Setari Cookie-uri

V-ati gandit vreodata la sinucidere?

V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .
mirona_crina
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:59
Nu !

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:03
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .


iti recomand franghia!
e ieftina si nu face mizerie.
sa ne chemi la pomana!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:05
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .

si te-ai gandit tu sa fii una dintre cei care ingroasa randurile sinucigasilor?!
coffeeta
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:08
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .

sinucidere...nu,niciodata!exista psihiatrii care te pot ajuta...cred ca este cazul sa-ti faci urgent o programare...la modul cel mai serios
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:08
Geeeeooo !

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:08
De la: oktober, la data 2009-01-23 14:08:47Geeeeooo !



sunt prea direct!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:09
DA !

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:11
hai sa analizam putin.
in poza arata destul de fericita, un barbat bine ii tine companie, de inteligenta vad ca o duce mintea, e prima postare de genu asta, dupa alte doua in care da sfaturi despre relatii.................adica unde sa vad intentia si motivul de a se sinucide!!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:14
tocmai a marturisit..

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:19
De la: oktober, la data 2009-01-23 14:19:27tocmai a marturisit..



da.
no si io vreau sa fac sex si o sa strig in gura mare, da' asta nu inseamna neaparat ca am si parte de el.

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:21
iarta-ma, nu te-am auzit


Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:22
De la: oktober, la data 2009-01-23 14:22:38iarta-ma, nu te-am auzit



fata a zis ca se gandeste, fara intentia de a o face!
toti , sau aproape toti, cand suntem in momente de cumpana sau stres puternic, ne strafulgera cate un gand d-asta, ne dorim ca acel moment sa nu existe, sa uitam pentru o clipa ca existam, sa nu fim acolo.
desigur, are alta forma!

sa strig mai tare!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:26
asa ma ia o durere de cap...cred ca e defapt o migrena, poate alta data...


ok, ai dreptate, m-am socat numai cat de direct si ai fost

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:28
vezi ce rau ma doare, nici nu mai scriu corect...am scris cu accent unguresc

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:29
De la: oktober, la data 2009-01-23 14:28:05asa ma ia o durere de cap...cred ca e defapt o migrena, poate alta data...


ok, ai dreptate, m-am socat numai cat de direct si ai fost




sa-ti duc aspirina!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:29
A fost o intrebare la modul general , nu cred ca se referea la ea in momentul de fata

Cred ca ....oricine s-a gandit intr-un moment al vietii la sinucidere , ca isi dau seama ca nu sunt capabile sau nu-si doresc sa moara defapt ....asta e alta treaba DAR ....nu de putine ori am auzit diverse persoane parasite de fosti/foste spunand ca mai bine mor decat sa traiasca asa in suferinta.

Bun , e de inteles daca o spune odata ....a doua oara iti pui semne de intrebare dar daca o auzi si a treia oara din gura aceleiasi persoane .....ajuta omu cu o franghie sau o metoda de sinucidere mai usoara

De zic asta ? pentru ca chiar nu merita sa traiasca in conditiile in care sunt o multime de oameni bolnavi care ar face orice pentru o zi in plus , oameni saraci care nu au ce manca sau unde stau ( cati aurolaci/vagabonzi ati auzit ca s-au sinucis din cauza asta ? )

M-am gandit si eu odata ca ce bine ar fi sa mor , sa nu mai ajung acasa seara si sa gasesc patul gol , la birou era o atmosfera de sa-ti bagi in vene .....prietenii parca nu-i mai suportam.....familiei nu-i spun niciodata ca am probleme ca sa nu le fac griji .......cand mi-am dat seama la ce ma gandeam mi-au venit dracii pe mine si am zis ca daca-s atat de proasta incat sa gandesc asa ....atunci tre sa schimb ceva ca sa nu mai gandesc la fel .

Mi-am dat seama ca eram singura pentru ca EL nu era ce-mi doream , ca jobul sucks pentru ca eu sucks (inainte eram multumita de jobul meu ) si ca familia de aia e familie ,sa-mi fie alaturi.

Deci ....da , daca mie care-s una dintre cele mai optimiste persoane din lume mi-a trecut gandul asta prin minte tind sa cred ca mai sunt si altii care s-au gandit macar o data in viata la posibilitatea sinuciderii .

Si daca tot vrei sa o faci macar fa un bine altora : doneaza-ti organele

Sunt macabra nu ?
iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:29
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-23 14:29:58
Si daca tot vrei sa o faci macar fa un bine altora : doneaza-ti organele

Sunt macabra nu ?



pot sa donez ciucurelu'!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:31
De la: geo_tz, la data 2009-01-23 14:31:33
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-23 14:29:58
Si daca tot vrei sa o faci macar fa un bine altora : doneaza-ti organele

Sunt macabra nu ?



pot sa donez ciucurelu'!?


intreaba-l pe ciomu ca nush daca se poate folosi ciucurelul poate doar sa fie pus in vitrina cum e al lui terente
iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:33
Mda, ce cauta topicu asta la sex?

Si daca tot e aici, eu vreau sa stie toata lumea ca vreau sa mor de extenuare sexuala, dar vreau sa ma "sinucida" o blonda perversa si salbatica.
redshift
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:38
De la: redshift, la data 2009-01-23 14:38:59Mda, ce cauta topicu asta la sex?

Si daca tot e aici, eu vreau sa stie toata lumea ca vreau sa mor de extenuare sexuala, dar vreau sa ma "sinucida" o blonda perversa si salbatica.
si eu!! sa fiu ''sinucisa'' de un brunetel focos!! dar... mai conteaza daca i blonda?? sau .. brunetel??
IonykMiru
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:43
De la: IonykMiru, la data 2009-01-23 14:43:30
De la: redshift, la data 2009-01-23 14:38:59Mda, ce cauta topicu asta la sex?

Si daca tot e aici, eu vreau sa stie toata lumea ca vreau sa mor de extenuare sexuala, dar vreau sa ma "sinucida" o blonda perversa si salbatica.
si eu!! sa fiu ''sinucisa'' de un brunetel focos!! dar... mai conteaza daca i blonda?? sau .. brunetel??


Sunt brunet cu ochii frumos colorati, ce zici ne sinucidem reciproc .... eee.. chiar nu conteaza daca e blonda sau nu
redshift
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:45
De la: geo_tz, la data 2009-01-23 14:05:05
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .


iti recomand franghia!
e ieftina si nu face mizerie.
sa ne chemi la pomana!


eu da...
din fericire (pt. mine) binele a invins... deocamdata!
poate sa te cheme cei apropiati mortului Geo... nu cel care se sinucide! iti place coliva? mama o face f buna! GLUMESC!
missalexandra
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:46
Deci sa lamurim o data situatia. Nu am zis ca m-as sinucide recunosc ca ma gandesc la ea si dde foarte multe ori dar sunt prea lasa ca sa ajung pana acolo. Un psihiatru sau un psiholog nu au cum sa iti ofere bani sau dragoste ei te ajuta intr-o anumita masura sa gandesti mai pozitiv sa zicem. Sa incerci sa vezi viata in roz.....dar chiar nu e sunt atatea nedreptati atata minciuna ca deja mau dezgustat toate serviciul,familia,pana si prietenul meu sunt momente cand nu suport sa il vad. As vrea sa scot ceva bun din viata mea dar chiar nu gasesc nimik......altceva nu mai am de spus
mirona_crina
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:57
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 14:57:20Deci sa lamurim o data situatia. Nu am zis ca m-as sinucide recunosc ca ma gandesc la ea si dde foarte multe ori dar sunt prea lasa ca sa ajung pana acolo. Un psihiatru sau un psiholog nu au cum sa iti ofere bani sau dragoste ei te ajuta intr-o anumita masura sa gandesti mai pozitiv sa zicem. Sa incerci sa vezi viata in roz.....dar chiar nu e sunt atatea nedreptati atata minciuna ca deja mau dezgustat toate serviciul,familia,pana si prietenul meu sunt momente cand nu suport sa il vad. As vrea sa scot ceva bun din viata mea dar chiar nu gasesc nimik......altceva nu mai am de spus



e fain sa dai vina pe cei din jurul tau si singura solutie viabila sa ti se para sinuciderea! e cea mai lejera modalitate de a scapa de probleme. da' in acelasi timp denota si un om slab!
da' macar ai avut initiativa sa schimbi ceva in viata ta sau preferi sa te plangi in continuare!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:08
Statistica din Romania zice ca sunt mai multe incercari de suicid din partea femeilor, dar reusitele mai multe sunt de partea barbatilor.
Psihologii zic ca de obicei intelectualii se gandesc de mai multe ori pe parcursul vietii la asta, dar le trece.
Terminati ba cu prostiile ca va alerg !


Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:14
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .


NU fi lasa...nu te gandi la sinucidere...da-ti sansa sa reusesti sa infrangi greutatile. NU esti singura c re le are. NU exista viata fara greutati,probleme..trebuie sa gasesti puterea de a le face fatza! E prea sublima viata,in comparatie cu moartea
lil_devil
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:17
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 14:57:20Deci sa lamurim o data situatia. Nu am zis ca m-as sinucide recunosc ca ma gandesc la ea si dde foarte multe ori dar sunt prea lasa ca sa ajung pana acolo. Un psihiatru sau un psiholog nu au cum sa iti ofere bani sau dragoste ei te ajuta intr-o anumita masura sa gandesti mai pozitiv sa zicem. Sa incerci sa vezi viata in roz.....dar chiar nu e sunt atatea nedreptati atata minciuna ca deja mau dezgustat toate serviciul,familia,pana si prietenul meu sunt momente cand nu suport sa il vad. As vrea sa scot ceva bun din viata mea dar chiar nu gasesc nimik......altceva nu mai am de spus

mi se pare o prostie sa te gandesti la sinucidere ca domle nu ai noroc in dragoste sau ca nu ai bani...sau ca rudele, prietenii te-au dezamagit...singuratatea nu este un stil de viata ci doar o etapa a ei ..daca toti ne-am sinucide in astfel de momente unde am ajunge?


coffeeta
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:19
De la: geo_tz, la data 2009-01-23 14:31:33
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-23 14:29:58
Si daca tot vrei sa o faci macar fa un bine altora : doneaza-ti organele

Sunt macabra nu ?



pot sa donez ciucurelu'!?


voi chiar luati pe oricine la mishto? Poate persoana kre a deschis topicul chiar are nevoie sa discute cu noi,si voi ce faceti? Pe urma auzim la tv ca nu stiu cine a fost gasita spanzurata in padure ca fata aceea de 18 ani, Diana Malos! Pacat de ea...
lil_devil
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:21
da' ce, diana malos avea cont aici!!?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut la totzi 19 De la: luchianramona 9 Februarie 2011 14:53
postinor 3 De la: dulsika 3 Mai 2012 18:11
divort dupa 20 de ani 36 De la: etta 18 Septembrie 2009 21:14
doresc sa cn o fata bisexuala 30 De la: dontworibehapi 14 Iunie 2011 16:27
privitul pe sub fusta! 32 De la: kudika_6711 30 Iunie 2014 19:57