa te ia "iubitul" tau rapid in brate si sa te domine, sa simti ca vrei mai mult si mai mult, si sa explodezi pe neasteptate..

creeaza si tu niste fantezii.... uneori romantismul nu duce la orgasm...


Greenie
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:07
stiu k poate ziceti k sunt naiva dar abia mi`am inceput viata sexula...stiu in mare ce vrea sa zica cuvantul orgasm,dar nu cred k am avut vreodata...ce trebuie sa simti mai exact?inca ceva...am citit multe si se zicea ca pozitia in care el iti ridica picioarele pe umerii lui te face sa ajungi la orgasm...dar mie nu`mi place...simt ceva nu stiu cum sa explic...ce ar trebui sa fac?va rog zice`ti`mi si mie
glumeatza
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:37
ANKA, orgasmul este punctul culminant al unei placeri oferite de o partida de sex sau de dragoste.In timpul orgasmului muschii vaginali se contracta sacadat(placere maxima si pt partener), respiratia a ajuns la 120-130/ minut, corpul ti se incordeaza iar tu vei simti ca plutesi, ca altceva nu-ti mai trebuie de la viata, si ca abia astepti ca acest lucru sa se repete de cat mai multe ori.
Nu te astepta sa obtii orgasmul cu un baiat neinitiat, cu unul egoist care urmareste numai placerea lui.E important ca preludiul(pregatirea) sa fie facuta bine(indelung si fara intreruperi) iar penetrarea sa se produca atunci cand tu esti bine lurifiata(umezita).E important ca tu sa fii relaxata, locul sa fie propice(fara teama de a fi surprinsi).
Pozitia cu picioarele tale pe umerii lui nu este cea mai buna pt obtinerea unui orgasm usor.Asta e valabila pe fetele care simt dureri la penetrare, dar dupa penetrare picioarele trebuie date jos si incolacite in jurul bustului partenerului.
Pt fetele cu orgasm greu de obtinut se preteaza pozitia ,,pe la spate" sau ,,dog style" sau ,,capra". E necesar sa fie atins si stimulat punctul G situat in partea superioara a vaginului, si asta se obtine mai usor asa.Sunt mult mai multe lucruri care conteaza (dimensiunea penisului, viteza de ejaculare,rabdarea partenerului dar si starea ta de sanatate) dar in principal un orgasm se poate obtine relativ usor la peste 75% din femei.Iti doresc sa nu faci perte din celelalte 25%.
aprov
Postat pe 21 Noiembrie 2008 18:14
aprov
Greenie
Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:38
nu stiu ce sa zic....parerea mea este ca nu-ti cunosti propriul corp suficient...si esti inhibata....discuta cu el si incercati sa rezolvati impreuna problema...eu nu am fost intr-o asemenea situatie...pot sa zic ca am o viata sexuala cum alte doar viseaza....iar orgasmul il avem in acelasi timp...
rapgirlb666
Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:12
Sex fara placere
Nu stiu daca as mai sta cu el fara sa simt placerea care mi-o ofera de fiecare data
Nu stiu daca placerea asta tine si de sentimentee care le simt pentru el, dar il iubesc enorm si stiu ca si el ma iubeste si ar fi capabil de orice ca sa ma faca sa ma simt bine
yumy
Postat pe 25 Noiembrie 2008 20:11
:(pai sa stii ce sunt inhibata...cam f inhibata:(( uite spre ex cand ma trage sa stau deasupra mi atat de rusine si ma simt atat de prost...ma gandesc k nu stiu sa ma misc si k nu`i fac placdere...:-s nush...e aiurea...si ai dreptate k nu`mi cunosc propriul corp:(( sincer...dar stiu k ma iubeste mult...poate kiar mai mult ca mn...dar nu stiu...sunbt la inceput...nu ma pricep...ma simt asa nasol...:-
glumeatza
Postat pe 25 Noiembrie 2008 23:01
De la: ankukaratista, la data 2008-11-25 23:01:09:(pai sa stii ce sunt inhibata...cam f inhibata:(( uite spre ex cand ma trage sa stau deasupra mi atat de rusine si ma simt atat de prost...ma gandesc k nu stiu sa ma misc si k nu`i fac placdere...:-s nush...e aiurea...si ai dreptate k nu`mi cunosc propriul corp:(( sincer...dar stiu k ma iubeste mult...poate kiar mai mult ca mn...dar nu stiu...sunbt la inceput...nu ma pricep...ma simt asa nasol...:-

nu-i bai incearca si tu sa fii un pic mai curajoasa , barbatului ii place ca femeia sa fie deasupra desi ea e la inceput si nu prea stie ce sa faca, dar lasa ca vine si experienta , asa suntem noi femeile mai ales la inceput mai timide
yumy
Postat pe 26 Noiembrie 2008 07:11
cand am citit ce a scris Ank parca am scris eu...o alta anca cu ani in urma... lasa scumpa mea ca va trece si rusinea iar daca prietenul tau stie sa se scomporte vei deveni "stapana pe situatie" repede

la mine problema sta altfel... stiu ce e ala orgasm... dar atat de rar ca mi-e frica sa nu uit...daca sunt un pic stresata sau suparata nik placere si cred ca din cauza aspa nu mai am nici "chef"....
ariana25
Postat pe 26 Noiembrie 2008 09:50
De la: bruneticaa, la data 2008-11-26 09:50:17cand am citit ce a scris Ank parca am scris eu...o alta anca cu ani in urma... lasa scumpa mea ca va trece si rusinea iar daca prietenul tau stie sa se scomporte vei deveni "stapana pe situatie" repede

la mine problema sta altfel... stiu ce e ala orgasm... dar atat de rar ca mi-e frica sa nu uit...daca sunt un pic stresata sau suparata nik placere si cred ca din cauza aspa nu mai am nici "chef"....

Cheful vine exersand
yumy
Postat pe 26 Noiembrie 2008 09:53
De la: rosemery, la data 2008-11-26 09:53:50
De la: bruneticaa, la data 2008-11-26 09:50:17cand am citit ce a scris Ank parca am scris eu...o alta anca cu ani in urma... lasa scumpa mea ca va trece si rusinea iar daca prietenul tau stie sa se scomporte vei deveni "stapana pe situatie" repede

la mine problema sta altfel... stiu ce e ala orgasm... dar atat de rar ca mi-e frica sa nu uit...daca sunt un pic stresata sau suparata nik placere si cred ca din cauza aspa nu mai am nici "chef"....

Cheful vine exersand

la mine e ceva de genul ... daca nu iti este sete bei o galeata de apa doar ca-ti cere sotul?
ariana25
Postat pe 26 Noiembrie 2008 09:59
Bravo...ai un mare merit.Ca ai reusit , nu te-ai lasat pana nu ai facut-o fericita,implinita si multumita.
magda_65
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:59
...bravo din nou,am urmarit cu atentie ce ai postat.Le doresc tuturor incepatoarelor si nu numai ...sa aiba noroc si parte de un tip asa doxat ca si tine in ale sexului si tot ce incumba el.
magda_65
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt mirifice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 De la: felixcat 8 Noiembrie 2009 21:26
intimitate 23 De la: Nicool 19 Februarie 2010 21:58
putin ajutor va rog 9 De la: everything_for_you 1 Aprilie 2009 12:53
A trecut atractia sau nu mai e bun la pat? 5 De la: kitty_krieger 4 Iunie 2010 14:56
pot ramane insarcinata? 81 De la: anDrEEA_cristina310886 15 Noiembrie 2009 11:04