Setari Cookie-uri

solar

am fost la solar tip "dus" si prima data am stat 9 minute.nu m-am dat cu crema inainte sa intru in solar,dar cand am ajuns acasa m-am dat cu o crema hidratanta pt corp.am mai fost de atunci inca de 3 ori si tot asa ma dadeam cu crema.am auzit k daca nu te dai cu crema pt bronzat inainte sa intrii in solar bronzul nu va tine.a trecut o saptamana de cand n-am mai mers si deja .."mi-a disparut" aproape tot bronzul.va rog sa-mi dati un sfat.astept parerile voastre :*
lore_grl
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:33
chiar nu poate nimeni sa ma ajute pls?:(...
lore_grl
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:26
pai intra mai multi factori in discutie depinde dak esti bruneta sau satena eu sunt satena la mine a tinut vreo 3 luni dar m-am dat cu creme special pt solar cumparate de la salon si am facut aproape 50 de minute de solar la orizontal care apropo e mai bun!!!!!!!!!!!!!!!
acuma tu stii.
si inca ceva important fara gel de dus si scrubing e misto stiu dar trebuie sa te abtii dak vrei sa tina solarul.
eu asta am facut.
ioanageorgiuADY
Postat pe 5 Februarie 2009 23:01
Nu suport solarul...ma oripileaza pur si simplu ideea. Am fost, de foarte putine ori ce-i drept, pt ca mi-e mai simplu sa merg la plaja, dar rezultatul a fost o mare minciuna! Nu am vazut nici o diferenta. Folosesc creme autobronzante pe timpul iernii, pielea mi-e hidratata, si nu m-as mai praji in tub pentru nimic in lume! Oricum,si acum sunt bronzata, dupa o iarna de pauza de plaja...bronzul natural este cel mai bun.
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 06:54
Salut...Si eu am fost inainte de Sarbatorile de Iarna la solar si inca se mai vede bronzul pe pielea mea. Mie mi-a spus tipa de la solar ca tot secretul consta in a nu face dus dupa ce iesi din solar. Eu mergeam pe la 4 dupamasa si faceam dus doar tarziu, pe la 10.30 inainte de a ma culca. Cremele de la solar sunt bune, dar nu pt a pastra bronzul, ci pt a grabi "colorarea" pielii.
andra_ale
Postat pe 16 Februarie 2009 10:17
emisia cu raze UVA si UVB se efectueaza aproape de piele si va produce, pe langa bronz, si dilatarea rapida a vaselor din piele, producand cuperoza pe ten si venectazii (vinisoarele care apar pe picioare si pe coapse);
- bronzarea artificiala imbatraneste prematur pielea, care va arata tabacita, si contribuie la ridarea si la aparitia petelor de melasma sau a lentiginelor actinice (pete care apar pe ten);
- cel mai grav efect este faptul ca expunerea la solar poate duce la transformarea alunitelor din leziuni benigne in melanom malign, cel mai temut cancer de piele. La maturitate se constata ca riscul aparitiei carcinoamelor (a cancerului) de piele este mai mare la cei care au facut astfel de sedinte in tinerete decat la cei neexpusi;
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 12:52
si eu am fost la solar si sincer la fel am patit si eu si am facut destule sedinte si bronzul nu s-a mentinut ... si pe deasupra nu prea e indicat sa mergem la solar
_dulcik_
Postat pe 26 Februarie 2009 12:49
bravo fetelor voi va certati pentru faptul ca nu va tine solarul , clar trebuie intretinut. Dar hai sa incercam sa vorbim de lucruri mult mai rele care pot aparea. Bubite mici si rosii care te mananca ingrozitor , discutie care deja vad ca au avut-o alte fete tot aici pe Kudika , si decolorarea pielii sau alte pete rosii maronii care apar in urma solarului si de care eu sunt marcata , nu mai scap de elew si nici nu stiu cum. Poate ma ajutati si pe mine cu un raspuns , multumesc
arina_cora
Postat pe 13 Martie 2012 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o recomandare, va rog... 13 De la: stanveronicamaura 20 Septembrie 2009 09:37
Vreau o piele fina!!!! 37 De la: Inna30 26 Februarie 2010 17:23
ador bronzul 8 De la: mrskattousa 3 Martie 2009 18:00
Aparate Ultima Generatie Remodelare Corporala&Cosmetice 1 De la: Anastasia_Line_Cosmetics 14 Decembrie 2009 14:40
cosulete pe spate 19 De la: STELLA_STAR 21 Aprilie 2010 01:15