Setari Cookie-uri

lotiuni autobronzante

Fetelor, sunt noua aici si e posibil ca voi sa mai fi discutat despre asta, dar .... cine ma invata cum se aplica corect lotiunile autobronzante astfel incat sa nu raman cu urme si nici sa nu arat de parca am icter? Am pielea ff alba, nu am mai facut plaja de ani de zile (am foarte multe alunite si mi-e frica sa ma expun la soare) si mor de ciuda sa nu pot purta fuste mai scurte pe timp de vara. Anul trecut am folosit lotiune autobronzanta cu aplicare treptata (trebuie aplicata mai multe zile la rand) dar nu sunt foarte multumita.
Crision
Postat pe 15 Martie 2009 19:57
Te ungi cu ulei de bebelusi, apoi pulverizezi autobronzantul insa continui sa intinzi si cu mana pe tot corpul amestecandu-l astfel cu uleiul aplicat inainte, asta ca sa iasa uniform!...Ehee, ai sa renunti la autobronzant ca e mare bataie de cap! ..nu rezista la dush, se ia si nu uniform ci pe portiuni dar te dai iar dupa fiecare dus daca ai timp si ambitie mare...Succes!

Vezi ca intra sub unghiute lotiunea asta! Cred ca trebuie si manusi sau ceva asa...
_ame_
Postat pe 19 Martie 2009 21:44
Merci pt raspuns. Problema acestor autobronzante consta, asa cum ai spus si tu, in faptul ca nu se ia uniform la dus, astfel incat atunci cand te dai din nou, inevitabil ramai cu pete. Cred ca pana la urma chiar o sa renunt la aceste lotiuni si la vara o sa fac plaja macar in afara orelor de varf (atunci cand razele ultraviolete sunt cele mai periculoase).
Crision
Postat pe 20 Martie 2009 21:59
cel mai important e sa folosesti un produs de calitate, nu orice autobronzant gasit la supermarket. investeste mai mult si ai sa vezi diferenta. nu-ti recomand spray-urile sau lotiunile, ci gelurile. sunt foarte usor de aplicat si nu-ti trebuie o indemanare deosebita pt a arata ca dupa o vara de stat la plaja. bafta!
mrskattousa
Postat pe 21 Martie 2009 04:34
Multumesc pt sfat.
Pana acum am folosit Dove si am fost oarecum multumita, desi inconvenientul e ca raman pete dupa dus. Poti sa-mi dai un marca de gel autobronzant? Sa stiu ce sa caut...
Crision
Postat pe 21 Martie 2009 20:40
eu una nu prea sunt de acord cu partea folosirii uleiului de copii, pentru ca este foarte gras si intra greu in piele...pana intra complet poti tu din neatentie sa te stergi pe undeva si sa apara petele.
am folosit mult timp autobronzantul si imi iese destul de bine. in dus te exfoliezi ft bine, e important. te usuci cu prosopul si mai bine si ai grija sa nu iti ramana pe piele scame mici din prosop.
dupa, in fata oglinzii, incepi sa aplici autobronzantul. eu foloseam mereu creme pentru ca in cazul meu le controlam mai bine decat sprayul...il aplici exact ca o crema normala pana acoperi suprafata dorita, in special brate, si cand vezi ca deja e aproape intrata in piele finisezi cu miscari drepte si lungi, tb sa urmaresti un pic urmele de crema de pe piele.
dupa ce aplici pe tot corpul, te speli ft bine pe maini. problema intervine cand tb sa bronzezi mainile...am vazut multe fete care au mainile portocalii si mi s+a intamplat si mie. secretul este sa iei tampoane de vata si sa pui lotiunea pe ele. mai multa pentru partea exterioara si ft putina pt palme. si cu tampoanele astea extinzi crema, cu multa grija pentru incheieturi si spatiul dintre degete care se ingalbeneste imediat:)ai grija ca cel putin la incheieturi, si fata si verso, sa te dai cu tamponul atat pe mana cat si un pic pe brat, ca sa se uniformizeze cantitatea. poate nu o sa iti iasa din prima dar iti garantez ca o sa prinzi repede miscarea, nu e greu:)
daca nu si nu...exista mereu varianta pulverizatoarelor...te duci la un cabinet si o tipa te spreyaza din cap pana in picioare:) succes
boomboom
Postat pe 25 Martie 2009 15:10
ah, eu mai mereu folosesc l*oreal:)
boomboom
Postat pe 25 Martie 2009 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
centru de infrumusetare, modelare corporala si sport Denise's Timisoara 1 De la: salon_denises 14 August 2008 13:39
ingrasarea..... 15 De la: kudika_954986 10 Februarie 2014 12:52
nu am incredere in el 12 De la: brunita 20 Ianuarie 2014 12:26
produse cosmetice fennel ! 1 De la: nickname01 24 Iunie 2010 19:10
S.O.S sini moi si lasati in jos 16 De la: criss84 2 Noiembrie 2010 22:58