Setari Cookie-uri

Ea gemeni....el pesti..

Ce spuneti de o astfel de relatie? Desi nu prea ma uit la compabilitati, ci conteaza felul in kre se inteleg partenerii intre ei,comunikrea p lg multe altfele fiind fff importanta..dar daca tot am obs astfel de topicuri.. am preferat totusi sa va cer parerea...
Asadar... eu gemeni...el pesti...
ne puteti vedea si vota daca doriti pe http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/150162.html
Ce spuneti?
pupici!
lovely_Dulcineea
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:04
pareti simpatici, si kiar o relatie reusita..desi nu stiu rel dintre o geamana si un peste.. cum ar mg.. poate vor fi persoane care isi vor lasa opiniile! multa bafta!
power24
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:38
YOUPPYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MA BUCUR NESPUS DE MULT CA MAI E CINEVA IN ACEEASI SITUATIE CA MINE!!!!
SI EU SUNT TOT IN ZODIA GEMENILOR NASCUTA, IAR IUBITUL MEU E PESTI!!!!
SUNTEM IMPREUNA DE 2 LUNI DOAR...INSA POT SPUNE CA M-AM INDRAGOSTIT DE EL LA PRIMA VEDERE, LA PRIMELE CONVERSATII, LA PRIMA SIMTIRE!!!!SUNT INDRAGOSTITA DE EL, DAR CE E CEL MAI IMPORTANT E CA SUNT INDRAGOSTITA PENTRU PRIMA DATA!!!
AM 26 DE ANI...SI PANA ACUM NU AM IUBIT PE CINEVA...AM TINUT LA CEL CU CARE AM FOST, DAR NU AM FOST INDRAGOSTITA!!!! CE MA INTERESEAZA PE MINE IN MOD ABSOLUT "SUPREM"...daca se poate spune asa...(pt ca am vazut ca sunteti de 5 ani impreuna)...este ...CUM ATI REZISTAT IN RELATIE ATAT DE MULT TIMP???PT CA SI GEMENII SI PESTII SUNT NISTE CARACTERE PUTERNICE, INCAPATANATE, SENSIBILI TOTODATA...PLUS CA E RECUNOSCUT FAPTUL CA GEMENII SUNT CAM INSTABILI....Insa pt prima data simt ca vreau sa fiu numai cu iubitul meu si nu ma gandesc daca sa mai fie si alta persoana in viata mea sau sa incerc si o varianta paralela!!!!
Aceasta relatie chiar vreau sa mearga..vreau asta...vreau!!!!!!!!!!!!!!Si am vazut acelasi lucru si din partea lui!!!
El nu e o persoana care sa exprime prea bine verbal ceea ce simte, insa o arata foarte bine prin gesturi, desi eu sunt omul certitudinilor si as vrea pe tot minutul...(acu nici chiar asa, dar cat mai des si mai mult) sa imi arate ce insemn pt el si cat de mult tine la mine...si mai ales sa fie langa mine cat mai mult!!!! Dar si el si eu avem un job la care tinem si care ne solicita, plus alte activitati care ne ocupa mult timp...plus de asta ca inca nu stam impreuna...desi locuim cam la 10 minute de mers cu masina unul de celalalt!!!!Ca si cum era de asteptat..si cred ca s-a intamplat si la voi...ne mai si ciondanim...uneori fara motiv...doar ca eu, rasfatata si cam egoista (sunt singura la parinti)...vreau sa il acaparez cu totul...si sa fie numai al meu...Insa aceste momente eu vreau sa le depasim, nici sa nu mai trecem prin ele si sa ne concentram mai mult asupra sentimentelor, asupra a ceea ce simtim unul pentru celalalt!!!!
Asadar..foarte important pt mine...CUM A FOST LA INCEPUT RELATIA VOASTRA???SI CUM A EVOLUAT???CU URCUSURI SI COBORASURI????SI DACA DA...CUM ATI TRECUT PESTE????Alta data nu imi faceam probleme de genul asta...dar acum simt ca atat el cat si eu...ne dorim asta...si vrem sa ne fie bine ..ffff bine in relatie....
TE PUP DULCINEEA!!!!SI MERSI MULT!!!TOPIC-UL TAU A PICAT LA TZANC!!!!!!!!!
Annellizze
Postat pe 26 Februarie 2009 13:37
eu pesti el gemeni...super relatie...comunicare si o mare dragoste.... nu il schimb pt nimik in lume...este perfect daca sunteti pesti cautati-va jumatatea sa fie zodia gemeni...cuplu perfect
mikela_my
Postat pe 26 Februarie 2009 14:14
a fost o relatie frumoasa la mn, dar din pakate tocmai s a terminat.. sunt prea multe presiuni asupra noastra, in plus nu cred k o relatie se bazeaza pe zodii...dar din experienta mea, merita! desi eu am mai iubit odata inainte, si pt mn a fost marea iubire kre ink ma mai kinuie, si trebuie sa sterg orice urma pt a fi fericita, si pana in prezent nu am putut! :(( momentan cred k voi sta singura multa vreme pt a ma vindek complet de orice sentiment, si cum sunt o sufletista inraita si pun suflet in tot ceea ce fac, si mult prea sentimentala, incerc sa nu arat cand ma doare ceva si prefer sa par superficiala si nepasatoare, desi numai eu stiu :) eu, una, mai am multe de invatat si deocamdata voi lucra pt viitorul meu, sa mi creez unul, si nu mai vreau sa ma gandesc la o relatie si nimic trecator(aventuri, sau kestii d o zi 2, nu am facut asta si nici nu as face-o). Ce pot spune cu greu, ASTA E, MERGEM INAINTE pt k TIMPUL NU STA IN LOC, si mai bn il fol facand ceva util, si nu suferind pt ceea ce a fost sau mai este in inimioara noastra! :)
lovely_Dulcineea
Postat pe 26 Februarie 2009 21:23
sunt casatorita de 13 ani cu un peste si, cu toate ca zodiacul spune ca nu ne intelegem, noi ne intelegem f. bine si ne iubim mult; poate ca acum , dupa 13 ani, nu mai e aceeasi pasiune ca la inceput, dar ne iubim si ne intelegem la fel de mult,; el este o fire sensibila, ramantica, asa cum imi place si mie, si ne completam unul pe celalalt...acum depinde si de caracterul si personalitatea fiecaruia, dar cred ca cele 2 semne se potrivesc...bafta si voua
kudika010299
Postat pe 20 Iulie 2009 10:37
eu sunt peste si ea geamana pot spune ca nu ne prea intelegem
eu o iubesc enorm este totul ptru mine imi da stabilitate dar la gemeni trebuie sa vii cu bani nu traiesc din romantism doar pina intrun punct
a fost o relatie plina cu suisuri si coborisuri pina ne-am luat acum avem 13 ani de casnicie si un copil perfect baiat
daca avem bani de cheltuit totul e perfect daca nu mai sint atunci incep problemele ca navem stare sa stam acasa noi trebuie sa fim intro continua miscare azi aici miine dincolo shopingul pasiunea noastra
e buna relatia cind merge dar mereu apar discutii si scintei aferente lor
compatibilitate cred a este sub 70 % uneori merge alteori nu prea
sexul e super ok dar e loc si de mai bine gemenele sint deschise si ajuta in relatia fizica
fai treaba acasa adu bani cit mai multi si e multumita geamana in rest e gospodina si de casa daca are de toate
adi_blue
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:43
tin sa te contrazic ady_blue ....cel putin in unele privinte ....eu sunt gemeni ...si sincera sa fiu ..nu ma vad facand urat ca nu sunt bani ...pt mine e o chestie care se poate accepta ...k multe altele de altfel ...acu depinde si cum esti invata sa traiesti ...daca esti tinuta in puf de mica si nu stii ce e aia grutate..da te adaptezi cam greu ...dar te adaptezi ......sut si eu impreuna cu un peste ...si u mi-am imaginat ca o sa ma inteleg asa de bine cu el ...avand in vedere ca mie mi se pareau pestii foarte foarte enervanti ...cu el ma ineleg surprinzator de bine ....Bine ca eu una sunt foarte maleabila...si ma adaptez usor in orce situatie ...iar daca persoana merita ..las foarte mult de la mine ....acu us ce sa zic ...eu am o sapt si ceva cu tipu asta ..ce o sa fie mai tarziu nu stiu ...dar sper sa fie ...k ma fascineaza stilu lui
brasilianca_alex
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia berbec 47 De la: kudika437448 16 Septembrie 2011 14:07
barbatul capricorn:chiar e barbatul perfect??? 58 De la: scorpio67 28 Iunie 2010 07:18
:X 10 De la: Buttefflypink 10 Iunie 2009 16:31
Compatibilitate Balanta - Rac 19 De la: wildlife 28 Iulie 2010 00:58
horoscopul spune NU , ei spun DA:el-geaman, ea-fecioara 24 De la: noor 7 Martie 2014 13:26