Setari Cookie-uri

diferente intre tine si el

Ce parere aveti despre o relatie , el este asa cum iti doresti, va iubiti, numai ca dupa ce v-ati intalnit ai aflat ca nu are studii. Credeti ca e o problema asta pentru relatie? Credeti ca poate dura o
relatie in conditiile astea?
elisabetan
Postat pe 26 August 2008 11:52
Eu nu vad nici o problema in faptul ca nu are studii.Mai ales ca va si iubiti amandoi.Chiar daca nu are studii poate face un curs de specializare si se poate califica la locul de munca si totul va fi bine.Cu sau fara studii important este sa fie om si sa va intelegeti.
ramo77
Postat pe 26 August 2008 11:56
sa aiba studii de ce? de sexologie? ca sa ne putem intelege sau cum?

Postat pe 26 August 2008 11:57
Daca el incepe sa se simta complexat vor aparea discutii intre voi, deci probleme. E posibil si ca prietenii si rudele tale sa nu-l priveasca cu ochi buni, atunci o sa-ti fie destul de greu.
mahy33
Postat pe 26 August 2008 12:41
aku depinde ce vrei sa zici prin "fara studii"..dak are doar doua clase apoi te-as sfatui sa mai cauti,nush cate fete ar sta cu un analfabet..dak baiatul a ramas doar cu liceul nu e o tragedie..o facultate nu iti garanteaza un nivel intelectual sau cultural mai ridicat.mai sunt si oameni integrii si inteligenti care nu au reusit sa termine o facultate din diverse cauze.pregatirea profesionala o poate face oricand,cel mai important este sa fie un om cu care sa ai ce discuta si sa fie cu capul pe umeri.intr-un cuvant sa va intelegeti bine.sunt destui badarani si inculti care intr-un fel sau altul au terminat o facultate.asa ca sfatul meu pentru tine este sa nu renunti la o relatie doar pentru faptul ca nu are studii superioare.nu ai neaaparata nevoie langa tine de un om cu nu stiu cate facultati,in primul ai nevoie alaturi de tine de un OM in adevaratul sens al cuvantului.
asa ca mult noroc in relatia voastra,sa auzim de bine ;)
razz
Postat pe 26 August 2008 17:28
Acum ca e la inceput si totul pare roz poate nu te deranjeaza asa de mult , insa cu trecerea timpului ai sa vezi ca da.Multi barbati sunt complexati din acest punct de vedere , iar tu , cand vei realiza ca acest lucru incepe sa aiba repercursiuni asupra relatie voastra n`o sa iti prea mai convina. Acuma depinde...daca nu are facultate ...ma gandesc ca poate sa faca una. E vorba si de ambitie aici ...daca te iubeste , poate va vrea sa se ridice la nivelul tau intelectual.
Kittynelle
Postat pe 26 August 2008 22:43
Depinde de modul in care il tratezi tu pe el , daca ai o atitudine superioara fata de el este si normal sa nu mearga relatia si se pare ca ai de vreme ce ti-ai pus intrebarea asta.

AM cunoscut tipi cu 2 facultati cu care insa nu aveam nimic ce discuta desi se presupune ca un intelectual ar trebui sa stie sa poarte o conversatie si la fel de bine am cunoscut tipi cu doar 8 clase mult mai interesanti decat ceilalti.

Eu de exemplu sunt la facultate acum la ID ....majoritatea iubitilor mei au avut cel putin o facultate si nu m-am despartit de nici unul din cauza ca eu as fi avut doar seralul.

In ziua de azi nu este indicat sa te iei dupa studii si ar fi bine sa tii minte lucrul asta ......

O singura data mi s-au scos ochii ca nu as avea facultate de catre o fata ....tipa terminase facultatea de psihologie si era anul 2 la drept....
Patronul unei discoteci avea nevoie de un superviser la barmani si cum eu lucram deja pentru contabilul firmei m-a rugat sa stau cateva zile sa-l ajut , intre timp fratele patronului a adus fata asta desteapta sa faca aceasi treaba ......efectiv m-a facut proasta cand a aflat ca nu am facultate in schimb cand a trebuit sa masoare o sticla de wiskey a venit sa ma intrebe daca e corect kg sau litri

4 x 4 la ea facea 21 .....un cartus de tigari pentru ea avea 100 de pachete ....m-am distrat in draci cele 3 zile cat am ,,colaborat'' cu ea
Acum face cariera ca dansatoare pe bara !

Hai ca m-am lungit ......iti dau un sfat : scoate-l in oras cu diverse categorii de persoane : vecina de la bloc , colegii de serviciu ....vezi cum se comporta in societate si apoi ia o decizie .



iris_4_ever
Postat pe 26 August 2008 23:06
Mersi pentru mesaje!
Vreau sa spun ca nu sunt genul care sa judece un om dupa studiile terminate pentru ca nu o data am avut surpriza sa constat ca o pers cu doctorat cu tot se poate purta ca o jigodie. Stim cum se cumpara acum facultatile!Nu am avut cand am inceput relatia, suntem de ceva timp impreuna,si nici nu am acum atitudine superioara fata de el. Pentru ca este exact asa cum mi-am dorit si amandoi spunem ca ne intelegem, ne potrivim.Ideea este ca el a inceput oarecum sa sesizeze acest lucru, ca el nu are decat profesionala. Insa dupa ce el a adus in discutie de cateva ori ca va termina ce are de facut , cand eu am zis ca s-ar putea sa ii fie greu nu a mai recunoscut ca a zis asta. M-a cam lasat nedumerita asta ca nu a recunoscut. ma gandesc la el sa nu se simta complexat, sa nu se simta aiurea cand va fi cazul, doar pentru ca a preferat sa fac altceva. Eu vreau sa vada ca nu imi doresc decat sa ne incepem impreuna viata fara ca vreunul dintr e noi sa se simta complexat, fara sa existe diferente pentru ca s-ar putea sa apara pe parcurs discutii. Insa vreau sa mai adaug ca este super, un om cu sufletul cald si il iubesc pentru ceea ce face, cum gandeste si ce spune.Cu toate astea ma gandesc daca pe viitor faptul ca el nu are studii poate sa ne afecteze relatia si in acelsi timp cum o sa il afecteze pe el reactiile celor din jur. pentru ca prietenii in genral iti vor binele si sunt ok daca tu esti bine dar in schimb parintii vor pentru copilul lor pe cel mai cel.
elisabetan
Postat pe 27 August 2008 16:07
ma bag si eu in seama...poate de-aiurea...dar am de facut un discurs,asa ,ca pt mine...nu cred sa apara discutii despre superioritate sau inferioritate.dar se poate intampla urmatorul lucru;odata ce tu faci facultate,probabil urmaresti un tel in viata,o meserie pe domeniu,intr-un cuvant,cariera...in ziua de azi,fara studii medii(ma refer la LICEU ca deja daca vb de sc profesionala suntem in afara discursului)nu poti obtine un job din care sa faci cariera.nu-i ca nu poti dar e f dificil...bun,tre` sa-ti inchipui situatia in care tu,peste10 ani sa fii d-na avocat(sa-ti ajute d-zeu),iar el lacatus mecanic...e aiurea,nu?nu pt imagine ci pt orgoliu masculin,pt faptul ca la un moment dat poti aduce mai multi bani in casa .....si de aici discutiile...e inevitabil...depinde cat de departe mergi cu gandul si sperantele in aceasta relatie...
SFAT:incearca sa-l tragi dupa tine in sensul ca studiile le poti face oriunde si oricand.important e sa vrea,sa-i placa si sa inteleaga necesitatea acestei miscari...
ATAT

Postat pe 27 August 2008 16:39
nu are nici o legatura iubirea cu studiile dimpotriva sentimentul iubirii este cel mai important intr-o relatie.pt ca dak exista iubire intr-o relatie poti face multe impreuna,chiar si scoala niciodata nu e prea tarziu.

Postat pe 11 Septembrie 2008 14:20
Intr-o relatie nu conteaza daca persoana de langa tine are studii sau nu!O iubesti si o accepti asa cum este cu sau fara studii!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 15:23
nu vad nici o problema in nu a avea studii....totul e sa fie "om"in adevaratul sens al cuvantului......astazi studiaza toata lumea...bani sa ai....o relatie poate dura si fara ca unul din ei sa aiba studii....eu am facultate , sotul meu nu... si nu impiedica nimic sa ne iubim si avem o famile frumoasa....
oana1801
Postat pe 4 Octombrie 2008 21:16
- Eu sunt comvins ca facultatea nu are neaparat un rol primordial. Poti fi si OM si INTELIGENT si CULT si EDUCAT si BOGAT si multe altele chiar daca nu ai neaparat o facultate! Dar pentru a fi mai convingator ... am sa va amintesc ca un mare om de afaceri, unul dintre cei mai bogati oameni ai planetei spune: ‘URMATI-VA VISUL SI NU FACULTATEA!”
Si unde a spus asta? ... a fost invitat de onoare sa tina un discurs la o prestigioasa facultate din SUA, la Universitatea Yalle. Discursul lui suna cam asa, citez din amintire:
“- Poate va intrebati cum vin eu care n-am terminat facultatea ... sa va judec pe voi studentii acestei renumite facultati.
Dati-mi voie sa va explic!
Deoarece eu, unul dintre cei mai bogati oameni ai planetei am cazut la facultate ... si voi NU!
Deoarece Bill Gates, cel mai bogat om al planetei, (asa era in acel moment) a cazut la facultate ... si voi NU!
Deoarece Paul ... al treilea cel mai bogat om al planetei, a cazut la facultate ... si voi NU.
Deoarece Michel Dell care in acest moment este doar locul noua ... a cazut la facultate ... si voi NU!
Sa va incurajez totusi! Nu ati terminat degeaba facultatea. Nu ati pierdut cinci ani degeaba. Ati invatat sa munciti pentru bani putini, sa va faceti cunostinte si sa va familiarizati cu termenul: TERAPIE! Toate acestea va vor fi foarte utile.
O sa aibe lumea nevoie de salahori ca voi!
O sa trebuiasca sa va impacati cu un salar patetic de 200000 dolari pe an pe care il veti primi de la un coleg de facultate care a cazut la examene.
Acum! ... ma adresez celor care inca nu au terminat facultatea. Lasati dracului facultatea si plecati! ... Indepliniti-va visurile! ... Fiinca sigur va spun ... daca vi se distruge creierul ... veti disparea mai repede de pe scena afacerilor decat dispar eu acum de pe scena datorita agentilor de ordine.
Daca nu ma credeti exista biblioteci, in care exista arhive de ziare si cautati in Jurnalul National din 2003 – 14 MAI. Mai stiu pe cineva (daca nu ma insel se numeste Bill Gates, si nu cred ca ati putea zice despre el ca nu e intelligent) care spune:
“Totdeuna cei care stiu CUM, vor lucra pentru cei care stiu DE CE! “
supermiki
Postat pe 8 Octombrie 2008 21:15
“Totdeauna cei care stiu CUM, vor lucra pentru cei care stiu DE CE! “
imi place citatul... Eu as zice k nu conteaza intr-o relatie k partenerul sa aiba o facultate... Important e cum ii merge mintea si ce educatie are de-acasa... Sint atitia oameni, care au terminat facultati de medicina, drept sau altceva nu mai putin prestigios... dar n-ai cu cine discuta... Si-atunci iti dai seama k, de fapt, conteaza cit de lucid esti, ceea cu ce te-a inzestrat natura... Sau voi nu cunoasteti medici care-au distrus vieti omenesti, astia tot au o facultate!!! Si cind auzi pe cineva k EL a terminat medicina, dar cum a terminat-o si merita oare sa te dai pe mina lui??? Important e sa fii respectat si sa ajungi undeva departe, adik sa-ti urmezi visul... Iar o facultate o poti face oricind.
Pinna
Postat pe 8 Octombrie 2008 22:02
go on!!.. daca va iubiti ce conteaza studiile??
cei care sustin ca astea au o minima relevanta intr-o relatie de iubire in care DEJA ai ajuns sa il iubesti, dau dovada de snobism.
Deh.. inca traim intr-o societate care crede ca o facultate e cine stie ce mare lucru.. sau ca daca ai o facultate esti deja inteligenta intruchipata si toata lumea o sa ramana impresionata

deci ,,prietenii,, tai care vor reactiona neplacut fata de situatia lui sunt niste snobi. Simplu.
conteaza ca omul de langa tine sa fie capabil sa se descurce in viata

Sotul meu a studiat fizica si asta nu l-a ajutat deloc sa deschida 3 restaurante si sa aiba situatia financiara pe care o are in prezent si de multi ani. Nu a mai auzit de fizica de prin 2000!
Eu la fel.. am studiat ceva cu care nu mai am tangente deoarece m-am reprofilat..
Cine vrea sa studieze n-are decat!
Dar nu-l crede pe el mai putin capabil doar pt ca nu a facut-o.. nu e o chestie de ,,a putea,,.. e doar de ,,a vrea,,.
asa ca draga mea.. iubeste-l pt ceea ce e si bucura-te ca ai parte de dragoste!!

supermiki.. e beton povestea cu bill gates

Postat pe 8 Octombrie 2008 22:45
bullshit...eu am stat cu unu fara facultate si diferentele se vad in timp.Imi era rusine cand ieseam cu el si venea vorba de ce studii are , scolile au rostul lor si de obicei cine se aseamana se aduna.

Postat pe 9 Octombrie 2008 00:35
Intr-o relatie sau intr-o casnicie conteaza prea putin ce studii au fiecare.Ironic-eu una nu cred ca exista oameni care isi aleg partenerul dupa ce studii are.Cand doi oameni se plac,se plac pur si simplu pt. ceea ce sunt.Asa am gandit cand mi-am cunoscut sotul asa gandesc si acum dar se pare ca el nu gandeste asa O sa va povestesc putin din ceea ce se intampla in casnicia mea legat de studii:cand ne-am casatorit amandoi nu aveam decat liceul dupa un an eu m-am inscris la facultate si l-am indemnat si pe el sa faca acelasi lucru(bineinteles ca m-a refuzat spunand ca el nu are timp de asa ceva)dar din acel moment a aparut o mica "fisura"la temelia casniciei noastre-se pare ca inscriindu-ma(sper ca am scris bine) la facultate devenisem brusc si peste noapte o intelectuala in ochii lui. Pe parcursul facultatii nu au existat reprosuri ba chiar m-a ajutat(examene ,sesiune)dar simteam ca se intampla ceva cu el.De cate ori aduceam vorba de facultate,cursuri sau colegi schimba subiectul sau iesea din incapere.Cu timpul am inceput sa evit sa mai vorbesc de facultate de fata cu el.Stiti cum este-atunci cand te intalnesti cu prieteni,cunostinte la un pahar,la o petrecere discuti vrute si nevrute si de multe ori se pune pe tapet(fara nici un fel de aluzie)si problema casniciilor in care unul dintre parteneri are studii superioare.de fiecare data mi-am expus punctul de vedere(fiind si sotul meu de fata):ca pentru mine nu conteaza studiile atata timp cat il iubesc pe cel de langa mine si ca acest lucru nu sta la baza fericirii unei casnici.Si totusi el n-a inteles nimic se pare ca acesta este un osbstacol in casnicia noastra,obstacol pe care el nu-l poate trece.De unde am tras aceasta concluzie?Au fost vreo trei sau patru situatii(incheierea unui contract sau redactarea unor documente-sotul meu avand o firma)in care mi-a cerut ajutorul iar in loc de "multumesc
iubito"a iesit nervos din incapere bombanind printre dinti un "voi astia intelectualii"de fiecare data aceste cuvinte m-au ranit profund.Am incercat de multe ori sa discut despre el deschis despre acest subiect,i-am explicat ca nu ma simt cu nimic superioara lui dar se pare ca fara nici un rezultat.Aseara s-a intamplat din nou,am auzit din nou printre dinti acele cuvinte care ma ranesc profund"voi astia intelectuali"....................................
donttouch
Postat pe 9 Octombrie 2008 12:01
eu, una, consider k sunt importante studiile. eu am terminat o facultate. actualul meu prieten o sa o termine si el la anul, dc da bunul dzeu. insa sa stiti k e f important k shi partenerul tau sa fie la acelashi nivel dpdvd al studiilor. apar discrepante mari care duc la discutii neplacute.

de exemplu, eu am avut de multe ori certuri pe aceasta tema cu el. considera k am un aer de superioritate k am terminat o facultate, pe cand el a taraganat-o de 8 ani sau 9. mereu cand il corectez sau il contrazic imi zice: pai dap, tu ai terminat faculatatea, ce sa ne facem? nu ma pot contrazice cu o absolventa de studii superioare! sau k cik il cred prost sau mai stiu io cum... nu stiu cum sa cataloghez asta. poate sentiment de inferioritate. sincer, de abia astept sa termine anu shi sa-shi ia licenta - poate asha o sa fim pe picior de egalitate din pct lui d vdr.


shi e adevarat: nu ash incepe o relatie cu cineva care nu are acelashi nivel de studii ca shi mine. poate fi numit snobism, dar prefer sa evit astfel de situatii pe care le intampin in prezent.

cat despre dragoste: m-am indragostit de el. am aflat cam la 2 luni k el nu terminase facultatea shi k era in an terminal. e adevarat k asta nu m-a dat inapoi, chiar nu avea d c... poate dc nu era la facultate l-ash fi determinat sa inceapa una. acum il sustin la examene...

ah shi mai e ceva k tot veni vb de studii. o limba straina. eu - prin prisma jobului - vorbesc destul de fluent limba engleza. mi-a placut de mica aceasta limba, am fost shi la clasa speciala, plus k am avut acasa o surioara iubitoare a acestei limbi cu care m-am tot conversat. ei bine, iubitul meu nu stapaneste prea bine aceasta limba shi avem mereu discutii de genu: hai, da-te mare k stii engleza! in prezent l-am umplut de dictionare shi carti de gramatica a limbii engleze, chiar am petrecut un week end minunat la munte in care ne-am conversat in limba engleza. dar mi-a shi zis - deshi io intuisem de f mult tp - k se simte complexat fata de mine k stiu sa vb asha de bine shi k el nu reuseste sa lege o propozitie ( conj verbelor, pronumele etc). dc nu ash fi asha de amorezata de el, cred k mi-ash fi luat talpashita k nu-s prea poptrivita pt rolul de profesoara - am probleme mari cu rabdarea cand tb sa excplic, dar in prezent fac un efort imens k sa nu-i lezez mai rau orgoliul masculin. nu ma dau nici desteapta shi nici nu am aere de superioritate fata de el. chiar am gasit o solutie: ii spun k shi io mai am lagune la limba engleza pe care tb sa le umplu shi k impreuna vom reushi sa ne imbunatatim nivelul de conversatie. e greu, pt k e foarte orgolios, dar sper sa reusesc sa-l fac sa inteleaga k nu ma dau desteapta asha cum crede el.

deci, din pct meu d vdr: sunt importante studiile pt un cuplu. nu traim in telenovele. viata e altfel decat cea de pe sticla!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:21
lacune... nu lagune... deci, dc ar avea cont shi el aci... ar vedea k nu s asha de desteapta precum are el impresia
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:44
Studiile isi au rolul lor, dar nu tre sa judecam omul in functie de facultatea pe care a terminat-o sau nu...
Pinna
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:59
De la: Pinna, la data 2008-10-10 18:59:23Studiile isi au rolul lor, dar nu tre sa judecam omul in functie de facultatea pe care a terminat-o sau nu...


shi asta e adevarat. dar atunci cand e vb de prieteni. am un prieten tare bun care nu a luat nici examenul de capacitate shi in prezent lucreaza pe o functie f buna, face ce-i place shi ii sunt recunoascute meritele atat verbal cat shi financiar. chiar dc nu a terminat nici macar generala,vb fluent lb engleza, stapaneste f bine tainele tehnologiei moderne shi poti discuta cu el de toate. mai sunt shi exemplare d-astea rare... cam prea rare....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:32
poate pt unii sunt importante studiile dar eu sunt casatorita cu un om cu facultate si am doar liceul si au trecut 25 ani de casnicie .
Muratura
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:10
Prietenul meu este doctor si eu sunt in ultimul an de facultate.Ar fi fost aiurea sa am profesionala, sa lucrez intr-un bar iar el sa aiba cariera.Cu ce a realizat el pana acum ma ambitioneaza si pe mine si vreau sa ma ridic la un nivel mult mai inalt decat sunt acum.Ma incurajeaza si e langa mine in tot ceea ce fac.Parerea mea e ca nu conteaza cum esti, conteaza ce vrei sa ajungi.Nu ne-am nascut cu bani si facultate, sunt lucruri care se dobandesc pe parcurs si e mult mai usor in doi.
corina_162000
Postat pe 30 Octombrie 2008 12:52
De la: elisabetan, la data 2008-08-26 11:52:18Ce parere aveti despre o relatie , el este asa cum iti doresti, va iubiti, numai ca dupa ce v-ati intalnit ai aflat ca nu are studii. Credeti ca e o problema asta pentru relatie? Credeti ca poate dura o
relatie in conditiile astea?

asta e buna dom`le.cum sa gandeasca cineva asa?ce conteaza ca nu are o diploma amarata acolo?daca e un om bun si inteligent si nu a avut posibilitate, o poate face si mai tarziu, nu ii interzice nimeni asta.poti chiar sa il incurajezi tu sa faca asta.dar cel mai important este sa fie om de treaba si sa va intelegeti bine, ca doar nu il iei de sot sau nu ai o relatie cu cineva doar examinandu-i diplomele...sunt si oameni cu studii prosti ca noaptea sau, mai rau, f inteligenti dar cu desavarsire imorali, pe care sa nu te poti baza.nu crd ca studiile sunt un criteriu de evaluare hotarator cand e vb de familie...ca doar nu da interviu pt un post unde sa i se ceara studii.este important sa va potriviti si sa va intelegeti, sa va completati reciproc.eu vb de o rel serioasa aici....
mkdisk
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:02
De la: elisabetan, la data 2008-08-26 11:52:18Ce parere aveti despre o relatie , el este asa cum iti doresti, va iubiti, numai ca dupa ce v-ati intalnit ai aflat ca nu are studii. Credeti ca e o problema asta pentru relatie? Credeti ca poate dura o
relatie in conditiile astea?

Coaeee vorbesti serios???bine ma rog NICI UN FEL DE STUDII???
BERBEACA
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:41
intr-o relatie ca oricare alta nu m-ar deranja aspectul asta daca a-m avea subiecte de discutie si sa imi faca placere sa vb cu el, dar parca intr-o familie cam e necesar sa fiti pe aceasi unda. parerea mea. nu o sa stau sa muncesc o viata intreaga sa aduc bani in casa ca sa imi intretin sotul care are suflet bun, dar i-a fost lene sa gandeasca si sa faca o facultate! cine dreaq se mai uita la tine in ziua de azi daca nu ai o facultate??? cati miliardari in euro/dolari sunt in lumea asta?? evident nu atatia cati sunt cei care nu au facut nicio scoala! acei oameni sunt niste exceptii, aia gandesc mai bine decat un profesor universitar! dar sa stau sa sper ca iubitul meu fara o facultate va ajunge candva un Bill Gates, e cam pierdere de timp si multa prostie!
bangla_soul
Postat pe 30 Octombrie 2008 19:41
eu sunt de parere ca au o importanta destul de mare aceste studii superioare... de exemplu am avut un prieten cu care ma simteam bine, dar dupa ceva timp de stat impreuna am observat ca nu aveam ce sa vorbim. adica el muncea pe un santier si de fiecare data cand ne vedeam altceva nu-mi spunea decat ca a spalat nu stiu cate masini sau ca a mutat nu stiu ce caramizi dintr-o parte in cealalta a santierului... nu vreau sa il judec pentru ceea ce face, dar mi-am dat seama ca nu pot sa stau cu un om care nu-mi vorbeste decat despre niste caramizi si nimic altceva si eventual cand ii povestesc ce am facut yo (ceva legat de matematica...) sa se plictiseasca sau sa nu-l intereseze... spun doar ca nu era potrivit pentru mine... nu aveam subiecte comune pe care sa le dezbatem. acum depinde de cum te face el pe tine sa te simti si daca aveti ce sa discutati...
matza23
Postat pe 4 Noiembrie 2008 20:48
eu te sfatuiesc sa te apropii mai mult de ea...asa o monitorizezi mai bine...stii proverbul ala...fereste-te de dusmani ca de prieteni am eu grija...poop
diana_md
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:12
eu sunt cu un barbat care nu are studiile mele de 12 ani.cand l-am cunoscut avea doar scoala profesionala. pentru ca singur a observat diferentele dintre noi, a vrut sa faca seralul. l-a facut, a luat bac-ul si acum este student.suntem casatoriti de 7 ani si avem un baietel minunat. asa ca daca ma intrebi pe mine iti spun sa continui relatia si ajuta-l sa se dezvolte si el. iubirea la un moment dat nu o sa fie de ajuns si nu ptr tine ci pentru el. vor aparea complexe si de aici incepe sfarsitul. bafta multa!
madalinabojina
Postat pe 15 Noiembrie 2008 09:02
eu nu socot ca e o problema mare
sf_mizinet
Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum petreceti valentine's day?:) 120 De la: angelxxx2010 3 August 2009 17:53
Cititi si va minunati 3 De la: anutzzaa 19 Noiembrie 2010 23:38
am o retinere in a pronunta un nume..sunt nebuna la cap? 54 De la: fluturas_ 27 Noiembrie 2009 02:22
... Familia ... 52 De la: DayC 24 Ianuarie 2012 18:28
Amintiri din copilarie 9 De la: _dulcik_ 25 Aprilie 2009 12:08