Setari Cookie-uri

CE SA MA FAC?

BUNA SUNT ANA SI AN 26 DE ANI SI AM O MARE PROBLEMA NU MAI AM MENSTRUATIE DE 6 LUNI CE SA FAC? AM LUAT 1 AN ANTICO SI AM FACUT PAUZA DE 2 LUNI SI NU IMI MAI VINE MA PUTETI SFATUI VA ROG SIMT CA INEBUNESC AM LUAT IN GREUTATE 25 DE KLO VA MULTUMESC
HANESCUANA
Postat pe 7 Iunie 2008 16:43
Mergi la un ginecolog!

Postat pe 7 Iunie 2008 17:05
NEAPARAT< URGENT!!!!!!!!!! LA DOCTOR!!!

Postat pe 7 Iunie 2008 17:09
Ana,vrei sa spui ca de 6luni de cand nu ai...nu ai mers la doctor?....eu cred ca nu trebuie sa mai stai nici un minut...nu este de joaca...esti la varsta cand nu poti fi nepasatoare..daca aveai peste 40 te-as fi crezut...asteptai menopauza...dar asa...urgent la ginecolog...pilulele ti-au fost prescrise...sau le-ai luat asa?ce anticonceptionale ai luat?pupici si ai grija de tine...
ginetta
Postat pe 7 Iunie 2008 19:37
Nu vreau sa fiu rautacioasa,dar nu stiu ce e in capul vostru fetelor???Cu atatea surse de informare,luati anticonceptionale de capul vostru(nu stiu daca e cazul tau)ca ati auzit de la o prietena sau mai stiu eu ce....si la 26 de ani sa ai asa o problema si sa nu te fi dus inca la doctor?Nu inteleg majoritatea romancelor cu frica asta nejustificata de ginecolog.Eu am prob hormonale de cand ma stiu si nu am avut niciodata menstruatie regulata,poate e si cazul tau,nu stiu ,nu ne-ai spus prea multe,deasemenea cauza poate sa fie una mai grava decat niste anticonceptionale neindicate in cazul tau.DECI DUTE LA DOCTOR!!!!DACA TE-AI SUPARAT PE MINE,BINE,MACAR TE-AM TREZIT LA REALITATE.MULTA SANATATE!
klarra
Postat pe 9 Iunie 2008 23:05
draga mea tr sa mergi de urgenta la doctor, tr sa fie ceva serios la mijloc, anticonceptionalele de obicei regleaza ciclul, mergi te rog la doctor si spune-ne si noua noutatile. ITI TIN PUMNI.
oanaoana42
Postat pe 11 Iunie 2008 11:25
Sfatul meu e s-a mergi la un ginecolog si cat mai curand.
Multa sanatate.

Postat pe 11 Iunie 2008 13:51
salut :) cunosc problema ta deoarece si eu m-am confruntat cu ea. 5 luni imi intarziase si evident ca m-am speriat destul de mult asa ca m-am programat la endocrinolog. Doctorul mi-a depistat lipsa hormonului masculin in corp si deaceea mi-a prescris un tratament cu progesteron. Trebuie sa ai grija sa respecti dozele de administrare pentru ca exista riscul sa-ti apara pilozitati in zone nu tocmai dorite privirii. De atunci nu mai am probleme a fost doar o dereglare hormonala. multa curaj iti doresc
mona2rt86
Postat pe 18 Iunie 2008 17:34
la fel cum a patit mona a patit o cunostinta care dupa o viata sexuala regulata a avut o perioada lunga de singuratate.
trebuie mers imediat la doctor si nu numai cand apar probleme.e bine la 4 luni si inainte de a lua orice tratament anticonceptional.
in cazul tau ar putea recomanda pe langa un tratament hormonal si o viata sexuala mai activa .probabil ce pastile ai luat au impiedicat complect asimilarea hormonului masculin in corp.
poate parea ciudat ca un barbat sa aibe asemenea cunostinte dar petrec mult timp cu femei, sunt un bun ascultator si nu ma rusinez sa vorbesc nimic.mai multe cunostinte ,mai bine decat ignoranta.bafta multa si astept sa dai vesti bune si raspunsul medicului. angelo

Postat pe 20 Iunie 2008 05:32
Mergi la un control medical
marinela_diana
Postat pe 22 Iunie 2008 21:13
Mergi la doctor

Postat pe 9 Septembrie 2008 11:15
Va anunt ca azi se difuzeaza reportajul cu mine la ACASATV,la ora 17.30, in reluare la ora 24
dragalaspui
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare sa fie romanii cei mai murdari? 109 De la: 25 Martie 2014 12:13
Va mai aduceti aminte de liceu? 31 De la: lao_kudika 22 Noiembrie 2009 15:46
Copii invata jucandu-se! 1 De la: tudosa_doina 17 August 2012 17:37
ATENTIE! Pentru romanii care se intorc in tara !!! 198 De la: andreea1976 18 August 2009 12:09
crestin vs musulman 111 De la: iiiiiiiiio 5 Aprilie 2015 20:45