Setari Cookie-uri

Cum vad eu criza financiara

Va invit sa cititi pr blog si ceea ce am scris despre "Cum vad eu criza dpv astrologic".
milica_albulescu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:33
goooooood please make me a bird so I can "S H I T " on ...
continuarea o stiti....

iarasi zodiaci si astrologi....
mi-a ajuns pe ziua de azi....

dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:55
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-21 19:33:46Va invit sa cititi pr blog si ceea ce am scris despre "Cum vad eu criza dpv astrologic".

Mersi de invitatie. Cand am timp voi trece si pe blogul tau .
Full_Metal_Jacket
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:56
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-21 19:55:05goooooood please make me a bird so I can "S H I T " on ...
continuarea o stiti....

iarasi zodiaci si astrologi....
mi-a ajuns pe ziua de azi....


te-ai bagat pe blog inaintea mea te-a interesant blogul tare
Full_Metal_Jacket
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:57
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-21 19:57:33

te-ai bagat pe blog inaintea mea te-a interesant blogul tare [/quote]

plin de generalizari, fara pic de personalitate si o concluzie atat de pitoreasca incat ai impresia ca asisti la al 12-lea congres al partidului comunist....
poate sunt eu intoarsa pe dos dar cred ca am vazut auzit si citit despre atatea solutii la criza incat ...asta a pus capac la toate pe ziua de azi...
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Ianuarie 2009 20:03
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-21 20:03:43
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-21 19:57:33

te-ai bagat pe blog inaintea mea te-a interesant blogul tare


plin de generalizari, fara pic de personalitate si o concluzie atat de pitoreasca incat ai impresia ca asisti la al 12-lea congres al partidului comunist....
poate sunt eu intoarsa pe dos dar cred ca am vazut auzit si citit despre atatea solutii la criza incat ...asta a pus capac la toate pe ziua de azi...
[/quote]

Da, ori esti intoarsa pe dos, ori nu te pricepi. Oricum, din moment ce ai citiit, inseamna ca te-a interesat. Daca concluzia nu ti-a fost pe plac, nu e vina mea. S-ar putea sa ai tu o problema.
milica_albulescu
Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:06

aha...deci astya era sulutia
am inteles

Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:11
N-am inteles cum e cu personalitatea, sau ai spus asta doar asa, pentru ca ti se pare tie ca da bine.
milica_albulescu
Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-21 20:03:43
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-21 19:57:33

te-ai bagat pe blog inaintea mea te-a interesant blogul tare


plin de generalizari, fara pic de personalitate si o concluzie atat de pitoreasca incat ai impresia ca asisti la al 12-lea congres al partidului comunist....
poate sunt eu intoarsa pe dos dar cred ca am vazut auzit si citit despre atatea solutii la criza incat ...asta a pus capac la toate pe ziua de azi...
[/quote]

N-am inteles cum e cu personalitatea, sau ai spus asta doar asa, pentru ca ti se pare tie ca da bine.

milica_albulescu
Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:19
mda...anost, generalizat ca orice previziune astrologica, care spune totul si nimic
si mai aveai sa spui ca vine iar Iisus sau ca vin extraterestrii

da, sunt rea, daca asta vei vrea sa zici dar e parerea mea sincera
kitty_krieger
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:07
De la: iry24, la data 2009-01-22 20:07:39mda...anost, generalizat ca orice previziune astrologica, care spune totul si nimic
si mai aveai sa spui ca vine iar Iisus sau ca vin extraterestrii

da, sunt rea, daca asta vei vrea sa zici dar e parerea mea sincera
ar fi cea mai buna solutzie pentru criza

Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:10
De la: iry24, la data 2009-01-22 20:07:39mda...anost, generalizat ca orice previziune astrologica, care spune totul si nimic
si mai aveai sa spui ca vine iar Iisus sau ca vin extraterestrii

da, sunt rea, daca asta vei vrea sa zici dar e parerea mea sincera


Da, esti rea, iar parerea ta "sincera" chiar nu conteaza. Cand am facut invitatia de a intra pe blogul meu, m-am referit la oamenii care stiu sa citeasca si sa inteleaga anumite lucruri, care au o anumita cultura. Daca citesti cu atentie, ai sa vezi ca nu e chiar atat de generalizat. E usor sa lovesti, mai greu e sa vii cu argumente solide. Rau poate fi oricine, cu bunatatea stam mai prost.
milica_albulescu
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:11
dragule, de ce n-ai personalizat invitatia, daca nu-ti plac criticile!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 00:08
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-21 19:33:46Va invit sa cititi pr blog si ceea ce am scris despre "Cum vad eu criza dpv astrologic".



ce legatura are criza financiara cu criza astrologica ???
Fratilor, mai repede este o criza a oamenilor nebuni !! Ai o varsta !!!! Cum poti asocia o problema atat de delicata cu o porcarie de astrologia p...i !!!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 00:15
De la: Arsena, la data 2009-01-23 00:15:13
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-21 19:33:46Va invit sa cititi pr blog si ceea ce am scris despre "Cum vad eu criza dpv astrologic".



ce legatura are criza financiara cu criza astrologica ???
Fratilor, mai repede este o criza a oamenilor nebuni !! Ai o varsta !!!! Cum poti asocia o problema atat de delicata cu o porcarie de astrologia p...i !!!



pai din cauza alinierii a trei planete in acelasi cadru al frectiei galenice, lumea a intrat in criza financiara.

Postat pe 23 Ianuarie 2009 00:19
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-22 19:19:22
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-21 20:03:43
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-21 19:57:33

te-ai bagat pe blog inaintea mea te-a interesant blogul tare


plin de generalizari, fara pic de personalitate si o concluzie atat de pitoreasca incat ai impresia ca asisti la al 12-lea congres al partidului comunist....
poate sunt eu intoarsa pe dos dar cred ca am vazut auzit si citit despre atatea solutii la criza incat ...asta a pus capac la toate pe ziua de azi...


N-am inteles cum e cu personalitatea, sau ai spus asta doar asa, pentru ca ti se pare tie ca da bine.

[/quote]


ca sa incep cu inceputul.... ideile expuse sunt impersonale par clisee verbale luate de pe la televizor sau ascultate in autobuz la radio sant...,ca sa fiu eleganta in exprimare, nu pare o analiza reala a situatiei si deci este fara pic de personalitate, nu spune absolut nimic,e vaga si fara argumente.
nu mi se pare ca da bine un text fara personalitate si am o chichita cu "zodiacii".... care dau vina pe oricine si pe orice doar ca sa nu se rezume la o realitate cat se poate de banala...
vorbesc de spiritul ala de "ciobanas mioritic" acel individ care stie ce i se va intampla si totusi ..."isi accepta soarta" ,...patetic.....

sper sa nu fie nevoie sa dau alte argumente ..

dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Ianuarie 2009 00:35
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-23 00:35:06
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-22 19:19:22
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-21 20:03:43
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-21 19:57:33

te-ai bagat pe blog inaintea mea te-a interesant blogul tare


plin de generalizari, fara pic de personalitate si o concluzie atat de pitoreasca incat ai impresia ca asisti la al 12-lea congres al partidului comunist....
poate sunt eu intoarsa pe dos dar cred ca am vazut auzit si citit despre atatea solutii la criza incat ...asta a pus capac la toate pe ziua de azi...


N-am inteles cum e cu personalitatea, sau ai spus asta doar asa, pentru ca ti se pare tie ca da bine.




ca sa incep cu inceputul.... ideile expuse sunt impersonale par clisee verbale luate de pe la televizor sau ascultate in autobuz la radio sant...,ca sa fiu eleganta in exprimare, nu pare o analiza reala a situatiei si deci este fara pic de personalitate, nu spune absolut nimic,e vaga si fara argumente.
nu mi se pare ca da bine un text fara personalitate si am o chichita cu "zodiacii".... care dau vina pe oricine si pe orice doar ca sa nu se rezume la o realitate cat se poate de banala...
vorbesc de spiritul ala de "ciobanas mioritic" acel individ care stie ce i se va intampla si totusi ..."isi accepta soarta" ,...patetic.....

sper sa nu fie nevoie sa dau alte argumente ..

[/quote]

Ca sa fii eleganta in exprimare, trebuie mai intai sa stii sa te exprimi corect in limba romana. Cat priveste argumentele, nu te obosi, oricum, nu conteaza. M-am convins cu ce fel de persoana am de-a face.
milica_albulescu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:51
De la: Arsena, la data 2009-01-23 00:15:13
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-21 19:33:46Va invit sa cititi pr blog si ceea ce am scris despre "Cum vad eu criza dpv astrologic".



ce legatura are criza financiara cu criza astrologica ???
Fratilor, mai repede este o criza a oamenilor nebuni !! Ai o varsta !!!! Cum poti asocia o problema atat de delicata cu o porcarie de astrologia p...i !!!


Astrologia poate explica de ce ni se intampla ceea ce ni se intampla, deci are o foarte mare legatura. Dar cine nu este interesat, nu e obligat sa citeasca.
milica_albulescu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:54
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-23 17:51:35[
ca sa incep cu inceputul.... ideile expuse sunt impersonale par clisee verbale luate de pe la televizor sau ascultate in autobuz la radio sant...,ca sa fiu eleganta in exprimare, nu pare o analiza reala a situatiei si deci este fara pic de personalitate, nu spune absolut nimic,e vaga si fara argumente.
nu mi se pare ca da bine un text fara personalitate si am o chichita cu "zodiacii".... care dau vina pe oricine si pe orice doar ca sa nu se rezume la o realitate cat se poate de banala...
vorbesc de spiritul ala de "ciobanas mioritic" acel individ care stie ce i se va intampla si totusi ..."isi accepta soarta" ,...patetic.....

sper sa nu fie nevoie sa dau alte argumente ..



Ca sa fii eleganta in exprimare, trebuie mai intai sa stii sa te exprimi corect in limba romana. Cat priveste argumentele, nu te obosi, oricum, nu conteaza. M-am convins cu ce fel de persoana am de-a face.[/quote]

prietene fa bine si treci pe la oftalmolog, si invata sa suporti criticile ,atata timp cat "ma inviti " sa imi expun parerea... ai macar bunul simt sa raspunzi cu argumente solide nu ca un copil caruia i-am furat jucaria si acum mai are putin si se pune pe plans...
hai ...aduna-te si zi ceva cu substanta... nu folosi iar clisee verbale " ca sti cu cine ai de a face" nu de alta dar nu ai nici cea mai vaga idee....

dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:34
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-22 21:11:54
De la: iry24, la data 2009-01-22 20:07:39mda...anost, generalizat ca orice previziune astrologica, care spune totul si nimic
si mai aveai sa spui ca vine iar Iisus sau ca vin extraterestrii

da, sunt rea, daca asta vei vrea sa zici dar e parerea mea sincera


Da, esti rea, iar parerea ta "sincera" chiar nu conteaza. Cand am facut invitatia de a intra pe blogul meu, m-am referit la oamenii care stiu sa citeasca si sa inteleaga anumite lucruri, care au o anumita cultura. Daca citesti cu atentie, ai sa vezi ca nu e chiar atat de generalizat. E usor sa lovesti, mai greu e sa vii cu argumente solide. Rau poate fi oricine, cu bunatatea stam mai prost.

tin sa te anunt ca stiu cum se face o previziune astrologica..... iar a ta e de-a dreptul deplorabila; cum demonstrezi tu concluziile la care ai ajuns? ce planete ai studiat...cum stii care planeta intra in ce casa?

daca nu voiai pareri negative, cred ca ra fi trebuit sa mentionezi de la inceput...sa comemteze doar cei cu pareri pozitive

ps: dandanaua stie sa scrie si sa vb romaneste foarte bine, poate are exprimeri specifice din cauza dialectului....asa ca cine e fara de cultura?
kitty_krieger
Postat pe 23 Ianuarie 2009 23:15
dom' milica, poate ar trebui sa treci mata pe forumu' 9 AM, sunt acolo niste persoane de bine, cu care certamente te vei intelege .
prietenii stiu de ce !
googoodoll
Postat pe 23 Ianuarie 2009 23:40
De la: iry24, la data 2009-01-23 23:15:34
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-22 21:11:54
De la: iry24, la data 2009-01-22 20:07:39mda...anost, generalizat ca orice previziune astrologica, care spune totul si nimic
si mai aveai sa spui ca vine iar Iisus sau ca vin extraterestrii

da, sunt rea, daca asta vei vrea sa zici dar e parerea mea sincera


Da, esti rea, iar parerea ta "sincera" chiar nu conteaza. Cand am facut invitatia de a intra pe blogul meu, m-am referit la oamenii care stiu sa citeasca si sa inteleaga anumite lucruri, care au o anumita cultura. Daca citesti cu atentie, ai sa vezi ca nu e chiar atat de generalizat. E usor sa lovesti, mai greu e sa vii cu argumente solide. Rau poate fi oricine, cu bunatatea stam mai prost.

tin sa te anunt ca stiu cum se face o previziune astrologica..... iar a ta e de-a dreptul deplorabila; cum demonstrezi tu concluziile la care ai ajuns? ce planete ai studiat...cum stii care planeta intra in ce casa?

daca nu voiai pareri negative, cred ca ra fi trebuit sa mentionezi de la inceput...sa comemteze doar cei cu pareri pozitive



ps: dandanaua stie sa scrie si sa vb romaneste foarte bine, poate are exprimeri specifice din cauza dialectului....asa ca cine e fara de cultura?


Din felul in care pui problema se vede clar ca habar n-ai cum se face o previziune astrologica, altfel n-ai pune asemenea intrebari. "Ce planete ai studiat?"...Daca te-ai pricepe, ai sti ca se studiaza toate planetele, nu se lasa nici una pe dinafara. Dar de ce nu prezinti varianta ta, daca spui ca vorbesti in cunostinta de cauza? Sa vedem, tu cat de buna esti?

Nu ma deranjeaza parerile negative, ci doar cele rautacioase, care vin din partea unor persoane frustrate si lipsite de decenta. Ma puteti combate doar daca cunoasteti domeniul si doar cu argumente astrologice.
milica_albulescu
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:09
De la: iry24, la data 2009-01-23 23:15:34
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-22 21:11:54
De la: iry24, la data 2009-01-22 20:07:39mda...anost, generalizat ca orice previziune astrologica, care spune totul si nimic
si mai aveai sa spui ca vine iar Iisus sau ca vin extraterestrii

da, sunt rea, daca asta vei vrea sa zici dar e parerea mea sincera


Da, esti rea, iar parerea ta "sincera" chiar nu conteaza. Cand am facut invitatia de a intra pe blogul meu, m-am referit la oamenii care stiu sa citeasca si sa inteleaga anumite lucruri, care au o anumita cultura. Daca citesti cu atentie, ai sa vezi ca nu e chiar atat de generalizat. E usor sa lovesti, mai greu e sa vii cu argumente solide. Rau poate fi oricine, cu bunatatea stam mai prost.

tin sa te anunt ca stiu cum se face o previziune astrologica..... iar a ta e de-a dreptul deplorabila; cum demonstrezi tu concluziile la care ai ajuns? ce planete ai studiat...cum stii care planeta intra in ce casa?

daca nu voiai pareri negative, cred ca ra fi trebuit sa mentionezi de la inceput...sa comemteze doar cei cu pareri pozitive

ps: dandanaua stie sa scrie si sa vb romaneste foarte bine, poate are exprimeri specifice din cauza dialectului....asa ca cine e fara de cultura?


P.S.: Raman la parerea mea in ceea ce priveste exprimarea. E valabila si pentru tine.
milica_albulescu
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-23 22:34:58
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-23 17:51:35[
ca sa incep cu inceputul.... ideile expuse sunt impersonale par clisee verbale luate de pe la televizor sau ascultate in autobuz la radio sant...,ca sa fiu eleganta in exprimare, nu pare o analiza reala a situatiei si deci este fara pic de personalitate, nu spune absolut nimic,e vaga si fara argumente.
nu mi se pare ca da bine un text fara personalitate si am o chichita cu "zodiacii".... care dau vina pe oricine si pe orice doar ca sa nu se rezume la o realitate cat se poate de banala...
vorbesc de spiritul ala de "ciobanas mioritic" acel individ care stie ce i se va intampla si totusi ..."isi accepta soarta" ,...patetic.....

sper sa nu fie nevoie sa dau alte argumente ..



Ca sa fii eleganta in exprimare, trebuie mai intai sa stii sa te exprimi corect in limba romana. Cat priveste argumentele, nu te obosi, oricum, nu conteaza. M-am convins cu ce fel de persoana am de-a face.



prietene fa bine si treci pe la oftalmolog, si invata sa suporti criticile ,atata timp cat "ma inviti " sa imi expun parerea... ai macar bunul simt sa raspunzi cu argumente solide nu ca un copil caruia i-am furat jucaria si acum mai are putin si se pune pe plans...
hai ...aduna-te si zi ceva cu substanta... nu folosi iar clisee verbale " ca sti cu cine ai de a face" nu de alta dar nu ai nici cea mai vaga idee....

[/quote]

Tu suporti criticile?! Ce argumente solide ai adus tu? Si de ce ar trebui sa ma justific in fata ta? Cine te crezi? Esti, probabil, o persoana lipsita de importanta in viata reala, care a gasit acest forum ca sa se bage singura in seama si sa se simta importanta. Iti faci iluzii. Apropo de clisee verbale. Vad ca la tine apare tot timpul asa ceva. Te tot repeti. Chiar asa de sarac e vocabularul tau?

Ooooooooooof, iar ai facut greseli de exprimare si de ortografie. Mai invata, draga mea. Si ia-ti si prietenele, sa invatati impreuna. Chiar nu vezi diferenta dintre noi? Poate ca tu ar trebui sa mergi la oftalmolog.
milica_albulescu
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:26
De la: iry24, la data 2009-01-23 23:15:34

ra fi trebuit...sa comemteze
are exprimeri


chiar te rog sa-mi spui unde demonstrez eu ca nu stiu sa ma exprim in limba romana
mai sus ai greselile de tastare, pentru ca tastez rapid si chiar nu sta nimeni (ma refer la cei normali), sa caute nod in papura pentru greseli de tastare
aaaa...si ca nu scriu cu litera mare la inceputul propozitiei (care este voit, vorbesc pe net, nu fac comunicari oficiale)
apoi arata-mi ce greseli a facut dandanaua
si-ti mai zic ceva...nici nu m-as fi uitat pe blogul tau daca nu ai fi atacat-o pe dandanaua...asa am vrut sa ma documentez inainte sa vorbesc.
kitty_krieger
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:46
De la: iry24, la data 2009-01-24 11:46:53
De la: iry24, la data 2009-01-23 23:15:34

ra fi trebuit...sa comemteze
are exprimeri


chiar te rog sa-mi spui unde demonstrez eu ca nu stiu sa ma exprim in limba romana
mai sus ai greselile de tastare, pentru ca tastez rapid si chiar nu sta nimeni (ma refer la cei normali), sa caute nod in papura pentru greseli de tastare
aaaa...si ca nu scriu cu litera mare la inceputul propozitiei (care este voit, vorbesc pe net, nu fac comunicari oficiale)
apoi arata-mi ce greseli a facut dandanaua
si-ti mai zic ceva...nici nu m-as fi uitat pe blogul tau daca nu ai fi atacat-o pe dandanaua...asa am vrut sa ma documentez inainte sa vorbesc.


Unde sunt argumentele astrologice? Sau ai mintit cand ai spus ca te pricepi? Te-a luat gura pe dinainte?
milica_albulescu
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:24
De la: googoodoll, la data 2009-01-23 23:40:56dom' milica, poate ar trebui sa treci mata pe forumu' 9 AM, sunt acolo niste persoane de bine, cu care certamente te vei intelege .
prietenii stiu de ce !


Multumesc pentru sugestie. Probabil ca am s-o fac.
milica_albulescu
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:28
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-24 11:26:57

Tu suporti criticile?! Ce argumente solide ai adus tu? Si de ce ar trebui sa ma justific in fata ta? Cine te crezi? Esti, probabil, o persoana lipsita de importanta in viata reala, care a gasit acest forum ca sa se bage singura in seama si sa se simta importanta. Iti faci iluzii. Apropo de clisee verbale. Vad ca la tine apare tot timpul asa ceva. Te tot repeti. Chiar asa de sarac e vocabularul tau?

Ooooooooooof, iar ai facut greseli de exprimare si de ortografie. Mai invata, draga mea. Si ia-ti si prietenele, sa invatati impreuna. Chiar nu vezi diferenta dintre noi? Poate ca tu ar trebui sa mergi la oftalmolog.


dragutule, acum sunt sigura ca ai nevoie de o vizita la oftalmolog.
ti-am dat argumentele necesare , postul de pe blogul tau mi se pare lipsit de importanta si substanta pentru ca este foarte vag..... de exemplu:

"Se va da o lupta intre vechi si nou, intre bine si rau. Este o perioada propice apropierii de divinitate, elevarii spirituale, expansiunii de constiinta. Educatorii, profesorii, psihologii, maestrii spirituali vor avea un rol important in modelarea felului de a gandi al oamenilor, orientandu-i spre o gandire pozitiva si spre autocunoastere. Situatia in care ne aflam, sau urmeaza sa ne aflam, este o mare provocare pentru intreaga omenire. Astrologii vor incerca sa avertizeze oamenii asupra riscurilor, in vederea prevenirii lor".

fraza pe care am citat-o este singura din postul tau care face referire la astrologi....
daca m-as apuca sa fac un comentariu pe text (nu mai vorbesc despre lipsa de inventivitate si de idei personale) ti-as putea spune sincer si cu mana pe inima ca aceasta fraza contine clisee verbale:

"lupta dintre vechi si nou" puteai la fel de bine sa spui "intre bine si rau" ca pana la urma tot acolo se rezuma...
"orientandu-i spre o gandire pozitiva " o porcarie de expresie care intra in vocabularul orcui lucreaza in domeniul resurselor umane sau face pe seful pe la serviciu
"Situatia in care ne aflam" generalizare ....si inca un cliseu de 2 lei....auzit in toate "polemicile" din talk show-uri....
"vor incerca sa avertizeze oamenii asupra riscurilor, in vederea prevenirii lor " toata lumea ne avertizeaza in legatura cu cate ceva..... deci inca o bila neagra ...

apoi urmeaza o idee "creata" care pe mine m-a dat cu cracii in sus....

Solutia pentru Romania ar fi intoarcerea la agricultura. Acest pamant a fost dintotdeauna prietenul romanului. Este momentul sa ne amintim de el si sa-i acordam atentia si dragostea pe care o merita

mai lipseste sa imi spui ca daca nu ma mut intr-un sat in varf de munte fara curent electric si fara apa curenta o sa crap dracului la oras ....
sa fim seriosi... halal analiza astrologica....

asta a fost doar analiza pe text.... cat despre previziuni astrale referitoare la romania si la criza financiara, am auzit si citit altele de sute de ori mai interesante, si de altfel foarte bine documentate, nu am o pasiune pt astrologie ,dar o analiza bine documentata , implicand si alti factori ,cred ca ma poate interesa mai mult decat o divagatie fara pic de substanta cum este cea de pe blogul pe care "ne-ai invitat" sa o citim.

nu te obosi sa te legi iar de limba romana, eu una, scriu ,sper ca tu sa fi in stare sa citesti.
criticile referitoare la analizele mele ,cand voi avea nevoie de ele ,le voi cere si voi suporta consecintele faptelor(scrierilor) mele....
nu trebuie sa te justifici in fata mea si a nimanui, ci doar sa aduci argumente solide in sprijinul "aberatiilor " pe care le scri , deoarece, pana acum tot ce ai facut a fost sa te "zburlesti" la gramatica limbii romane ,nu sa dai macar vreun argument referitor la ceea ce ai scris tu pe blogul tau.


dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:05
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-24 12:24:38
De la: iry24, la data 2009-01-24 11:46:53
De la: iry24, la data 2009-01-23 23:15:34

ra fi trebuit...sa comemteze
are exprimeri


chiar te rog sa-mi spui unde demonstrez eu ca nu stiu sa ma exprim in limba romana
mai sus ai greselile de tastare, pentru ca tastez rapid si chiar nu sta nimeni (ma refer la cei normali), sa caute nod in papura pentru greseli de tastare
aaaa...si ca nu scriu cu litera mare la inceputul propozitiei (care este voit, vorbesc pe net, nu fac comunicari oficiale)
apoi arata-mi ce greseli a facut dandanaua
si-ti mai zic ceva...nici nu m-as fi uitat pe blogul tau daca nu ai fi atacat-o pe dandanaua...asa am vrut sa ma documentez inainte sa vorbesc.


Unde sunt argumentele astrologice? Sau ai mintit cand ai spus ca te pricepi? Te-a luat gura pe dinainte?

argumentul meu (ca nu am nevoie decat de unul) este lipsa ta de argumentare
n-o mai da cotita ca stii foarte bine la ce ma refer
kitty_krieger
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:34
De la: iry24, la data 2009-01-24 15:34:47
De la: milica_albulescu, la data 2009-01-24 12:24:38
De la: iry24, la data 2009-01-24 11:46:53
De la: iry24, la data 2009-01-23 23:15:34

ra fi trebuit...sa comemteze
are exprimeri


chiar te rog sa-mi spui unde demonstrez eu ca nu stiu sa ma exprim in limba romana
mai sus ai greselile de tastare, pentru ca tastez rapid si chiar nu sta nimeni (ma refer la cei normali), sa caute nod in papura pentru greseli de tastare
aaaa...si ca nu scriu cu litera mare la inceputul propozitiei (care este voit, vorbesc pe net, nu fac comunicari oficiale)
apoi arata-mi ce greseli a facut dandanaua
si-ti mai zic ceva...nici nu m-as fi uitat pe blogul tau daca nu ai fi atacat-o pe dandanaua...asa am vrut sa ma documentez inainte sa vorbesc.


Unde sunt argumentele astrologice? Sau ai mintit cand ai spus ca te pricepi? Te-a luat gura pe dinainte?

argumentul meu (ca nu am nevoie decat de unul) este lipsa ta de argumentare
n-o mai da cotita ca stii foarte bine la ce ma refer


vezi iry ca imediat se ia si de "gramaticeala" ta... ca de argumentari.... vai si amar....


dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia scorpion-barbatul leu...:D 22 De la: b33b33_lau 21 Iunie 2012 06:17
Cum sa ma port cu el? 22 De la: kudika372806 1 Martie 2011 15:49
eu Leu, ea Pesti 15 De la: sndr_cristina 25 Noiembrie 2010 14:32
eu pesti-el berbec 8 De la: yumalai 19 Mai 2009 10:40
mai mult despre zodii 2 De la: diana1981 16 Martie 2009 18:19