Setari Cookie-uri

despre efemeritatea frumusetii

cine ma poate ajuta cu niste informatii legate de cea
ce inseamna frumusetea?
theodora_annalisa
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:51
De la: theodora_annalisa, la data 2009-01-25 17:51:04cine ma poate ajuta cu niste informatii legate de cea
ce inseamna frumusetea?


.........exista o definitie...nu cred,frumusetea o ai sau nu si poate fi un avantaj sau un dezavantaj....numai k lumea asta intreaga a luato atat de tare razna.inkat in e in stare sa se mutileze pt un strop de frumusetze,si ala fals..............aiurea.pt ca poti fi mai pootin frumos da un om placut,un om extraordinar cu care iti face placere sa porti o conversatie sau orice alta kestie aparent lipsita de importanta,sau poti si o frumusetze rara dar pana deskizi gura..pana iti arati gesturile,pana dai prostia afara din tine........si atunci frumusetea ta cere pumni
nirvana_cukramel
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:28
De la: theodora_annalisa, la data 2009-01-25 17:51:04cine ma poate ajuta cu niste informatii legate de cea
ce inseamna frumusetea?

Sincer ? Habar n-am. Dar despre natura pot sa-ti spun ca e superba
Cit despre frumusetea umana fiecare apreciaza in felul sau.
nocturnalia
Postat pe 14 Mai 2009 13:51
frumusetea...vine si din interior. prefer frumusetea interioara unui corp desavarsit...
Lulli
Postat pe 15 Iunie 2009 23:11
e ceva extraordinar cand frumusetea fizica se imbina cu cea morala, interioara.
mkdisk
Postat pe 16 Iunie 2009 13:33
De la: mkdisk, la data 2009-06-16 13:33:06e ceva extraordinar cand frumusetea fizica se imbina cu cea morala, interioara.

da, ar fi ideal
Lulli
Postat pe 16 Iunie 2009 17:30
omul vede ce izbeste ochiul, dar Dumneze vede inima...acolo cred ca se afla adevarata frumusete... (nu cred...sunt sigura)
Julieta5bv
Postat pe 7 August 2009 16:43
Eu cred ca un un om cu suflet frumos va deveni un batran frumos ....
alina02
Postat pe 7 August 2009 18:46
cata dreptate ai, alina! eu personal cred ca frumusetea fizica nu conteaza atat de mult, sufletul conteaza. degeaba esti de o frumusete rapitoare daca nu stii nici sa vorbesti, nici sa gandesti.
Lulli
Postat pe 8 August 2009 11:03
De la: Lulli, la data 2009-08-08 11:03:00cata dreptate ai, alina! eu personal cred ca frumusetea fizica nu conteaza atat de mult, sufletul conteaza. degeaba esti de o frumusete rapitoare daca nu stii nici sa vorbesti, nici sa gandesti.

da si eu sunt de parere ca frumusetea interioara conteaza......da vezi ca sunt multii cei care pun aspect pe exterior prefera da te judece dupa cum areti decat sa te cunoasca...uita cu sufletul este mai important.....
andapui
Postat pe 8 August 2009 11:22
Eu sunt de parere ca "frumusetea se emana".... Din proprie experienta spun, nu sunt o fata extraordinar de frumoasa, am fost intr`o perioada chiar foarte grasuta dar mereu am fost foarte admirata si placuta...in ciuda numeroaselor defecte. De ce ???.....pentru ca am stiut sa ma simt frumoasa, sa ma simt bine in pielea mea, mereu increzatoare si naturala.

Si mai cred ca pentru fiecare jumatate, e o alta jumatate, toata lumea are parte.Frumusetea e un termen vag, mereu vor fii oameni care sa te considere frumos si sa te aprecieze daca te deschizi lor si vrei s ate lasi iubit si admirat. Asa ca nu va mai faceti atatea griji pentru frumusete...
Cherry_bob
Postat pe 8 August 2009 14:39
cunosc oameni care nu-s niste frumuseti rapitoare si totusi se fac placute prin felul lor de a fi, sunt ingrijite si vesele. frumusetea e ceva complex, nu tine doar de fizic
Lulli
Postat pe 9 August 2009 13:02
Fiecare vede frumusetea in felulu sau
Fiecare lucru sau fiinta este frumos in felul sau
Nu putem atribui frumusetii o definitie general valabila...
tocmai pt ca suntem diferiti ca indivizi si personalitate.
Andre_Ioana
Postat pe 14 August 2009 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
te rog ajuta-ma...!!!! 3 De la: freakbabe 3 Februarie 2010 19:13
Stie cineva o scoala de dans 2 De la: pisicuta_razboinica 27 Februarie 2009 23:02
ce mai facetii!!!!!! 8 De la: kudika_975425 23 Octombrie 2014 20:23
Romanii, un popor de sfatuitori 12 De la: adina_black 21 Noiembrie 2009 00:36
joc interesant 1 De la: Tzontzonik88 25 Octombrie 2009 19:20