Setari Cookie-uri

De ce evita barbatii raspunsuri la intrebari directe???

Am o nelamurire fff mare..... Al meu iubit cand este vb sa raspunda la intrebari directe, se fastaceste si generailzeaza... Iar cand l-am intrebat de ce ocoleste raspunsurile si ma plimba de colo-colo... mi-a raspuns ca poate asa uit de intrebari.... Deci, ce pot sa mai cred?????
syronna
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:09
da un exemplu de intrebare directa adrtesata iubitului ca asa e prea general ce ai scris si nu am habar ce sa iti raspund....

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:32
De la: syronna, la data 2009-01-27 12:09:08Am o nelamurire fff mare..... Al meu iubit cand este vb sa raspunda la intrebari directe, se fastaceste si generailzeaza... Iar cand l-am intrebat de ce ocoleste raspunsurile si ma plimba de colo-colo... mi-a raspuns ca poate asa uit de intrebari.... Deci, ce pot sa mai cred?????


asa facea si al meu... la toate intrebarile directe cauta sa fuga de raspuns! pana m-am prins... si i-am dat papucii!
chestia e ca toti refuza sa dea raspunsuri la intrebarile care-i deranjeaza! asa ca ai mare grija! inseamna ca nu-i place ce-l intrebi....
missalexandra
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:43
pai incearca si tu prin invaluire.poate merge.
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:05
CUNOSC, CUNOSC.......ufff.....barbatii astia! am tot primit sfaturi sa il intreb lucruri simple, adica in propozitii nu prea lungi ca sa nu il zapacesc...am aplicat....am folosit intrebari scurte, concise...si uite ca de fapt nici alea nu functioneaza!!!1 dimpotriva.... daca intr-adevar il irita intrebarea ta, nu iti va raspunde si mai mult, daca e mai inteligent(parsiv adica ) o sa intoarca intrebarea impotriva ta!!!! si iar nu o sa afli nimic, desi ai vb o ora cu el.... asta poate insemna unul sau mai multe lucruri: ori sunt idioti de-a dreptul, ori sunt niste lasi...oricum ai da-o, tot nu e bine! : si totusi ai nevoie de specimenele astea........GOD knows!!!
cubica08
Postat pe 14 Februarie 2009 20:53
De la: syronna, la data 2009-01-27 12:09:08Am o nelamurire fff mare..... Al meu iubit cand este vb sa raspunda la intrebari directe, se fastaceste si generailzeaza... Iar cand l-am intrebat de ce ocoleste raspunsurile si ma plimba de colo-colo... mi-a raspuns ca poate asa uit de intrebari.... Deci, ce pot sa mai cred?????


Eu te intreb direct: TU RASPUNZI NECONDITIONAT SI SINCER LA ORICE INTREBARE PE CARE TI-O PUNE IUBITUL ????
Inca ceva: PRIN NATURA LOR BARBATII SUNT MULT MAI SINCERI IN COMPARATIE CU MAJORITATEA FEMEILOR !
Imi cer scuze daca cineva se simte insultata , dar ceeace am spus este un adevar irefutabil !!

Sa auzim numai de bine !
Sincer !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 14 Februarie 2009 20:56
a ezita la mine e egal cu ascunde ceva
sirena22
Postat pe 14 Februarie 2009 22:09
asa ca ori vb problema cu el si incercati sa gasiti solutii daca nu ura si la gara barbatii mai sunt
sirena22
Postat pe 14 Februarie 2009 22:10
da, barbati mai sunt, problema e ca toti sunt la fel ...nah, am fost rea
_oktober_
Postat pe 14 Februarie 2009 23:29
De la: _oktober_, la data 2009-02-14 23:29:46da, barbati mai sunt, problema e ca toti sunt la fel ...nah, am fost rea


si eu sunt rea uneori.... cand ii spun adevarul sub forma unei aluzii...
deja m-am obisnuit cu el.. cu intrebarile fara raspuns....si am inceput sa devin putin indiferenta.... acum pune el intrebari!!!
syronna
Postat pe 19 Februarie 2009 16:23
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2009-02-14 20:56:23
De la: syronna, la data 2009-01-27 12:09:08Am o nelamurire fff mare..... Al meu iubit cand este vb sa raspunda la intrebari directe, se fastaceste si generailzeaza... Iar cand l-am intrebat de ce ocoleste raspunsurile si ma plimba de colo-colo... mi-a raspuns ca poate asa uit de intrebari.... Deci, ce pot sa mai cred?????


Eu te intreb direct: TU RASPUNZI NECONDITIONAT SI SINCER LA ORICE INTREBARE PE CARE TI-O PUNE IUBITUL ????
Inca ceva: PRIN NATURA LOR BARBATII SUNT MULT MAI SINCERI IN COMPARATIE CU MAJORITATEA FEMEILOR !
Imi cer scuze daca cineva se simte insultata , dar ceeace am spus este un adevar irefutabil !!

Sa auzim numai de bine !
Sincer !
[/quot
De fiecare data i-am raspuns direct, de aceea era si intrebarea de mai sus....
syronna
Postat pe 19 Februarie 2009 16:25
De la: cubica08, la data 2009-02-14 20:53:45CUNOSC, CUNOSC.......ufff.....barbatii astia! am tot primit sfaturi sa il intreb lucruri simple, adica in propozitii nu prea lungi ca sa nu il zapacesc...am aplicat....am folosit intrebari scurte, concise...si uite ca de fapt nici alea nu functioneaza!!!1 dimpotriva.... daca intr-adevar il irita intrebarea ta, nu iti va raspunde si mai mult, daca e mai inteligent(parsiv adica ) o sa intoarca intrebarea impotriva ta!!!! si iar nu o sa afli nimic, desi ai vb o ora cu el.... asta poate insemna unul sau mai multe lucruri: ori sunt idioti de-a dreptul, ori sunt niste lasi...oricum ai da-o, tot nu e bine! : si totusi ai nevoie de specimenele astea........GOD knows!!!

si totusi, asa cum prea bine ai spus, avem nevoie de ei....
sunt ai nostrii si nu avem ce le face
syronna
Postat pe 19 Februarie 2009 16:26
De la: missalexandra, la data 2009-01-27 12:43:44
De la: syronna, la data 2009-01-27 12:09:08Am o nelamurire fff mare..... Al meu iubit cand este vb sa raspunda la intrebari directe, se fastaceste si generailzeaza... Iar cand l-am intrebat de ce ocoleste raspunsurile si ma plimba de colo-colo... mi-a raspuns ca poate asa uit de intrebari.... Deci, ce pot sa mai cred?????


asa facea si al meu... la toate intrebarile directe cauta sa fuga de raspuns! pana m-am prins... si i-am dat papucii!
chestia e ca toti refuza sa dea raspunsuri la intrebarile care-i deranjeaza! asa ca ai mare grija! inseamna ca nu-i place ce-l intrebi....


cand ai zis TOTI, banuiesc ca te-ai referit si la partea feminina, nu?
_fantoma_
Postat pe 19 Februarie 2009 16:44
De la: syronna, la data 2009-02-19 16:25:13
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2009-02-14 20:56:23
De la: syronna, la data 2009-01-27 12:09:08Am o nelamurire fff mare..... Al meu iubit cand este vb sa raspunda la intrebari directe, se fastaceste si generailzeaza... Iar cand l-am intrebat de ce ocoleste raspunsurile si ma plimba de colo-colo... mi-a raspuns ca poate asa uit de intrebari.... Deci, ce pot sa mai cred?????


Eu te intreb direct: TU RASPUNZI NECONDITIONAT SI SINCER LA ORICE INTREBARE PE CARE TI-O PUNE IUBITUL ????
Inca ceva: PRIN NATURA LOR BARBATII SUNT MULT MAI SINCERI IN COMPARATIE CU MAJORITATEA FEMEILOR !
Imi cer scuze daca cineva se simte insultata , dar ceeace am spus este un adevar irefutabil !!

Sa auzim numai de bine !
Sincer !
[/quot
De fiecare data i-am raspuns direct, de aceea era si intrebarea de mai sus....


Atunci... e problema....
Tu ii spui "Al meu iubit ", asa vrea sa inssemne IUBITUL MEU ?
Sau e doar o figura de stil ? Un mod de a face referire la o persoana cu care esti in prezent intr-o relatie intima ?
Ar fi bine sa te convingi daca el te cosidera IUBITA MEA , sau doar "prietena mea" sau daca ganeste si se exprima ca despre o relatie de moment sau de o relatie dubla !
Imi pare rau daca iti creez o stare de inconfort psihic !
Sa auzim numai de bine !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 20 Februarie 2009 17:54
De la: vas25, la data 2009-02-19 16:44:34
De la: missalexandra, la data 2009-01-27 12:43:44
De la: syronna, la data 2009-01-27 12:09:08Am o nelamurire fff mare..... Al meu iubit cand este vb sa raspunda la intrebari directe, se fastaceste si generailzeaza... Iar cand l-am intrebat de ce ocoleste raspunsurile si ma plimba de colo-colo... mi-a raspuns ca poate asa uit de intrebari.... Deci, ce pot sa mai cred?????


asa facea si al meu... la toate intrebarile directe cauta sa fuga de raspuns! pana m-am prins... si i-am dat papucii!
chestia e ca toti refuza sa dea raspunsuri la intrebarile care-i deranjeaza! asa ca ai mare grija! inseamna ca nu-i place ce-l intrebi....


cand ai zis TOTI, banuiesc ca te-ai referit si la partea feminina, nu?


nu vas! m-am referit strict la partea masculina! cel putin la cei pe care i-am cunoscut...
banuiesc ca nu ti-a placut raspunsul...
missalexandra
Postat pe 21 Februarie 2009 10:33
NU ZAU, SA VEZI CUM E CAND SUNT EU DIRECTA, E CAM DUR CAND OMUL E DIRECT CU TINE, DACA AM INVATA UNDEVA SA AVEM PUTIN TACT, POATE NE AR REUSI MULT MAI MULTE.
DESI FOLOSESC SINCERITATEA SI CHESTIA ASTA CU A FI DIRECTA - N AM PREA AVUT REZULTATE , DE ACEEA - VA RECOMAND CALDUROS - AVETI TACT, DIPLOMATIE- SI LUCRURILE SE VOR ASEZA MAI PE PLACUL VOSTRU.
NOROC
ORICUM - E MAI BN SA L OBSERVI PE OM CAND ESTI IN FATA LUI - DACA NU E ATENT LA TINE, NU L INTERES PREA MULT CE FACI, STAREA TA, ETC - LASA L. NU ARE ROST. DACA NU TE MAI VEDE - NU VEI REUSI SA I DESCHIZI TU OCHII, CINE STIE PE CINE ARE ASCUNSA N SUFLET.
amazonegirl_4reallove
Postat pe 21 Martie 2009 11:34
Va recomand sa cititi cartea "Barbatii sunt de pe Marte,femeile sunt de pe Venus" a Dr John Gray
Sunt lucruri foarte interesante referitoare la deosebirile fundamentale intre un barbat si o femeie la care e bine sa reflectam..Ca de pilda:"Un barbat alterneazaautomat intre nevoia de intimitate si cea de autonomie" sau"Barbatii isi disputa dreptul de a fi liberi iar femeile cel de a fi suparate Barbatii vor spatiu,in timp ce femeile vor intelegere"..
Cu o abordare inteleapta,orice conflict de genul celui pentru care s-a cerut ajutor..se topeste
kudika014690
Postat pe 5 Noiembrie 2009 18:44
De la: amazonegirl_4reallove, la data 2009-03-21 11:34:54NU ZAU, SA VEZI CUM E CAND SUNT EU DIRECTA, E CAM DUR CAND OMUL E DIRECT CU TINE, DACA AM INVATA UNDEVA SA AVEM PUTIN TACT, POATE NE AR REUSI MULT MAI MULTE.
DESI FOLOSESC SINCERITATEA SI CHESTIA ASTA CU A FI DIRECTA - N AM PREA AVUT REZULTATE , DE ACEEA - VA RECOMAND CALDUROS - AVETI TACT, DIPLOMATIE- SI LUCRURILE SE VOR ASEZA MAI PE PLACUL VOSTRU.
NOROC
ORICUM - E MAI BN SA L OBSERVI PE OM CAND ESTI IN FATA LUI - DACA NU E ATENT LA TINE, NU L INTERES PREA MULT CE FACI, STAREA TA, ETC - LASA L. NU ARE ROST. DACA NU TE MAI VEDE - NU VEI REUSI SA I DESCHIZI TU OCHII, CINE STIE PE CINE ARE ASCUNSA N SUFLET.



...tb multa diplomatie!!!...pe langa MULTE ALTE CALITATI O FEMEIE TB SA STIE SA ISI ABORDEZE BARBATUL, sa stie cand e momentul sa puna anumite intrebari ca sa obtina un raspuns si cum sa puna intrebarile, barbatii de obicei sunt speriati de o atitudine impunatoare atunci cand vine vb de relatia in care sunt implicati, si se simt "pusi la zid"cand intrebarile ating un anumit prag al intimitatii lor......se presupune ca femeile sunt complicate dar nici eu nu sunt mai prejos......fiecare are un mod de abordare, un grad al comunicarii ...
blue_moonbutterfly
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:22
raspuns: pt. ca asa vor!
greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:26
JURNALUL EI

Sambata seara mi s-a parut ca se purta ciudat. Facusem planuri sa mergem la bar ca sa bem ceva. Fusesem la cumparaturi cu prietenele mele toata ziua si am crezut ca era suparat ca am intarziat. Nu a zis nimic. Conversatia nu incepea, asa ca am propus sa mergem undeva unde sa putem vorbi in liniste. A fost de acord dar era in continuare tacut si absent. L-am intrebat ce nu era in regula. A spus ca e totul ok. L-am intrebat daca era suparat din vina mea. Mi-a spus ca nu are legatura cu mine, si sa nu imi fac probleme. In drum spre casa i-am spus ca il iubesc, el doar a zambit si a continuat sa conduca. Nu imi pot explica comportamentul lui. Nu inteleg de ce nu mi-a spus "si eu te iubesc". Cand am ajuns acasa, am simtit ca l-am pierdut, ca si cum nu ar fi mai dorit sa aiba nimic de a face cu mine vreodata. Pur si simplu statea si se uita la televizor. Parea atat de distant si absent. In final m-am hotarat sa merg sa ma culc. Dupa vreo 10 minute a venit si el in pat, si spre surprinderea mea a fost receptiv la mangaierile mele, si am facut dragoste, dar tot am simtit ca era distras si cu gandul in alta parte. Am simtit ca nu mai rezist asa ca m-am hotarat sa il confrunt, dar el adormise deja. Asa ca am inceput sa plang si am plans pana am adormit si eu. Nu stiu ce sa ma fac. Sunt aproape sigura ca se gandeste la alta. Viata mea e un dezastru.

JURNALUL LUI

Azi, Steaua a pierdut in deplasare dar macar eu m-am ft*ut
greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:27
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-05 20:27:53JURNALUL EI

Sambata seara mi s-a parut ca se purta ciudat. Facusem planuri sa mergem la bar ca sa bem ceva. Fusesem la cumparaturi cu prietenele mele toata ziua si am crezut ca era suparat ca am intarziat. Nu a zis nimic. Conversatia nu incepea, asa ca am propus sa mergem undeva unde sa putem vorbi in liniste. A fost de acord dar era in continuare tacut si absent. L-am intrebat ce nu era in regula. A spus ca e totul ok. L-am intrebat daca era suparat din vina mea. Mi-a spus ca nu are legatura cu mine, si sa nu imi fac probleme. In drum spre casa i-am spus ca il iubesc, el doar a zambit si a continuat sa conduca. Nu imi pot explica comportamentul lui. Nu inteleg de ce nu mi-a spus "si eu te iubesc". Cand am ajuns acasa, am simtit ca l-am pierdut, ca si cum nu ar fi mai dorit sa aiba nimic de a face cu mine vreodata. Pur si simplu statea si se uita la televizor. Parea atat de distant si absent. In final m-am hotarat sa merg sa ma culc. Dupa vreo 10 minute a venit si el in pat, si spre surprinderea mea a fost receptiv la mangaierile mele, si am facut dragoste, dar tot am simtit ca era distras si cu gandul in alta parte. Am simtit ca nu mai rezist asa ca m-am hotarat sa il confrunt, dar el adormise deja. Asa ca am inceput sa plang si am plans pana am adormit si eu. Nu stiu ce sa ma fac. Sunt aproape sigura ca se gandeste la alta. Viata mea e un dezastru.

JURNALUL LUI

Azi, Steaua a pierdut in deplasare dar macar eu m-am ft*ut

un exemplu....de barbat care nu raspunde direct la intrebarea care ii este adresata....dar din raspuns se pot trage concluzii multe...
blue_moonbutterfly
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:37
greieras
_oktober_
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:41
multe pentru ca suntem noi femei si ne place sa scarmanam unde nu e nimic de scarmant! sa facem din tantar armasar!
greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:43
De la: _oktober_, la data 2009-11-05 20:41:41greieras


multumesc! e furat....deci nu prea merit aplauze...da' se potriveste perfect topicului....
greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc mult, oare ce sa fac? 88 De la: adora_s 15 Septembrie 2010 17:44
ADOPT PISICUTE!!! 14 De la: liliana2005 18 Noiembrie 2009 21:07
frustrati/e aveti cuvantul 38 De la: bestdevilinside 31 Decembrie 2008 14:22
Ei cum s-au intalnit?? 22 De la: crysa_tm 17 August 2010 09:39
Iubire sau..interes? 37 De la: free_to_be_happy 7 Iunie 2010 10:20