Setari Cookie-uri

V-ati gandit vreodata la sinucidere?

De la: geo_tz, la data 2009-01-23 15:22:49da' ce, diana malos avea cont aici!!?


era doar un exemplu. Mi se pare prea mare ignoranta in tara asta. Astfel de persoane trebuiesc ajutate,nu luate la misto,ce naiba! E vorba de moarte,nu altceva...
lil_devil
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:39
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 14:57:20Deci sa lamurim o data situatia. Nu am zis ca m-as sinucide recunosc ca ma gandesc la ea si dde foarte multe ori dar sunt prea lasa ca sa ajung pana acolo. Un psihiatru sau un psiholog nu au cum sa iti ofere bani sau dragoste ei te ajuta intr-o anumita masura sa gandesti mai pozitiv sa zicem. Sa incerci sa vezi viata in roz.....dar chiar nu e sunt atatea nedreptati atata minciuna ca deja mau dezgustat toate serviciul,familia,pana si prietenul meu sunt momente cand nu suport sa il vad. As vrea sa scot ceva bun din viata mea dar chiar nu gasesc nimik......altceva nu mai am de spus


Draga mea , tu ai citit ,,spovedania'' mea care ....tre sa recunosc , nu este reala dar imi este mai simplu sa ma pun in pielea cuiva decat sa dau sfaturi la intamplare fara sa imi imaginez cum se simte persoana respectiva

AM incercat sa acoper segmentele cele mai importante din viata cuiva care ar putea duce la ganduri singucigase si cred ca le-am acoperit.

Daca nu suporti minciuna .....fa curat in lista de prieteni si da-le papucii celor care ai senzatia ca te mint.
Daca nu esti multumita cu jobul .....schimba-l
Nu-ti mai suporti iubitul...schimba-l si pe el.
Familia nu o poti schimba dar te poti detasa de problemele familiale.

Degeaba te duci la psihiatru ca nu el este cel care tre sa faca schimbarile din viata ta ci tu , daca tu nu faci nimic pentru tine nimeni nu se va oferi sa te ia de manuta sa-ti faca viata mai buna.

Cauta filmul The Secret , poate intelegi ceva din el si iti iei viata in maini in loc sa stai sa te lamentezi.
Nu e rautate si sper sa nu ma acuze cineva ca as fi complice la sinucidere , e purul adevar.
Bafta , viata merita traita

iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:41
De la: lil_devil, la data 2009-01-23 15:39:42
De la: geo_tz, la data 2009-01-23 15:22:49da' ce, diana malos avea cont aici!!?


era doar un exemplu. Mi se pare prea mare ignoranta in tara asta. Astfel de persoane trebuiesc ajutate,nu luate la misto,ce naiba! E vorba de moarte,nu altceva...


da.
ai dreptate.
hai sa jelim amandoi!! da' cat jelesti tu, io ma duc sa fac olecutza misto de moarte.

Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:53
De la: geo_tz, la data 2009-01-23 15:53:07
De la: lil_devil, la data 2009-01-23 15:39:42
De la: geo_tz, la data 2009-01-23 15:22:49da' ce, diana malos avea cont aici!!?


era doar un exemplu. Mi se pare prea mare ignoranta in tara asta. Astfel de persoane trebuiesc ajutate,nu luate la misto,ce naiba! E vorba de moarte,nu altceva...


da.
ai dreptate.
hai sa jelim amandoi!! da' cat jelesti tu, io ma duc sa fac olecutza misto de moarte.
lil_devil
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:58
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .


Sinucidere = LASITATE

Indiferent ce iti rezerva viata, trebuie sa mergi inainte , pana la urma toti ne impedicam ,cadem si nu ne mai ridicam , asa ca, - go forward no mather what -
G_Bogdan
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:14
De acord cu omu de mai sus SINUCIDEREA = LASITATE
http://idei.blogest.ro/

Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:17
Da, m-am gandit si cred ca orice om cu profunzime s-a gandidt la asta macar o data.
Kathara
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:03
Sinucidere este totusi o prostie.

Se vorbea mai devreme de bani ca nu se pot achita....pai bai nenica, banii se fac si se pierd de un milion de ori intr-o viata...

Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:08
sincer nu merita sa te omori pt nimeni si nu ar trebui nici o persoana sa se gandeasca la aja ceva sunt multi kre s-au sinucis din iubire nik...dar nu vad ce ar rezolva prin asta ...pres respectiva moare iar cel/cea pt kre s-a sinucis probabil sufera o sapt 2 o luna dar dupaia este klar k uita ...deci nu are rost orikt de grave ar fi problemele pe care le avem un om kre este puternik si gandeste incearca sa le rezolve cum stie mai bn ...viata-i frumoasa si merita traita chiar dak uneori ne este greu sa mergem mai departe nu tre sa ne dam batutzi ...!
bebelusha89
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:10
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 14:57:20Deci sa lamurim o data situatia. Nu am zis ca m-as sinucide recunosc ca ma gandesc la ea si dde foarte multe ori dar sunt prea lasa ca sa ajung pana acolo. Un psihiatru sau un psiholog nu au cum sa iti ofere bani sau dragoste ei te ajuta intr-o anumita masura sa gandesti mai pozitiv sa zicem. Sa incerci sa vezi viata in roz.....dar chiar nu e sunt atatea nedreptati atata minciuna ca deja mau dezgustat toate serviciul,familia,pana si prietenul meu sunt momente cand nu suport sa il vad. As vrea sa scot ceva bun din viata mea dar chiar nu gasesc nimik......altceva nu mai am de spus


inseamna ca nu stii ce vrei...de aia esti nemultumita

Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:49
De la: redshift, la data 2009-01-23 14:38:59Mda, ce cauta topicu asta la sex?

Si daca tot e aici, eu vreau sa stie toata lumea ca vreau sa mor de extenuare sexuala, dar vreau sa ma "sinucida" o blonda perversa si salbatica.


good point mai deschisese cineva un topis despre dumnezeu la SEX deci ...
botyk
Postat pe 24 Ianuarie 2009 21:06
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem....

da. din cauza prob de sanatate. dar usor usor, trec peste, chiar daca e ceva ce nu se poate repara. in schimb nu mi se pare normal sa ai astfel de ganduri atunci cand nu ai bani, sau din cauza prietenului/prietenei. sunt alte situatii mult mai grele si chiar fara nicio rezolvare, alea intr-adevar sunt grele.
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Ianuarie 2009 00:15
Da de ce nu, ....Incercati si autoflagelarea, incendierea propriului corp, folositi kerosen , e mai rapid , trasul in tzeapa..etc etc ...Ce prostie mai e si asta...sinucidere ...pai te chinui de te ia dracu pana la o anumita varsta , ii mai chinui si pe parinti sa te creasca sa una, sa alta si poi '' te harakiri'' singur ca bou/vaca !!!!!!!!!

TOT AKOLO MEREM' CU TOTZII , AVETI ''PUTZINTICA RABDARE ''!!!
Va tzuc ciocoflenderilor si sa nu va mai aud cu sinucideri ca ne suparam si va taiem nasul :))))
__LL__
Postat pe 26 Februarie 2009 23:42
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .




Eu chiar iti pot da un sfat...pt.ca am sunt "trecuta" prin astfel de experiente negative...stiu ca in unele momente din viata nu mai gandesti si simti k nu mai ai pt.ce/cine sa traiesti...dar faci o mare greseala...eu am incercat de 2 ori sa ma sinucid, era sa si reusesc...o data am baut pastile, iar a doua oara mi-am taiat venele...dar imediat dupa ce le-am facut am regretat enorm si mi-am dat seama cat de importanta si nepretuita e viata noastra si L-AM RUGAT PE DUMNEZEU SA MA IERTE, PT.K E UN PACAT FOARTE MARE...SI I-AM PROMIS K N-O SA MAI FAC NICIODATA ACESTE GRESELI...Sper sa-ti fie de folos sfatul meu...
mgaspar
Postat pe 27 Februarie 2009 10:20
De la: mgaspar, la data 2009-02-27 10:20:04
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .




Eu chiar iti pot da un sfat...pt.ca am sunt "trecuta" prin astfel de experiente negative...stiu ca in unele momente din viata nu mai gandesti si simti k nu mai ai pt.ce/cine sa traiesti...dar faci o mare greseala...eu am incercat de 2 ori sa ma sinucid, era sa si reusesc...o data am baut pastile, iar a doua oara mi-am taiat venele...dar imediat dupa ce le-am facut am regretat enorm si mi-am dat seama cat de importanta si nepretuita e viata noastra si L-AM RUGAT PE DUMNEZEU SA MA IERTE, PT.K E UN PACAT FOARTE MARE...SI I-AM PROMIS K N-O SA MAI FAC NICIODATA ACESTE GRESELI...Sper sa-ti fie de folos sfatul meu...

care e sfatul?? dupa ce-si taie venele sa se roage la Dumnezeu sa o salveze sau??
bruneagra25
Postat pe 27 Februarie 2009 10:47
ce legatura are topicul asta cu sex-ul>?


ca sa dau un raspuns NU M-AM GANDIT.
anderson
Postat pe 27 Februarie 2009 11:42
da
pascumia2000
Postat pe 27 Februarie 2009 13:01
De la: bruneagra25, la data 2009-02-27 10:47:03
De la: mgaspar, la data 2009-02-27 10:20:04
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .




Eu chiar iti pot da un sfat...pt.ca am sunt "trecuta" prin astfel de experiente negative...stiu ca in unele momente din viata nu mai gandesti si simti k nu mai ai pt.ce/cine sa traiesti...dar faci o mare greseala...eu am incercat de 2 ori sa ma sinucid, era sa si reusesc...o data am baut pastile, iar a doua oara mi-am taiat venele...dar imediat dupa ce le-am facut am regretat enorm si mi-am dat seama cat de importanta si nepretuita e viata noastra si L-AM RUGAT PE DUMNEZEU SA MA IERTE, PT.K E UN PACAT FOARTE MARE...SI I-AM PROMIS K N-O SA MAI FAC NICIODATA ACESTE GRESELI...Sper sa-ti fie de folos sfatul meu...

care e sfatul?? dupa ce-si taie venele sa se roage la Dumnezeu sa o salveze sau??



Sfatul era sa nu faca asta pentru ca ii va parea rau...dar tu cred k esti mai grea de cap...
mgaspar
Postat pe 27 Februarie 2009 16:15
cea mai buna metoda este saponificarea ,da rezultate sigure si pe termen lung ,daca nefericitul eveniment se produce .....
danutzza_stefi
Postat pe 27 Februarie 2009 16:28
De la: mgaspar, la data 2009-02-27 16:15:10
De la: bruneagra25, la data 2009-02-27 10:47:03
De la: mgaspar, la data 2009-02-27 10:20:04
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .




Eu chiar iti pot da un sfat...pt.ca am sunt "trecuta" prin astfel de experiente negative...stiu ca in unele momente din viata nu mai gandesti si simti k nu mai ai pt.ce/cine sa traiesti...dar faci o mare greseala...eu am incercat de 2 ori sa ma sinucid, era sa si reusesc...o data am baut pastile, iar a doua oara mi-am taiat venele...dar imediat dupa ce le-am facut am regretat enorm si mi-am dat seama cat de importanta si nepretuita e viata noastra si L-AM RUGAT PE DUMNEZEU SA MA IERTE, PT.K E UN PACAT FOARTE MARE...SI I-AM PROMIS K N-O SA MAI FAC NICIODATA ACESTE GRESELI...Sper sa-ti fie de folos sfatul meu...

care e sfatul?? dupa ce-si taie venele sa se roage la Dumnezeu sa o salveze sau??



Sfatul era sa nu faca asta pentru ca ii va parea rau...dar tu cred k esti mai grea de cap...

hahaha bun sfat ...dar oare cum ii va parea rau dak va murii??? hmmm chiar k sunt grea de cap...(era vb de sinucidere deci se presupune k va murii nu???) ufff greu dom'le greu....
bruneagra25
Postat pe 2 Martie 2009 08:44
De la: geo_tz, la data 2009-01-23 14:05:05
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 13:59:49V-at gandit vreodata sa va sinucideti?Din cauza problemelor sa zicem...din cauza lipsei de bani sau a datoriilor prea mari? Sau poate pentru un barbat/femeie....oricum intrebarea o pun deoarece sunt atat de multe cazuri de sinucidere chiar si in randul copiilor. Am citit pe internet chiar si metode cat mai eficiente si mai sigure de sinucidere, dar foarte putine saituri care sa vina in ajutorul acestor persoane care vad sinuciderea ca pe ultima metoda de scapare. Astept pareri.Sincer si eu am ganduri dinastea cand sunt deprimata sau ma simnt singura .


iti recomand franghia!
e ieftina si nu face mizerie.
sa ne chemi la pomana!


Franghia in sine nu face mizerie, Geo, da' am citit ca muschii se relaxeaza in momentul in care mori spanzurat... TOTI muschii... incluzand sfincterul si rectul.... Deci tu mori curat, aia de te gasesc insa or sa cam aiba ceva probleme
Dor_a
Postat pe 2 Martie 2009 08:49
Ah, am citit-o in Nasul, cred... nu in vreo carte in care ma "indruma" cum sa-mi pun capat zilelor (ori un "sait" vorba fetei asteia de a deschis topicu' )
Dor_a
Postat pe 2 Martie 2009 08:50
dor_a dor_a ce documentari faci si u....
bruneagra25
Postat pe 2 Martie 2009 09:09
numai pe aici nu intrasem...sa citesc de sinucideri
ralu_zar
Postat pe 21 Aprilie 2009 02:01
De la: Dor_a, la data 2009-03-02 08:50:36Ah, am citit-o in Nasul, cred... nu in vreo carte in care ma "indruma" cum sa-mi pun capat zilelor (ori un "sait" vorba fetei asteia de a deschis topicu' )


Da, dar si ejaculezi.
Kathara
Postat pe 21 Aprilie 2009 02:03
nu...exclus....viata este frumoasa daca sti cum sa o traiesti
pamela_1
Postat pe 21 Aprilie 2009 11:46
salutare....
am terminat cu avorturile....
si dau peste sinucideri.........
teo_33
Postat pe 21 Aprilie 2009 11:49
chiar ai dreptate teo
ralu_zar
Postat pe 21 Aprilie 2009 22:46
De la: mirona_crina, la data 2009-01-23 14:57:20Deci sa lamurim o data situatia. Nu am zis ca m-as sinucide recunosc ca ma gandesc la ea si dde foarte multe ori dar sunt prea lasa ca sa ajung pana acolo. Un psihiatru sau un psiholog nu au cum sa iti ofere bani sau dragoste ei te ajuta intr-o anumita masura sa gandesti mai pozitiv sa zicem. Sa incerci sa vezi viata in roz.....dar chiar nu e sunt atatea nedreptati atata minciuna ca deja mau dezgustat toate serviciul,familia,pana si prietenul meu sunt momente cand nu suport sa il vad. As vrea sa scot ceva bun din viata mea dar chiar nu gasesc nimik......altceva nu mai am de spus

Gandirea pozitiva in majoritatea timpului iti aduce mai devreme sau mai tarziu tot ceea ce iti doreste inimioara. Cauta pe net filmul "The Secret". Este un documentar despre cum Universul te poate ajuta in orice problema , iti poate aduce mai aproape tot ce iti doresti, dar nu iti pune in traista, si asta fara prea multe solutii radicale cum este sinuciderea. Mare grija sa ai de tine.
amr2009
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:22
buna dana.
sper ca nu ai ganduri d-astea!!?

Postat pe 22 Aprilie 2009 11:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex fara prejudecati 62 De la: krysty2000 27 Iulie 2010 12:07
Iubita refuza actele de dragoste (sex) 8 De la: kudika_965810 1 Iunie 2014 06:49
POzitia perfecta la pat!!! 14 De la: thadoogback 5 Aprilie 2011 18:54
De ce imi place asta? 31 De la: flowereat 3 Octombrie 2013 06:13
Educatie sexuala 148 De la: kudika042291 11 Decembrie 2010 07:52