Setari Cookie-uri

nedumerire

Buna, tuturor..am o nedumerire si poate puteti sa ma lamuriti..
Am inceput o relatie cu un tip in urma cu 2 luni,dupa o luna am simtit ca e momentul sa facem dragoste...a fost bine, el nu se mai satura de mine,in schimb eu...(veneam dupa o pauza de 1 si jumatate fara a avea relatii sexuale cu cineva) m-am simtit bine si doar atat..nimic spectaculos.M-am gandit ca e ceva normal si e doar o chestiune de timp,pana voi simti placerea aia intensa,,trebuia doar sa ma obisnuiesc cu el,sa ne cunoastem mai bine,,sa descoperim ce ii place /displace fiecaruia.
Si a venit Craciunul..in seara respectiva am baut vreo 2 pahare cu vin (ceea ce este mult pt mine,nefiind obisnuita sa beau,decat f.rar,la ocazii speciale si f putin-mai mult sa degust).In fine..cert este ca am ajuns impreuna acasa si iubitul meu a vrut sa facem dragoste..am inceput sa ne sarutam,sa ne atingem,dar eu nu simteam aproape nimic..simturile parca imi erau adormite.Am continuat in speranta,ca ..."pofta vine mancand".Dar, din pacate nu a venit si am fost nevoita sa-i spun ca nu simt nimic.Poate am fost putin prea dura,dar nu am vrut sa ma prefac ca totul e ok,cand nu era cazul...L-am rugat sa nu se supere,a spus ca a inteles si ne-am culcat(nu prea am inchis un ochi toata noaptea).
IN fine,a doua zi era suparat si mi-a cerut o explicatie,dupa ce am insistat sa aflu motivul pentru care era atat de ganditor..nu am putut sa-i ofer nicio explicatie,nu pt ca nu am vrut,ci pentru ca nici eu nu intelegeam ce s-a intamplat.(ma gandeam ca e un caz izolat,pe fondul oboselii sau ceva de genul asta).
Am trecut peste,am facut dragoste ulterior...problema e ca in noaptea de Revelion,am baut din nou,in jur de 2 pahare cu vin..ma luase un pic ameteala si m-am oprit.Ajunsi,din nou acasa, aceeasi problema...nu eram buna de nimic, aveam si o durere de cap care ma sacaia putin...ideea e ca el a sugerat sa renuntam si sa ne culcam.A doua zi nu a mai mentionat nimic.
In momentul de fata ne-am despartit..una dintre cauze fiind si acest episod de care v-am povestit.( a fost ranit in amorul propriu)
Este posibil,ca nefiind obisnuita sa consum alcool..2 pahare cu vin..sa fi fost suficiente pentru a-mi adormi simturile?
Stiu ca, doar alcoolul consumat in exces poate avea acest efect..dar o cantitate atat de mica(2-3 pahare) poate fi luata in considerare ca si cauza pentru lipsa mea de...reactie?
Sper ca nu v-am plictisit,multumesc celor care au avut rabdarea sa citeasca ceea ce am scris..si imi cer scuze ca am scris atat de mult ,dar am incercat, pe cat posibil, sa expun lucrurile pentru a putea fi intelese cat mai bine.
Cine stie,,poate primesc un raspuns,care ma va ajuta..o zi buna tuturor
dcrox
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:44
Te inhiba ceva si nu stii inca ce. Incearca sa descoperi ce te inhiba... Daca in timpul actului sexual te gandesti ca nu simti nimic, chiar nu vei simti, incearca sa nu te gandesti la nimic si lasa-te purtata de val.
redshift
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:50
Voi incerca sa descopar ceea ce anume ma inhiba si sper sa si reusesc. Anyway, relatia mea cu tipul respectiv s-a terminat(desi eu am incercat sa vb cu el,sa-i explic ceea ce simt legat de el,de relatie) problema amintita constituind unul dintre motivele rupturii.Cert este,ca daca ceea ce ar fi simtit pentru mine ar fi fost suficient de puternic,am fi gasit o rezolvare...
I'll keep smiling and everything will be better.Have a nice day..all of you!
dcrox
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:22
Cu sexul este ca si cu orice lucru din viata de zi cu zi.... cum te obisnuiesti asa si esti.Daca o persoana se obisnuieste sa faca sex ocazional va avea doar ocazional chef de sex..... cred ca totul depimde de obiceiuri si de obisnuinta.Deci solutia este schimbarea obiceiurilor.
Baiat_Rezervat
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:07
stii ce ma mira draga baiat rezervat? ca nu ai pomenit de o limbuta pe pasarica...la ce postai inainte credeam ca e solutia tuturor problemelor...na,acu' sa nu te superi pe mine...

Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:03
De la: oktober, la data 2009-01-21 15:03:57stii ce ma mira draga baiat rezervat? ca nu ai pomenit de o limbuta pe pasarica...la ce postai inainte credeam ca e solutia tuturor problemelor...na,acu' sa nu te superi pe mine...


Pai nu te mira de geaba domnisoara, dupa cum spune obisnuinta e mama invataturii , iar daca te-ai obisnuit cu limba, inseamna ca asta e soutia indiferent de problema
redshift
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:20
pardon, doamna da?

Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:08
De la: oktober, la data 2009-01-21 16:08:02pardon, doamna da?

Ma scuzati, stimabila doamna
redshift
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:13
daca ar fi un emoticon care clipeste des, l-as pune...dar nu e...deci clipesc atat de des incat starnesc vant cu genele...de retinut pe viitor

Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:17
De la: oktober, la data 2009-01-21 16:17:06daca ar fi un emoticon care clipeste des, l-as pune...dar nu e...deci clipesc atat de des incat starnesc vant cu genele...de retinut pe viitor


ti-a intrat un fir de praf ..ceva in ochisori?
redshift
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:32
vrei sa te apropii sa te uiti?

Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:48
De la: oktober, la data 2009-01-21 16:48:10vrei sa te apropii sa te uiti?


Sigur. Stai asa:
redshift
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:55
nu mai pot sta..putem schimba pozitia pls?

Postat pe 21 Ianuarie 2009 17:37
De la: oktober, la data 2009-01-21 15:03:57stii ce ma mira draga baiat rezervat? ca nu ai pomenit de o limbuta pe pasarica...la ce postai inainte credeam ca e solutia tuturor problemelor...na,acu' sa nu te superi pe mine...
desigur ca limbuta rezolva multe probleme dar nu se poate trai numai din limbuta mai trebuie sa existe si respect si consideratie pe langa asta.
Baiat_Rezervat
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:58
De la: oktober, la data 2009-01-21 15:03:57stii ce ma mira draga baiat rezervat? ca nu ai pomenit de o limbuta pe pasarica...la ce postai inainte credeam ca e solutia tuturor problemelor...na,acu' sa nu te superi pe mine...

aaaa october ti-a trebuit sa il provoci...nah! acu iar mi-a pierit pofta....
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Ianuarie 2009 20:12
nu te necaji dandanico, am inteles ca limbuta foloseste si in caz de deceptie

Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:33
ce dragalashi sunteti...limbuta face ,intr-adevar minuni -cel putin in cazul meu.
Pacat,ca orgoliul lui a contat mai mult,iar eu nu pot/nu vreau sa trag de el -nu am facut asta niciodata si nu voi incepe acum -chiar daca tin la tipul acesta.
dcrox
Postat pe 22 Ianuarie 2009 09:38
De la: oktober, la data 2009-01-21 17:37:46nu mai pot sta..putem schimba pozitia pls?


Schimbam cum vrei tu, dar nu vreau sa fiu eu sus, ok ?
redshift
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:19
OK !!! exact cum imi place mie

Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:20
Ia uite la ea, vrea sa ma domine . Nu si daca stai cu spatele
redshift
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:22
nu negocia cu mine...o sa iesi cam sifonat din asta!!!

Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:26
De la: oktober, la data 2009-01-22 11:26:28nu negocia cu mine...o sa iesi cam sifonat din asta!!!


Nu negociam, doar incercam sa gasesc solutii optime
redshift
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:29
solutia MEA este INTOTDEAUNA cea mai buna daca accepti asta vei avea numai de castigat

Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:31
De la: oktober, la data 2009-01-22 11:31:40solutia MEA este INTOTDEAUNA cea mai buna daca accepti asta vei avea numai de castigat


Ok, vreau sa ti-o vad... solutia, care este.
redshift
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:32
va trebui sa ma rogi frumos...stii tu, ciocolata,flori etc...


hai ca iar am fost

Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:40
No problem..oktober chiar m-a amuzat schimbul vostru de replici.
dcrox
Postat pe 23 Ianuarie 2009 08:06
esti draguta
sunt de aceeasi parere cu ce a spus redshift in prima postare...trebuie sa vezi ce te inhiba defapt...nu cred ca e dracusorul chiar asa de negru

Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:30
A fost sau nu atat de negru..cert este ca m-am despartit de tipul respectiv..a ajuns la concluzia ca nu tin la el..ca el mi-a acordat f multa atentie si eu..nimic.Aiurea..cum era sa incerc sa-l conving de ceea ce simt,mai mult decat am facut-o?Asta e..probabil,motivele invocate de el au fost niste pretexte..iar mie imi pare rau ca i-am spus ceea ce simt,prea tarziu(dupa cum spune el-daca 2 luni inseamna prea tarziu)
Anyway, mai bine sa regreti lucrurile pe care le-ai facut,decat sa regreti ceea ce nu ai facut,right?
dcrox
Postat pe 26 Ianuarie 2009 08:19
De la: dcrox, la data 2009-01-26 08:19:35 A fost sau nu atat de negru..cert este ca m-am despartit de tipul respectiv..a ajuns la concluzia ca nu tin la el..ca el mi-a acordat f multa atentie si eu..nimic.Aiurea..cum era sa incerc sa-l conving de ceea ce simt,mai mult decat am facut-o?Asta e..probabil,motivele invocate de el au fost niste pretexte..iar mie imi pare rau ca i-am spus ceea ce simt,prea tarziu(dupa cum spune el-daca 2 luni inseamna prea tarziu)
Anyway, mai bine sa regreti lucrurile pe care le-ai facut,decat sa regreti ceea ce nu ai facut,right?
.................SE PARE CA TEAI LAMURIT SINGURA
erikahd2008
Postat pe 16 Februarie 2009 01:47
sunt femei care dupa ce au consumat putin alcol au mai mult chef de nebunii decat deobicei,iar altele asa cum esti si tu consumi putin alcol si iti adormi toate simturile,eu patesc la fel daca beau un pahar de vin de exemplu singurul lucru pe care pot sa-l fac este sa dorm.
am o relatie cu cineva care credea ca putin alcol ma dezinhiba dar nu a fost asa dupa vreo 2 experiente de genul asta sa lasat pagubas stie ca nu da nici un rezultat si ma prefera asa lucida decat adormita.
adistefi1970
Postat pe 8 Martie 2009 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand incepi sa ai relatii sexuale 32 De la: Tazmanian 9 Iulie 2009 22:31
AS VREA O PARERE,VA ROG 31 De la: kudika017596 29 Septembrie 2009 18:26
HELP!!! Pot ramane insarcinata? 15 De la: coka_pusha 7 Decembrie 2009 13:17
masturbarea la femei...de ce o fac?cum reactioneaza barbatii? 122 De la: kudika197114 17 Iunie 2010 00:56
Pentru Toate Fetele.......... 60 De la: blue_angel31 2 Decembrie 2009 22:03