Setari Cookie-uri

I NEED HELP.......please

Buna tuturor sunt noua aici si m-am gandit sa scriu pe acest forum deoarece simt ca inebunesc .Am nevoie de sfaturi cum am nevoie de aer.Ca sa nu va plictisesc am sa incep sa va povestesc;la 20 de ani m-am casatorit si nu stiu nici acum dc am facut asta.Poate ca mi-am dorit cu disperare sa am familia mea si copii pt ca ii ador .Si s-a intamplat am 2 copii frumosi si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi i-a dat,dar acum 2 ani am hotarat sa divortez pt ca ma saturasem de certurii,scandalurii si gelozii care nu isi aveau rostul.Ma rog am divortat,dar dupa ce a vazut ca nu mai este cale de intoarcere a inceput sa se schimbe;era mai atent,nu mai vb urat,nu mai lipsea de acasa,venea cu mici cadouri totul era ok{am uitat sa mentionez ca locuim tot impreuna}......pana intr-o zi cand l-am prins ca vb cu una la tel chiar de ziua mea.Va imaginati ce a urmat nu?negatii peste negatii ca sunt nebuna.........chiar nu vreau sa-mi aduc aminte,dar dupa asta cam fiecare era cu aia masii cum vine vb.Pleca, venea,nu-l intrebam nimik eram ca doi amicii care impart aceeasi casa.Dar totusi stau si ma intreb cat de greu mi-ar fi sau daca as putea vreodata sa-l parasesc?Intreb asta pt ca am cunoscut un baiat cu un suflet de milioana numai ca este din alt oras.Nu este casatorit,are tot 26 ani si in afara de copii este cel mai de pret cadou pe care mi l-a dat Dumnezeu.Suntem indragostiti lulea unul de celalant,dar situatia mea ne ipiedica sa fim fericiti.ce sa fac?Sa-mi vad de treaba sa stau la locul meu sau sa-mi urmez dragostea?

Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:15
Tu traiesti cu fostul sot , de care ai divortat, pe care mai esti gelosa,in aceasi casa?Pe care nu-l poti parasi cu toate ca te-ai indragostit de altul?
Sa stiu daca am inteles bine....
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:25
Este adevarat ca inca mai impartim aceeasi casa,dar nu din placere pt ca asta este situatia.Si inca ceva nu sunt geloasa pe el

Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:29
daca cel de care esti indragostita te iubeste si stie situatia ta eu cred ca ar fi bine sa iti urmezi dragostea. Din cate am inteles esti despartita deci nu te mai leaga nimic de tatal copiilor in afara de copii . Si bineteles daca esti sigura ca te aceepta cu copii ....... Doar tu poti decide chiar este riscant
82dana82
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:32
eu te sfatuiesc sa faci rost de numarul de telefon al fostei neveste a lui dichiseanu

iti va spune ea cu siguranta ce sa faci ca tare mult seamana povestile voastre
donttouch
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:33
nu prea stii ce vrei
si nu e cinstit sa incurci pe altcineva, in conditiile in care nici tu nu esti libera cu adevarat
veta_13
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:33
Atunci daca ai posibilitatile financiara sa fii independenta de el, nu vad care ar fi problema daca tu te-ai muta in alt oras si ai avea alt partener cu care sa-ti creezi o relatie...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:34
orice hotarare ai lua iti urez mult noroc
82dana82
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:34
esti divortata?daca da,esti libera sa faci ce vrei.poate ca stati impreuna din motive financiare,dar sot si sotie nu mai sunteti.urmeazati inima si prezentul,lasa trecutul in urma.asta numai daca crezi ca cel pe care l-ai cunoscut e demn de incredere.daca nu stai linistita,dar fara ex-ul.daca tu crezi ca esti intr-o situatie grea,citeste cate ceva pe aici si ai sa vezi ca tu de fapt nu ai probleme majore.succes!
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:36
hellooo,opriti va putin..credeti k e asa usor sa ti faci bagaju si gata sa pleci in alt oras....???daca nu se va intelege cu cel de acolo,ce va face,va sta in strada???plus k acei copil merita sa stea cu ambii parinti,si din inconstienta ei k vai l a intalnit pe X din nush ce oras,pe care pariez k nu l a vazut never,copii aia vor avea de suferit...cine te a pus fata ,ea sa te mariti la 20 de ani..si eu am 20 de ani si imi plac copii,dar nu inseamna k tre sa i torn acum...sincer e vina ta te ai legat la cap,dar eu zic sa nu ti porti copii dupa tine asa prin lume k nu merita...daca te iubeste domnul ala va veni el la tine...nu sa pleci tu cu tot cu copii.... WTF!!!!!!!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:39
De la: sexi_mara2000, la data 2009-01-28 15:15:48Buna tuturor sunt noua aici si m-am gandit sa scriu pe acest forum deoarece simt ca inebunesc .Am nevoie de sfaturi cum am nevoie de aer.Ca sa nu va plictisesc am sa incep sa va povestesc;la 20 de ani m-am casatorit si nu stiu nici acum dc am facut asta.Poate ca mi-am dorit cu disperare sa am familia mea si copii pt ca ii ador .Si s-a intamplat am 2 copii frumosi si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi i-a dat,dar acum 2 ani am hotarat sa divortez pt ca ma saturasem de certurii,scandalurii si gelozii care nu isi aveau rostul.Ma rog am divortat,dar dupa ce a vazut ca nu mai este cale de intoarcere a inceput sa se schimbe;era mai atent,nu mai vb urat,nu mai lipsea de acasa,venea cu mici cadouri totul era ok{am uitat sa mentionez ca locuim tot impreuna}......pana intr-o zi cand l-am prins ca vb cu una la tel chiar de ziua mea.Va imaginati ce a urmat nu?negatii peste negatii ca sunt nebuna.........chiar nu vreau sa-mi aduc aminte,dar dupa asta cam fiecare era cu aia masii cum vine vb.Pleca, venea,nu-l intrebam nimik eram ca doi amicii care impart aceeasi casa.Dar totusi stau si ma intreb cat de greu mi-ar fi sau daca as putea vreodata sa-l parasesc?Intreb asta pt ca am cunoscut un baiat cu un suflet de milioana numai ca este din alt oras.Nu este casatorit,are tot 26 ani si in afara de copii este cel mai de pret cadou pe care mi l-a dat Dumnezeu.Suntem indragostiti lulea unul de celalant,dar situatia mea ne ipiedica sa fim fericiti.ce sa fac?Sa-mi vad de treaba sa stau la locul meu sau sa-mi urmez dragostea?



.Am nevoie de sfaturi cum am nevoie de aer------am oxigen ....se rezolva
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:41
stiu ca problema mea nu este atat de grava si sunt altii mai nefericitii,dar asta nu inseamna ca nu am dreptul la fericire.Si stiu ca bun,rau cum este este tatal copiilor mei si nu as vrea sa-i despart de ei chiar daca de multe ori prefera sa stea cu prietenii decat cu ei

Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:53
Nu vreu sa incurc pe nimeni cu nimic,dar am ajuns intr-o situatie in care toate se bat cap in cap

Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:55
uite asa alege omul sa fie nefericit si apoi se plange ca nu-i este bine.
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:56
eu zic sa nu pleci tu dupa ala,sa vina el acolo daca vrea...nu trebuie sa ti strici DIN NOU viata pentru un barbat....
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:57
De la: sexi_mara2000, la data 2009-01-28 15:53:51stiu ca problema mea nu este atat de grava si sunt altii mai nefericitii,dar asta nu inseamna ca nu am dreptul la fericire.Si stiu ca bun,rau cum este este tatal copiilor mei si nu as vrea sa-i despart de ei chiar daca de multe ori prefera sa stea cu prietenii decat cu ei

Atunci ai exact aici raspunsul la problema ta. Daca nu vrei sa privezi copii de tatal lor, chiar daca el prefera cateodata prietenii...ramai cu el...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:57
Daca ar fi atat de usor dana sa las trecutul in urma si toate ranile care par sa nu se mai vindece niciodata ar fi f bn,desi nu cred ca o sa se intample

Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:58
De la: sexi_mara2000, la data 2009-01-28 15:58:35Daca ar fi atat de usor dana sa las trecutul in urma si toate ranile care par sa nu se mai vindece niciodata ar fi f bn,desi nu cred ca o sa se intample
sa nu uiti ca lumea este a celor curajosi.la mijloc este obisnuinta,tie iti este greu sa te rupi de obisnuinta.obisnuinta e ca un drog.iti trebuie curaj sa te rupi de o relatie nociva.iti va fi greu la inceput,dar apoi iti vei reveni.putin curaj nu strica.
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:03
deh mai mara,acum imi vine mi e s o iau de ciuf pe o matusa de a mea knd ma tot intreaba:auzi,tu n ai de gand sa te mariti?vrei sa ramai fata batrana sa nu te mai ia niciunu???ai 20 de ani....bla bla bla.... poi cum sa ma marit la 20 de ani???sa divortez la 30???nu te supara pe mine,nu te intreb cu rautate acum si stiu k faptul e consumat,dar ce dracu a fost in capu tau sa te mariti la 20 de ani????????????si sa torni deja 2 copii.....???????am o intebare:te ai maritat virgina?????
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:04
Nu mai ciqui nu eram virgina,dar daca asa mi-a fost scris sa ma marit la 20 de ani ce sa-i fac ?Asta este si incerc e cat posibil sa nu mai repet aceeasi greseala never

Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:08
ca sa mai repeti aceeasi greseala ar trebui sa te mai nasti odata ;) sfatul meu e doar asta-nu te muta tu dupa alt barbat..sa vina el la tine..multa bafta
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:09
Sunt constienta ca este doar o obisnuinta si ca asta este mai rea decat dragostea,dar mi-e greu sa ma rup dintr-o data deoarece sunt 7 ani in care am impartit si bune si rele

Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:12
uffffff
din pacate pt tine nu vrei sa intelegi ca aceasta casnicie este una esuata!!!

Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:22
De la: sexi_mara2000, la data 2009-01-28 16:12:22Sunt constienta ca este doar o obisnuinta si ca asta este mai rea decat dragostea,dar mi-e greu sa ma rup dintr-o data deoarece sunt 7 ani in care am impartit si bune si rele
vrei sa traiesti cu sufletul amar toata viata?crezi ca ai sa poti?
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:25
nu stii ce vrei
Asynia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:28
sexymara
de ce nu incerci sa iei o pauza sa vezi cum te simti fara unul si fara celalalt..?poate ca vei realiza ceea ce trebuie sa faci..sa te decizi odata..
nu poti da cu piciorul la toti acesti ani in care ai impartit si rele si bune, nu poti uita totul...cum vor reacctiona copii..? ce le vei spune?
SPOTYYY
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:20
BUna Mara!Ceea ce spune lumea"k unde a fost capu tau de te-ai ksatorit la 20 ani?!"De ce e atit de grav?!Si dak vezi k una s-a ksatorit la 17 ani si are parte de tot si de un sot kre o iubeste si ar face orice ptr ea,iar alta dak se ksetoreste la 30 si dupa un se desparte?!Kre e diferenta virsta sau ceea ce ti-e scris sa ai de patit?!Si nu considera k ai fakt o greseal ksatorindu-te,copiii tai nu pot fi greseala,si cred k nu tb sa te sacrifici doar k copiii sa aibe tata.Si dak il tii k barbat si nu te ajuta k nimic,kre e diferenta?!Doar asa sa il tii de forma in ksa?!Persoana kre te iubeste k adevarat nu se va uita k ai 2 sau 4 copii,kiar st unii barbati k ar putea iubi mult m mult copiii tai,decit propriul tata.Asa k gindeste-te!Copiii cresc si intr-o zi te lasa,iar u ce vei face ,vei sta o viata intreaga alaturi de cineva pe kre nu iubesti?!Iubeste-ti copiii,dar traieste si ptr tine!
glorya20onna
Postat pe 27 Februarie 2009 16:55
Atata timp cat sunteti divortati nu crezi ca ar fi cazul sa iesi din carapace?pentru ca, dupa cum vad eu tu te complaci in situatie. Mie imi place singuratatea, dar nu imi place monotonia. sunt doua lucruri distincte. ai grija ce iti doresti. Eu zic sa incerci marea cu degetul de la picior, asa treptat si apoii sa vezi ca fiecare medalie are i revers,acum urmeaza sa decizi tu daca iti place ce ai vazut pe dos sau nu.
Oana
ioanamioara
Postat pe 27 Februarie 2009 17:43
De la: sexi_mara2000, la data 2009-01-28 15:15:48Buna tuturor sunt noua aici si m-am gandit sa scriu pe acest forum deoarece simt ca inebunesc .Am nevoie de sfaturi cum am nevoie de aer.Ca sa nu va plictisesc am sa incep sa va povestesc;la 20 de ani m-am casatorit si nu stiu nici acum dc am facut asta.Poate ca mi-am dorit cu disperare sa am familia mea si copii pt ca ii ador .Si s-a intamplat am 2 copii frumosi si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi i-a dat,dar acum 2 ani am hotarat sa divortez pt ca ma saturasem de certurii,scandalurii si gelozii care nu isi aveau rostul.Ma rog am divortat,dar dupa ce a vazut ca nu mai este cale de intoarcere a inceput sa se schimbe;era mai atent,nu mai vb urat,nu mai lipsea de acasa,venea cu mici cadouri totul era ok{am uitat sa mentionez ca locuim tot impreuna}......pana intr-o zi cand l-am prins ca vb cu una la tel chiar de ziua mea.Va imaginati ce a urmat nu?negatii peste negatii ca sunt nebuna.........chiar nu vreau sa-mi aduc aminte,dar dupa asta cam fiecare era cu aia masii cum vine vb.Pleca, venea,nu-l intrebam nimik eram ca doi amicii care impart aceeasi casa.Dar totusi stau si ma intreb cat de greu mi-ar fi sau daca as putea vreodata sa-l parasesc?Intreb asta pt ca am cunoscut un baiat cu un suflet de milioana numai ca este din alt oras.Nu este casatorit,are tot 26 ani si in afara de copii este cel mai de pret cadou pe care mi l-a dat Dumnezeu.Suntem indragostiti lulea unul de celalant,dar situatia mea ne ipiedica sa fim fericiti.ce sa fac?Sa-mi vad de treaba sa stau la locul meu sau sa-mi urmez dragostea?


Tu stii cel mai bine ce sa faci, asculta-ti inima si n-ai sa gresesti. Tot binele din lume!
scorpia_S
Postat pe 3 Iulie 2009 22:52
pleaca de langa sot, fata draga.. e clar ca nu mai poate fi nimic intre voi. ce mai astepti? esti inca tanara, traieste-ti viata langa cineva care te poate face fericita. ce vrei.. sa te intrebi peste ani.. "ce-ar fi fost daca..?" copii vor intelege atunci cand vor creste..
DirtyDianna
Postat pe 4 Iulie 2009 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai astept sfaturi de la voi,cum sa cuceresti un barbat ? 14 De la: one_size 22 Ianuarie 2010 11:26
cu iubitu sau cu parintii ? 14 De la: larisa_s_x 12 Noiembrie 2009 23:22
Credeti ca e normala aceasta femeie? 17 De la: rumburak_rumburak 26 Ianuarie 2016 18:58
cum se vindeca inimioara??? 1 De la: karmenn 29 August 2008 16:16
indragostita de alt barbat 24 De la: kudika_13098 23 Aprilie 2013 06:38