Setari Cookie-uri

scorpioancele au noroc in dragoste?


Postat pe 2 Iulie 2009 23:09
De la: missalexandra, la data 2009-01-26 16:05:11
De la: ane_mariee, la data 2009-01-26 15:56:31eu am o problema cu care ma confrunt de cativa ani si anume acum vreo 4 ani o colega scorpioanca mai mare decat mine cu vreo 10 ani mi-a spus ca scorpionii nu au noroc in dragoste mai ales fetele.eu sunt tot scorpioanca si nu cred in zodii, astre, in sensul ca nu citesc zodiacul zilnic si nici nu ma prea regasesc in caracteristicile zodiei scorpion indiferent unde le citesc (pe net,in carti sau oriunde) si sunt convinsa de faptul ca fiecare este diferit ,dar totusi mi-a ramas ideea asta fixa in cap si nu stiu cum sa o scot.cum v-am spus nu sunt asa infocata sa aflu ce-mi prezic astrele si nici nu cred in zodii, dar totusi ma obsedeaza ideea asta mai ales ca aceasta colega nu a fost singura care mi-a spus, la putin timp dupa ce mi-a spus ea mi-a mai spus o scorpioanca mult mai in varsta ,la vreo 50 de ani, acelasi lucru.
pana la urma cum naiba este?

chestia este ca ma obsedeaza gandul ca eu sunt ca ele si parca tot ce fac ma aseman cu ele(cu fetele astea care mi-au spus) ,asa mi se pare si ma deprim tare, cu toate ca am o personalitate puternica si de parca dak ar fi sa fiu singura nu as mai putea trai,dar .........nu stiu ce naiba,
deciiiiiiiiiiii..................in concluzie 'le urasc' ptr ce mi-au spus si dak ar fi sa mai imi spuna cineva acuma: -scorpioancele nu au noroc in dragoste eu i-as spune -dar de unde dracu scoti vorbele astea ,de unde stii tu,
deci pana la urma urasc zodia asta din cauza lor cu toate ca eu nu cred in zodii........a-ti inteles ceva????????????????????


mda... am incercat macar! chestia e ca si eu sunt tot o scorpie fara noroc in dragoste... asa ca crezi ce vrei! apropo cati ani ai? pana la 28 de ani, se zice ca scorpionii imprumuta mai mult de la ascendent comportamentul. abia dupa aceasta varsta devin scorpioni in adevaratul sens al cuvantului si ca perechea si-o gasesc destul de tarziu, dupa ce capata experienta si devin mai maturi in gandire. eu iti doresc mult succes!





e fix invers dupa 28 se ia de la ascendent.....eu asa stiu...de fapt pana la 25 scorpion 100%,dupa intre 25-50 e 50%,respectiv 50%,iar dupa 50 de ani predomina asc in proportie d peste 70%
roxcherryscorp
Postat pe 4 Iulie 2009 04:01
De la: verdesandreea_yahoo_com, la data 2009-07-02 23:09:54
kudika044373
Postat pe 4 Iulie 2009 05:44
De la: verdesandreea_yahoo_com, la data 2009-07-02 23:09:54
nici eu nu le am cu zodiile dar inclin sa cred ca e adevarat in dragoste nici eu nu am avut noroc inclin sa cred ca ne dam serama destul de tarziu ce ni se potriveste . . eu am 39 de ani
kudika044373
Postat pe 4 Iulie 2009 05:49
eeextraordinar...eu fix acuma am avut o intalnire q un scorpion..la fel de sceptic.....
sa stii, scorpionii n au noroc in dragoste pt ca NU VOR sa aiba!!!!!!!!!
iti jur pe ce vrei, .....
desi sunt o vrajitoare.........care e capabila de multe chestii....asta ma lasa masca si pe mine....
adica STII ca o persoana te iubeste,...si tu o iubesti si totusi esti sceptic si te porti ca un copil....
sa mor eu daca mai inteleg ceva,,..poate pt ca eu sunt un om prea pozitiv (mentionez ca sunt sagetator!!)

scorpionii sunt misteriosi prin fire, gandire,...sentimente.
Daca tu, scorpioanco, vrei sa vii fericita, DETASEAZA TE de orgoliul tau...de carapacea ta,..de tot si SIMTE, IUBESTE< TRAIESTE si LUPTA!!!!


metaforic vorbind, in viata ta exista doi lupi care se lupta intre ei. unul dintre ei reprezinta virtutea, celelalt reprezinta viciile.
CARE crezi ca o sa castige???

CEL PE CARE IL VEI HRANI !!!!!!!

succes:)
kudika038431
Postat pe 4 Iulie 2009 06:06
aa si inca ceva.....nici eu nu am noroc in dragoste....
si nu sunt scorpion,..ci sunt sagetator.

degeaba....desi pun prea mult suflet,...tot NU ESTE DE AJUNS!

ma simt ca si cum as fi moarta.....

iremediabil.....
kudika038431
Postat pe 4 Iulie 2009 06:09
De la: _dulcik_, la data 2009-03-16 21:29:45Dar barbatii sint, din pacate, prea inclinati sa asocieze pasiunea strict cu amorul fizic. Dar definitia plutoniana a acestui cuvint e mult mai cuprinzatoare. Are legatura cu sentimentele ei legate de absolut tot ce atinge. Ea nu stie ce inseamna sa fii usor interesat de ceva. ii este imposibil sa fie detasata. Rareori poate spune ca ii place sau nu-i place o piesa de teatru, o carte, religia, mobila sau anumiti oameni. Ori ii repugna cu vehementa, ori idolatrizeaza cu pasiune. Daca ceva nu ii stirneste una din aceste doua atitudini, atunci ignora complet acel lucru, adoptind o atutudine glaciala.

Totusi, va ramine neatinsa de furtunile emotionale, cel putin daca e sa nre luam dupa exteriorul placid in care se infasoara dupa fiecare explozie nucleara minora sau majora. Dupa ce s-a calmat si a adoptat din nou atitudinea echilibrata, de catifea neagra, s-ar putea sa fie greu sa-ti convingi soacra ca fiica ei a spart toate farfuriile si a facut bucati toate draperiile. Toata lumea o sa creada ca acuzi pe nedrept acea femeie calma si controlata de un temepreament atit de distrugator. Daca stai sa te gindesti, calitatile ei sint atit de exceptionale incit ar fi trebuit sa-ti dai seama ca si defectele vor fi pe masura. Dupa ce-ti trece cucuiul din crestet, gindeste-te la partile ei bune.

Pentru ca e atrasa de investigarea tenebrelor, la inceput poate parea la fel de tentanta ca si fructul oprit, iar expresia profunda, stranie, din ochii ei poate intesifica aceasta impresie. E adevarat ca aceasta femeie se poate uneroi avetnrua in zone periculoase in eforturile ei de a patrunde toate misterle vietii, mai ales ca nu cunoaste frica. Dar nativa tipica va iesi din aceste cotoloane intunecate la fel de puternica si pura. Daca permite acestor calatorii sa-i intineze spiritul, Scorpioana se va simti macinata de vinovatie si angoase, dar forta ei interioara o va ajuta sa se ridice ca pasarea Phoenix din cenusa acestor experimente si tot va fi superioara aproape tuturor femeilor pe care le cunosti.

Scorpioana poate fi pastratoarea multor secrete intunecate, caci ii place sa auda confesiuni, dar nu va spune nimic despre ea si nici nu va dezvalui aceste secrete, nici macar tie. Nu incerca sa-i smulgi tainele legate de viata ei personala, caci aceasta femeie are o parte numai a ei, intima, pe care nu o vei atinge niciodata, o parte a mintii si sufletului ei, care ii apartine in exclusivitate. Nu e mincinoasa, ba chiar de cele mai multe ori e brutal de sincera, dar vor exista intotdeauna ginduri si sentimente pe care nu le va marturisi nimanui.

Nativa este incredibil de loiala celor puternici si merituosi, dar cei slabi nu vor fi niciodata onorati de privirea ei. Demnitatea ei cind e vorba de relatii interumane o poate face sa para distanta si snoaba. intr-un fel, asa si este, pentru ca practica sistemul ei personal de caste, mai puternic marcat decit cel al surorilor ei din Leu si Capricorn.

Toti Scorpionii sint extrem de selectivi cind e vorba e prieteni. Pe cei care merita ii vor pastra o viata, iar cei superficiali, comuni, vor ramine intotdeauna pe dinafara. Orice femeie din Scorpion are imense resurse interioare de perseverenta si hotarire, la care apeleaza oricind are nevoie ca sa faca fata exceselor care o tenteaza, de la alcool si droguri, pina la razbunarile autodestructive, lipsite de scrupule sau depresiile periculoase. Mai devreme sau mai tirziu, probabil ca va investiga o forma sau alta a ocultului, iar misterle stravechi si lumile nevazute ii vor cistiga respectul, desi, pe parcursul unei vieti, Scorpionul poate trece prin toate fazele, de la fervoare religioasa pina la ateism.

Desi suntem unici si influentati de educatie,mediul in care traim,valori etc m-am regasit 100%in descrierea generala a zodiei "misterioase".Nu sunt totusi atat de radicala,am invatat sa nu urasc si nu sunt razbunat!oare,mai degraba prefer sa uit decat sa imi folosesc coada veninoasa !Oricum ...super postarea....mi-am adus aminte ca am mai citit-o.
Cat despre norocul in dragoste-well si eu mi-am gasit linistea destul de tarziu(pe la 27),dar nu pt ca am fost prea pretioasa sau rea ci pt ca pur si simplu nu am gasit pe nimeni cu "magnet".Cand l-am vzt pe al meu insa-l-am recunoscut pe loc (a fost "magic"),ca si cand il stiam de o viatza si era cel pe care-l asteptasem atat de mult.....si chiar asa a fost-acum suntem fericiti si ne dorim o familie impreuna
luyyzz
Postat pe 4 Iulie 2009 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Pesti si femeia Balanta , merge ? 8 De la: rox81 6 Iulie 2010 14:41
m-am indragostit d prietenul meu cel mai bun..... 11 De la: blussy 19 Octombrie 2009 23:41
sagetatoarele 70 De la: Flowers 29 Septembrie 2011 13:18
Cat de durabile sunt relatiile la distanta? 98 De la: bella_speranzza 25 Martie 2013 01:49
eu fecioara...el leu... 1 De la: brun3tzika18 19 Iulie 2009 14:51