Setari Cookie-uri

Minciuni...sau ce se intampla?

Buna! Ma numesc Alina si am 35 de ani,acum 3 ani am cunoscut pe cineva prin intermediul internetului.Toate bune si frumoase,ne-am cunoscut si in realitate,doar ca intre noi era o distanta considerabila,aprox 400 km.Ne vedeam destul de rar,ne petreceam concediile impreuna,cred ca ne vedeam de 3-4 ori pe an,in rest vb foarte mult timp,la telefon.Totul a mers bine,ne iubeam...dar in toamna trecuta i-am gasit unele mesaje,in telefon intre el si fosta prietena...de atunci mi-am pierdut increderea in el si am devenit suspicioasa .El vroia libertate, imi spunea ca ma iubeste,ne-am petrecut craciunul impreuna,mi-a spus ca o sa fim impreuna pana la urma .Imi spunea cuvinte frumoase ca,mai apoi sa imi spuna ca nu stie ce simte pt mine,ca ceea ce imi promitea la un moment dat era pt ca asa simtea atunci cand spunea.Tot acest comportament ma bulversa.Am vrut de foarte multe ori sa o termin cu el...dar el ma intorcea,imi spunea ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna.Ultima mea decizie de a ma desparti de el a fost intr-o joi,acum 2 saptamani...m-a sunat sa imi spuna ca ma iubeste si ca vrea sa gasim o solutie ca sa fim impreuna...m-am intors,din nou...il iubesc.....Dar...totul s-a terminat lunea trecuta cand m-a anuntat ca totul s-a terminat,ca nu ma iubeste si nu mai vrea nimic de la mine.Nu imi venea sa cred...am vrut sa nu ii mai raspund la telefon...dar cedez tot timpul.Duminica l-am sunat si,atunci a inceput sa tipe la mine,sa imi spuna sa nu ma mai bag in viata lui,ca nu ma iubeste,nu vrea nimic de la mine si ca acel cuvint..."te iubesc",din ultimul timp mi l-a spus din mila.M-a durut enorm de mult toate acele cuvine,chiar daca...m-ai tarziu si-a cerut iertare si le-a retras,spunand ca nu vroia sa spuna asta,ca s-a exprimat gresit.Nu imi vine sa cred ca in tot acest timp am trait intr-o mare minciuna,nu mai stiu ce sa cred...ma doare tot ceea ce mi-a spus...nu mai stiu ce sa cred.Ma mai cauta....dar vocea lui,care e atat de indiferenta imi produce ulta suferinta.Nu inteleg ce s-a intamplat....Oare ce e de fapt? Cei apropiati imi spune-au ca aceasta relatie imi face rau...dar il iubesc...sau iubeam...nici nu mai stiu ce simt.Dar cand il aud,la telefon as vrea sa imi spuna ca ma iubeste si sa se intoarca la mine...sunt tare ciudata.Ce se intampla oare?
avco
Postat pe 2 Martie 2011 09:23
Se intampla ca....s-a terminat! GAta! Nu te mai iubeste! S-a plictisit! Lasa-l in pace!
mimi_ca29
Postat pe 2 Martie 2011 09:30
"Si-asa-mi vine cateodata,
sa dau cu cutitu'n piatra!"

Adica asa-mi vine sa trag o injuratura din aia romaneasca (oricum nu m-ar intelege vecinii)....
Mai fato, femeie, ai 35 de ani. Adica un picut mai tinerica decat mine. Si cand vad ce scrii pe aici, cum te comporti cu un barbat, imi vine sa urlu la luna. CUM E POSIBIL? Nici 16 ani daca aveai, nu-ti gaseam o scuza, dar 35??? WTF? Maine, poimaine, intri la menopauza si te asezi frumusel in fata televizorului la telenovele ca, altceva mai bun nu mai ai de facut. Cei mai frumosi ani i-ai pierdut deja. Inca doua, trei telefoane de la amaratul asta de om (ca el saracu', nu-i vinovat cu nimic, el spune si tu nu pricepi), inca doua, trei impacari si gata. Impletesti ciorapi pentru nepotii altuia.

Chiar asa, maritata ai fost vreodata? Iti spune cineva mama?

Adevarul e ca n-am mare lucru de spus unei femei adulte care se comporta precum o pitipoanca.
rashela
Postat pe 2 Martie 2011 09:33
De la: kudika372976, la data 2011-03-02 09:23:50Buna! Ma numesc Alina si am 35 de ani,acum 3 ani am cunoscut pe cineva prin intermediul internetului.Toate bune si frumoase,ne-am cunoscut si in realitate,doar ca intre noi era o distanta considerabila,aprox 400 km.Ne vedeam destul de rar,ne petreceam concediile impreuna,cred ca ne vedeam de 3-4 ori pe an,in rest vb foarte mult timp,la telefon.Totul a mers bine,ne iubeam...dar in toamna trecuta i-am gasit unele mesaje,in telefon intre el si fosta prietena...de atunci mi-am pierdut increderea in el si am devenit suspicioasa .El vroia libertate, imi spunea ca ma iubeste,ne-am petrecut craciunul impreuna,mi-a spus ca o sa fim impreuna pana la urma .Imi spunea cuvinte frumoase ca,mai apoi sa imi spuna ca nu stie ce simte pt mine,ca ceea ce imi promitea la un moment dat era pt ca asa simtea atunci cand spunea.Tot acest comportament ma bulversa.Am vrut de foarte multe ori sa o termin cu el...dar el ma intorcea,imi spunea ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna.Ultima mea decizie de a ma desparti de el a fost intr-o joi,acum 2 saptamani...m-a sunat sa imi spuna ca ma iubeste si ca vrea sa gasim o solutie ca sa fim impreuna...m-am intors,din nou...il iubesc.....Dar...totul s-a terminat lunea trecuta cand m-a anuntat ca totul s-a terminat,ca nu ma iubeste si nu mai vrea nimic de la mine.Nu imi venea sa cred...am vrut sa nu ii mai raspund la telefon...dar cedez tot timpul.Duminica l-am sunat si,atunci a inceput sa tipe la mine,sa imi spuna sa nu ma mai bag in viata lui,ca nu ma iubeste,nu vrea nimic de la mine si ca acel cuvint..."te iubesc",din ultimul timp mi l-a spus din mila.M-a durut enorm de mult toate acele cuvine,chiar daca...m-ai tarziu si-a cerut iertare si le-a retras,spunand ca nu vroia sa spuna asta,ca s-a exprimat gresit.Nu imi vine sa cred ca in tot acest timp am trait intr-o mare minciuna,nu mai stiu ce sa cred...ma doare tot ceea ce mi-a spus...nu mai stiu ce sa cred.Ma mai cauta....dar vocea lui,care e atat de indiferenta imi produce ulta suferinta.Nu inteleg ce s-a intamplat....Oare ce e de fapt? Cei apropiati imi spune-au ca aceasta relatie imi face rau...dar il iubesc...sau iubeam...nici nu mai stiu ce simt.Dar cand il aud,la telefon as vrea sa imi spuna ca ma iubeste si sa se intoarca la mine...sunt tare ciudata.Ce se intampla oare?




Mare si .......

Pe una de 16,17ani o mai intelegeam,dat TU?????????
Valy90
Postat pe 2 Martie 2011 11:47
De la: valy90, la data 2011-03-02 11:47:32
De la: kudika372976, la data 2011-03-02 09:23:50Buna! Ma numesc Alina si am 35 de ani,acum 3 ani am cunoscut pe cineva prin intermediul internetului.Toate bune si frumoase,ne-am cunoscut si in realitate,doar ca intre noi era o distanta considerabila,aprox 400 km.Ne vedeam destul de rar,ne petreceam concediile impreuna,cred ca ne vedeam de 3-4 ori pe an,in rest vb foarte mult timp,la telefon.Totul a mers bine,ne iubeam...dar in toamna trecuta i-am gasit unele mesaje,in telefon intre el si fosta prietena...de atunci mi-am pierdut increderea in el si am devenit suspicioasa .El vroia libertate, imi spunea ca ma iubeste,ne-am petrecut craciunul impreuna,mi-a spus ca o sa fim impreuna pana la urma .Imi spunea cuvinte frumoase ca,mai apoi sa imi spuna ca nu stie ce simte pt mine,ca ceea ce imi promitea la un moment dat era pt ca asa simtea atunci cand spunea.Tot acest comportament ma bulversa.Am vrut de foarte multe ori sa o termin cu el...dar el ma intorcea,imi spunea ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna.Ultima mea decizie de a ma desparti de el a fost intr-o joi,acum 2 saptamani...m-a sunat sa imi spuna ca ma iubeste si ca vrea sa gasim o solutie ca sa fim impreuna...m-am intors,din nou...il iubesc.....Dar...totul s-a terminat lunea trecuta cand m-a anuntat ca totul s-a terminat,ca nu ma iubeste si nu mai vrea nimic de la mine.Nu imi venea sa cred...am vrut sa nu ii mai raspund la telefon...dar cedez tot timpul.Duminica l-am sunat si,atunci a inceput sa tipe la mine,sa imi spuna sa nu ma mai bag in viata lui,ca nu ma iubeste,nu vrea nimic de la mine si ca acel cuvint..."te iubesc",din ultimul timp mi l-a spus din mila.M-a durut enorm de mult toate acele cuvine,chiar daca...m-ai tarziu si-a cerut iertare si le-a retras,spunand ca nu vroia sa spuna asta,ca s-a exprimat gresit.Nu imi vine sa cred ca in tot acest timp am trait intr-o mare minciuna,nu mai stiu ce sa cred...ma doare tot ceea ce mi-a spus...nu mai stiu ce sa cred.Ma mai cauta....dar vocea lui,care e atat de indiferenta imi produce ulta suferinta.Nu inteleg ce s-a intamplat....Oare ce e de fapt? Cei apropiati imi spune-au ca aceasta relatie imi face rau...dar il iubesc...sau iubeam...nici nu mai stiu ce simt.Dar cand il aud,la telefon as vrea sa imi spuna ca ma iubeste si sa se intoarca la mine...sunt tare ciudata.Ce se intampla oare?




Mare si .......

Pe una de 16,17ani o mai intelegeam,dat TU?????????


dar*
Valy90
Postat pe 2 Martie 2011 11:48
De la: kudika372976, la data 2011-03-02 09:23:50Buna! Ma numesc Alina si am 35 de ani,acum 3 ani am cunoscut pe cineva prin intermediul internetului.Toate bune si frumoase,ne-am cunoscut si in realitate,doar ca intre noi era o distanta considerabila,aprox 400 km.Ne vedeam destul de rar,ne petreceam concediile impreuna,cred ca ne vedeam de 3-4 ori pe an,in rest vb foarte mult timp,la telefon.Totul a mers bine,ne iubeam...dar in toamna trecuta i-am gasit unele mesaje,in telefon intre el si fosta prietena...de atunci mi-am pierdut increderea in el si am devenit suspicioasa .El vroia libertate, imi spunea ca ma iubeste,ne-am petrecut craciunul impreuna,mi-a spus ca o sa fim impreuna pana la urma .Imi spunea cuvinte frumoase ca,mai apoi sa imi spuna ca nu stie ce simte pt mine,ca ceea ce imi promitea la un moment dat era pt ca asa simtea atunci cand spunea.Tot acest comportament ma bulversa.Am vrut de foarte multe ori sa o termin cu el...dar el ma intorcea,imi spunea ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna.Ultima mea decizie de a ma desparti de el a fost intr-o joi,acum 2 saptamani...m-a sunat sa imi spuna ca ma iubeste si ca vrea sa gasim o solutie ca sa fim impreuna...m-am intors,din nou...il iubesc.....Dar...totul s-a terminat lunea trecuta cand m-a anuntat ca totul s-a terminat,ca nu ma iubeste si nu mai vrea nimic de la mine.Nu imi venea sa cred...am vrut sa nu ii mai raspund la telefon...dar cedez tot timpul.Duminica l-am sunat si,atunci a inceput sa tipe la mine,sa imi spuna sa nu ma mai bag in viata lui,ca nu ma iubeste,nu vrea nimic de la mine si ca acel cuvint..."te iubesc",din ultimul timp mi l-a spus din mila.M-a durut enorm de mult toate acele cuvine,chiar daca...m-ai tarziu si-a cerut iertare si le-a retras,spunand ca nu vroia sa spuna asta,ca s-a exprimat gresit.Nu imi vine sa cred ca in tot acest timp am trait intr-o mare minciuna,nu mai stiu ce sa cred...ma doare tot ceea ce mi-a spus...nu mai stiu ce sa cred.Ma mai cauta....dar vocea lui,care e atat de indiferenta imi produce ulta suferinta.Nu inteleg ce s-a intamplat....Oare ce e de fapt? Cei apropiati imi spune-au ca aceasta relatie imi face rau...dar il iubesc...sau iubeam...nici nu mai stiu ce simt.Dar cand il aud,la telefon as vrea sa imi spuna ca ma iubeste si sa se intoarca la mine...sunt tare ciudata.Ce se intampla oare?

am cetit mare parte din tomul expus mai sus si-mi suna tare cunoscut. Nu cumva matale ai mai deschis un topic cu acelasi continut?
puiut_77
Postat pe 2 Martie 2011 15:00
De la: puiut_77, la data 2011-03-02 15:00:51
am cetit mare parte din tomul expus mai sus si-mi suna tare cunoscut. Nu cumva matale ai mai deschis un topic cu acelasi continut?


uite unde era mica ciresara ....

rezolva misterele de pe kudica
battleofwits
Postat pe 2 Martie 2011 15:03
De la: battleofwits, la data 2011-03-02 15:03:50
De la: puiut_77, la data 2011-03-02 15:00:51
am cetit mare parte din tomul expus mai sus si-mi suna tare cunoscut. Nu cumva matale ai mai deschis un topic cu acelasi continut?


uite unde era mica ciresara ....

rezolva misterele de pe kudica


fugi repede! acu stricati si topicul asta!
vitamina_c
Postat pe 2 Martie 2011 15:06
De la: puiut_77, la data 2011-03-02 15:00:51 am cetit mare parte din tomul expus mai sus si-mi suna tare cunoscut. Nu cumva matale ai mai deschis un topic cu acelasi continut?


Mie mai nou toate mi se par la fel
_Cryssa_
Postat pe 2 Martie 2011 15:06
Hmm.. ce sa zic... dragostea e ciudata... Si - pana la urma - nu are varsta...

Dar Cryssa are dreptate, ca si Rashela... E ciudat cate tipe de 30 (si ceva) sunt asaaa.... pierdute-n spatiu... nu traiesc povesti de dragoste, de fapt, ci isi fac jucarele.

Si Rashela, daca crezi ca o fatuca ca ea e mai buna cu copil, atunci te inseli... sunt si din cele care se agata de unul ca individu' din povestea ei, ii trantesc un copilash (crezand ele ca asa 'l-au prins") si apoi... vai de amaratul de copil.... Mai bine nu-i da idei, zau!
Dor_a
Postat pe 2 Martie 2011 15:47
De la: Dor_a, la data 2011-03-02 15:47:24Hmm.. ce sa zic... dragostea e ciudata... Si - pana la urma - nu are varsta...

Dar Cryssa are dreptate, ca si Rashela... E ciudat cate tipe de 30 (si ceva) sunt asaaa.... pierdute-n spatiu... nu traiesc povesti de dragoste, de fapt, ci isi fac jucarele.

Si Rashela, daca crezi ca o fatuca ca ea e mai buna cu copil, atunci te inseli... sunt si din cele care se agata de unul ca individu' din povestea ei, ii trantesc un copilash (crezand ele ca asa 'l-au prins") si apoi... vai de amaratul de copil.... Mai bine nu-i da idei, zau!


:)

Da de unde! Ce idei sa-i dai unei asemenea femei?! Cred ca, dincolo de ce am scris, ma gandeam asa, folosindu-ma de logica naturii ca, de ai avea un copilas acasa, un suflet care are nevoie de tine cu mintea intreaga, ramai Doamne iarta-ma, lucida si cand da amorul peste tine. Femei ca asta de a deschis topicul si de le gasesti cu biletul langa ele "Adio, iubitul meu, n-am mai suportat lumea asta cruda", gandesti ca nu-i nicio paguba, nu lasa nimic in urma.

Cred ca voi evita sa mai comentez asemenea teme. N-am ce sa spun, zau! In afara de faptul ca belesc ochii precum melcul, imi vin in minte doar vorbe ce nu se pot scrie. :)
rashela
Postat pe 2 Martie 2011 20:11
Eu cred ca intradevar te iubeste precum spune.Iar comportamentul lui din ultima vreme, cred ca a fost o incercare din partea lui ptr. tine sa vada cum reactionezi si mai ales sa vada cit de mult il iubesti.Il iubesti si nu vrei sa-l pierzi si esti si un pic geloasa.Enormal.Incercarea moarte nu are.Fitiu impreuna o vreme sa vezi ce ese.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:25
Ar fi bine ca inainte de asta sa aveti o discutie mai serioasa.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:26
Ar fi bine ca inainte de asta sa aveti o discutie mai serioasa.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:26
Ar fi bine ca inainte de asta sa aveti o discutie mai serioasa.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:27
Ar fi bine ca inainte de asta sa aveti o discutie mai serioasa.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:27
Ar fi bine ca inainte de asta sa aveti o discutie mai serioasa.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:27
Ar fi bine ca inainte de asta sa aveti o discutie mai serioasa.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:27
Ar fi bine ca inainte de asta sa aveti o discutie mai serioasa.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:27
Ar fi bine ca inainte de asta sa aveti o discutie mai serioasa.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:27
am cetit si eu! am la bord vreo 3 pahare de vin alb indicat de doctor pentru tensiune
daca te intalneai cu el de trei patru ori pe an e putin prea putin pentru un barbat
odata la trei luni e periculos pentru un barbat se poate imbolnavi de prostata sau paranoia
aviz matoarelor! macar odata pe luna sex brut cu individu!
e si dragosyea un sentiment dar fara sex nu e decat abureala inutila mare atentie dupa 30 de ani!
pickard
Postat pe 2 Martie 2011 20:35
kudi 633,ce-ai patit??
Valy90
Postat pe 2 Martie 2011 20:43
De la: valy90, la data 2011-03-02 20:43:29 kudi 633,ce-ai patit??

cine e 633?
pickard
Postat pe 2 Martie 2011 20:47
De la: pickard, la data 2011-03-02 20:47:50
De la: valy90, la data 2011-03-02 20:43:29 kudi 633,ce-ai patit??

cine e 633?

Balbaita de mai sus
Barbie30_
Postat pe 2 Martie 2011 20:51
Uitate la profilul meu sa vezi cine sunt.Si sunt ok.Sunt din aceasta lume ca si tine.
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:51
De la: kudika369633, la data 2011-03-02 20:51:33Uitate la profilul meu sa vezi cine sunt.Si sunt ok.Sunt din aceasta lume ca si tine.


Welcome in jungla kudika Eu nu o sa ma uit la profilul tau dar iti dau o berica virtuala
Barbie30_
Postat pe 2 Martie 2011 20:54
De la: Barbie30_, la data 2011-03-02 20:51:17
De la: pickard, la data 2011-03-02 20:47:50
De la: valy90, la data 2011-03-02 20:43:29 kudi 633,ce-ai patit??

cine e 633?

Balbaita de mai sus


e prietena cu mine , deci nu e balbaita! barbie! fi politicoasa!
pickard
Postat pe 2 Martie 2011 20:55
De la: kudika369633, la data 2011-03-02 20:51:33Uitate la profilul meu sa vezi cine sunt.Si sunt ok.Sunt din aceasta lume ca si tine.


hei! m-am uitat, esti prietena cu mine dar nu scrie varsta, locatie, nume, nimic! fa un efort si completeaza profilul! e usoar.chiar si eu am completat!
pickard
Postat pe 2 Martie 2011 20:57
De la: pickard, la data 2011-03-02 20:55:17
De la: Barbie30_, la data 2011-03-02 20:51:17
De la: pickard, la data 2011-03-02 20:47:50
De la: valy90, la data 2011-03-02 20:43:29 kudi 633,ce-ai patit??

cine e 633?

Balbaita de mai sus


e prietena cu mine , deci nu e balbaita! barbie! fi politicoasa!


Sunt politicoasa,i-am oferit o berica virtuala
Barbie30_
Postat pe 2 Martie 2011 20:57
Hei unde va sunt cei 7 ani de acasa?
kudika369633
Postat pe 2 Martie 2011 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex=Impacare??? 42 De la: maimai_no1 10 Septembrie 2011 01:50
Sotul nu ma mai satisface... 43 De la: Heavenly_angel 15 Mai 2012 21:31
Ce faci atunci când te îndrãgostește de vecinul tau? 18 De la: Ame_li 26 Septembrie 2013 13:17
buna tuturor 5 De la: blue_domes 8 Septembrie 2010 20:05
am nevoie de o parere :sml-fighting0044: 3 De la: aur_viu 10 Mai 2010 22:03